Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

(90)
Nie ma pewności, że sprawcami sylwestrowych ekscesów są uchodźcy, ale nagonka na „przybłędów” i „azylantów” w internecie osiągnęła niespotykany do tej pory stopień agresji.
 • 2016-01-07 17:07 | Tomasz1091

  Mam dość

  Ja już przestaję się powoli dziwić wszelkim przeciwnikom przyjmowania muzułmanów do kraju - praktycznie zawsze, gdy słyszę o jakiś problemach z imigrantami, to chodzi o wyznawców islamu, czy to z Afryki, czy to z Bliskiego Wschodu. Islam to prawdziwe zło. Dlaczego takich problemów nie ma np. z Ukraińcami w Polsce, czy Polakami w Norwegii? Jak mam zaakceptować muzułmańskich przybyszów, kiedy widzę, co się wyprawia we Francji, Niemczech, czy gdziekolwiek na świecie? Mimo iż kiedyś starałem przekonać samego siebie, że być może powinniśmy przyjąć np. ludność z Syrii, to teraz już nie jestem w stanie tego obronić - całkowicie zmieniłem swoje poglądy, nie chcę u siebie żadnych islamistów. Ani w Polsce, ani w Europie.
 • 2016-01-07 17:16 | Slawomirski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Poprawnosc polityczna czyli bezmyslnosc liberalnie wychowanych ludzi ma spoleczne konsekwencje. Trzeba problem nazywac po imieniu. Polskim problemem jest brak dekomunizacji kraju. Passent dalej pisze otumaniajace agitki. Zarowno Niemcy tak jak i Polacy moga nawzajem sporo sie od siebie nauczyc. Polacy od Niemcow dekomunizacji. Niemcy od Polakow wartosci panstwa narodowego.

  Slawomirski
 • 2016-01-07 17:20 | Jacek, NH

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  "Mainstreamowe media niemieckie przemilczały masowe napaści imigrantów muzułmańskich na kobiety w Sylwestra. Pewnie zajęte były ostrzeganiem przed "faszystowską" Polską. Dopiero po paru dniach wolne niemieckie media zaczęły informować o atakach na kobiety i rabunkach. Poprawność polityczna czy głupota?! Mainstream w swej głupocie sądził pewnie, że w dobie internetu ma jakąś szansę na utrzymanie monopolu na informowanie lub na… nieinformowanie, jeśli jakąś rzecz uzna za „niegodną” do publikacji. Tak oczywiście nie jest i informacje dość szybko, zapewne rozpowszechnione przez same ofiary, dotarły pod niemieckie, a potem światowe „strzechy”.
 • 2016-01-07 17:23 | Jacek, NH

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Burmistrz Kolonii Henriette Reker sugeruje, że kobiety są winne ataków imigrantów.Ppodczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w związku z wydarzeniami do jakich doszło w sylwestrową noc, gdy grupy imigrantów atakowały, molestowały i okradały Niemki, zaapelowała do... kobiet, by zachowywały szczególne środki ostrożności, takie jak np. ubieranie się skromniej, chodzenie w grupach czy trzymanie się na "dystans wyciągniętej ręki" od obcych mężczyzn.
 • 2016-01-07 17:45 | archbishop

  Tolerancja i otwartość też mają granice.

  I takie skutki przynosi wciskanie ludziom przez gardło koncepcji "otwartych drzwi". Nie mówię tu o napaściach w noc sylwestrową, a o frustracji społeczeństwa, któremu nie pozwala się krytykować tej koncepcji i które dowiaduje się o całym zajściu z Facebooka gdy oficjalne media milczą, a policja kłamie. Niemiec albo może być w 100% za przyjmowaniem uchodźców, albo ryzykuje, że nazwany zostanie rasistą. A wielu ma wątpliwości, chcą o tym otwarcie mówić, tylko nie ma gdzie i z kim. Brak przestrzeni do dyskusji rodzi frustrację, która przeradza się w eksplozję ksenofobii przy takich wydarzeniach jak te w Kolonii. Skutkiem jest radykalizacja poglądów, co właśnie dzieje się w Niemczech i nie tylko.

  Rozwiązanie to otwarta dyskusja, uszczelnienie granic UE i natychmiastowa deportacja najbardziej kłopotliwych azylantów z odpowiednią oprawą medialną oczywiście. Tylko tak można uspokoić nastroje. Bez tego, UE za parę lat będzie historią, a drut kolczasty podzieli kontynent jak dawniej. Hitler wygrał demokratyczne wybory, nie zapominajmy o tym.
 • 2016-01-07 17:51 | sprint

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Prosze pani, prosze przeczytac dzisiejsze wydanie online Welt.de w ktorym sa zeznania policjantow z akcji nocnej w Kolonii. Tam zeznaja, ze stali sie kozlami ofiarnymi dla politykow, broniacych swej polityki imigracyjnej. Po prostu raporty i zeznania o zajsciach utajniono, gdyz dotycza wlasnie migrantow, swiezo przybylych do Niemiec, ktorych okolo stu spisali i wielu zamkneli. Tam bylo tylko kilku Afganczykow, cala reszta legitymowala sie wydanymi przez urzad ds azylantow tymczasowymi zaswiadczeniami z ostatnich 3 mies. Tylko mainstreamowe media i rzad przemilczaja te dane, zeby nie wzbudzac antymigracyjnych zarzutow wsrod spoleczenstwa. Policjanci sa rozzaleni, ze stali sie ofiarami politykow pomimo trudnej i wyczerpujacej pracy tamtej nocy. A bylo ich za malo, bo inni pomagaja w Bawarii na granicy z Austria pilnowac migrantow lub w osrodkach dla azylantow na terenie calej Westfalii. Ich dzialanosc byla tez ograniczona przez agresywny napastliwy tlum mlodych mezczyzn, ktorym nie mogli nic uczynic z powodu zarzutow o rasizm lub poprawnosc polityczna. Niektorzy wprost mowili, ze ,,jestem Syryjczykiem i nic mi nie zrobicie, bo zaprosila mnie Merkel". Propaganda oficjalna nie podaje prawdy, zajscia w Kolonii chciano tez zatuszowac ze wzgledu na polityke rzadu. Stad opoznione wiadomosci i zajsciach. Nawet oficjalna tv ZDF przyznaje sie do sfalszowania informacji o wydarzeniach nocy sylwestrowej. Kto zna niemiecki niech przeczyta w dzisiejszym welt.de zeznania policjantow bioracych udzial w akcji owej nocy.
 • 2016-01-07 18:52 | jarekwien

  e:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Ja, pani Autorko, od poczatku wiedzioalem, ze to byly bandy Czechow i Wegrow. Tacy jak Pani beda winni temu, ze w koncu ulicami poplynie krew. Gratuluje.
 • 2016-01-07 19:07 | sławek.m

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Może ktoś wreszcie zauważy, że zwyczaje uchodźców, migrantów czy imigrantów nie pasują do Europy.
 • 2016-01-07 19:09 | ziomekp.1

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Pani redaktor pisze tak: "Wydarzenia w Kolonii (ale jak się miało wkrótce okazać, w mniejszej skali również w Hamburgu i Frankfurcie nad Menem) zadziałały niczym przysłowiowa oliwa dolana do ognia w podminowanym społeczeństwie. No bo kto właściwie do nas przyjechał? – pytają Niemcy, a policja i politycy odpowiadają, że nie ma pewności, że sprawcami sylwestrowych ekscesów są właśnie uchodźcy. Te wyjaśnienia najwyraźniej nie uspokajają – nagonka na „przybłędów“ i „azylantów“ w internecie osiągnęła niespotykany do tej pory stopień agresji." Pisze pani, że policja nie ma pewności czy to byli imigranci a "przyjacielski" portal TVN24 pisze tak: "W relacji inny policjant twierdzi, że jeden z mężczyzn krzyczał: "Jestem Syryjczykiem, trzeba mnie traktować uprzejmie. Pani Merkel mnie tu zaprosiła". Inny napastnik miał podrzeć swoje pozwolenie na pobyt i stwierdzić, że "jutro pójdzie po nowe". (http://www.tvn24.pl) No więc brniemy dalej? Śpiewamy głupią piosenkę kibicowską "Nic się nie stało, lalalal nic się nie stało!!!!!!" Ani to pierwszy raz (gwałt włoskiej wolontariuszki przed rokiem, zamieciony pod dywan, winnych brak) ani ostatni -- jeżeli nie zareagujemy w Europie będzie brunatno, wtedy elity wyrażą zaniepokojenie i będą zniesmaczone, będzie za póżno -- vide Polska, pozdrawiam.
 • 2016-01-07 19:27 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Biedni „uchodźcy”. Faktem jest zaś, że sprawcami sylwestrowych napadów w Kolonii i Hamburgu są uchodźcy, a dokładniej nielegalni imigranci z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.Biedni „uchodźcy”. Faktem jest zaś, że sprawcami sylwestrowych napadów w Kolonii i Hamburgu są uchodźcy, a dokładniej nielegalni imigranci z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.
 • 2016-01-07 20:38 | KtośKtoś

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  A TVN24 oraz rp.pl podają informacje o napadach na kobiety w Ausrtii i Szwajcarii.
 • 2016-01-07 20:49 | zynek

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Pani sie zaktualizuje zanim pani cos takiego popisze.
  TO BYLI Azylanci z Syrii
 • 2016-01-07 20:53 | wojtuniunio

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  No niestety, polityczna poprawność pokazuje swe dziurawe oblicze. Nagłe wpuszczenie setek tysięcy ludzi z innego kręgu kulturowego, w dodatku w większości mężczyzn, nie przejdzie tak gładko jak się idealistom i naiwniakom marzy.
 • 2016-01-07 21:06 | zulu1

  --- Opalony Caucasian---

  .


  To byli mocno opaleni Polacy po długich
  wakacjach w Egipcie, takie mogą być oficjalne
  ustalenia austriackiej i niemieckiej policji

  założymy się?

  ..)
 • 2016-01-07 21:17 | jajo13

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Nareszcie. Nareszcie od paru dni w oficjalnych mediach niemieckich wyraźnie mówi się i to w głównych dziennikach to, o czym i tak większość z niszowych mediów wiedziała. Większość napadów, kradzieży, pobić itp przestępstw czynią migranci z Afryki, głównie arabscy.
  Dzisiaj w radio słuchałem wymiany zdać profesjonalistów zajmujących się tematem. Wysoki rangą policjant opowiadał, że gdy wezwany samochód policyjny zajeżdża do zajścia z uczestnikami "stamtąd", a funkcjonariuszkami są kobiety, migranci, azylanci , uchodźcy także, także z Syrii (potwierdził dzisiaj 1 TV dziennik ARD) wyśmiewają policjantki i żądają prawdziwych policjantów, czyli mężczyzn!
  Wreszcie mówi się o sprawie, bez tuszowania. Co wcale nie znaczy, że ci, którzy tu przyjechali zostaną wydaleni. Wtopią się w obywateli niemieckich.
  Wczoraj w tv (również ARD i ZDF - dwa główne dzienniki) o mafii arabskiej w Berlinie. Policja jest bezradna, a mafia doskonale zorganizowana. Komisarz berliński powiedział, że "ci ludzie nie chcą się integrować. Oni przyjechali tu by społeczeństwo niemieckie i jego bogactwo traktować jako zdobycz do wzięcia". Tak, nie ktoś tam, a komisarz niemieckiej, berlińskiej policji.
  Wprawdzie cenzury nie ma, ale takie otwarte mówienie o przybyszach i problemach, jakich przysparzają, do tej pory się w niemieckich mediach nieczęsto a właściwie wcale nie zdarzało.
 • 2016-01-07 21:28 | jajo13

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  By była jasność, wśród skontrolowanych przez policję uczestników zajść w Koloni byli migranci legitymujący się dokumentami wydanymi przez niemiecki urząd emigracyjny dla azylantów i uchodźców z Syrii. Mało im spasionym macho wojny u siebie? A może nie przed wojną uciekli, tylko w poszukiwaniu życia na koszt Europejczyków?
  Więcej na temat:
  http://www.national-geographic.pl/blogi/archiwum/ziemia-musi-sie-stac-muzulmanska
  http://www.national-geographic.pl/blogi/kierunki/nic-do-ukrycia
 • 2016-01-07 21:34 | f.

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Są dowody na to, że część napastników to niedawno przybyli imigranci - tak przynajmniej mówią policjanci, którzy byli na miejscu. Poza tym skąd nagle w Kolonii miałaby się znaleźć tak wielka grupa mężczyzn "o wyglądzie północnoafrykańskim". Ale to nie jest najważniejsze - przeraża mnie, jak bardzo liberalne media koncentrują się na nagonce na uchodzców, a nie na ofiarach, przemocy seksualnej itp. Nagle się okazało, że prawa kobiet i dziewczynek są niczym w obliczu potrzeby idealizowania imigrantów. Myślę, że to wepchnie bardzo wiele kobiet w ramiona prawicy - widzimy po prostu, że lewica nie daje żadnego wsparcia kobietom w obliczu nowego problemu. I tak, odkąd zaczęto przyjmować tak wielu uchodźców w Niemczech, wiele kobiet w różnych miastach mówiło, że są zaczepiane w metrze, na ulicy, itp. Ale oczywiście nie można się do tego przyznać w środowiskach lewicowych, bo jeśli atakuje cie imigrant, to znaczy, ze jestes rasistką. jednak kobiety są nadal obywatelami drugiej kategorii i nawet na lewicę nie mogą liczyć
 • 2016-01-07 21:53 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Dlaczego „Polityka” nie pisze nic o atakach band z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki na kobiety?
  Mowa jest o ostatnich wydarzeniach nie tylko Niemczech, ale także w Austrii, Szwajcarii a nawet i Finlandii.
 • 2016-01-07 21:57 | ajh

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Wg Polityki sprawcy mieli wygląd orientalny, zaś Niemcy i GW mówią o wyglądzie północno afrykańskim LUB arabskim. Wg Polityki byliby to Syryjczycy, a wg GW Libijczyny lub z Magrebu. Kiedyś Norweski z Oslo skarżyły się, że są ustawicznie gwałtowne przez sniadych ludzi ze wschodniego Schengenu.
  Dla mnie zaś to wygląda na zorganizowana prowokację, mającą na celu skompromitowac uchodźców, a jej inicjatorem mógł być ISIS. Albo jakiś imam, dla którego nieskromnie ubrane kobiety zasługują na takie traktowanie. Skąd nagle wzięło by się tylu (1000) amatorów gwałtu i grabiezy?
 • 2016-01-07 22:18 | 666dup

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  I co jeszecze Polityka jest za ubogacaniem Polski???
  czy już dotarło do Was co "Makrela" zrobiła?
  czy macie odwagę przyznaś się do błędu...
 • 2016-01-07 22:42 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach?

  Prawda jest taka, że policjanci w rozmowach z prasą zaprzeczają informacjom swoich dowódców, jakoby nieznana była tożsamość sprawców ekscesów w Kolonii. „Większość z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualną rozrywkę”. Szef związku zawodowego GdP w Nadrenii Północnej-Westfalii powiedział także, że błędna jest informacja, jakoby nic nie wskazywało na to, iż to imigranci byli sprawcami ekscesów: wielu kolegów mówiło, że szereg kontrolowanych mężczyzn przedkładało dokumenty, jakie otrzymali od Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców. Czyli wśród sprawców musieli być imigranci - stwierdził.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19441615,policjanci-z-kolonii-podwazaja-oficjalna-wersje-wydarzen-z-sylwestra.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
 • 2016-01-07 23:39 | b0r0

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Dzisiejsze doniesienia "zwykłych" funkcjonariuszy sugerują, że jednak w większości byli to uchodźcy i w dodatku właśnie syryjscy.
 • 2016-01-07 23:57 | piotrgryko

  Wzbogacanie spoleczenstwa - Part 1.0

  A gdzie podziali sie piewcy wzbogacania spoleczenstwa przez imigrantow? :)
  Rowniez w Polityce, przez ostatnie miesiace, nazbieralo sie troche artykulow promujacych otwarta dla kazdego Europe i pomoc biednym emigrantom. Gdzie ci "teoretycy" ? :) . Co, wystarczylo kilka miesiecy aby sie zdziwic? A wszystko przed nami. Kilka, kilkanascie lat...
 • 2016-01-08 01:32 | observer

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Dla arabów podpita, samotna, wesoła kobieta to prostytutka. Tak zostali wychowani, dlatego takie zachowanie. Niemki, nie prowokujcie agresji- załóżcie burki.
 • 2016-01-08 02:22 | edan

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Tak się zastanawiałem, kiedy „Polityka” odniesie się do kwestii „sylwestra kolońskiego” na swojej stronie. To jest oczywiste, że tygodnik miał z tym problem podobnie jak media w Niemczech, ale coś już jest. Wszystko co najważniejsze w tym skromnym teksie jest tylko w pierwszych linijkach, reszta to przebieg tych przykrych wypadków i to też niezbyt dokładnie. Mam na myśli sugestie o „nagonce” i na tym słowie chciałbym się zatrzymać. Dlaczego? Ponieważ nadaje ton całemu artykułowi. Pełni rolę tezy, że zdarzenie nie ma związku z kryzysem imigracyjnym i napływem „uchodźców” (cokolwiek to słowo już znaczy): ta zbieranina mężczyzn była przypadkowa, nie wiadomo co to byli za ludzie i w ogóle karygodne jest wiązanie tego zdarzenia z „uchodźcami”. Nie wiem, czy pani autorka wzorowała się na (moje ulubione ostatnio słowo) >mediach niemieckich< ( które teraz w mediach „polskich” uchodzą za źródło wszelkich prawd absolutnych), jak nie to wynik końcowy po przeczytaniu wyszedł podobny. Każdy kto choć trochę śledził relacjonowanie tego zdarzenia wie, że owe >media niemieckie< popełniły coś, co w demokratycznym państwie nie uchodzi na sucho. Nie napiszę, że starały się sprawę przemilczeć, bo to było by za skromnie napisane. Zastosowały po prostu cenzurę ( czy z inspiracji rządu niemieckiego może się dowiemy), a funkcjonariusze państwowi [m.i. policja] starali się sprawę przeczekać aż przyschnie, zatuszować. No niestety nie udało się. I zrobiła się porządna awantura. Bardzo szybko poza oficjalnymi stanowiskami wysokich urzędników rządu niemieckiego, policji i pani burmistrz miasta (a tezy tej pani to jakiś absurd!!!!!) zaczęły wyciekać informacje te mniej oficjalne od szeregowych policjantów mających wyrzuty sumienia, że nie zapobiegli zdarzeniom. Te relacje były najbardziej rzetelne i pozbawione ideologicznego zacietrzewienia. W tym momencie dochodzimy do sedna sprawy ze słowem „nagonka”. Okazało się bowiem, że policjanci w trakcie sylwestra spisali i aresztowali kilkunastu osobników ( na wielu stronach można już o tym przeczytać m.i. na Interii http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-policjanci-z-kolonii-wiekszosc-sprawcow-dopiero-co-przyjecha,nId,1950498 ) i okazało się, że wśród tych „północnych Afrykańczyków” (ach te piramidalne eufemizmy politycznej poprawności) zdecydowana większość spisanych osób to Syryjczycy posługujący się dokumentami upoważniającymi do starania się o azyl (ups!!). Ponieważ autorka (pochopnie?) przyjęła zbyt optymistyczną tezę o „nagonce” na „azylantów” sama postawiła siebie w pozycji trudnej do obronienia w obliczu faktów i skali zjawiska (takie incydenty tej nocy odnotowano nawet w Austrii i Finlandii).
 • 2016-01-08 08:24 | z daleka

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  pytanie, ktore samo sie nasuwa brzmi czmu ma sluzyc ten tekst? Ma on sugerowac, ze w sumie nic nie wiadomo , kobiety i to nie tylko z Niemiec ale i z innym miast Europy jak donosi wiekszosc mediow byly molestowane seksualnie, okradane i gwlacone przez mitycznych "polnocnych afrykanow" jak poprawnie podawaly to nawet polskie oficjalne media-chociaz wiadomo, ze ludzie, ktorzy dopuszczali sie tych czynow byli muzulmanami i uchodzcami o czym slyszymy z najnowszych doniesien. Wielu z nich bylo podobno pijanych co ma niby sugerowac, ze to nie muzulmanie, bo prawdziwy wyznawca islamu nie pije, co jest niezwykle zabawne, bo nie o pijacych czy jedzacych po kryjomu wieprzowine wyznawcow islamu tu chodzi, ale o pewien model kulturowy, wychowanie i stosunk do kobiet, ktory te hordy mlodych, jurnych i co najgorsze roszczeniowo nastawionych muzulmanow tu przenosza. Autorce radze najpierw postudiowac islam i jego stosunek do kobiet zarowno tych, ktore wyznaja islam jak i tych, ktore okresla sie terminem niewiernych. Innaczej bowiem zrowna swoj sposob myslenia z tymi, ktorzy okreslaja zbrodniarzy niemieckich mitycznym terminem nazisci - ktorzy jeszcze troche a zostana uznani nie za niemcow ale za przybyszow z kosmosu.
 • 2016-01-08 08:31 | Archer100

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Alez drogie Kolezanki, drodzy Koledzy,
  Czy nie widzicie prawdziwych zrodel problemu?
  Sa one dwa:
  1. Niemieckie kobiety okazaly sie malo goscinne dla egzotycznych przybyszow
  2. Niemiecki rzad wykazal sie nieczuloscia i brakiem zrozumienia meskich potrzeb i nie zapewnil kazdemu doroslemu meskiemu azylantowi malego haremu.
  Sa to karygodne zaniedbania niemieckiego rzadu, godne potepienia przez Helsińska Fundacje Praw Człowieka.
  Zacznijmy zbierac podpisy pod petycja.
 • 2016-01-08 09:27 | lakkot

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Dlaczego jezeli ktos stoi na granicy Europy i probuje wejsc to jest automatycznie uchodzca, natomiast jezeli juz po przekroczeniu tej granicy lamie prawo to wtedy staje sie juz "czlowiekiem o wygladzie polnocnoafrykanskim"?
 • 2016-01-08 10:32 | Nexus7

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  A wiarygodność i poziom "Polityki" stale spada... Wciskacie ludziom bzdury.
 • 2016-01-08 11:59 | cmos

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Mieszkam od kilkunastu lat we Frankfurcie, parę lat temu byłem w Kolonii i już wtedy plac przed dworcem tam mi się zdecydowanie nie podobał. Zresztą i we Frankfurcie dworzec i jego okolice to nie są sympatyczne miejsca. Kręci się tam wielu narkomanów, kieszonkowców i czasem nachalnych bezdomnych, trudno czuć się tam całkiem bezpiecznie.
  Tyle że to nie ma nic wspólnego z uchodźcami! Oczywiście, część uchodźców trafi i tam, ale to nie ich uchodźdztwo jest tego przyczyną.

  Ale oczywiście najłatwiej jest teraz krzyczeć "CI uchodźcy zagrażają naszemu idealnemu życiu i trzeba ich wywalić!". Nie, tam nie było idealnie i przed uchodźcami i przede wszystkim tym problemem trzeba się zająć. Ta są skutki, nie przyczyny.
 • 2016-01-08 12:04 | mnmajka

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Liberalizm nie polega na całkowitym braku rozsądku ani na przedkladaniu interasów własnych obywateli nad interesy przyjezdnych. Niemcy wielokrotnie udawadniali że obcych traktują na innych zasadach. ..Co się stało tym razem? O co chodzi? Dlaczego tym razem nie bronią własnych obywateli? Gdzie była niemiecka policja słynąca z restrykcyjnego postępowania?
 • 2016-01-08 12:07 | cmos

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  @piotrgryko
  "A gdzie podziali sie piewcy wzbogacania spoleczenstwa przez imigrantow? :) "

  Chciałbym przypomnieć młodym czytelnikom, że w początku lat 90-tych poważnym problemem Niemiec byli Polacy masowo jeżdżący do sąsiedniego kraju "na jumę", czyli po prostu i ordynarnie kraść. Zgodnie z ostatnio modną narracją ("uchodźcy won") Niemcy powinni byli wtedy zamknąć granicę dla Polaków, bo przecież każdy Polak to złodziej. Racja?

  Tyle że odpowiedzialność zbiorowa nie bardzo mieści się w standardach europejskiego, demokratycznego państwa prawa.
 • 2016-01-08 12:34 | naltar

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  "Nie ma pewności, że sprawcami sylwestrowych ekscesów są uchodźcy, ale nagonka na „przybłędów“ i „azylantów“ w internecie osiągnęła niespotykany do tej pory stopień agresji."
  Trzeba bylo informowac od razu, a nie udawac, ze deszcz pada. Rowniez w Polsce "postepowe" media potrzebowaly prawie calego dnia, aby o sprawie poinformowac. Zapewne po namietnych dyskusjach i gimnastykach w redakcyjnym gronie, w jaki sposob cala sprawe "naswietlic". Tyle, ze skonczyl sie monopol na dostep do informacji, wiec wszelkie proby zamiecenia sprawy pod dywan wywoluja odwrotny skutek.
  nb, wkopaly sie nawet poprawne politycznie media brytyjskie, ktore o sprawie poinformowaly b. szybko, jednak wielokrotnie podkreslajac i cytujac wypowiedzi, ze nie ma zadnych podstaw do twierdzenia, iz w napady i gwalty zamieszani sa imigranci. Co bylo wystarczajacym sygnalem dla czytelnikow, na to, ze wlasnie bylo.
  Oczywiscie politycy w Niemczech beda teraz intensywnie studiowac problem i dzielic go na 3687, a "zdziwia sie" za kilka tygodni, gdy dojdzie do powaznych zamieszek. W koncu te kilkaset tysiecy mlodych ludzi, ktorych przyjeli do Niemiec ostatnio, nie chodzi codziennie do pracy, nie studiuje, nie ma zycia rodzinnego - a ile mozna spacerowac po tych samych, pieknie wysprzatanych niemieckich ulicach, podziwiajac - jednak przy -10 Celsjusza - wystawy sklepowe? COS trzeba z czasem zrobic, nie?
 • 2016-01-08 12:59 | kongo9

  nagonka?

  A proszę jeszcze zwrócić uwagę na ten tytuł - NAGONKA.... toż to wyżyny manipulacji... nagonka na biednych imigrantów co to chcieli się zbawić z miejscowymi dziewkami....

  Zawsze wydawało mi się że mam poglądy liberalne, zwalczałem prawicowe oszołomstwo, ale NIGDY nie zagłosuję na żadną partię zgadzającą sie na arabską imigrację... już wolę Kurskiego w telewizji (której zresztą i tak nie oglądam bo wiadomo że to medium dla plebsu) niż Achmeda za rogiem...

  Ciekawe czy autorka tego "artykułu" będzie miała na tyle odwagi żeby przyznać się do błędu (manipulacji) w tytule? Bardzo wątpię - pewnie uzna że lepiej siedziec cicho albo palnie coś że dalej nie ma 100% dowodó, i że gwałty zdarzają sie wszędzie i że w ogóle to nie zamierza dyskutować z rasistami...

 • 2016-01-08 13:42 | Kavar

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Nie potrafie zrozumiec,dlaczego ten artykul broniacy muzulmanskich gwalcicieli napisala kobieta. Pani redaktor, niech pani przejdzie sie do jakiegos osrodka dla owych 'uchodzcow', najlepiej ubrana w krotka spodniczke i z rozpuszczonymi wlosami, szybko pani zrozumie,dlaczego spoleczestwo niemieckie jest tak 'podminowane' i skad owa 'nagonka' i 'agresja'.
 • 2016-01-08 16:28 | kobyszcze

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  @cmos
  Jedyny rozsądny głos - i to człowieka, który mieszka w NIemczech i zna problem na co dzień, a nie tylko wyłącznie z filmików w Internecie i opowieści w rodzaju "jedna pani drugiej pani". Brawo!

  Pozdrowienia z Rhein-Mainu od absolwenta TH Karl-Marx-Stadt dla absolwenta TH Ilmenau. Może się nawet spotkaliśmy na Święcie Pieczonego Barana?
 • 2016-01-08 17:01 | kongo9

  zakłamanie

  @cmos i @kobyszcze

  panowie widze z gatunku tych zawsze staną murem z imigrantem nawet jeśli gwałci i okrada... no cóż to mam 4 pytania do obu panów:

  1) A jak to Panów zdaniem jest że akurat w tym roku ten odwieczny tłum okołodworcowych mentów postawnowił zgwałcić kilka kobiet (poprawna politycznie odpowiedź to oczywiście zbieg okolicznosci ale mam nadzieję że Panowie wymyślicie coś bardziej oryginalnego)
  2) A jak Panowie uzasadnicie że zarówno ofiary gwałtów i rozbojów jak i będący na miejscu policjanci jednoznacznie wskazują na imigrantów z bliskiego wschodu jako sprawców całego zajścia (poprawna politycznie odpwiedź: było ciemno, zdawało im się, nie ma pewnosći, ofiary i funnckonariusze to pewnie uprzedzeni hejterzy)
  3) A czemu jak na razie wśród zatryzmanych mamy prawie samych imigrantów (poprawna odpowiedź - wystwiono biedaków na kozłów ofiarnych, natychmiast należy powiadomić Amnesty International i pomóc nieborakom)
  4) A czemu nic takiego nie zdarzyło się w Polsce ani na Węgrzech ani w Czechach? (nie wiem jaka jest poprawna poliycznie odpowiedż ale dam tutaj swoją: bo ani do Polski ani do Węgier ani do Czech nie wpuszczony arabskich imigrantów i mam nadzieje że nigdy nie będzie to miało miejsca)
 • 2016-01-08 18:18 | Leonidas

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  @cmos
  Takie teraz mamy klimaty w Polsce, społeczeństwo jest nafaszerowane różnego rodzaju fobiami a politycy to w cyniczny sposób wykorzystują. I tak ludzie, którzy nigdy nie zetknęli się z uchodźcami są ekspertami od polityki imigracyjnej, ludzie, którzy w życiu nie spotkali muzułmanina są od ekspertami od islamu itd. Ci sami ludzie nie lubią Niemców, Rosjan, Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Czechów, Słowaków, Szwedów czyli generalnie wszystkich sąsiadów Polski. Jak na prawdziwego Katolika przystało dziennikarza okłada się po chrześcijańsku krzyżem i różańcem. Ba, nawet sąsiada Polaka uważa się za złodzieja i obywatela gorszego sortu godnego potępienia i wyzwisk.
  Klimat bardzo przypomina czasy inkwizycji gdzie wrogowie czają się na każdym rogu, których trzeba gorliwie tropić. Stąd też jest duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju polowania na czarownice a jestem przekonany, że już niedługo pan Ziobro nam zafunduje jakieś medialne palenie na stosie.
  Na dłuższą metę jednak inkwizycja nie zatrzymała rozwoju nauki i postępu ale je poważnie spowolniła na pewien czas. Takich doczekaliśmy się czasów w wolnej Polsce, przez które teraz musimy cierpliwie przejść. Żyjemy przeszłością a o przyszłości możemy chwilowo zapomnieć.
 • 2016-01-08 18:35 | jakowalski

  Dlaczego autorka artykułu przeinacza prawdę?

  Dlaczego autorka artykułu przeinacza prawdę pisząc, że „policja i politycy odpowiadają, że nie ma pewności, że sprawcami sylwestrowych ekscesów są właśnie uchodźcy.”? Przecież nawet „Wyborcza” wyraźnie napisała, że „Sprawcami napadów rabunkowych byli jednak imigranci”. Cytuję: „Wśród sprawców napaści rabunkowych na dworcu w Kolonii w sylwestra byli azylanci - poinformowało w piątek w Berlinie niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych powołując się na policję federalną, Bundespolizei. Funkcjonariusze policji federalnej odnotowali w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 32 przestępstwa, w większości kradzieże i pobicia, i ustalili tożsamość 31 sprawców - powiedział dziennikarzom rzecznik MSW Tobias Plate. Jak wyjaśnił, wśród zidentyfikowanych sprawców były dwie osoby z niemieckim paszportem, a reszta to obcokrajowcy - Algierczycy, Marokańczycy, Syryjczycy i Irakijczycy, a także jeden Amerykanin. 18 skontrolowanych osób miało status azylanta lub oczekiwało na decyzję o przyznaniu azylu - poinformował Plate.”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19446143,wsrod-ofiar-napasci-w-kolonii-nie-ma-polek-sprawcami-napadow.html#MTstream
  Także:
  Policjanci w rozmowach z prasą zaprzeczają informacjom swoich dowódców, jakoby nieznana była tożsamość sprawców ekscesów w Kolonii. „Większość z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualną rozrywkę”. Szef związku zawodowego GdP w Nadrenii Północnej-Westfalii powiedział także, że błędna jest informacja, jakoby nic nie wskazywało na to, iż to imigranci byli sprawcami ekscesów: wielu kolegów mówiło, że szereg kontrolowanych mężczyzn przedkładało dokumenty, jakie otrzymali od Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców. Czyli wśród sprawców musieli być imigranci - stwierdził.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19441615,policjanci-z-kolonii-podwazaja-oficjalna-wersje-wydarzen-z-sylwestra.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
 • 2016-01-08 18:48 | Vera

  Bełkot nabuzowanych obrońców

  Znaleźli się obrońcy damskiej czci. A statystyka: Liczba gwałtów i zgwałceń w Europie szybko rośnie. W Niemczech sięga 8 tys rocznie. W Polsce zgłaszane jest ponad 2 tys zgwałceń mimo poniżających zachowań policji i obraźliwego traktowania tych kobiet. no i sądów po stronie gwałcicieli. Przypomnę, że Palikot zaczął karierę w Lublinie awanturą w sprawie dziewczyny zgwałconej przez policjanta (ów?) na posterunku, której nikt nie pomógł. Który z was nadętych buców odezwał się wtedy w obronie tej dziewczyny? Dla mnie był główny powód do głosowania na niego. Dzisiaj w D złapali 2 gwałcicieli: Niemcy.
  W Köln od miesięcy policja mówiła o bandach, które przed dworcem robią sztuczny tłok i okradają kobiety. Ale nie pisało się, że to Algierczycy, żadni Syryjczycy, bo w Niemczech istnieje etyka dziennikarska. I ta mówi, że nie pisze się o narodowości przestępcy jeśli to nie ma nic do sprawy, żeby nie wzbudzać resentymentów. Tylko że dla was to za trudne do ogarnięcia. Ale przy rosnącej histerii wyciąga się to teraz przeciw policji.

  Sylwester. Tu się połączyły 3 rzeczy: złodzieje, fajerwerki (dziewczynie rakieta wpadła do kurtkę i ją podpaliła) i podpici gówniarze od obmacywań. To ja mam pytanie skoro tak histeryzujecie: Czy kiedykolwiek w Polsce jakaś kobieta zgłosiła obmacywanie? Czy istnieje taki rodzaj przestępstwa? Nie wiem. Ale kobieta nie odważają się zgłosić z takim "przestępstwem". Ze strachu przed wami obrońcy moralności.
  W Niemczech dochodzi rosnąca świadomość i pewność siebie kobiet. Nie boją się zgłaszać masowo obmacywania, traktowane przez prawo jak gwałt.

  A w Polsce? Dzisiaj wasz PiS obrońca kobiet zlikwidował stanowisko rzecznika praw kobiet (równouprawnienia) i likwiduje przepisy o przemocy wobec kobiet. Choć większość gwałtów ma miejsce w rodzinie. Teraz już będziecie mogli całkiem bezkarnie perorować o uchodźcach i bronić swojego towaru. I polska baba ma zamknąć pysk i rodzić.

  Ostatni punkt: Jakieś 20% Niemców (15 milionów) to zwolennicy rasistowskiej AfD. To w demokracji nic.
  Oni tylko szukają okazji, żeby rozdmuchać histerię i nienawiść. Wygląda, że są tacy i w policji i mediach, i wśród zgłaszających kobiet. Bo tak na prawdę zgłoszono 1 gwałt a reszta to wyobrażenia o gwałcie kobiet ubranych tak kuso, że aż chłopakom oczy wychodzą. Burmistrz Köln miała rację. Na dodatek choćby Szwedzkie prawo mówi, że to oskarżony o gwałt musi udowodnić swoją niewinność. To co szkodzi oskarżyć. Przekonał się choćby Assange, kiedy się dziewczynie 3 tygodnie potem przypomniało po rozmowie z CIA. Tymczasem polskiego ministra Waszczykowskiego by w Niemczech do AfD nie przyjęli: za bardzo na prawo.
  No to teraz będą pomyje. Hi hi.

  P.S. cmos, ajh. Dzięki. To mi dodało odwagi
 • 2016-01-08 18:57 | naltar

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  "Nie ma pewności, że sprawcami sylwestrowych ekscesów są uchodźcy, ale nagonka na „przybłędów“ i „azylantów“ w internecie osiągnęła niespotykany do tej pory stopień agresji."
  To jeszcze to:
  "Of the 31 suspects whose names are known, 18 have asylum seeker status," federal interior ministry spokesman Tobias Plate told reporters."
 • 2016-01-08 19:05 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Cmos
  1. Kto ci płaci za pisanie takich bzdur? Byłeś przed dworcem Głównym w Kolonii w tę noc? Nie byłeś, a więc dlaczego wypisujesz nieprawdę na tym forum?
  2. Polacy tak samo kradli w Niemczech jak kradli i dalej kradną w nich Niemcy. Odróżnij więc te brutalne napady na tle seksualno-rabunkowym od zwyczajnych kradzieży, które w Niemczech popełniali i dalej popełniają Niemcy.
  3. Nikt tu nie mówi o odpowiedzialność zbiorowej. Faktem jest zaś, że Polacy nigdy nie urządzali zbiorowych napadów na tle seksualnym na Niemki, a nielegalni przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, niestety, ale je urządzają.
 • 2016-01-08 19:12 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Lakkot
  To nie byli żadni uchodźcy polityczni, a tylko najzwyczajniejsi w świecie nielegalni imigranci ekonomiczni, jako że po pierwsze to nikomu w Niemczech nie przysługuje azyl ekonomiczny a po drugie, to o azyl polityczni osoby pochodzące z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu powinny starać się albo w Turcji czy też Libanie jeśli chodzi o Bliski Wschód, albo też w Grecji czy Italii, jeśli chodzi o Afrykę Północną.
 • 2016-01-08 19:14 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Ajh
  Tak, a za tym wszystkim stał niewątpliwe Jarosław Kaczyński. ;-)
 • 2016-01-08 19:15 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Edan
  Skandalem jest, że „Polityka” zaczęła o tych wydarzeniach pisać dopiero wtedy, kiedy nie można było już ich ukryć,a nawet wtedy tylko w kontekście rzekomej „nagonki” na imigrantów. Nie napisała jednak owa „Polityka”, że to byli nielegalni imigranci ekonomiczni, jako że po pierwsze to nikomu w Niemczech nie przysługuje azyl ekonomiczny a po drugie, to o azyl polityczni osoby pochodzące z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu powinny starać się albo w Turcji czy też Libanie jeśli chodzi o Bliski Wschód, albo też w Grecji czy Italii, jeśli chodzi o Afrykę Północną. Po takim potraktowaniu tych wydarzeń, to „Polityka” straciła niestety resztki swej wiarygodności i nie zdziwił bym się, gdyby rok 2016 był ostatnim rokiem ukazywania się tego, jeszcze nie tak dawno temu, opiniodawczego i rzetelnego tygodnika. :-(
 • 2016-01-08 19:37 | Kölner Jeck

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Pozwolę sobie dodać parę własnych uwag do tematu. Nie byłem owej sylwestrowej nocy na dworcu w Kolonii i pod katedra, ale wiem coś więcej o sytuacji mającej tam miejsce.
  Podam najpierw parę faktów:
  Faktem jest, ze dziwne było przemilczenie jakichś zajść przez oficjalne media, co wymagałoby dokładnej analizy.
  Dworzec w Kolonii jest pod względem przepustowości pociągów prawdopodobnie największym dworcem kolejowym w Niemczech a może i w Europie, gdzie pociągi jeżdżą przez 24 godziny na dobę. Dlatego tez niemiecka kolej kilka lat temu unowocześniła dworzec, który stal sie dużym centrum handlowo-usługowym czynnym tez 24 godziny na dobę. Te okoliczności skłaniają wielu ludzi do udawania sie tam i spędzania tam wiele czasu. Jest to również dobre miejsce dla obcokrajowców, mających właśnie tam okazję skontaktować się ze swoimi ziomkami i to nie tylko z północnej Afryki.
  Wiele lat moje dzieci korzystały codziennie z tego dworca w dojeździe do szkoły, Wiele lat korzysta z tego dworca moja żona dojeżdżając do pracy i to w godzinach wczesnoporannych i jak i późnowieczornych. I nie możemy powiedzieć, że to miejsce w jakiś sposób jest przeklęte lub odstraszające. Na ogół dworcowa policja ma sytuacje pod kontrola - o czym świadczy fakt, że parę lat temu mój kolega z Polski będąc w stanie nietrzeźwym wywołał małą awanturę, nawet mógłbym powiedzieć że o charakterze podobnym do zaistniałych ostatnio ( dosyć wulgarnie przystawiał się do kobiet) za co został "ukarany" przez dworcowa policję zakazem wstępu na dworzec na okres dwóch lat. Kiedyś często korzystałem w swoich podróżach również z tego dworca w godzinach nocnych i bardzo często byłem nagabywany o jałmużnę na puszkę piwa i wolałem raczej się z tymi osobnikami nie porozumiewać w ich ojczystym języku, chociaż doskonale jak widzicie go znam. Obecnie już ich, prawdopodobnie dzięki dworcowej policji i obostrzonym przepisom nie ma - co oczywiście nie dotyczy wolno dostępnej okolicy. A jak już jest karnawał to się dopiero dzieje. Ja osobiście nie wypuściłbym kobiety samotnej o 2 w nocy w Sylwestra w skupisko wielu ludzi.

  Pozdrawiam
 • 2016-01-08 20:05 | xpawelek

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  cmos:nie wierze ze mieszkasz w RFN!W Bawarii np.od 35 lat nie bylo nagonki na polskich zlodzieji.Uogolnianie :Niemcy,to podstawowy blad prawie 100% Polakow! Prawie zaden z was niewie ze np.mieszkaniec Bawarii .wie tak samo malo o Polsce jak i Brandenburgii, a to ze duzym krajem nad Wisala rzadzi jego stolica centralistycznie ,do granic absurdu,takze nie wie 100% Polakow!""""
 • 2016-01-08 22:16 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach?

  Także:
  1. Premier Słowacji Robert Fico zamierza wystąpić z żądaniem zwołania szczytu UE ws. migracji.
  2. Premier Słowacji uzasadnia to atakami na kobiety, do jakich doszło w niemieckich miastach
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19447016,po-atakach-w-kolonii-premier-slowacji-chce-nadzwyczajnego-szczytu.html?lokale=warszawa#BoxNewsLink
 • 2016-01-08 23:48 | Jacek, NH

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  "Dylemat feministki. Czy oburzać się na imigrantów, którzy gwałcą Europejki? Konflikt tragiczny, kiedy feministka i lewaczka musi zmierzyć się z samorealizującą się przepowiednią przeciwników przyjmowania uchodźców. Mówili: przyjadą tutaj gwałcić nasze kobiety, i bach! W Kolonii w Sylwestra "grupy mężczyzn o północnoafrykańskiej urodzie" napadały na Niemki. I klops. Co zrobić? Czy stanąć murem za kobietami i natychmiast zażądać ekstradycji uchodźców tam skąd przybyli. A może próbować wytłumaczyć, te nieakceptowalne zachowanie wobec kobiet? To, że kobiety w całej tej sytuacji po raz kolejny zostały potraktowane przedmiotowo. Jako argument, niezbywalny znak, że przeciwnicy imigrantów mieli rację. Co jest soczewką tego sporu, krzywda którą wyrządzono czy sprawcy, których złapano? Nie zauważyłam, by incydenty w Kolonii wywołały potężną dyskusję dotyczącą przemocy wobec kobiet."
 • 2016-01-09 00:01 | piotrgryko

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  @cmos

  Nie jestem juz niestety taki mlody.

  Co do zachowania znacznej czesci Polakow, tak sie sklada mam zdanie, delikatnie mowiac, dalekie od przychylnego. Ale nie o tym tutaj. Tak sie sklada, ze widze roznice mentalne pomiedzy wschodnia a zachodnia Europa (na niekorzysc tej pierwszej). W skrocie: na kulturowo Zachod stracil, ekonomicznie zyskal. Na obecnych imigrantach Europa straci i kulturowo, i ekonomicznie, i "egzystencjalnie". Oczywiscie, ze czesc Polakow stwaza problemy ale to co przyjmujemy do Europy teraz, to juz bedzie inna liga problemow.

  Jestem przeciw odpowiedzialnosci zbiorowej. Ale prosze zaproponowac rozwiazanie "zbiorowego problemu" wynikajacego z faktu, ze pol ludnosci swiata bardzo szybko przenioslaby sie do Europy gdyby tylko na to pozwolic. Tzn co? Wpuszczac? Zbiorowo? :)

  Od kilunastu lat jestem swiadkiem jak wyglada rzeczywistosc na terenach gdzie mieszkaja "goscie" z Afryki. Pomimo, ze czesc z nich urodzila sie juz w Europie, niestety wnosza oni "ducha Afryki". I widac to w sposobie jazdy po drogach, czystosci ulic (i nie tylko), pracowitosci i przede wszystkim w poziomie bezpieczenstwa. Permanentna postawa roszczeniowa.

  Jestem humanista. Uwazam, ze nalezy pomagac ale z glowa. Duzo taniej byloby pomagac im gdzies poza Europa, nie rozwalajac jednoczesnie Europy.

  A Pan czy nie przypadkiem "czysty" teoretyk. Bo z doswiadczenie wiem, ze moi znajomimi idealisci urealniali swoje poglady najpozniej po roku. Max 2 latach. Bez wyjatku!


 • 2016-01-09 00:55 | Herstoryk

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Tytuł słuszny. W rozgrzanej ksenofobią atmosferze bigoteryjnej islamofobii i strachu przed "obcymi" atmosferze, podgrzewanej przez hałaśliwe brukowce i prawicowych "obrońców cywilizacji i wartości", koncentrowanie się na incydentach tego typu i w takiej lokalizacji to NAGONKA. Dla porównania warto by może opublikować równocześnie krajowe policyjne statystyki ataków na kobiety - obmacywania, gwałty i kradzieże podczas obchodów sylwestrowych przez Polaków-katolików.
 • 2016-01-09 11:06 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach???

  Niech Pani Anna Tyszecka wreszcie przyjmie do wiadomości, że obecnie mamy już praktycznie 100% pewność, że sprawcami tych sylwestrowych ekscesów są tzw. uchodźcy i niech więc odwoła ona wreszcie to, co napisała ona w swym artykule, który mówiąc językiem dyplomatycznym, mocno rozmija się z prawdą obiektywną
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19446143,wsrod-ofiar-napasci-w-kolonii-nie-ma-polek-sprawcami-napadow.html#MTstream
  Piszę to jako były mieszkaniec Kolonii, posiadający informacje o tych wydarzeniach z pierwszej ręki, czyli od znajomych Niemców mieszkających w tejże Kolonii - osób wysoko wykształconych i w większości zwolenników (przynajmniej do niedawna) CDU i kanclerz Merkel.
 • 2016-01-09 12:32 | polopiryna

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  ile razy ja juz to w zyciu slyszalam, ze kobiety sa sobie winne, przepraszam, ale czy my sie rzucamy na facetow, gdy nam sie wydaja pociagajacy, dlaczego jeszcze zaden mezczyzna nie padl ofiara gwaltu ze strony kobiet, moze czas zaczac zeby wyrownac nasze szanse i prawa ?
 • 2016-01-09 13:08 | darek.szczecin1966

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Co prawda mieszkałem kilka lat w Monachium a ostatnio w Belgii, ale wcale nie uzurpuje sobie prawa i wyłączności do jedynie słusznych sądów tylko z tego tytułu w temacie imigrant czy zagrożenie, jak sugeruje "Kobyszcze". Problem będzie narastał i przybierał co raz bardziej agresywne formy. Niestety, nie przez narkomanów czy kieszonkowców a właśnie imigrantów. Polityka Merkel się skompromitowała w Niemczech, tak samo jak lewicowych rządów w reszcie Europy. Pozostaje pytanie: czy uratujemy Europę wartości i tradycji którą znaliśmy sprzed 10-15 lat?
 • 2016-01-09 13:32 | kaesjot

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  cmos i kobyszcze - między złodziejem a gwałcicielem i/lub mordercą jest ogromna różnica.
  Jak skutecznie chcecie odseparować potencjalnie niebezpiecznych lub nawet świadomych "utajnionych" bojowników państwa islamskiego?
  Doświadczenie uczy, że często dopiero potomkowie imigrantów ( w drugim lub trzecim pokoleniu ) radykalizują się. Jak się przed tym zabezpieczyć skoro oni nie chcą się integrować, chcą narzucać nam swoje prawa a my mamy się to tego dostosować?
  A my nie mamy prawa do spokoju i bezpieczeństwa ?
 • 2016-01-09 14:18 | Herstoryk

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  W podtytule autorka twierdzi, że cyt. nagonka na „przybłędów“ i „azylantów“ w internecie osiągnęła niespotykany do tej pory stopień agresji. Jest to o tyle tylko prawdziwe, że w internecie. Oprócz tego język, argumentacja i wartość merytoryczna wypowiedzi w tej nagonce są jak najbardziej precendesowe. Budzą we mnie - historyku, silne uczucie Deja Vu. Tyle że dawniej zapełniały tylko szpalty "Sturmer'a", "Volkische Beobachter i podobnych gazet, jazgoczących o innej grupie etniczno-religijnej, która rzekomo pasożytowała na zdrowym ciele narodu, wykręcała się od pracy, spiskowała by podkopać kulturę i cywilizację narodową oraz by przejąć władzę nad Europą, a przedewszystkim deprawowała i bezcześciła "aryjskie" kobiety. Gdyby ich czytelnicy mieli do dyspozycji Internet, na pewno dołączyliby do chóru. Wszystkim papuzim powtarzaczom sensacji na temat uchodźców i "ekspertów" od islamu czerpiącym wiedzę i natchnienie z You Tube, mitów miejskich i witryn hejterskich, straszących zalaniem Europy i zniszczeniem jej kultury i cywilizacji gratuluję inspiracji i wzorców.

  Wśród bliskowschodnich imigrantów i uchodźców są na pewno gwałciciele, oszołomy, złodziejaszki, także ludzie którym odbija po traumach wojny, czy wreszcie tacy, którzy dotknięci szokiem kulturowym naruszają reguły cywilizowanego zachowania w nowym miejscu. Tak jak zawsze wśród wszystkich uciekinierów i wysiedleńców. Czy to Syryjczyków, czy Polaków. Są oni zawsze znikomym marginesem, którego należy pilnować, karać za wykroczenia, czy wreszcie deportować. Ci, którzy tego nie rozumieją i generalizują oraz straszą, robią robotę Daeszu, któremu zależy na rozpętaniu prawdziwego starcia cywilizacji.
 • 2016-01-09 14:31 | z daleka

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Autorce polecam ponizszy tekst, ktory jasno ukazuje, ze model kulturowy wielu imigrantow muzulmanskich, bo o muzulmanow a nie imigrantow wywodzacych sie z innych kregow kulturowych tu glownie chodzi jest totalnie rozny od tego do czego doszla Europa, stad zderzenie, ktore nastepuje jest zderzeniem 2 totalnie roznych swiatopogladow, dotyczy to glownie Europy Zachodniej, ktora szturmuja muzulmanscy uchodzcy. To, ze wielu z nich przeszlo traume wcale nie oznacza, ze wszyscy sa otwarci, tolerancyjni czy chca sie integrowac z krajami gdzie przybyli-czego dowodem sa ostatnie wydarzenia w Kolonii i inych miastach Zachodniej Europy."
  "New York Times" cytuje Abdu Osmana Kelifa, uchodźcę z Afryki, który przyznaje, że był zszokowany widząc na ulicach norweskich miast skąpo odziane kobiety pijące alkohol i całujące się w miejscach publicznych. - U mnie w kraju w ten sposób zachowywały się tylko prostytutki - przyznaje pochodzący z Somalii mężczyzna. Abdu Osman Kelifa zgłosił się więc na ochotnika na kurs, na którym uchodźcy są uczeni w jaki sposób zachowują się - i są traktowane - kobiety w krajach europejskich. Kurs taki zorganizowano w ośrodku dla uchodźców w Stavanger.

  Podobne kursy zorganizowano również w innych ośrodkach dla uchodźców. Udział w nich jest dobrowolny, a ich celem jest uświadomienie uchodźcom jakie zachowania są w Europie akceptowalne, a jakie nie. Organizatorzy kursów podkreślają, że najważniejsze jest przekazanie imigrantom, że w Norwegii "zmuszanie kogoś do seksu jest zakazane, nawet jeżeli chodzi o żonę mężczyzny".

  Na kursie imigranci dowiadują się także, że w Norwegii "prawo nie jest związane z religią" a przepisy obowiązują wszystkich, niezależnie od tego jaką religię dana osoba wyznaje. Zajęcia są prowadzone przez osoby przeszkolone przez fundację Alternatywa dla Przemocy. Program zajęć uruchomiono w Norwegii w 2013 roku - i początkowo miał on trwać dwa lata (okres ten właśnie się kończy). Teraz władze Norwegii mają przeanalizować czy zajęcia przynoszą pożądane rezultaty.

  - Najgroźniejsze jest milczenie - mówi Per Isdal, psycholog kliniczny ze Stavanger, który współpracuje z fundacją odpowiedzialną za program. Isdal dodaje, że wielu uchodźców "przybywa ze społeczeństw, w których płcie nie są sobie równe i w których kobieta jest własnością mężczyzny". - Musimy im pomóc zaadaptować się w nowym otoczeniu - dodaje. Pierwszy program skierowany do uchodźców uruchomiono właśnie w Stavanger, po tym jak w Norwegii doszło do serii gwałtów, których sprawcami byli imigranci.
 • 2016-01-09 14:41 | xpawelek

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  <kaesjot:brawo= wreszcie napisales cos madrego!Dodam:Merkel nie ustapi z powodow religijno-moralnych ,a takze=tu trzeba znac Niemcow=Unsere Ehre ist treue:nie podejmuje sie tego tlumaczyc=trzeba dobrze znac historie Niemiec!""""
 • 2016-01-09 15:28 | kongo9

  obrońcy gwałcicieli

  Prosta sprawa - drzwi w domu sa po to aby chronić domoników, granice sa po to aby chronić społeczeństwo. Jeżeli Pan cmos i reszta anarchistów uważa, że musimy przyjąć każdego kto nielegalnie przekroczy granicę UE, to proponuę Panom zdemontować drzwi w swoich domach - dajcie prawdziwy przykład że nie boicie się "obcych" - a nuż pomożecie w ten sposób jakiemuś bliźniemu w potrzebie który zabłaka się pod wasz dach i postanowi zamieszkac np w kuchni... (oczywiście jest jakaś szansa że spali mieszkanie albo zgwałci wam żonę ale przecież jak sami Panowie słusznie zauważyliście - nie można generalizować i z góry osądzać człowieka)

  Oczywiście żaden z Panów drzwi do domu nie zdemontuje - wasze "egalitarne" i "oświecone" towarzysztwo bardzo dobrze się bawi w obrońców imigracji, ale najlepiej przed telewizorem - mieszkając jednocześnie w bezpiecznych osiedlach z brama, płotem i prywatnymi straznikiami a bandy imigrantów zostają zwykle rozlokowane w mniej ekskluzywnych dzielnicach... wiec takie anioły humanitaryzmu jak @cmos lub autorka tego propagandowego artykułu mogą bezpiecznie pitolić jak to trzeba pomagac każdemu imigrantowi, oraz że nie można przykładać zbiorowej odpowiedzialnosci....
  bomby, kradzieże, gwałty, pedofilia ... czego jeszce muszą dokonać "imigranci" aby ich obrońcy nareszcie przynajmniej zamilkli?

  raz jeszce powtórzę - chcesz wpuścić imigrantów do swojego kraju - daj najpierw przykład i zacznij wpuszać do swojego domu domu każdego przybłędę z ulicy - bezdomnego, żula itp - wśród nich także są dobrzy ludzie i nie można stosować zbiorowych osądów

  @Vera
  "Oni tylko szukają okazji, żeby rozdmuchać histerię i nienawiść. Wygląda, że są tacy i w policji i mediach, i wśród zgłaszających kobiet. Bo tak na prawdę zgłoszono 1 gwałt a reszta to wyobrażenia o gwałcie kobiet ubranych tak kuso, że aż chłopakom oczy wychodzą. Burmistrz Köln miała rację. Na dodatek choćby Szwedzkie prawo mówi, że to oskarżony o gwałt musi udowodnić swoją niewinność. To co szkodzi oskarżyć."

  nie wiem jak skomentować Twoje słowa, ale to co napisałaś jest tak niesamowite, że to chyba jakaś prowokacja! :D Szok!

  czy ktoś pamięta jeszcze instytucję "pożytecznych głupców" - oni także działali w imię "wyższych" wartości...


 • 2016-01-09 17:13 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Głosy prasy niemieckiej:
  „Die Welt” pisze: „6 stycznia, dzień ujawnienia policyjnego raportu o prawdziwych wydarzeniach w noc sylwestrową pod kolońską katedrą, przejdzie do historii Niemiec. Tego dnia rozpoczął się przełom w polityce azylowej i migracyjnej. Coraz więcej osób zaczęło wskazywać na blaski i cienie masowej imigracji, a dotychczasowe tabu traktować tym, czy są: zakazami myślenia, których panowanie zawsze prowadzi do paraliżu dyskusji. Po raz pierwszy większość polityków chce, jak się wydaje, nie tylko mówić o kanonach wartości, ale jest też gotowa je realizować. W razie potrzeby także naciskiem i przemocą - przed czym ani na chwilę nie zawahałaby się prawdziwa demokracja.”
  Według „Fuldaer Zeitnung”: „Jeżeli to uchodźcy uczestniczyli w atakach na kobiety w Kolonii, obowiązkiem państwa jest wyraźne powiedzenie tego swoim obywatelom - chociażby po to, by wszcząć dyskusję, jak się pozbyć takich typów. Gdyby tysiąc lewicowych lub prawicowych ekstremistów, gejów, rockerów albo demonstrantów Pegidy nie przestrzegało na placu pod katedrą prawa i porządku, też by nazwano te grupy po imieniu. Dobrze, że rozpętała się teraz dyskusja. Tym samym Kolonia może stać się dla Niemiec szansą przywrócenia wszystkiego do porządku”.
  Także kanclerz <Merkel musi uznać, że jej recepta na opanowanie kryzysu uchodźczego, grozi porażką" - komentuje bawarska gazeta „Straubinger Tagblatt/Landshuter Zeitung” - „Ryzykuje (ona) tym samym, że wierni jej dotąd Niemcy stracą do niej zaufanie i do całej polityki. Już teraz 20% Niemców jest w zasadzie gotowych do postawienia w kabinie wyborczej krzyżyka ekstremistom z lewej lub z prawej. Gdyby rzeczywiście miałaby tak zrobić większość, mogłoby to zmienić kraj znacznie bardziej poważnie niż olbrzymia fala uchodźców, zmienić go w kraj, którego też Angela Merkel by nie chciała. Bez ogólnonarodowego działania, Merkel poniesie porażkę”.
  Więcej tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19448441,niemiecka-praca-po-napasciach-w-kolonii-silne-panstwo-niczego.html#MTstream
 • 2016-01-09 17:30 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach?

  Vera
  1. Etyka dziennikarska polega na pisaniu prawdy, nawet jeśli ona jest dla kogoś niewygodna, a więc należy zawsze pisać o narodowości przestępcy, jako że ona zawsze ma wiele do sprawy popełnionego przestępstwa, szczególnie zaś tego, o którym tu jest mowa. Ty zaś wyraźnie mylisz etykę z (auto)cenzurą, obowiązującą w Niemczech od roku mniej więcej 1933.
  2. W Polsce od dawna istniej przestępstwo ataku na tle seksualnym – na przykład Kodeks karny Art. 199. § 1: „Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” i te przestępstwa są często w Polsce zgłaszane na policję.
  3. Uważam, że słusznie PiS zlikwidował stanowisko rzecznika praw kobiet na rzecz stanowiska zajmującego się generalnie prawami wszystkich obywateli RP, bez względu na ich płeć.
  4. AfD czyli Alternatywa dla Niemiec NIE jest rasistowska, a liberalna i patriotyczna. Ponad 2/3 z jej założycieli posiada doktoraty, a więc nie można tej partii zarzucić populizmu. AfD jest za bezpośrednią demokracją w stylu szwajcarskim i jest ona przeciwna przywilejom dla dla homoseksualistów, Zgoda, jest ona przeciwko niekontrowanej imigracji oraz przeciwko euro, ale tu akurat ma ona też w 100% rację – mam więc nadzieję, ze wygra ona następne wybory. Wstydziła byś się pisać o niej aż takie kłamstwa!
 • 2016-01-09 17:33 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Kölner Jeck
  A dlaczego nie wypuściłbyś kobiety samotnej o 2 w nocy w Sylwestra w wielkim mieście zachodnioeuropejskim w skupisko wielu ludzi? Kobieta twoim zdaniem ma mniej praw niż mężczyzna? Uważasz może, jak muzułmanie, że kobieta nie powinna samotnie chodzić po ulicy? Możesz mi wyjaśnić – dlaczego?
 • 2016-01-09 17:35 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach?

  Piotr Gryko
  A ja widzę upadek zachodu, nie tylko gospodarczy, ale przede wszystkim kulturowy, a poprawę na Wschodzie. Dodam, że moje obserwacje są zgodne z obserwacjami poważnych, zachodnich naukowców.
 • 2016-01-09 17:36 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  darek, kaesjot etc.
  Racja. Zagrożeniem dla naszych praw nie są kieszonkowcy czy nawet włamywacze, a islamscy fanatycy, których ostatnio wpuściła do Europy kanclerz Merkel i to w setkach tysięcy, jak nie w milionach. :-(
 • 2016-01-09 17:56 | Alice_

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Czy ta pani zna niemiecki? Czy czytuje ona w ogóle niemiecką prasę? Jeśli tak, to które tytuły? Już sam początek mnie oburzył, ponieważ wiadomo dokładnie, kim byli ci ludzie i dlaczego to zrobili. Znaleziono kilka skradzionych telefonów komórkowych, nie powiem gdzie, polecam sobie doczytać. Im więcej poznaje się szczegółów, tym gorzej ta sytuacja wygląda. Ja się dziwię, że jeszcze NIE MA NAGONKI, że lewackie media potrafią jeszcze pisać rzeczy w rodzaju "histeria. jakby ktoś te kobiety żywcem pożarł, a to było TYLKO obmacywanie". Większej pogardy dla kobiet nie słyszałam dawno w Niemczech. Mnie to przeraża. Nie tyle imigranci, bo na ich temat wiem wystarczająco dużo, ale zakłamanie mediów, bo okazuje się, że ciągle jeszcze mogą mnie zaskoczyć. Skandal to mało powiedziane.
 • 2016-01-09 19:13 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Z Daleka
  Naprawdę wierzysz w to że jakiś krótki kurs może szybko zmienić naturę człowieka? Przecież kultura III świata jest diametralnie różna od kultury Europy, a więc żaden kurs nie przybliży europejskiej kultury prymitywnym przybyszom z III świata, którego kultura jest przecież setki lat za Europą.
 • 2016-01-09 19:14 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Herstoryk
  Napraw wierzysz w to co piszesz, że te zachowania nielegalnych imigrantów, jakie pokazali oni w Koloni są tylko wyjątkiem? Ja ci zaś powiem, że to jest norma. A ja, w odróżnieniu od ciebie mieszkałem i pracowałem w Azji i Afryce.
 • 2016-01-09 19:21 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Paul (xpawelek 2016-01-09 14:41)
  Z historii Niemiec: ein Land, ein Volk ein Führer. Znów Niemcy idą jak te przysłowiowe barany za przewodnikiem stada, który wiedzie ich ku kolejnej klęsce... :-(
 • 2016-01-09 20:21 | naltar

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  "Wśród bliskowschodnich imigrantów i uchodźców są na pewno gwałciciele, oszołomy, złodziejaszki, także ludzie którym odbija po traumach wojny, czy wreszcie tacy, którzy dotknięci szokiem kulturowym naruszają reguły cywilizowanego zachowania w nowym miejscu. Tak jak zawsze wśród wszystkich uciekinierów i wysiedleńców. Czy to Syryjczyków, czy Polaków. Są oni zawsze znikomym marginesem, którego należy pilnować, karać za wykroczenia, czy wreszcie deportować. Ci, którzy tego nie rozumieją i generalizują oraz straszą, robią robotę Daeszu, któremu zależy na rozpętaniu prawdziwego starcia cywilizacji."

  Problemem jest jednak to, ze w ostatnich zajsciach, wiekszosc, jesli nawet nie przygniatajaca wiekszosc, stanowil wlasnie ten "znikomy margines" uchodzcow. A moze - siurpryza - to NIE jest margies? Ale takie twierdzenie to przeciez RASIZM, ratunku, rasisci atakuja!!!!!
 • 2016-01-09 21:07 | Kavar

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  @Herstoryk
  'Są oni zawsze znikomym marginesem, którego należy pilnować, karać za wykroczenia, czy wreszcie deportować'.

  Drogi Herstoryku, ten 'znikomy margines' to 90% muzulmanskich imigrantow (bo zadnymi uchodzcami oni nie sa), ktorzy zachowuja sie w Kolonii tak samo, jak zachowuja sie we wlasnych krajach! I nie 'robia' roboty Daeszu,tylko wspieraja Daesz w roli piatej kolumny!
 • 2016-01-09 21:13 | steve118

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Tekst Pani Redaktor jest słuszny i poprawny politycznie. Brakuje mi tu tylko zdania w rodzaju ; nie mamy całkowitej pewności czy wśród chuliganów nie było prowokatorów Putina.
 • 2016-01-09 22:38 | Placek81

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Przykro widziec jak Europa wyniszcza sie na wlasne zyczenie a raczej na zyczenie oslepionych pseudo poprawnoscia politykow. Sami uczymy sie dopiero jak godzic interesy kilkudziesieciu narodow i kultur europejskich w ramach UE a politycy dosypuja prochu zapraszajac na masowa skale kompletnie odmienne kultury z przeciwstawnymi wartosciami i za nic maja przyklady ze Szwecji, Zjednoczonego Krolestwa, Francji.

  Zaplaczemy kiedys i to gorzko jezeli zamiast budowac na dobrych pomyslach bedziemy stawiac na dobre intencje.
 • 2016-01-10 01:44 | Herstoryk

  Errata!

  Ach ta odmiana przez przypadki, chyba zaczynam mieć z nią kłopoty (Rumieniec!). Ponieważ błąd zmienił treść i sens oto errata:

  "Wszystkim papuzim powtarzaczom sensacji na temat uchodźców i "ekspertom" od islamu czerpiącym wiedzę i natchnienie z You Tube, mitów miejskich i witryn hejterskich, straszących zalaniem Europy i zniszczeniem jej kultury i cywilizacji gratuluję inspiracji i wzorców."
 • 2016-01-10 13:32 | Vera

  Histeria rośnie

  @Herstoryk.
  Bardzo rozsądne uwagi. Dodam tylko, że po wielu meczach piłkarskich są w Polsce znacznie większe niż to, co się stało w Niemczech. Tyle, że to "nasi dzielni ze Sturmera" i trzeba się litować bo mieli ciężkie dzieciństwo.
  Tymczasem tutaj setki tysięcy młodych ludzi stłoczonych w obozach bez ruchu, pracy, pieniędzy i perspektyw. Jedyne zajęcie to chodzenie od płotu do płotu cały dzień. No i paru (100 czy mniej) z nich dało upust frustracji. Ale jest okazja do zrobienia z nich bandytów niszczących "naszą" cywilizację. To są właśnie rzadkie brednie.
  Pytanie: Czy awantury na demonstracji anty (Pegida) nie zmusiły policji do rozbicia? Tylko ci rzucający cegłami to "poruszeni obywatele".
 • 2016-01-10 15:28 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Steve118 (2016-01-09 21:13)
  Doskonałe! :-) Wszystkiemu winien jest przecież Putin, o czym już zresztą pisałem.
 • 2016-01-10 15:29 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Herstoryk
  Naprawdę wierzysz w to, co tu wypisujesz?
 • 2016-01-10 15:32 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Alice (2016-01-09 17:56)
  Racja!
  I gdzie się pochowały te, tak do niedawna przecież liczne i głośne, niemieckie feministki?
 • 2016-01-10 16:12 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Vera
  1.Opanuj się! W Polsce po meczach piłkarskich odbywa się masowe rabowanie i obmacywanie kobiet?
  2. A skąd się wzięli ci nielegalni przecież imigranci z III świata w Niemczech? Nie zaprosiła ich tam przypadkiem Pani Kanclerz, znana ze swej mądrości, aby obniżyć płace niemieckich ludzi pracy?
  3. Policja w Niemczech, jak za Hitlera czy Honeckera, pacyfikuje demonstracje przeciwników reżymu. :-(
 • 2016-01-10 16:25 | Kropkozjad

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Szanowna Autorko!
  Pisze Pani: "Nie ma pewności, że sprawcami sylwestrowych ekscesów są uchodźcy, ale nagonka na „przybłędów” i „azylantów” w Internecie osiągnęła niespotykany do tej pory stopień agresji." Otóż teraz już jest pewność, a to co Pani nazywa nagonką jest wyrażeniem uzasadnionego niepokoju przez ludność Europy, nie tylko Niemiec. Okazuje się teraz, że podobne napady na kobiety zdarzyły się także w Austrii i Szwajcarii. Przed tymi zdarzeniami były sygnały o tym, że imigranci arabscy nie respektują prawa i podstawowych obyczajów współżycia społecznego obowiązujących w krajach, które je przyjęły.
  Otwarcie granic europejskich dla masowych przybyszów z Afryki północnej było poważnym błędem polityków UE z p. Merkel na czele. Wydaje mi się, że był to efekt niedobrej solidarności z polityką USA wobec krajów tego regionu. Ekspansja USA i Francji w celu uzyskania korzyści ekonomicznych w tym regionie pod fałszywymi hasłami obrony praw człowieka i zastąpienia dyktatur demokratycznymi rządami, doprowadziła do destabilizacji społecznej i politycznej tego regionu. Zrodziła też reakcję na tę próbę podporządkowania ekonomicznego i politycznego "zachodowi" w postaci ruchu islamistycznego, który przerodził się w powstanie państwa islamskiego. Obalenie Kadafiego w Libii, pod hasłem troski o prawa człowieka, przyniosło wprowadzenie prawa szarijatu, które kobietę traktuje jako rzecz i to nienajwiększej wartości. W Iraku wciąż nie ma realnych szans na szybką stabilizację. Zainstalowanie w Syrii tzw. "umiarkowanej opozycji" i wyposażenie jej w broń i amerykańskich instruktorów wojskowych, to kolejny krok niszczenia państw arabskich o znacznym stopniu świeckości władzy i realnej tolerancji, a może nawet akceptacji inności religijnych i światopoglądowych ludności tych krajów. Przed Syrią ofiarami eksportu demokracji "zachodniej" były Liban i Libia.
  Okazuje się, że nazwanie przeze mnie przybyszów z północnej Afryki do Europy "INWADERAMI" na jednym z blogów POLITYKI jest określeniem bardziej trafnym niż nazywanie ich emigrantami albo uchodźcami. Uchodźca, który trafia do kraju udzielającego mu azylu, jest wdzięczny za schronienie, i nie dąży do narzucania gospodarzom swych wzorców zachowań. Tak właśnie zachowywali się uchodźcy z Polski w czasach realnego socjalizmu czy stanu wojennego. Inwaderzy natomiast zachowują się w kraju, do którego trafili jako imigranci, tak jak zdobywcy uprawnieni do narzucania zastanej tam społeczności swych obyczajów i praw.
  Wiara w to, że szkolenie arabskich inwaderów w sprawach stosunku do kobiet odniesie pozytywny skutek jest naiwnością. Ci mężczyźni od dzieciństwa byli przyzwyczajani do tego, że kobiety istnieją po to, aby służyć mężczyznom. Są głęboko przekonani, że oznaką przyzwoitości kobiety jest zasłonięta twarz, a te które ją pokazują, zasługują na molestowanie, czy gwałt.
  Wedle inwaderów, to tubylcy muszą zaakceptować ich obyczaje, je tolerować a nawet akceptować i do nich się stosować.
  Zmiana poglądu w sprawach stosunku mężczyzn do kobiet, to nie sprawa na kurs edukacyjny, to wymaga zmian pokoleniowych. Jeszcze do dziś wielu Polaków, wychowanych po katolicku ("nie pożądaj żony bliźniego swego, ani żadnej RZECZY, która jego jest"), podświadomie uważa kobiety coś mniej mądrego i niej wartego od męskiej części ludzkości.
  Jest również coś niepokojącego w informacjach, że sprawcami masowych napadów są Syryjczycy. Wprawdzie nie przebywałem długo w Syrii, byłem tam kilka dni przejazdem, ale wedle moich obserwacji zachowanie się Syryjczyków wobec siebie i przybyszów, było niemal "europejskie". Potwierdzali to również moi koledzy, którzy w Syrii pracowali, i mieli kontakty z różnymi syryjskimi władzami i osobami prywatnymi. Były medialne informacje, że wielu imigrantów, twierdzi, iż są Syryjczykami, co nie jest prawdą, posługując się bądź fałszywymi dokumentami, bądź informacją o zagubieniu dokumentów.
  Przesyłam ukłony
  PS. Szanowny jakowalski (2016-01-09, 17:30)!
  PiS zlikwidował nie "stanowisko rzecznika praw kobiet" ale właśnie stanowisko Pełnomocnika ds. Równego Traktowania, wymagane przez polskie i unijne prawo i rzeczywiści potrzebne, ponieważ w Polsce bywają przypadki dość liczne dyskryminacji kobiet głownie w sprawach płacowych oraz mężczyzn dyskryminowanych orzeczeniami sądowymi w sprawach kontaktów z ich dziećmi.
 • 2016-01-11 00:42 | Herstoryk

  Zawracam Wisłę kijem.....

  Na temat imigrantów pisałem rzeczowo, w oparciu o dane statystyczne, w
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/23/alarm-najazd-niebezpieczenstwo-upadek-cywilizacji/
  i mniej rzeczowo w
  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/obowiazki-i-prawa-uchodzcy/
  Uprzedzonych i bigotów to nie przekona, strach i wiara w czarnego luda są, jak każda wiara, odporne na argumenty. Mimo to wciąż próbuję zawracać Wisłę kijem. Może dlatego, że sam byłem emigrantem i mam zdjęcie pod plakatem z napisem "Polen Raus!!!", a także dlatego, że jako historyk wiem dobrze do czego prowadziła w przeszłości demonizacja narodów czy grup etnicznych lub religijnych.
 • 2016-01-11 09:52 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Herstoryk
  Nic nie rozumiesz. Wytłumaczę ci więc twoje błędy jako dyplomowany (na poziomie PhD) politolog i ekonomista:
  1. Mentalność islamisty jest tak różna od mentalności Europejczyka, że żaden dorosły islamista nie nadaje się do życia w Europie. Zobacz jakie problemy mamy z islamistami z Albanii, Kosowa czy Bośni, a więc żyjącymi od setek lat Europie.
  2. Antypolskość niemieckich (neo)nazistów była (i dalej zresztą jest) finansowana w RFN przez tamtejsze władze. Wiadomo dlaczego – przecież RFN do dziś właściwie nie uznała obecnej wschodniej granicy Polski, jako że prawdziwe jej uznanie wymaga wciąż podpisania z Polską Traktatu Pokojowego i wypłacenia jej olbrzymich odszkodowań za straty wojenne, podobnych do tych, które Niemcy wypłaciły Żydom i Izraelowi.
  3. Nikt tu nikogo nie demonizuje. Fakty są takie, że islamiści nie nadają się do zamieszkania w Europie, jako że islam, obok judaizmu, jest znacznie mniej tolerancyjną religią niż chrześcijaństwo, na którym wciąż jest przecież oparta kultura Europy – zarówno wschodniej, jak też centralnej i zachodniej.
 • 2016-01-11 09:57 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Zjadacz Kropek
  1. Racja – głównym powodem tego, co się ostatnio wydarzyło w Kolonii (a także innych miastach zachodniej Europy) jest (neo)imperialistyczna ekspansja USA i Francji (a częściowo także i UK) w regionie Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, mająca na celu uzyskanie korzyści ekonomicznych w tym regionie pod fałszywymi hasłami obrony praw człowieka i zastąpienia tzw. dyktatur tzw. demokratycznymi rządami, a która doprowadziła do destabilizacji społecznej i politycznej praktycznie całego tego regionu.
  2. Język polski zna od dawna piękne słowo „najeźdźca”. ;-)
  3. Polacy nie mieli problemów z uchodźcami politycznymi z Grecji. Nie trudno się domyśleć dlaczego.
  4. Racja – szkolić można dzieci, a nie dorosłych islamistów, już mocno formowanych w swych, z definicji przecież nieracjonalnych wierzeniach.
  5. Przecież mamy w Polsce Rzecznika Praw Obywatelskich. O co więc ten cały krzyk? Dlaczego mamy dzielić obywateli RP według płci na „lepszych” i „gorszych”? Co z Rzecznikiem Praw Mężczyzn a także Rzecznikiem Praw Obojnaków i Bezpłciowców?
 • 2016-01-11 15:39 | jakowalski

  Niemal wszyscy podejrzani o napaści w Kolonii to migranci!

  Niemal wszyscy podejrzani o napaści w Kolonii to migranci. Niemieckie władze publikują raport.
  1. Prawie wszyscy podejrzani o napaści w Kolonii to cudzoziemcy.
  2. Wśród nich są niedawno przybyli imigranci ubiegający się o azyl.
  3. Są to osoby z Afryki Północnej i świata arabskiego.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19459649,niemieckie-wladze-cudzoziemcy-sprawcami-niemal-wszystkich-sylwestrowych.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
 • 2016-01-11 18:49 | camel_

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  @Herstoryk - pozwoliłem sobie przeczytać twoje teksty i przestudiować źródła podane przy pierwszym z nich. Oba pomijają mnóstwo faktów związanych z kłopotami wynikającymi z przyjmowania w Europie muzułmanów. Liczba gwałtów, zabójstw honorowych, zachowań kryminalnych jest starannie ukrywana więc siłą rzeczy są to estymacje. Np. po masowym gwałcie na promie popełnionym przez muzułmanów na Szwedce, prasa donosiła iż atakujący byli ...Szwedami, przy czym okazało się to samo, co z nużącą już regularnością wypływa na światło dzienne: oprawcy byli nielegalnym imigrantami spoza Europy. Co do jednego.

  Kiedyś też myślałem, że idzie o pomoc Arabom z Syrii. Przewidywałem, że Niemcy tylko udają szaleńców ale szybko odsieją Murzynów, Berberów, Cyganów i Pakistańczyków udających syryjczyków i odeślą ich do domów, zaś skupią się na pomocy tym, którzy tego naprawdę potrzebują. I że ta pomoc nie będzie polegać na osiedleniu ich w Europie, tworzeniu kolejnych banlieuses wypełnionych frustracją i przestępczością. Okazało się, że się przeliczyłem. Ale mając nadal zdanie, że Niemcy nie są głupcami zapytuję - o co chodzi? Bo przecież nie o pomoc humanitarną ani o uchodźców - to już dziś wiemy na pewno.

  (...) ciach, napisałem sporo więcej, jednak nie ma to zupełnie sensu. Możesz za to odpowiedzieć skąd konieczność zasiedlania Europy ludźmi, dla których my i nasza kultura są czymś wrogim, "zepsutym" i "wstecznym", że zacytuję zdanie znajomego Turka z wyższym wykształceniem, mieszkającego i urodzonego w Niemczech?

  Chciałbym, żeby uspokająjący ton twoich wypowiedzi był prawdą. Że nią nie jest przekonują mnie niestety dwa fakty: po pierwsze demonizowanie Europejczyków jako islamofobów (termin kłamliwy pokrętny, czy ktokolwiek jest obcinaczogłowofobem czy boi się tego zasadnie?) a po drugie ukrywanie faktów o imigrantach, nie ściganie ich za popełnione przestępstwa, przekręcanie statystyk - to wszystko świadczy o tym, że wspierający inwazję nie mają czystych sumień ani motywów.

  Coś jest na rzeczy, bo prawdomówni nie muszą kłamać. Prawda?


 • 2016-01-12 09:40 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach???

  Camel
  Przecież wiadomo, że chodzi tu o pieniądze. Ktoś podrzucił Merkel idiotyczny z definicji pomysł, że gospodarkę niemiecką może wyciągnąć z kryzysu, w jakim ona jest od wielu lat (olbrzymie, ponad 2 milionowe bezrobocie, ogromny deficyt budżetu i ogromny dług zagraniczny, o czym pisałem już na tym forum nie raz i nie dwa) przyjęcie dodatkowej ilości imigrantów, co miało by zwiększyć popyt oraz obniżyć płace. Ale że Merkel nie myśli, to nie zorientowała się ona, że ten wzrost popytu będzie tylko chwilowy oraz finansowany z jeszcze większego zadłużenia Niemiec, a ponieważ ci nowi przybysze nie nadają się do pracy oraz nie chcą oni pracować, to nie zasilą oni rynku pracy, a więc płace w Niemczech nie spadną z tego powodu. Tak więc niemieccy kapitaliści, których przecież reprezentuje koalicja CDU/CSU z Merkel ma czele, nie zwiększą swoich zysków z tytułu przyjęcia przez Niemcy tej rzeszy nielegalnych imigrantów, jako że nie spowodują ci nielegalni imigranci spadku płac, a więc tym samym wzrostu zysków, a wzrost popytu przez nich spowodowany będzie, jak to już wytłumaczyłem, tylko chwilowy i finansowany z kolejnego długu, który jeszcze bardziej pogrąży, i tak już zadłużoną po uszy gospodarkę Niemiec. Fakty są przecież takie, że importujące surowce energetyczne Niemcy mają dług publiczny w wysokości ponad 75% PKB, a opierająca się (jak dotąd) na własnym węglu Polska ma tego długu mniej niż 50% PKB. Niemcy mają obecnie aż 5,546,869,000,000 dolarów USA długu zagranicznego (ponad 68 tysięcy dolarów USA per capita i aż 145% PKB) a opierająca się na własnym węglu Polska 26 razy mniej, czyli 211,457,000,000 dolarów USA (ok. 5 tysięcy dolarów USA per capita i poniżej 40% PKB). Takie są przecież fakty, a z nimi się nie dyskutuje.
  Pozdrawiam.
 • 2016-01-13 05:28 | Kavar

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Jesli niemieccy biznesmeni naprawde mysleli,ze beda mogli uzyc chmary Arabow jako taniej sily roboczej,to znaczy, ze sa glupsi niz mozna to sobie wyobrazic, a ich korporacje czeka rychle bankructwo. Papier moze zniesc rozne bzdury,ale realna gospodarka-nie. Choc kto wie, moze swiat bedzie mial jakas korzysc z bankructwa Niemiec..
 • 2016-01-13 12:14 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Kavar
  Biznesmeni NIE są bardziej mądrzy czy pracowici niż przeciętny człowiek. Badania uczonych amerykańskich, oparte na analizie kariery najbogatszych amerykańskich przedsiębiorców, w tym n.p. Gatesa czy Jobsa, dowiodły, że do majątków doszli oni praktycznie zawsze przez przypadek. Zainteresowanym polecam książkę prof. L. Thurowa „The Zero-Sum Society: Distribution and the possibilities for economic change” (1980). Wyraźnie jest tam dowiedzione, że do sukcesów, w tym szczególnie do majątków dochodzi się dziś w USA (a więc także na całym tzw. wolnym świecie) przez przypadek, że decyduje tu tzw. random walk, czyli inaczej szczęście (postawienie w danym momencie na właściwego konia - tu głównie zakup akcji właściwej firmy), a nie jakieś nadzwyczajne kwalifikacje osób takich jak n.p. Gates czy Jobs, którzy przecież zarobili swoje pieniądze w zasadzie tylko raz, w jednej tylko dziedzinie a nie byli oni w stanie powtórzyć tego swojego, przypadkowego z definicji, sukcesu w innej dziedzinie. A Niemiec mi żal nie będzie...
 • 2016-01-17 09:23 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Premier Bawarii stawia kanclerz Merkel ultimatum ws. uchodźców i grozi Trybunałem Konstytucyjnym.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19487265,premier-bawarii-stawia-kanclerz-merkel-ultimatum-ws-uchodzcow.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
 • 2016-01-20 15:20 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Na placu przed katedrą w Erfurcie rozbrzmiewa przebój „Wir sind wir” Paula van Dyka. To jednak nie koncert, lecz wiec polityczny. Höcke, Höcke! – krzyczy dwuipółtysięczny tłum. Jest chłodny środowy wieczór 13 stycznia. Głos zabiera Björn Höcke, jeden z liderów opozycyjnej Alternatywy dla Niemiec (AfD), której najnowsze sondaże dają ok. 10-proc. poparcie. Gestykuluje mniej niż zwykle, ale wypowiada się ostro jak chyba nigdy. Przekonuje, że Niemcy stały się republiką bananową, rządzoną przez idiotów. Mówi, że potrzebny jest zwrot o 180 stopni, że trzeba zatrzymać „samobójczą politykę starych partii”. Domaga się przyspieszonych wyborów. Chce, by kanclerz Angela Merkel została wysłana na polityczną emeryturę lub w kaftanie bezpieczeństwa wyprowadzona z Urzędu Kanclerskiego. Wzywa niemieckich pograniczników, by nie słuchali tej „jędzy”.

  Tego wieczoru nie może zabraknąć nawiązania do niedawnej nocy sylwestrowej, gdy w Kolonii i innych miastach grupy muzułmańskich mężczyzn otaczały, napastowały seksualnie i okradały przypadkowo napotkane kobiety. Dla Höckego to niezbity dowód, że liberalna polityka azylowa prowadzi do katastrofy. Mówi o „milionach ludzi, którym nasza kultura jest obca, którzy w większości są zależni od świadczeń socjalnych i którzy często nie są ani chętni, ani zdolni do integracji” z miejscowym społeczeństwem.
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1647486,1,nowa-twarz-niemieckich-niezadowolonych.read
 • 2016-01-23 22:43 | jakowalski

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  I jeszcze: Poufny raport niemieckiej policji: Sylwestrowe ekscesy aż w dwunastu landach.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19524023,poufny-raport-niemieckiej-policji-sylwestrowe-ekscesy-az-w.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg