Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

(15)
Przywracanie kontroli na granicach pomiędzy państwami strefy wynika m.in. z powodu dziurawych granic zewnętrznych Unii.
 • 2016-01-05 10:39 | jakowalski

  A na granicy Polski z Niemcami spokój

  Jak widać, Niemcy bojąc się otwarcia granicy z Polską, widzieli dla siebie niebezpieczeństwo ze złej strony...
 • 2016-01-05 12:51 | _sens

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Przez kilka dni media milczały, ale skala incydentu okazała się zbyt duża, by zamieść ten skandal pod dywan. W trakcie zabawy sylwestrowej na otwartym powietrzu w Kolonii (Niemcy) ponad tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt kobiet - Niemek i turystek - okradając je, napastując i próbując zgwałcić. Poszkodowanych zostało ok. 80 kobiet.

  Teren przy dworcu w Kolonii przez kilka godzin wyglądał jak strefa wojenna. Ponad tysiąc imigrantów z krajów arabskich najpierw odpaliło w tłumie fajerwerki i race, powodując popłoch, a następnie otoczyło zdezorientowane kobiety, obmacując je i kradnąc należące do nich przedmioty. Doszło też do wielu prób gwałtu.

  Jak na razie policja aresztowała 5 mężczyzn (imigrantów w wieku 18-24 lat), ale liczba ta będzie się zwiększać. Przez kilka dni po nocy sylwestrowej media nie informowały o zajściu, ale gdy po Nowym Roku na policję zaczęły zgłaszać się dziesiątki poszkodowanych kobiet, mur milczenia pękł.

  Jedna z poszkodowanych, Katja K., zeznaje, że w którymś momencie otoczyło ją kilkudziesięciu mężczyzn. Łapali ją oni za pośladki i piersi, wołali "ficki, ficki" ("fick" po niemiecku oznacza "pieprzyć"), i nazywali "dziwką". Z innej dziewczyny napastnicy zdarli bieliznę.

  Póki co wiadomo, że skrzywdzono 80 kobiet: Niemek i turystek, m.in. z Japonii - 35 z nich ucierpiało z powodu napaści seksualnej. Resztę okradziono lub pobito. Cytowani przez media niemieccy policjanci mówią, że poszkodowanych jest jednak z pewnością znacznie więcej.

  Szef kolońskiej policji Wolfgang Albers przyznał na konferencji prasowej, że za atakami stoją imigranci z północnoafrykańskich i arabskich krajów. "To nowy wymiar przemocy" - twierdzą funkcjonariusze policji.

  Jak na ironię, w wielu miastach w Niemczech imprezy sylwestrowe odwołano... w trosce o imigrantów. Tłumaczono, że odgłosy petard i fajerwerków mogą im się źle kojarzyć i przywoływać wspomnienia z czasów wojny w Syrii.

  Naprawdę z troską patrzymy na przyszłość niemieckiej demokracji...Tyle w temacie imigrantów
 • 2016-01-05 12:53 | Jacek, NH

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  "Europo, wstań z kolan albo umieraj. Europo, mordują twoje dzieci. Strzelają do nich, rozrywają je na kawałki, obcinają im głowy. A ty co? Urządzisz kolejny żałosny marsz z tysiącem przerażonych, zmanipulowanych dobrych ludzi? To wszystko, na co cię stać? Wyrwali ci z piersi duszę? Całkowicie? Zrobili ci to specjaliści od poprawności politycznej, robiący interesy na ogłupianiu ludzi? Ci, którzy wmówili milionom Europejczyków, że prawdziwe wartości i cnoty są powodem do wstydu? Że męstwo to nienawiść, a odwaga i instynkt samozachowawczy to zbrodnia? Czemu dopuściłaś, Europo, żeby rządzili tobą słabi, tchórzliwi politycy?"
 • 2016-01-05 15:58 | jakowalski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  A tymczasem:
  W Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie wiele młodych kobiet w noc sylwestrową padło ofiarą molestowania seksualnego i kradzieży. Jak informuje niemiecka policja, kobiety były napastowane przez zorganizowane grupy młodych mężczyzn. Mówi się wręcz o "nowym wymiarze" zorganizowanej przestępczości.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19430232,zorganizowane-grupy-mezczyzn-molestowaly-kobiety-w-kolonii.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
 • 2016-01-05 18:08 | Aspiryna

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  "Czemu dopuściłaś, Europo, żeby rządzili tobą słabi, tchórzliwi politycy?"

  Czy Europa ma liczyc na "zbawcow" w rodzaju Orbana, lub Lukaszenki? A moze nawet i nad-prezesa Kaczynskiego?
  Duchy Mussoliniego, Hitlera, Franco oraz Salazara zacieraja teraz w piekle rece!
 • 2016-01-05 18:51 | Slawomirski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Za co eurokraci biora pensje?

  Slawomireski
 • 2016-01-05 22:14 | edan

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Liczę na to, że polityka "uchodźcowa" pani Merkel skupiająca się na tym tzw. automatyzmie czyli mechanicznemu rozdzielaniu "uchodźców" do państw unii nie przejdzie. To będzie katastrofa jak Polska będzie musiała przyjmować każdego roku przypuśćmy 5% z puli [również przypuśćmy] z 1 mln. Pamiętajmy, że Polska nie jest ich krajem docelowym tylko bogate kraje zachodu. Dla tych ludzi Polska to kraj Ubu króla, gdzie zostaną wepchnięci przez panią Merkel i brukselskich biurokratów na siłę. Jak się do tego dołączy jeszcze [nazwijmy to] „rejonizację” w danym kraju, prawo łączenia rodzin i dużą rozrodczość muzułmanów to droga do tworzenia imigranckich gett będzie krótka i szybka. O ich urokach wie każdy, kto jeździ na zachód lub ma tam rodzinę albo znajomych więc nie będę się już rozpisywać. Wiem, że "Polityka" przedstawia cukierkowy obraz polityki "uchodźcowej" , zachwyca się kanclerz Merkel, a wszelkie postawy odmienne od oficjalnej linii przedstawiane są jako rasistowskie, ksenofobiczne i wsteczne. Nie sądzę, żeby przedstawianie tego problemu w konwencji politycznej poprawności odniosło skutek pozytywny w nastawieniu społeczeństwa. A jak to ma się do Schengen? W momencie gdy pani Merkel zrobi z Polski jeden wielki obóz dla „uchodźców” to kontrole na granicach i tak wrócą, ponieważ trzeba będzie ich tutaj zatrzymać. Jak pokazuje przykład Calais w drodze do W. Brytanii, Niemiec, Szwecji „uchodźcy” są bardzo wybredni jeśli chodzi o wybór kraju, w którym chcieliby zamieszkać. Postępująca erozja Schengen jest wstępem do modyfikacji polityki względem granic wewnętrznych. Nie wiem czy powstanie mini Schengen, ale z drugiej strony dla mnie posługiwanie się dokumentami przy przekraczaniu granicy nie jest czymś hańbiącym w przeciwieństwie do „uchodźców”. p.s. Jak w grudniu byłem na wycieczce w Strasburgu i po wyjściu z autobusu 20 m ode mnie stało 3 uzbrojonych w karabiny żołnierzy, a takie patrole były praktycznie na każdym skrzyżowaniu w drodze na rynek, to inaczej patrzę na ten polski zaścianek
 • 2016-01-05 22:58 | jakowalski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  I jeszcze to:
  Niemcy w szoku po serii napaści seksualnych. Merkel chce zdecydowanej reakcji państwa.
  Przedstawiciele policji i władz Kolonii zebrali się we wtorek na nadzwyczajnym spotkaniu w związku z napaściami seksualnymi, do których doszło w sylwestra w okolicach głównego dworca kolejowego w mieście. Spotkanie zwołane przez burmistrz Kolonii Henriette Reker było poświęcone działaniom, jakie policja powinna podjąć w odpowiedzi na serię incydentów.
  Z policyjnych informacji wynika, że grupa ok. 100 mężczyzn o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej zebrała się w noc z 31 grudnia na 1 stycznia w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały.
  Więcej tu:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19432289,niemcy-w-szoku-po-sylwestrowej-serii-napasci-seksualnych-merkel.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
 • 2016-01-06 11:10 | kaesjot

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Aspiryna - wolę na biednie ale bezpiecznie u Łukaszenki niż ciągle bać się o życie i zdrowie swoich bliskich w imię polityki multikulti.
  Za stary jestem, zbyt dużo w życiu doświadczyłem , by wierzyć w pierdoły, które propagujesz.
 • 2016-01-06 14:15 | jakowalski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Aspiryna
  Wolę Orbana, Łukaszenkę czy Kaczyńskiego od dyktaturę wahabickich ekstremistów popieranych przez USA.
 • 2016-01-06 14:17 | jakowalski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Edan
  Dla mnie też posługiwanie się dokumentami przy przekraczaniu granicy nie jest czymś hańbiącym w przeciwieństwie do „uchodźców”.
 • 2016-01-06 22:48 | Pablo_Morales

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Kagan, w Twoim Ozzielandzie karty teraz rozdają przybysze: http://newobserveronline.com/african-rioting-tears-through-melbourne/ • 2016-01-06 22:52 | Pablo_Morales

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Kaganito, już chyba najwyższy czas na rezygnację dla Matki Angeli z Berlina:
  http://newobserveronline.com/mass-invader-sex-attacks-in-stuttgart-hamburg/
  Na dodatek lewacka burmistrz Kolonii kpi z niemieckich kobiet:
  http://newobserveronline.com/cologne-mayor-white-girls-must-avoid-rape/

 • 2016-01-07 10:36 | jakowalski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Także:
  Jarosław Gowin - Unia Europejska ogranicza naszą wolność potrójnie
  1. Narzuca nam wzorce sprzeczne z naszą tradycją i kulturową tożsamością"
  2. Wymusza na nas utrzymanie uprzywilejowanej pozycji kapitału zagranicznego
  3. Narzuca polskim rządom rozstrzygnięcia, które w myśl traktatów europejskich należą do suwerennej domeny państw narodowych.
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19435921,gowin-przed-wyjazdowym-posiedzeniem-klubu-pis-unia-ogranicza.html#ixzz3wY8IVgHz
 • 2016-01-07 10:39 | jakowalski

  Re:Schengen się sypie, wracają kontrole na unijnych granicach

  Pablo Morales
  W Australii Australijczycy, czyli Aborygeni nie mają nic do powiedzenia od końca XVIII wieku, czyli od czasu, kiedy przyjęli oni pierwszych imigrantów. W Ameryce zdarzyło się to jeszcze wcześniej.
  Pozdrawiam!