Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Demonstracje KOD: „w obronie Twojej wolności”

(31)
Po raz kolejny w całym kraju demonstrował KOD. Tym razem – poza zmianami w TK i mediach publicznych – przeciw inwigilacji internetu i ograniczeniu niezależności służby cywilnej.
  • 2016-01-23 19:01 | azur

Re:Demonstracje KOD: „w obronie Twojej wolności”

Demonstracje są potrzebne, bo PiS wychodzi ze skóry, żeby zbagatelizować to co robi, czyli łamanie konstytucji.
  • 2016-01-23 20:37 | shamsa

W Finlandii, gdzie mieszkam, kraju prawdziwej rownosc i spolecznstwa obywatelskiego prasa, media, zwykli ludzie - wszyscy sa po Waszej stronie. Dzis po raz pierwszy wiadomosc o polskich demonstracjach podano w glownych wiadomosciach. Protesty KOD maja znaczenie, swiat kieruje na nas uwage.
  • 2016-01-23 22:37 | MXZwyRfGz4J3Wdj7

Demonstracje KOD to zamach na demokracje, próba zmanipulowania społeczeństwa by działało wbrew swoim interesom. Wystarczy zobaczyć jak te 'demonstracje' są promowane w lewicujących mediach w które jest pompowany zagraniczny kapitał tj. głównie kapitał niemiecki.
    Mimo iż nie jestem zwolennikiem PiS, do tej pory nie widzę nic złego w ich postępowaniu a wręcz uważam że są zbyt delikatni.
  • 2016-01-23 22:47 | jakowalski

shamsa
    Finlandia to ten kraj, który podczas II Wojny Światowej walczył po stronie Hitlera?
  • 2016-01-24 00:45 | ampleforth

W obronie mojej wolnosci prosze nie chodzic, nie narzekam na brak swobod.
  • 2016-01-24 08:47 | wnukmarek

A ja dość często spotykam się z opinią, którą podzielam, że ten cały KOD to próba wciągnięcia zwykłych obywateli w obronę traconych pozycji i przywilejów oraz ze strach przed rozliczeniami. Coraz mniej demokracji a coraz więcej polityki. Wystarczy popatrzeć na twarze uczestników. Mało młodzieży, dużo takich, których wpływy słabną, np dziennikarzy z wydawnictw, które tracą dofinansowanie, rządowe reklamy i prenumeraty. Nawet p. A Komorowska "zaszczyciła " manifestację Bankierzy i zagraniczne korporacje i różne lobby zacierają łapy..
  • 2016-01-24 10:18 | Marcinus1975

Widzę, że obrońcy demokracji cierpią. Cierpią, bo .... nikt ich nie chce prześladować, nikt nie zakazuje im manifestacji, nie wysyła nań policji, nie śledzi, nie pdgląda w necie... Dlatego nakręcają się na manifach, opowiadają o tym co będzie czy też może być, snują straszliwe narracje, o tym, że będą po nich przychodzić o 6 rano, o tym, że się nie dadzą złamać... Problem tylko taki, że ani nikt ich nie chce łamać, ani przychodzić po nich o 6 rano... No więc cierpią bohatersko, walczą z obrzydliwym i bezwględnym reżimem, który ... nie chce być reżimem, co zwielokrotnia ich męki.
  • 2016-01-24 13:18 | slima11

Finlandia walczyła z najazdem sowietów a dziadowie Orbana z Sowietami u boku Adolfa.Dlatego mu tak dobrze idzie w kierunku neofaszyzmu.NO i cwany ,ograł prezesa i teraz UE o nim zapomniala a zajęła się nami.
  • 2016-01-24 13:29 | Jacek, NH

Manifestacje organizowane są pod hasłem "W obronie wolności wlaścicieli zagranicznych banków i supermarketów., transfwrujących zyski z Polski do swoich krajów".
  • 2016-01-24 14:11 | bilinek

Co to za wytwór, jacy ludzie go reprezentują domniemam że to ludzi związani z przegranymi w wyborach mający w tym swój interes. Brak jakiej kol wiek refleksie z ich strony. Zapyziały o niskich instynktach inteligencje reprezentujących zbieraninę hien.
    Trzeba poczekać dać czas by partia rządząca się wykazała, a nie negować wszystko w czambuł.
    Jestem z pokolenia ludzi kiedy strajkowali w latach 70 pamiętam jak dostałem pałkami Milicjantów z tamtego okresu i tylko dlatego że nie chciałem podjąć pracy na stanowisku bo się sprzeciwiłem jak inni.
    Dziś po tym okresie stwierdzam że naród mamy wspaniały ale reprezentantów tego narodu złych zdeprawowanych moralnie.to jest przekleństwo nas Polaków.
    My obywatele tego kraju a przede wszystkim ludzie pracy zostaliśmy nabici w butelkę przyczynił się do tego Wałęsa i inni.
    dopuszczając hieny do rządu i teraz znowu zaczyna się wykorzystywać naiwność ale tym razem sami sobie zaszkodzą mam nadzieje.
  • 2016-01-24 14:13 | bilinek

Mogę tylko krótko skomentować i ja tak myślę. ""
  • 2016-01-24 14:37 | lusia24

Ale sypnęło Pisowskimi trollami. Nie martwcie się, będziemy demonstrować aż do skutku. A jeżeli prezydent i sejm łamią konstytucję, to proszę nie pisać, że jesteśmy zmanipulowani. Choćbyście 1000 razy powtarzali : to nie my, to PO, nie damy się nabrać. Koń jaki jest każdy widzi.
  • 2016-01-24 15:25 | PATRI

Trefnie w samo sedno .
  • 2016-01-24 15:51 | makaron530

Kto im dał prawo występować w jego imieniu, niech wystę pują imiennie. Moja demokracja jest w jak najlepszym porządku i nie widzę zagrożenia dla niej ze strony rządu. Zagrożenie demokrcji widać w działaniach protestujących. Protestują przeciw przeciw czemuś czego realnie niema.Wyszukują powody, by ukryć ten właściwy dla siebie, obrona własnych "stołków" i przywileji.
  • 2016-01-24 16:21 | Jeronimo 7

Dokładnie protestują ci którzy tracą wpływy, nie ma wolności, demokracji czemu więc protestują. Ja nie czuje żeby ktoś mi zabierał wolność czy demokracje w telewizji publicznej co dzień oglądam polityków opozycji krytykujących rząd, czemu ponoć jest polityczna. Konto Kodu rośnie kto wpłaca pieniądze Kijowski w Brukseli w garniturze za parę tysięcy występuje a alimentów nie płaci łamie prawo. Prawo powinno służyć Polakom jeżeli nie służy jest złym prawem. Politycy PO już nie idą w pierwszych szeregach KODU bo sondaże słabną. Protestują i wychodzą urzędnicy i ich rodziny bo zostaną wyrwani od koryta dzięki zniesieniu ustawianych konkursów. Zbiera się pieniądze do puszek na demonstracjach KODU na co na alimenty Kijowskiego. Gazety 80% gazet jest w ręku Niemiec oni wspomagają i sieją kłamliwą propagandę w Polsce. I nie chodzi im o Polskę Polaków Wolność Demokracje a swoje interesy. Polska nigdy nie była jakąś potęgą w UE. dobrze była traktowana bo politycy PO na kolanach prowadzili politykę UE. na wszystko się godzili. Takim krajem ma być Polska wedle UE. ma MILCZEĆ.
  • 2016-01-24 16:52 | edan

Dziękuję za troskę, ale o swoją wolność to sam sobie zadbam, tak jak o wszystko w moim życiu. Nawet jak pan Kamiński zacznie mnie inwigilować to niestety, ale się rozczaruje.
  • 2016-01-24 18:27 | neospasmin

to wszystko fiume!

Do calej powyzej podnoszonej listy zarzutow wobec p.Kaczynskiego dodalbym jeszcze jeden - postepujaca anihilacje czwartej wladzy czyli mediow.
    Czytajac internetowa Polityke czy Gazete Wyborcza dochodze do takiego wniosku; w tych tytulach juz nic nie ma.
    Zostaly odciete od informacji.
    Zyja z komentowania tego co znajda w Naszymdzienniku czy TV Republika.
    Nikt z salonow waaadzy z nimi nie rozmawia.
    Nie sadze by bylo to spowodowane spontanicznym obrzydzeniem do mainstreamu, sadze ze jest to dzialanie przemyslane.
    Spowodowac by ktos kto szuka informacji odkladal na bok Polityke czy GW. A priori.

Jeszcze niedawno glownym tematem mediow "mainstramowych" bylo to czy p.Szydlo zostanie premierem czy to byla tylko przedwyborcza sciema p.Kaczynskiego. I co? I nic- od tamtego czasu nic sie nie zmienilo- glownymi tematami Gazety czy Polityki pozostaly spekulacje. Przynajmnej jesli chodzi o polityke rzadu.

Trzeba powiedziec ze to odciecie od informacji jest kara okrutna, ale z drugiej strony czy (choc troszke) nie zasluzona?
    Czy chocby opowiedzenie sie "Polityki" i jej redaktora naczelnego po jednej ze stron w ostatnich wyborach nie zdewaluowalo tego tytulu? Nie pozbawilo go prawa do powolywania sie na wolnosc slowa czy prawa niezaleznych mediow?

I tak, wspolnymi silami rzadu i opozycji uda sie Polakom zdemontowac III RP. Co powstanie w zamian i czy to nowe bedzie sprawniejsze w borykaniu sie ze swiatowymi kryzysami jakie niebawem nadciagna?

marcin lazarowicz
    neosdpasmin.blox.pl
  • 2016-01-24 19:13 | Slawomirski

Mezczyzni co nie placa alimentow to kanalie.

Slawomirski
  • 2016-01-24 19:47 | 01021939

Moja wolność w tym kraju i przy obecnym rządzie niczym nie jest zagrożona,a wszystko co robi to naprawa tego co było nie demokratyczne i bezprawne.Trudno jest mi zrozumieć tych którzy widzą jakiekolwiek zagrożenie dla narodu,przecież TVP z przyjemnością się ogląda a jeszcze większą przyjemność sprawia mi słuchanie zaproszonych gości do debat które w swej wymowie mają sens.Nie widzę nic złego w naprawie TK,bo jak można się godzić na to co zrobiła poprzednia ekipa,mimo próśb pana Prezydenta dokonała skoku na TK i zamiast trzech wybrała 5-ciu,chytry dwa razy traci i w/g mnie bardzo słusznie postapiła obecna ekipa uznając poprzedni wybór za nieistniejący bo ze złamaniem Konstytucji i wybrano nowych.TK na swym posiedzeniu uznał że wybór 2-ch był niekonstytucyjny natomiast 3-ch w/g obecnego Sejmu wybrano z pominięciem procedur stąd taka ostateczna decyzja Prezydenta.
  • 2016-01-24 20:39 | rochel57

Nieszczęśnicy z KOD, uwolnijcie wpierw wasze umysły.
  • 2016-01-24 20:57 | Andrzej Falicz

KOD i POLITYKA i zaklamywania rzeczywistosci

W ramach "obrony demokracji" POLITYKA zdecydowala sie na zaostrzenie cenzury na swoich blogach (patrz np. Blog Passenta czy Szostkiewicza).
    Cala ta kampania przegranych elit ukladu z daleko cuchnie falszem.
  • 2016-01-24 21:23 | Tomasz Wysocki

Byłeś? Choćby w Twoim Poznaniu? Łżesz, jak pies. Byłem na wszystkich moich KOD-ach, żadne z nich nie odbywało się pod Twoim kłamliwym hasłem.

Prezes z Tobą
  • 2016-01-25 03:17 | panjanek

Mysle, ze 'marszowicze' powini raczej odspiewac stary szlagier 'Dzis prawdziwych Cyganow juz nie ma...'' jesli im teskno na duszy.
  • 2016-01-25 04:39 | Zdzich49

Stosunkowo liczne komentarze niezadowolonych z demonstracji KOD-u potwierdzają potrzebę (i skuteczność przesłania) wystąpień przeciwko kierującej krajem grupie. Zgromadzenia pokazują, że istotna część społeczeństwa nie akceptuje poczynań władzy i kwestionuje w ten sposób hasło obozu rządzącego o reprezentowaniu interesów wszystkich obywateli.
    Krytyczne komentarze są w większości reakcją typową dla widzenia otaczającej rzeczywistości zawężonego do jedynie słusznej drogi. Pojęcie „wątpliwości” jest nieznane. Typowym jest też brak merytorycznych argumentów – ograniczają się najczęściej do powtarzania o „odrywaniu od koryta” (nieświadomie chyba deprecjonując tym samym swoich przedstawicieli, którzy pośpiesznie i gromadnie zastąpili poprzednią ekipę).
    Komentatorom podrażnionym przesłaniem „w obronie Twojej wolności” cytuję za niedawnym wpisem redaktora Grzegorza Raczkowskiego pt. „Masowe zwolnienia w „Wiadomościach” TVP...”:

„Wiem, że wielu Czytelników, wiele osób może zapytać – co mnie obchodzą media, dlaczego mam bronić dziennikarzy, sędziów Trybunału Konstytucyjnego? Dlaczego mam protestować? Odpowiedzią niech będą słynne słowa pastora Martina Niemöllera (1892 – 1984):
    „Kiedy przyszli po komunistów, milczałem,
    nie byłem komunistą.
    Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
    nie byłem socjaldemokratą.
    Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
    nie byłem związkowcem.
    Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
    nie byłem Żydem.
    Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować”.
  • 2016-01-25 07:33 | kubadziu

Byłem. W Warszawie przyszły tłumy. Pozdrawiam Wszystkich, którzy uczestniczyli w manifestacjach w całym kraju.
  • 2016-01-25 09:38 | b1234

@Jeronimo. Nie jestem urzędnikiem, nie miałem żadnych profitów z tytułu że jakakolwiek partia rządziła. Pomimo tego chodzę na demonstracje KOD, bo takie mam prawo.
    Mam prawo uważać, że PIS psuje państwo. Czuję się oszukany przez tę partię. PO zrobiło masę błędów, do których się nie przyznało. Ale to co PIS wyprawia teraz, to jest dramat, ieszcze w żywe oczy kłamią.
    Obiecywali wsparcie dla ludzi starszych, biednych, wykluczonych.
    Zamiast tego mamy ośmieszenie stanowiska prezydenta Polski, wymianę kadr w TVP, PR, służbie cywilnej, spółkach Skarbu Państwa, blokowanie TK, spadek giełdy, skok kursu walut i wstyd na całą Europę. Jak to ma być ta "dobra zmiana", to niech sobie poseł J.K. ją w ..... wsadzi. I niech sobie gęby nie wyciera polską flagą ani polskim narodem. Bo PIS to jeszcze nie cały naród.
  • 2016-01-25 11:50 | Art63

@neospasmin,

Odcinanie mediów od informacji przez rząd to fatalna wiadomość dla nas wszystkich. Tak się robi na wschód od Wisły.

Oskarżenia Polityki czy GW o stronniczość przez media w 100% PiSowskie byłoby rozczulające, gdyby nie było takie ponure.

Co powstanie na gruzach IIIRP? Moim zdaniem informacje o końcu RP są przedwczesne.

Byłem na wszystkich demonstracjach KODu: na pierwszej dominowali ludzie 40-50 lat, czyli najbardziej zorientowani co się święci. Teraz zasięg się zwiększa (ponad 40 miast!) i dołączają młodsi ludzie, którzy wcześniej nie wiedzieli, jak zareagować na opresję. Opór będzie wzrastał, bo ma swoją platformę, a rządzący na razie nie mają pomysłu jak ją spacyfikować, więc miotają jedynie obelgi na te 63% obywateli, którzy na nich NIE głosowali.
  • 2016-01-25 13:23 | azur

Niestety za naiwność części Polaków, którzy wzięli za dobrą monetę obietnice PiS, i za bierność tych, którzy nie poszli do głosowania, płacić musimy wszyscy.
  • 2016-01-25 17:59 | AOlsztynski

(A co z moim ostatnim wpisem (powinien być jako pierwszy)? E, tam nie jestem małostkowy.

Oczywiscie protesuję, aby w moim imieniu bronić wolności.

„Demokracja”, „Wolność” są dzisiaj odmieniane na wszystkie sposoby przez… piewców wolności i obrońców demokracji. To ich hasła wytrychy. Czy w ten sposób beneficjenci transformacji sprzed ćwierć wieku nie ujawniają zwierzęcego wprost lęku przed stoczeniem się z kasty uprzywilejowanej do kasty przeciętnego zjadacza chleba – o dochodach 350-450 euro?

Do mnie przemawiają, nie tak abstrakcyjne, bardziej konkretne pojęcia, takie jak "Poczucie bezpieczeństwa" oraz "Jakość życia". A z tym dość marnie. Stąd zmiana władzy, zgodnie z werdyktem społeczeństwa.
  • 2016-01-26 03:00 | Andrzej Falicz

Biedne banki..
  • 2016-01-26 14:54 | Zwiastun

KOD dla mnie to pozyteczni idioci dla przegranych w wyborach. Miedzy innymi GW Michnika i Polityka.
    Kapital nie moze sie pogodzic , ze straci/l taryfe ulgowa po 26 latach.
    Moja demokracja jest jak w najlepszym porzadku. Jestem zadowolony z rzadow PiS tak jak wiekszosc moich znajomych.
    Cala naprzod Prezesie.