Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

(22)
Grzegorz Schetyna lubi powtarzać, że PO musi wrócić do swoich korzeni. I że na tym polega jego projekt – na spowodowaniu tego powrotu. To, zdaje się, ulubione słowo klucz nowego przewodniczącego, bo właśnie nim został.
 • 2016-01-26 15:31 | axiom1

  farsa, ohyda, i falsz

  W jaki sposob jedyny kandydat zdobywa 91% glosow. Jedyny kandydat zawsze zdobywa 100% glosow bo nie ma innej alternatywy.

  Nawet nie wszyscy partyjniacy PO mieli prawo glosowac w tej ohydnej farsie. Coz to za partyjna demokracja ?

  Na partie polityczne na utrzymaniu przez podatnika nalezy narzucic demokratyczne procesy zarzadzania ablo zabrac im dotacje. Jest swinstwem ze podatnik jest okradany i zmuszony do finansowania ohydy. Partyjnych mafii !!!
 • 2016-01-26 16:18 | azur

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Schetyna nie jest moim ideałem, ale lepszego w PO na razie nie ma. Życzę mu powodzenia.
 • 2016-01-26 16:22 | jakowalski

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  PO jest od dawna rozkładającym się trupem, a więc jego podmalowanie nic już pomoże.
 • 2016-01-26 16:27 | malpa-z-paryza

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  to jest kpina wybieranie przewodniczacego..., to jest po prostu namaszczenie nastepcy, w malo demokratycznej parti. Zamaist kilku kandydatow, ktorzy przestawija swoj program, debatuja ze soba przed cala Polska a nie w zamknietym kregu i zamknietymi drzwiami i wowczas czlonkowie parti glosuja. I to musi byc walka ostra a nie jakas ciamciaria.., bo polityka to nie milosc to jest walka. PO nie uzyska juz glosow mlodych, oni juz sa jedna noga w Nowoczesnej, a moze dwoma. Kto zostanie z wyborcow? Konserwatysci, religijni, i stara gwara...
 • 2016-01-26 16:29 | wnukmarek

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Najpierw PO nie miało z kim przegrać, później wróżenie, że PiS wymrze jak dinozaury. A teraz korzystanie z dotacji podatników i powrót do korzeni. Nad ziemią nic już nie zostało, a przy korzeniach można bawić się w kreta. Za 3 lata PO z syndykiem masy upadłościowej Schetyną wyprowadzi sztandar. Ludzie nie zapominają ogromnej arogancji, prywaty kosztem interesów Polski i Polaków. A i skamlenie w unii nie przywróci zwolenników. Widać spore podobieństwa do losów SLD.
 • 2016-01-26 16:56 | abchaz

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  "Wziąc w garśc" i "korzenie" .
  Sporo wątpliwości bo czym płacic "wziętym" bez konfitur dostępnych tylko partii władzy..ideami..jakimi ? .i czy idee to płacidło dla PO ?
  U korzenia była szalupa .Byc może teraz tak też będzie.Z troski o Polskę .i o przetrwanie kadr i osobiste Wodza.Znów..
  Szalupa krytyczna lecz nie antagonistyczna wobec PiS.Petru jest wrogiem prawdziwym.Negocjacje już trwają.JM Rokita znów się przyda.

 • 2016-01-26 18:18 | AOlsztynski

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Osobiście za bardzo mnie nie interesuje, kto wygrał w Platformie. Przypuszczam, iż za 4 lata nazwą ją inaczej . Proponuję: Wolność i Demokracja w Nowoczesności
 • 2016-01-26 18:47 | Claudio

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Schetyna to wytrawny gracz zakulisowy. Niestety brak mu kompletnie charyzmy.
  Nie ma wogóle pomysłów na reanimację partii władzy bez władzy.
  Wcześniej był tępiony na wszelkie sposoby przez Tuska, który się obawiał o swój stołek w PO.
  Teraz Tuskowi to zwisa, bo się ustawił w centrali.
  Szkoda tylko wielu zdolnych polityków i działaczy, którzy jeszcze tkwią w tej partii.
  Elektorat centrowy potrzebuje dobrej reprezentacji a nie zaklęć marketingowych.
  To nie jest zakon PiS składający się z fundamentalistów katolickich, szowinistów, kiboli i populistów, którymi można manipulować nienawistymi hasłami, narodową tromtadracją i 500 zł na kolejne dziecko.
  Klasa średnia oczekuje dobrego programu oraz uczciwych i skutecznych jego realizatorów czyli polityków.
  Klasa średnia obserwuje, analizuje i decyduje głosem wyborczym.
  Po PO, UW i UO potrzebna jest nowa siła polityczna.
 • 2016-01-26 18:52 | Leonidas

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Prawdziwych liderów poznaje się w trudnych czasach a nie wtedy gdy jest dobrze. Partie w Polsce po 1989 generalnie mają krótki żywot więc przed Schetyną wyzwanie typu "Mission Impossible". Powodzenie misji w dużym stopniu zależy od tego czy PO jest w stanie odzyskać młodych wyborców. Wkrótce się przekonamy.
 • 2016-01-26 19:10 | Claudio

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Re: axiom1
  Usunęli się, bo mogłoby dojść do rozłamu w partii składającej się ze spółdzielni czyli koterii interesów i układów personalnych.
  Czas partii nijakiej jak PO się skończył! Polska klasa średnia potrzebuje partii umiarkowanie liberalnej i walczącej o świeckie państwo. Pytanie: Czy Nowoczesna zagospodaruje wielu doświadczonych i zdolnych działaczy PO, wypracuje program dla tych lepiej uposażonych oraz tych gorzej ustawionych z ambicjami bycia klasą średnią.
  A tych ostatnich jest w RP wielu, mają ambicje i chce im się rozwijać. Ja stawiam na Nowoczesną!
  Nasze społeczeństwo potrzebuje takiej nowoczesnej, socjal-liberalnej, otwartej na Wielki Świat partii politycznej.
  Potrzebujemy definitywnie partii, która połączy wydajność kapitalistycznej gospodarki z potrzebami społecznymi.
  W swerze światopoglądowej, partia ta musi uwzględnić nasze katolickie tradycje z potrzebami coraz bardziej świeckiego społeczeństwa.
 • 2016-01-26 21:34 | Haszszu

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Cyt.'Trudno być optymistą, choć życzyć należy wszystkiego najlepszego'

  Optymistom!? ... jak najbardziej ... że już nigdy. Życzyć należy!? ... od życzeń się powstrzymam, choćby dla przyzwoitości.
 • 2016-01-26 23:16 | galicjanin

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Ciężko mi uwierzyć, że pod wodzą Schetyny PO wróci do swoich najlepszych lat. Przez te 8 lat rządów PO stała się bezideową partia władzy. O ile jeszcze w latach 2005-2007 można było ją scharakteryzować jako umiarkowanie konserwatywno-liberalną tak teraz trudno coś o niej powiedzieć z ideologicznego punktu widzenia. Platforma ma dwóch wielkich przeciwników. Przede wszystkim jest bardzo silny i samodzielnie rządzący PiS mający też w razie czego rezerwę w postaci posłów Kukiza, który na 99 % będzie rządził całą kadencję. Z drugiej strony jest Nowoczesna - świeża i nie umoczona w brudne sprawy partia mająca obecnie poparcie od 15 do 30 % w sondażach o poglądach liberalnych gospodarczo i w nieco mniejszym stopniu światopoglądowo, która od początku podbiera elektorat właśnie Platformie. Czy Platforma pod wodzą Schetyny odnajdzie się w takim położeniu ? Szczerze wątpię. Przy takiej tendencji przewiduję, że co najwyżej ledwo prześlizgnie się nad progiem wyborczym i ewentualnie zostanie koalicjantem Nowoczesnej o ile ta wygra następne wybory, a PiS i partie antysystemowej prawicy uzyskają słabe wyniki.
 • 2016-01-27 07:33 | axiom1

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Claudio
  Rzwijajac twe mysli,.. na szczeblu kraju powinna byc dozywotnia jednopartyjna i jednoosobowa dyktatura z fikcyjnymi wyborami na jednego i jedynego kandydata ,... by nie dochodzilo do rozlamow.
 • 2016-01-27 09:10 | koyt

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Niestety PO raczej się nie podniesie,a szkoda bo była przez jakiś czas partią skupiającą liberałów i konserwatystów. Niestety większość ludzi potrzebuje idei lub namiastki idei, a PO poza ciepłą wodą, stadionami i drogami nie zrobiła nic więcej. Co gorsza przewagę uzyskali w niej konserwatyści przez co nie spełniła podstawowych obietnic wyborczych sporej części ludzi na nią głosujących. np związki partnerskie, in vitro. To co udało się Kopacza przepchnąć wyborcy nie potraktowali jako spełnienie obietnic tylko kiełbasę wyborczą. A PO ma rozumny elektorat, więc takie sztuczki to nie z nami. Popełnili wiele błędów idiotycznych, i nie mówię o aferach, tylko o kastrowaniu pedofilii, kibole idziemy po was - gdzie to jest? Skandalicznie zrobili reformę sześciolatków i żywienia w szkołach. Teraz gotują tam taki syf bez smaku, że wypisałam dzieci z obiadów, nie chcą tego jeść. Polityczne błędy dt Pis okazały się samobójcze, ostatni chyba dotyczył Ziobry, którego nie postawili przed TS. Mimo wszystko głosowałam na nich, bo nie do końca podoba mi się program Nowoczesnej np 16% vat na żywność. Jednak po wyborach widzę reakcję PO na zachowania pis i już mi ten vat tak nie przeszkadza. PO już nie ma. Trochę potrwa zanim to do nich dotrze. Schetyna to dobry organizator, ale charyzmy nie ma za grosz. Sposób wypowiedzi i jej jakość to śmiech na sali. Petru go rozdepcze, nawet nie zauważy. Pierwszy błąd Schetyna już popełnił. Łasił się do kościoła ledwo go wybrali na szefa. Halo, nie dotarło, że Kościół stawia na Pis, a elektorat trzeba zdobywać czym innym niż hojnie dotowanie Kościoła co chwilę.
 • 2016-01-27 10:01 | Paweł_M

  nie martwcie się

  już nigdy (i tym PO dobnej lewicy) na was nie zagłosuję!
 • 2016-01-27 10:31 | AOlsztynski

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Rozumiem, dla niektórych działalność Niesiołowskiego, Szejnfelda, Muchy czy Nowaka oraz arogancja, szyderstwa i rządzenie za pomocą kuglarstwa to najlepsze lata Platformy...
 • 2016-01-27 10:52 | Jeronimo 7

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  A może nowa odsłona, nowa nazwa Partia Obzezańców.
 • 2016-01-27 11:46 | wiceburmistrz irena luczas

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Wydaje sie, ze dla PO nie ma powrotu do statusu partii-frontu jednosci narodu, od Piniora do Krzaklewskiego. Schetyna bedzie musial zadowolic sie skromniejsza formula. Moim zdaniem, zawalczy o mniej zdeterminowana czesc elektoratu PiSu, ludzi o letnich pogladach i pragnieniu spokoju, przewisywalnosci i stabilizacji. A wiec raczej nie nalezy doslownie rozumiec slow Schetyny o powrocie do zrodel: zapotrzebowanie na partie konserwatywno liberalna, o siolnie wolnorynkowym programie jest w Polsce ograniczone. Tych sposrod konserwatywnych wielbicieli niskich podatkow i chudego Panstwa, ktorzy nie sa szczegolnie homofobiczni, nacjonalistyczni czy klerykalni, zagospodaruje Petru. Dla nich najwazniejsza jest gospodarka, wybacza Petru "genderowa" wrazliwosc. Zreszta Petru nie akcentuje nadmiernie tych kwestii, nie bardziej, niz jest to konieczne dla utrzymania sympatii wielkomiejskich elit. Reszta wolnorynkowcow glosuje na Gowina albo Korwina, albo - jesli sa mlodzi i niezbyt rozgarnieci - na Kukiza czy inny symbol sprzeciwu wobec "lewackiego" establishmentu.
  A wiec, moim zdaniem, PO sprobuje stac sie prawdziwa partia chadecka, cos na ksztalt CDU. Bedzie spolecznie wrazliwa, bedzie odrozniac sie od Petru bardziej lewicowym programem gospodarczym, a od przyszlej centrolewicy (ktora musi powstac) - konserwartyzmem obyczajowym. Ludzie o takich pogladach zawsze stanowili trzon wyborcow PO.
 • 2016-01-27 16:25 | abchaz

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  Czyli wedle prognozy wiceburmistrz powstanie PiS bis.
  Nie powstanie .
  Wejdzie w skład PiS.
  If can't beat them join them.
 • 2016-01-27 17:27 | remm

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  @ koyt "
  „PO poza ciepłą wodą, stadionami i drogami nie zrobiła nic więcej”.

  Co do ciepłej wody, to w czasie rządów PO drastycznie podrożała, podobnie jak inne podstawowe koszty utrzymania.

  Za drogi i stadiony nasze dzieci, a nawet wnuki będą płacić niższym poziomem życia lub nędzą.

  Stadiony w ogóle są niepotrzebne, drogi – owszem, ale nawet w tym wypadku rząd PO-PSL dokonał rzeczy niebywałej – firmy budowlane zaangażowane w ich budowę zamiast się dorobić pobankrutowały, dorobiły się za to świnie związane z PO, takie jak Marcinkiewicz, które bezkarnie rozkradały przy tej okazji miliony.
 • 2016-01-27 20:16 | Claudio

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  axiom1, to nie żart, bo czeka nas niedługo dyktatura Narodowych Socjalistów, którzy nie mają absolutnie żadnych zahamowań.
  Powstaje nowa nowomowa, w której podstawowe pojęcia mają znaczenia odwrotne. Smutne to jest tym bardziej, że Polska była pierwszą ofiarą Nazistów a potem Bolszewików. Dobra zmiana oznacza teraz czyste partyjniactwo i serwilizm, które są teraz cnotą bezwstydną w ustach ludzi, którzy nawet nie chcą udawać bezstronności.
 • 2016-01-28 07:31 | Jeronimo 7

  Re:Schetyna wygrał wybory. Weźmie partię w garść

  To jaja jakie wygrał wybory sam jeden kandydat to kto miał wygrać Jaś Fasola. Schetyna to komik polityczny nic nie zdziała politycy PO Trupa Politycznego chcą uciekać do Nowoczesnej nikt nie chce stanąć przy skompromitowanej partii.