Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

(19)
O posunięciach polskiego rządu w krytycznym tonie wypowiadają się publicyści europejscy i amerykańscy. Reagują też najważniejsze instytucje. Tylko Moskwa milczy.
 • 2015-12-24 11:22 | azur

  Milczenie Moskwy

  Milczenie Moskwy jest wymowne. Tak, jakby miała coś wspólnego z tym, co dzieje się w Polsce.
 • 2015-12-24 11:29 | mark21

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Putin mógłby Kaczyńskinskiego pochwalic.
  Ale by namieszal....
  Widok miny Waszczykowskiego byłby bezcenny!


 • 2015-12-24 11:45 | znafca in spe

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  ...Są także oznaki tego, ze rosyjskie pieniądze odgrywają rolę w niektórych polskich mediach”...
  Czyzby mial na mysli "Radio Maryja"?
 • 2015-12-24 13:37 | slima11

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Geniusz z Nowogrodzkiej ,nie skumał jednego ,prostego faktu.Otóż Węgry ,nie są buforem dla wschodu ,i mogą być enklawa białorusizmu.Polska to bufor przez duże F.Zachód nie popełni błędu z 1938r.Jeżeli oszukane mohery nie zareagują ,przyjedzie 2 miliony z zagranicy i pokaże jak wygląda demokracja.
 • 2015-12-24 13:39 | Eddy.br

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  "O podobieństwach do Rosji mówił z kolei w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Wess Mitchell, dyrektor Center for European Policy Analysis. Stwierdził: „Polsce grozi całe spektrum »rosyjskiego arsenału« miękkiej i twardej siły. Za pomocą propagandy Rosja próbuje rozbić politycznie NATO. Widzieliśmy ekspansję rosyjskich rozgłośni w Polsce. Są także oznaki tego, ze rosyjskie pieniądze odgrywają rolę w niektórych polskich mediach”. Ekspert ostrzega, że Rosja zechce Polskę od Zachodu odseparować, a ta jest na podobne działania pod rządami PiS wyjątkowo podatna.

  Działania polskich władz wymownie przemilcza tylko Ronja"

  Naturalnie nikogo nie dziwi zwycieski marsz przebierancow, korupcja wyborcza "500+", oraz wyrzynanie watachy w wersji ulepszonej? Manekin na prezydenta, gosposia na premiera, jak smiech Lenina zza grobu, gdy mawial ze jak Rewolucja bedzie potrzebowala, to i ze sprzataczki zrobi sie pania minister. I co? Straszenie PiSem bylo przesadzone?
  Mamy juz tego nismiale poczatki, V Kolumna w akcji.
  Ciekaw jestem co i kto ich zatrzyma?
 • 2015-12-24 13:48 | jakowalski

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Reguła jest taka: im gorzej o naszych władzach piszą na Zachodzie, tym lepsze są te władze dla Polski i Polaków. Pamiętajmy, że Zachód ma zupełnie inne interesy niż Polska i cieszmy się, ze tam tak źle piszą o obecnych polskich władzach. Tak źle o nich nie pisano na Zachodzie od czasów PRLu, czyli najlepszych lat dla polskich ludzi pracy, czyli inaczej dla ponad 90% Polaków.
 • 2015-12-24 15:04 | zyta2003

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  "Fala krytyki z Zachodu" - to polscy dziennikarze majacy kontakty z ludzmi prasy Zachodu odpowiednio informuja i zainteresuja tamych. Tez korespondentow zagranicznych, ktorzy jak by mniej przyjaznia sie w Warszawie z PiS. Pozniej czytamy ze NYT, albo Washington Post. Taki Michnik to gigant w swoich mozliwosciach w porownaniu z dziennikarzami sprzyjajacymi obecnemu systemowi.
  Nie mieszkam w Polsce, ale zdaje sobie sprawe, ze oprocz problemu TK, czy skad oni wezma 500zl jest mnostwo innych smierdzacych, zastalych, nieuczciwych spraw , ktore nalezy zmienic. Jednak zadnego zainteresowania nie wzbudzaja prace ustawodawcze, np w zakresie opodatkowania. Z gory wiadomio, ze cokolwiek sie wykluje to bedzie zle, bo po co krajowi wplywy z opodatkowania gigantow. A przeciez z PiS nic nie moze sie urodzic nic dobrego.
  Mniej histerii by sie przydalo.
 • 2015-12-24 19:02 | Slawomirski

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Histeryczna propaganda mediow nie zmieni woli polskiego narodu. Vox populi vox dei.
  Slawomirski
 • 2015-12-24 21:44 | Nexus

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Moskwa milczy ale niestety nie powstrzymuje się od ingerencji w polskie sprawy. Rządy PiSu i ograniczanie demokracji jest Moskwie bardzo na rękę a wszelki opór opozycji tylko ten odwrót od Unii ten proces spowalnia.

  Dlatego też putinowska agentura czyli "partia" Zmiana stworzyła fałszywe konto Komitetu Obrony Demokracji gdzie tworzy się masowo fałszywki, szkaluje się, szerzy kłamstwa i propagandę czyli to co putinowskie trolle robią już w Polsce od dawna. Fake'owe konto szefa KODu z rzekomym grożeniem śmierci Kaczyńskiemu to klasyka takich działań.

  Wielkim paradoksem jest że cele PiSu i putinowskiej agentury są teraz tak zbieżne.
 • 2015-12-24 23:22 | _sens

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Brawo @jakowalski jak zwykle bardzo trafny komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
 • 2015-12-25 00:49 | Rakoczy

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Tak, wczoraj przed 17. wróciłem z Berlina, w ktorym coraz dobitniej, takze poza mediami z lewa i prawa, wśród zwykłzch mieszkanców gruntuje sie przekonanie o zdpminowaniu polskiej sceny politycznej przez skrajna prawice utozsamiana z obywatelem Jarkiem Kaczynskim i Prawem i Sprawiedliwoscia oraz klakierem prezesa Kaczynskiego Andreja Dudy i pani premierki Szydło, Beaty Szydło, wspieranych przez 80 procent biskupów z polskiego episkopatu pod wodza prymasa Polak, ponoc lingwisty.

  Podzielam pragmatzczny poglad elit Niemiec, by w trzbie pilnym, usankcjonowac w gremich deczyjnzch Unii Europejskiej, totalne, bezterminowe zablokowanie przekazywania pieniedzy unijnych na wszelkie projekty gospodarcze, socjalne oraz edukacyjne i wojskowe, by bez armat i rakiet uderzyc wprost w populistyczny rzad premierki Szydlo.

  Tak, ucierpi polskie spoleczenstwo, ale bez rozlewu krwi vide Ukraina, upadnie PiS, Rzad Premierki B.Szydło, a Jarek Kaczyński, nie da rady, nawet z naglosnia z katolickich ambon, powstrzma rzeczywistego NARODU przed Zadaniem wczesniejszych wzborow parlamentarnzch w POlsce.

  Nie popieram wniosku pani kanclerki Merkel i jej stronnikow, by Kaczynskiemu, Dudzie i Szydlo dac wiecej czasu na niby korekty ....

  Jarek Kaczynski z zusznikami w sprinterskim czasie uporał sie z nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, a dobrze przed Wielka Noca Chrzescijanstwa, gna, by zmienic ustawe zasadnicza, by w Polsce obowiazywala konstztucja nie laicka, prozachodnia i swiatła, ale religijna, tzw. polski, katolicki talibat, w ktorzm nie bedzie wszelkich wolnosci ...

  Tak, jest mi wstyd za polskiego prezydenta A.Dude, ktory swymi wypowiedziami potwierdza swe niesamodzielne prezydentowanie.
  Jego prznypal J.Kaczynski, przez destabilizacje w prawna, ekonomiczna i spoleczna w Polsce, wzorem prawcowca Orbana oddaje poklon i wpada w sidla prezydenta Rosji - W.Putina.

  Tylko przez wymierne sankcje prawne Unia Europejska wymusi zmiany polityczne w Polsce.

  Błaganie, krytyka dyplomatyczna nie da efektu.
  Ziobro, Brudzinski, i inni klakierz i klakierki, np. tez Bata, ta co blokowala drukowanie wyroku TK, a Kempa w nowej kreacji i z makijazem, sa w polityce dla ich doraznych materialnych celow.

  Sa potrzebni zyjacemu bratu Kaczynskiego, by z polska szabelka i swistem wydumanych skrzydel husarii, nisyczyc demokratyczna Polske ...

  W domach bożonarodzeniowych swiat w mym kraju, Polsce, tez mowi sie o kryzysie konstytucyjnym w naszej ojczyźnie.
  W Słubicach, z ktorych pisze, tez powstal spoleczny ruch oporu przeciwko kaczyzmowi w Polsce.
  Sa w nim przerozni ludzie, a jest nas coraz wiecej, by bronic wolnej Polski przed demagogami z J.Kaczynskim i jego zausznikami.

  Tylko sankce ekonomiczne wobec POlski, vide rzadow PiS, doprowadza do nowzch wyborow parlamentarnzch w POlsce.

  Rakoczy


 • 2015-12-25 12:28 | Jan Bobiński

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Jest źle,że grożą na "sankcje",ale wydaje mi się,że niebawem będzie to jedyny środek,który może powstrzymać działania PiS.
 • 2015-12-25 12:57 | trip

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Z uwagi na tymczasowy brak pacjentow w Tworkach,jeden z jego oddzialow ma byc przeniesiony na Wiejska w Warszawie,gdzie do tej pory dyzuruje tylko ambulans.
 • 2015-12-25 19:58 | Rogger77

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  500 zł na biedne dziecko w Polsce obiektem troski i zaniepokojenia światowej finansjery. Jakież to wzruszające i budujące, że owa finansjera tak się troszczy o te 500 zł. Po co 500 zł na jakieś dziecko, skoro można dać je owej finansjerze? Skąd na to pieniądze? Ano, do tej pory finansjera poprzez banki transferowała z Polski 100 miliardów rocznie, a teraz wytransferuje tylko 95 miliardów, bo obkładając banki podatkiem, PiS przeznaczy te 5 miliardów dla biednych dzieci! Sankcje, tylko sankcje mogą pomóc na takie skandal! Jedźcie ludzie i proście o sankcje unii na Polskę!
 • 2015-12-25 20:02 | jakowalski

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  _sens (2015-12-24 23:22)
  Nawzajem! I cytuję z „Dzienników” Gombrowicza (III, 59-60):
  „Miłosz chce, aby inteligencja polska dogoniła Zachód. Jest wyrazicielem powojennego polskiego zrywu w kierunku 'europejskości' i 'nowoczesności'. A ja, szlachcic hreczkosiej panie święty starej daty, wyciągam rękę i powiadam – z wolna! nie tędy droga! po diabła wam to?
  Po pierwsze nie dogonicie, bo formy myślenia i jego styl powoli się wykształcają.
  Po drugie, nie warto, bo z tym więcej zawracania głowy niż czego innego.
  Po trzecie, byłoby dobrze, gdybyście wzięli pod uwagę co następuje; dziś atuty są po waszej stronie: wasze powoli zaczyna być na wierzchu; to co dotychczas było po wasze wstydem; może być wprowadzone w Europę jako punkt wyjściowy zbawiennej konstrukcji.”
 • 2015-12-26 19:42 | Slawomirski

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Polska potrzebuje przyjaznych ludzi na Zachodzie. Duo Sikorski/Applebaum szkaluja kraj poprzez konekcje w US. O Polakach kalajacych swoje gniazdo warto pisac.

  Slawomirski
 • 2015-12-27 11:50 | jakowalski

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Slawomirski
  Polska potrzebuje usunięcia z niej wpływów Zachodu, którego interesy są przecież diametralnie różne od interesów Polski i Polaków.
 • 2015-12-27 12:10 | MMK

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  A przeciętny wyborca PiSu umie choć trochę liczyć aby pisać takie bzdury:

  "Polski 100 miliardów rocznie, a teraz wytransferuje tylko 95 miliardów, bo obkładając banki podatkiem, PiS przeznaczy te 5 miliardów dla biednych dzieci!"
  ?

  Czy wpływy z podatku bankowego pokryją wydatki budżetu na 500+?

  Dwa, jak by rząd chciał wydać pieniądze na biedne dzieci, to sfinansowałby im żłobki, przedszkola, wakacje, zajęcia pozaszkolne, a nie sponsorował rodziców, bo ci to fajki, piwko itp moga kupić zamiast "na biedne dzieci"...

 • 2016-01-17 20:27 | Jeronimo 7

  Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

  Gorzej jak UE się rozleci po wystąpieniu z niej Brytyjczyków. Naprawdę myślicie że UE zależy na Polsce klękać mamy i na kolanach płaszczyć się przed Niemcami.