Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

(12)
Agencja nadal miałaby swoją siedzibę w Warszawie, zwiększyłaby jednak swój personel i rozszerzyła kompetencje.
 • 2015-12-18 19:13 | jakowalski

  Stara agencja była marnym żartem.

  Nowa będzie zaś tragedią dla Europy. :-(
 • 2015-12-19 13:36 | gostom1

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Cały ten dramat jest dla Polski głównie problemem mentalnym. Po prostu Polacy boją się obcych. Przyjęli pewne zachodnie wzorce, ale modernizacja spływa po Nich jak woda po kaczce, a jednym z jej elementów jest różnorodność, pycha, nacjonalizmus i egoizm. Nie wystarczy pić Coca Coli, aby należeć do zachodniego kręgu kulturowego. Juź zapomnieliście jak napadaliście Niemcy w latach 80-tych. A ile Waszych obywateli Polskich do dnia dzisiejszego źyje u nas w Niemczech właściwie nielegalnie.Solidarność drodzy Polacy nie zna drogie jednokierunkowej. To samo dotyczy pozostałą część Europy wschodniej.
  Większa atrakcyjność reszty Europy od Polski nie dziwi, bo obok Skandynawi, Francji, GB, a nawet Niemiec, Holandi czy Belgi to Kraje europejskie, w których religia odgrywa najmniejsze znaczenie w sprawach społecznych. Oni zdecydowanie bardziej tolerancyjnie od Was skompromitowanych Polakach, traktują ludzi z innych kręgów kulturowych. Polska to tymczasem kraj niezwykle homogeniczny i społeczeństwo naszpikowane uprzedzeniami. Do tego standard życia nie jest najwyższy, więc trudno się dziwić, że nikt nie marzy o życiu w Polsce. Nawet Donek.
  – Bo żadna rzeka nie płynie pod górę... – moźe źe w Polsce???

 • 2015-12-19 19:40 | Pablo_Morales

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Gostom-san, zbyt dużo bardzo jednoznacznych i subiektywnych opinii, a bardzo mało konkretu!
  Każdy a prawo wyboru swoich gości - to czego nie rozumie Frau Merkel :)

  Polecam: http://newobserveronline.com/dutch-riot-against-nonwhite-invaders/

 • 2015-12-19 20:16 | jakowalski

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Gostom1
  Polacy mają 100% rację, chcąc zachować swą polską tożsamość. Poza tym, to ja jestem Polakiem a tym samym Europejczykiem, ale bynajmniej nie uważam się za należącego do tzw. zachodniego kręgu kulturowego, choćby dlatego, że Zachód od lat jest w stanie postępującego upadku. Przyszłość ludzkości jest na bowiem na Wschodzie i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Przypominam zresztą, że aż do mniej więcej XV wieku najlepiej rozwiniętą częścią obszaru cywilizacji europejskiej było Bizancjum, czyli wschód a nie zachód Europy, a więc że kulturalna i ekonomiczna dominacja zachodu Europy nad jej wschodem jest tylko przejściowa, że kultura europejska wywodzi się z Grecji, a więc ze wschodu a nie z zachodu Europy.
  Poza tym, to pamiętaj, że Słowianie zasiedli cały wschód Niemiec aż po Norymbergę i Lubekę i że żaden Polak nie mieszka dziś nielegalnie w żadnym kraju należącym do UE.
  Może w Polsce nie jest dziś bardzo bogato, ale jest w niej Polakom swojsko i bezpiecznie. Zaś Niemcom już dziś ziemia się pali pod nogami w Niemczech, ale cóż, oni sam tam wpuścili miliony imigrantów reprezentujących nieeuropejskie, obce nam wartości. Niedługo więc Polacy odgrodzą się murem od Niemiec, aby nie dopuścić do Polski terrorystów islamskich, tak dobrze się dziś czujących w muzułmańskich dzielnicach wielkich miast niemieckich.
  P.S. Rzeki płyną dziś w górę. Poczytaj na przykład o rzekach płynących pod górę do Johannesburga, oczywiście przy pomocy pomp.
 • 2015-12-19 23:37 | kaesjot

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  gostom 1 - bzdury piszesz. My się nie boimy obcych tylko zagrożenia jakie potencjalnie niesie radykalny islam.
  Nie musimy się uczyć na własnych błędach bo możemy skorzytać z doświadczeń innych i nie powielać ich błędów.
  Niech tylko 1% imigrantów jest potencjalnie niebezpiecznych to wśród 10 000 imigrantów może ich być 100.
  Przykład Paryża dowodzi, iż jeden zamachowiec może średnio zabić 10-ciu i ranić 30-tu.
  Dla jakiej idei mam siebie i swoich bliskich na takie niebezpieczeństwo narażac ?
  Jak tak bardzo chcesz, to sam przyjmij ich do swego domu i weź za nich pełną odpowiedzialność. Jak zaczną gwałcic i mordować, to będzież odpowiadał na równi z nimi -.
  Zgadzasz się ?
 • 2015-12-20 03:11 | camel_

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Drogi gostom1, zacznijmy od najważniejszego: ilu uchodźców aktualnie mieszka u Ciebie w domu? Wystarczy jedna, niewielka rodzina i już słucham Ciebie z uwagą, posypując w przerwach łeb popiołem. Zaś jeśli odpiszesz, że akurat chwilowo nie gościsz nikogo, napiszę Tobie, co o Tobie i takich jak ty myślę. Umowa stoi?
 • 2015-12-20 15:06 | sprint

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Nie wiem, po co potrzebne sa Unii coraz to nowe lub wieksze agencje tzw. ochrony granic. Wystarczy jeden Frontex, ktory i tak nie chroni granic, lecz ratuje na morzu migrantow w lodkach, zeby ich potem bezpiecznie odstawic na lad europejski, co jest wlasnie marzeniem tych ludzi. Jesli tak ma wygladac wg Brukseli ochrona granic, to niepotrzebnie organizowanie nowych, podnoszacych koszty nielegalnej inwazji na Europe.. Prawdziwa z nazwy agencja ochrony powinna takich nielegalnych miglancow wylowic z morza i odstawic z powrotem na lad, skad przybyli. Tak czyni Australia i ma spokoj z najazdem. Tylko w ten sposob mozna zmniejszyc najazd migrantow. Merkel jednak i niektore panstwa unijne nie chca ograniczenia naplywu, lecz tylko go spowolnic poprzez dodatkowe kontrole i rejestracje naplywajacych , co nie przyczyni sie do zmniejszenia naplywu tylko rozlozy go w czasie. Nalezy jednak pamietac, ze Merkel zalatwila z Turcja w ten sposob, ze wymienila dzume na cholere. Zgodnie bowiem z ta umowa unia bedzie odbierac od Turcji polmilionowe kontyngenty uchodzcow raz w roku oraz zniesie juz od polowy przyszlego roku wizy dla obywateli tureckich, jak rowniez wyplaci Turcji 3 miliardy euro w nagrode za trzymanie uchodzcow u siebie. Czyli 500 tys. kontyngent plus drugie tyle lub wiecej Turkow, jesli zniesie sie dla nich wizy. No i do tego wydatek 3 mlrd euro. Merkel przejdzie do historii za taka polityke i przyczynienie sie tym samym do rozwalenia UE. Wielu krytykow w Niemczech posadza ja juz o to, ze bardziej troszczy sie o naplywajacych muzulmanow niz o swoj narod. Co prawda to prawda.
 • 2015-12-20 19:10 | woytek

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  " Unia Europejska obejmująca swym panowaniem prawie całą Europę została w 2015 roku zdobyta i zmuszona do kapitulacji przez milionową armię uchodźców uzbrojoną w telefony komórkowe marki Samsung i Nokia.
  Ta telefoniczna broń uchodźców z Azji Mniejszej okazała się bardziej skuteczna od miliardowych nakładów na gadżetowe uzbrojenie rakietowe unii. Jednak sukces armii uchodźców okazał się połowiczny. Propaganda unijna przekuła własną klęskę w zwycięstwo i obywatele Unii Europejskiej odetchnęli z ulgą. "
  - cytat z krótkiej historii unii Polski z Europą - Wojciech K. Borkowski
 • 2015-12-20 19:31 | jakowalski

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic


  Sprint
  1. Prawda jest jednak taka, że owe łódki z nielegalnymi imigrantami wciąż przybywają do Australii, ale nie wolno jest o tym pisać jako że jest to teraz w Australii tajemnica najwyższej wagi państwowej, i że z tego m.in. powodu Tony Abbott niedawno temu został wyrzucony, przez jego własną partię, ze stołka premiera rządu federalnego Australii.
  2. Pora więc najwyższa, aby Polska wystąpiła z UE oraz NATO, jeśli nie chcemy być zalani falą nielegalnych imigrantów, wśród których co najmniej 10% to są przecież aktywni terroryści i ich aktywni pomocnicy. Pamiętajmy też, że Niemcy i Szwecja mają ograniczoną pojemność, a więc niedługo ta fala nielegalnej imigracji dotrze też i do Polski.
 • 2015-12-21 18:52 | Aspiryna

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Pan "woytek" (Borkowski?) zapomnial dodac, ze ci uchodzcy to w duzej mierze produkt agresywnej, glupiej, wrecz idiotycznej polityki zagranicznej USA. To polityka USA i amerykanskie agresje przyczynily sie rozpadu Libii, Syrii, Iraku, etc. oraz setek tysiecy uchodzcow!
 • 2015-12-22 07:56 | kaesjot

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Aspiryna - a chodzi tylko i wyłącznie o panowanie nad zasobami naturalnymi tych państw - w tym przypadku głównie ropy i gazu. Wszystko inne to tylko propaganda mająca zamaskować prawdziwe cele.
 • 2015-12-25 13:14 | Pablo_Morales

  Re:Po unijnym szczycie: będzie nowa agencja ochrony granic

  Okręt zaopatrzeniowy niemieckiej marynarki wojennej "Berlin" uratował w czwartek na Morzu Śródziemnym 121 uchodźców z niezdolnej do dalszej żeglugi łodzi - poinformowało dowództwo Bundeswehry.

  Migrantów, wśród których było 115 mężczyzn, 3 kobiety i 3 dzieci, wzięto na pokład w odległości około 50 kilometrów na północ od wybrzeża Libii. W czwartek po południu przekazano ich włoskiej straży przybrzeżnej.

  Jeszcze w środę "Berlin" podjął z morza ponad 200 uchodźców ... farsa, to mało powiedziane!

  Czyżby ludzie mówiący o planie Coudenhove-Kalergi mieli rację?