Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Masowe zwolnienia w „Wiadomościach” TVP. Czy taki program można oglądać?

(28)
Bezprecedensowe i bezpodstawne zwolnienia prowadzących, reporterów oraz wydawców czołowego dziennika TVP każą postawić pytanie, czy przyzwoici ludzie o godzinie 19.30 nie powinni zmieniać kanału na inny.
  • 2016-01-14 14:12 | neveronsundays

Czy taki program mozna ogladac?

Jak zwykle, tknelo mnie na wiadomosc, ze w Toruniu beda produkowani tworcy mediow. Podobno, zeby sie na te "studia" dostac, trzeba miec poreczenie z parafii! Trwam nie moze wszystkich zatrudnic, potrzeba nowych miejsc pracy i tu TVP jak znalazl! A moze gorzej? Moze to jest dlugoletnia praca gabinetu cieni? Zeby tym razem sie powiodlo, rzucilo sie pare kielbas wyborczych i udalo sie. Mam powazniejszy problem: moze de facto spoleczenstwo wcale nie jest takie pluralystyczne, otwarte na swiat, a wrecz czeka na te jedyna prawde i do tego trabiona od rana do wieczora.
  • 2016-01-14 14:36 | mili0nerka

Re:Masowe zwolnienia w „Wiadomościach” TVP. Czy taki program można oglądać?

pamiętam, że w stanie wojennym o 19.30 zapalalo się w oknach świeczki na znak, że nie ogląda się Dziennika tv, może trzeba wrócić do tej tradycji? Moj Boże, rechot historii.....
  • 2016-01-14 14:49 | Jacobsky

No więc powinni zmienić. Powiem z mojego doświadczenia.

NIe mieszkam w Polsce, a tu, gdzie mieszkam, media, nawet te publiczne, też mają swoje odcienie. Kiedy wiodąca audycja poranna w radiu publicznym przeszła pod komendę dziennikarki mocno kawiorowo-lewicującej, otaczającej się złotoustą hipsterką pozującą na cyganerię, a w ślad za tym poszedł przekrój tej audycji - z definicji informacyjnej, a nie publicystycznej - oraz nie skrywane wietrzenie swoich sympatii politycznych do takiej, a nie innej opcji, po prostu zmieniłem radio. Kilkanaście megaherców wyżej poranny show jest dużo ciekawszy, bardziej obiektywny, prowadzący nie przymila się gościom i kiedy potrzeba, patroszy ich na antenie domagając się konkretnych odpowiedzi, a nie złotoustego bełkotu. Co z tego, że reklamy komercjalne - można się przyzwyczaić. Z wiekiem rozwija się słuch selektywny, to pomaga (również w małżeństwie).

Owa dziennika, która zresztą przechwalała się, że w ciągu roku zdetronizuje poranny show informacyjny z radia komercyjnego jeśli chodzi o słuchalność, pociągnęła mniej więcej rok, po czym pożegnała się z radiem publicznym, gdyż takich, jak ja było znacznie więcej. na tyle więcej, żeby zdegradować poranną audycję z radia publicznego na dalsze miejsce w rankingu.

Zmieniła się też obsada, ale moje nowe przyzwyczajenie pozostało.

Tak się traci klientelę i tą samą metodę należy zastosować wobec TVP w nowej obsadzie. Dokąd istnieje możliwość wyboru, głosujcie pilotem, tak jak można głosować portfelem. Pilot to wbrew pozorom skuteczna broń. Nie lękajcie się ją zastosować.

A kiedy przyjdzie potrzeba (jeśli przyjdzie), to wystawcie telewizor do okna w czasie (jedynych) Wiadomości lub innych programów, jakie nowa TVP będzie serwować. Lub idźcie na spacer w czasie dziennika, tak jak kiedyś chodziło się na spacery w czasie dtv, co łgał i łgał.
  • 2016-01-14 14:49 | Jacobsky

No więc powinni zmienić. Powiem z mojego doświadczenia.

NIe mieszkam w Polsce, a tu, gdzie mieszkam, media, nawet te publiczne, też mają swoje odcienie. Kiedy wiodąca audycja poranna w radiu publicznym przeszła pod komendę dziennikarki mocno kawiorowo-lewicującej, otaczającej się złotoustą hipsterką pozującą na cyganerię, a w ślad za tym poszedł przekrój tej audycji - z definicji informacyjnej, a nie publicystycznej - oraz nie skrywane wietrzenie swoich sympatii politycznych do takiej, a nie innej opcji, po prostu zmieniłem radio. Kilkanaście megaherców wyżej poranny show jest dużo ciekawszy, bardziej obiektywny, prowadzący nie przymila się gościom i kiedy potrzeba, patroszy ich na antenie domagając się konkretnych odpowiedzi, a nie złotoustego bełkotu. Co z tego, że reklamy komercjalne - można się przyzwyczaić. Z wiekiem rozwija się słuch selektywny, to pomaga (również w małżeństwie).

Owa dziennika, która zresztą przechwalała się, że w ciągu roku zdetronizuje poranny show informacyjny z radia komercyjnego jeśli chodzi o słuchalność, pociągnęła mniej więcej rok, po czym pożegnała się z radiem publicznym, gdyż takich, jak ja było znacznie więcej. na tyle więcej, żeby zdegradować poranną audycję z radia publicznego na dalsze miejsce w rankingu.

Zmieniła się też obsada, ale moje nowe przyzwyczajenie pozostało.

Tak się traci klientelę i tą samą metodę należy zastosować wobec TVP w nowej obsadzie. Dokąd istnieje możliwość wyboru, głosujcie pilotem, tak jak można głosować portfelem. Pilot to wbrew pozorom skuteczna broń. Nie lękajcie się ją zastosować.

A kiedy przyjdzie potrzeba (jeśli przyjdzie), to wystawcie telewizor do okna w czasie (jedynych) Wiadomości lub innych programów, jakie nowa TVP będzie serwować. Lub idźcie na spacer w czasie dziennika, tak jak kiedyś chodziło się na spacery w czasie dtv, co łgał i łgał.
  • 2016-01-14 15:14 | Widoknamorze

A czy nie było tak przez ostatnie 25 lat na zmianę – może tylko nie na tak masowa skale i nie tak szybko. Czy nie jest tak, że PIS doprowadził do perfekcji to co inni robili wcześniej. I myślę tutaj o TVP (notabene Wiadomości już dawno nie mogłem oglądać tak ten program był miałki i prowincjonalny – żadnych wiadomości serio ze świata tylko takie akurat dla brukowców), i o Służbie Cywilnej i o prokuraturze, Policji itd. Itp.

• 2016-01-14 15:40 | __

fajny wierszyk ale tak o 10 lat spóźniony,,, stąd kłopoty z wiarygodnością (duże)
  • 2016-01-14 15:53 | azur

Po masowych zwolnieniach znanych dziennikarzy TVP staje się tubą propagandową PiS. Dla dobrego zdrowia i samopoczucia lepiej dać sobie spokój z oglądaniem pisowskiej telewizji. Na szczęście są jeszcze prywatne kanały i telewizja satelitarna.
  • 2016-01-14 17:06 | Zdzich49

Drętwo, nudno i bezstylowo. Sprawdzę jeszcze przez kilka dni i jeżeli tak będzie dalej, zainspirowany „dobrą zmianą” skasuję tę stację. Internet zapewnia sporo alternatywnych źródeł informacji. Trzeba korzystać zanim go ocenzurują, jak w Chinach - prezydent już tam był.

Rozumiem, że to będzie obciach prezentować się teraz a w takiej telewizji. Spodziewam się, że gościnnie zaproszeni grzecznie odmówią a nowo zatrudnieni będą postrzegani w roli łamistrajków.

I chociaż nie zawsze dotychczasowy przekaz spełniał moje oczekiwania przesyłam dotychczasowemu zespołowi wyrazy szczerego uznania i podziękowanie za fachowość, inicjatywę i elegancję w prezentowaniu wiadomości a przede wszystkim za szacunek dla inteligencji odbiorców.
    Do zobaczenia wkrótce!
  • 2016-01-14 19:17 | DziedzicRuski

No ja mam tyle lat, ze pamiętam , jak w godzinie nadawania dziennika TV o 19.30 każdy uczciwy człowiek wyłączał telewizor i wychodził na spacer na ulice, żeby nie ogladac propagandowych kłamstw sługusow rzadu kierujacych telewizją. Jeszcze pół roku temu nie myślałem, ze doczekam znowu takich czasów, no ale 30 proc głosujących wyborcow jednak postanowilo cofnac czas i teraz będzie rządzic mnejszość. Trudno, zostaje tylko robić to co wtedy. Wiem ze to na dziś dużo nie zmieni, ale przynajmniej dalej będe się mógł uważac za przyzwoitego człowieka. ZH.
  • 2016-01-14 19:55 | juszczyniak

Ryszard Terlecki: „Jeżeli media publiczne wyobrażają sobie, że będą przez najbliższe tygodnie zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać. Media publiczne nie są od tego, żeby być stroną w sporze politycznym, są od tego, aby rzetelnie informować obywateli”.

No i o to właśnie chodzi, p. Terlecki!
    Tylko, kto to niby z tych "nowych" starych to umie?
    Sam Ziemiec ma(miał) z tym "rzetelnym" kłopoty. A jaj, widać, chyba też nie ma.
  • 2016-01-14 21:45 | ewa leonarda

Usiłowałam oglądać, z ciekawości. Zapewniam, że się nie da. Jest nudno i nieprofesjonalnie. Linia polityczna czytelna jak na dłoni.
    Kasuję program i omijam dalekim łukiem.
    A co zrobimy jak nam zabronią korzystać z anten satelitarnych?!
  • 2016-01-14 21:55 | BDom

Liczę na to, że Unia Europejska pomoże nam rozwiązać problemy w Polsce…! Nadal czekają Nas kolejne poPiS-y manipulantów, arogantów i NIErządu...! To nie jest bój o żadną partię... KOD to walka o Wolność i Demokrację dla Wszystkich Polaków... Życzę Wszystkim Naszym Rodakom, żeby w roku 2016 otworzyły się im szeroko oczy na demolowanie Naszej Ojczyzny przez PiS...! Niech żyją Wolność i Demokracja...! Prędzej, czy później, dla dobra Wszystkich Polaków naprawimy błędy PiS...!
  • 2016-01-14 22:57 | waldi-14

Mnie nie interesuje, czy wiadomości TV prowadzi Kraśko czy nie-Kraśko, Tadla czy Holecka, interesuje mnie to, by dziennikarz nie był tendencyjny, by nie udzielał politykowi "swojej" ulubionej partii 3 razy więcej czasu niż przedstawicielowi partii nielubianej przez siebie. Denerwuje mnie to, gdy prowadzący "nielubianemu" gościowi ciągle przerywa, nie dopuszcza do głosu, ciągle zmienia temat rozmowy i stosuje tysiąc innych chwytów erystycznych. Nie interesują mnie poglądy dziennikarza, interesują mnie poglądy zaproszonego gościa, zwłaszcza takiego, od którego sporo w państwie zależy.
    Zobaczymy co będzie teraz, czy skończą się te okropne praktyki, które dotąd miały miejsce czy nie. Jeśli nie, to będzie można powiedzieć, że polityka medialna PiS powiela to, co robiło PO. Obserwujmy, co się będzie działo, dajmy sobie trochę czasu. W świecie "podksiężycowym" nic nie dzieje się natychmiast.
  • 2016-01-14 23:43 | Negortin

@DziedzicRuski:

Tak, na moim osiedlu wychodziło się na spacer w okolice pętli autobusowej. Tłumy krążyły dookoła do około 20:10 :-)
    Teraz mieszkam w innej strefie czasowej, ale w ramach solidarności mogę wychodzić na popołudniowy spacer:-)
  • 2016-01-15 01:09 | bolivar

Pożegnanie (*)
    Pożegnali Cie publiczna telewizjo dziennikarze, żegnam również ja.... Dobranoc! Jak kiedyś obudzisz się ze snu zimowego nie wiem, czy jeszcze ktoś będzie o tobie pamiętał....
  • 2016-01-15 08:22 | lukalek4

Mamy jeszcze w Kraju wolne media, więc jest wybór. Jak spadnie oglądalność TV publicznej, to spadną też wpływy z reklam, i wówczas niech się Prezes Kurski martwi i tłumaczy w KC PIS-u. Wierzę, że zwolnieni dziennikarze znajdą pracę i dalej będą się realizować w zawodzie.
  • 2016-01-15 09:12 | sik

Re:Masowe zwolnienia w Wiadomościach” TVP. Czy taki program można oglądać?

A czy to cos, te popisy wyglancowanego celebryctwa usilujacego siegnac dna zachodniego infotainment, w ogole jeszcze ktos ogladal? Przez ostatnich 15 lat ze dwa razy przymusilem sie do obejrzenia wiecej niz 5 min i ciezko to odchorowalem. Teraz pewnie nie bedzie lepiej niz za 'wolnosci i demokracji', ale moze bedzie smieszniej?
  • 2016-01-15 13:04 | tsabu

Już 10 lat temu zastanawiałem się jak to jest, że w czasach internetu ludziom nie wstyd że tracą czas na telewizje...
    To tak jakby uparcie wpychać się do zapchanego autobusu mimo że w garażu stoi nowiutki mercedes... :)
  • 2016-01-15 13:52 | marilla

Na razie mam jeszcze Teleexpress und TE Extra czy jak mu tam. Mieszkam poza krajem. Media tutaj sa sterowane przez rzadzaca partie. I maja kaganiec na wiele tematow, np. sama emigracja czy przestepstwa emigrantow. Te media nie nadaja sie do ogladania i czytania. Wazelina kapie z nich rzeka. Jest jedna opozycyjna gazeta, ktora nie pluje jadem a zachowuje kulture dziennikarska. Reszta to szmatlawce. Brunate, czerwone lub czarne. Zapisalam sie na kurs, jak zdobywac i wylawiac rzetelne informacje w czasach natloku wszelkiej informacji i zachowac przytym zdrowy umysl (czyli jak nie dac sie zwariowac). Zycze spokoju ducha!
  • 2016-01-15 14:57 | emeryt

Niestety, przykro to pisać ale w ogóle przestałem oglądać TVP1 i TVP2.
    Płace abonament regularnie od roku 1967.
    Wygląda na to, że p. Prezes bardzo tęskni za czasami świetności
    swojego tatusia.....
  • 2016-01-15 17:00 | jakowalski

Przecież wszędzie rządowe media są z definicji prorządowe. Podawana nam często za wzór, rzekomo obiektywna. BBC też popiera od samego początku duopolistyczny układ w którym rację mogą mieć tylko albo konserwatyści albo też laburzyści. Tertium non datur. A wiem, to, jako że od lat oglądam BBC World oraz krajowe programy BBC, kiedy jestem w UK.
  • 2016-01-15 17:10 | azur

Spacerowanie w porze nadawania dziennika TVP o 19.30 to dobry pomysł. Będzie się lepiej spało, płuca się przewietrzą.
  • 2016-01-15 21:47 | gaboe

CALY NAROD
    Chyba nie do konca to rozumie, ale skoro media publiczne, a teraz narodowe sa finansowane przez cale spoleczenstwo (abonament+podatki), to caly narod, a nie tylko wyborcy PiS powinni stanowic jak ma wygladac TVP. I jakie programy sa na tej antenie emitowane i ktorzy dziennikarze i prezenterzy wystepuja na antenie. Czy PiS wykorzystuje pond granice swoj mandat takze i w tym wzgledzie, i oszukuje perfidnie caly polski narod?
  • 2016-01-16 09:35 | jakowalski

gaboe
    A jaki ja miałem podczas rządów PO wpływ na to, jak ma wyglądać TVP, jakie programy są na tej antenie emitowane i którzy dziennikarze i prezenterzy występują na antenie?
  • 2016-01-16 17:09 | Tomasz1091

A czy nie jest tak, że kiedy zmienia się ekipa rządząca, zmienia się także ekipa w telewizji publicznej? Pytanie do starszych ode mnie: czy kiedy władzę obejmowała PO, nie wprowadziła ona przypadkiem swoich ludzi do TVP?
  • 2016-01-16 21:04 | Slawomirski

Szanowny Panie redaktorze

Powinien sie pan wstydzic swojego wpisu.

Slawomirski
  • 2016-01-17 10:07 | takei-butei

Na szczęście, rządowe media za PO-PSL zniechęciły mnie ostatecznie do oglądania TVP. Nie ma więc dla mnie znaczenia, czy w TVP wiadomości będzie prezentować Kraśko, Michnik czy Rydzyk. Nigdy już nie będę oglądać.
  • 2016-01-25 09:52 | J.E. Baka

Nie darmo Jarosław wychował się w PRL. Został tam sprofilowany i doskonale zdaje sobie sprawę jak ważna jest odpowiednia propaganda. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Jarosław nie jest demokratą w sensie osoby, która daje innym prawo do swoich własnych poglądów, stylu życia itp. On uznaje wybory jedynie jako sposób zdobycia władzy dla siebie. A potem każdy ma prawo do własnych wyborów życiowych o ile w kwestiach moralnych nie odbiegają one od doktryny katolickiej, a kwestiach politycznych od jedynowładztwa PiS-u.