Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

(9)
Do tej pory to ISIS było wrogiem numer jeden dla USA i tzw. koalicji międzynarodowej. I to się wkrótce może zmienić.
 • 2016-01-26 18:15 | axiom1

  Najwiekszym zagrozeniem dla UsA i pokoju na swiecie jest polski warchol i wasal.

  Bo nieustannie prowokuje, podzega i judzi co moze doprowadzic do wojny Rosja-Nato co wciagnie UsA do wojny nulearnej z Rosja w wyniku czego zycie na calym swiecie zniknie. Polski wasal oczywiscie nie zdaje sobie sprawy ze uprawina polityka wscieklego i paskudnie podlej swini wobec Rosji ewentualnie doprowadzi do konfliktu zbrojnego. Wtedy Polska zniknie z powierzchni Europy juz w pierwszych minutach. A czt USA spelni swe natowskie zobowiazanie i postawi sie pod nuklearny ostrzal czy nie,.. wtedy z punku widzenia Polski ktorej juz nie bedzie,.. nie bedzie to mialo znaczenia.

  A co do al-nusra, al-keida,... i innych proxy armies USA,.. autorko daj sobie spokoj. Nie wciskaj tu kitu to be przyzwoicie.
 • 2016-01-26 18:29 | Claudio

  Re:Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

  Trudno oczekiwać, że w świecie islamskim pojawi się teraz jakaś rozsądna siła.
  Po Talibach, Al Kaidzie, ISIS, Boko Haram, Hamas, Hezbollah itd itp (Kto jest w stanie wszystkie te paskudne organizacje zapamiętać i wyliczyć?), nie pojawi się napewno nic lepszego!
  Ta religia od samego zarania była wojownicza, agresywna i nietolerancyjna.
  Oglądam na YOUTUBE wykłady Roberta Spencera i muszę przyznać, że ma rację. W świecie zachodnim napisano w ostatnich 10 latach ponad 200 książek o wyprawach krzyżowych i tylko JEDNĄ o ekspansji islamu.
  A oni teraz właśnie wracają do swoich świętych źródeł wiary.
 • 2016-01-26 18:57 | Patagon

  Re:Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

  nie ISIS ani Al-Ka tylko PiS razem z konserwa i antyliberalne partie tzw MittelEuropa. Juz widac jaki swiat sie zmienia.
 • 2016-01-26 19:38 | znafca in spe

  Re:Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

  Trzeba podziekowac USAmanom /& CO/ za destabilizacje tych panstw, dzieki czemu problemy przenosza sie do Europy.
 • 2016-01-27 05:14 | mr.off

  American Enterprise Institute (de facto HQ neocons) to wspoltworca ISIS

  Chcacym wiedziec JAK JEST sugeruje wpisanie w Google dwoch hasel:

  - A Clean Break: A New Strategy for Securing the Realm
  - Project for the New American Century

  Szerszy kontekst jest tu:
  - https://youtu.be/h2uMC-XEhX4 (War Party : Documentary on the Neoconservative War Party)
  - https://research.hks.harvard.edu/publications/getFile.aspx?Id=209 (Israel Lobby and U.S. Foreign Policy)

  PS. Warto pamietac tez o roli Arabii Saudyjskiej odpowiedzialnej za 'wahhabizacje islamu'. • 2016-01-27 05:59 | vandermerwe

  Re:Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

  A to ciekawostka. Do calkiem niedawna al-Nusra byla prezentowana jako bardziej umiarkowana i rozsadna organizacja, z ktora od biedy mozna sie ukladac - oczywiscie nigdy taka nie byla. I jeszcze na dodatek to pisanie o zagrozeniu USA, jakby inaczej. Sadze, ze chodzi o przygotowanie spoleczenstwa amerykanskiego do kolejnej wojennej awantury.

  Pozdrawiam

 • 2016-01-27 11:10 | Herstoryk

  Re:Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

  @claudio
  Opieranie się na wykładach Spencera dla oceny islamu ma taki sens jak osądzanie katolicyzmu na podstawie wypowiedzi powiedzmy Rydzyka. Spencer jest jednym z filarów hejterskiej maszyny propagandowej i jednym z najgłośniejszych propagandzistów islamofobii w USA. Jego wypowiedzi i działalność są tak skrajne, że krytykują go nawet organizacje prawicowe, a Anti-Defamation League Abe Foxmana (sic!) uznała obie organizacje w których jest aktywny za grupy szerzące nienawiść. Jego blog „Jihad Watch” był cytowany 162 razy w „Manifeście” Breivika. http://wolnemedia.net/media/osmiornica-podzegaczy-nienawisci-2/
  Pogratulować źródła! Polecam więcej wiedzy, w oparciu o rzetelne analizy historyczne zamiast propagandy.

  Cyt: Zdaniem autorów opracowania obie organizacje są zresztą dla USA śmiertelnie niebezpieczne. ?!?!?! Kilanaście/kilkadziesiąt tysięcy uzbrojonych głównie w Kałasznikowy i trochę zdobycznej broni taktycznej fanatyków, za oceanem, 8 czy ileśtam tysięcy kilometrów od uzbrojonego po zęby supermocarstwa?!?!?! Nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Śmiać się z prostackiej propagandy zastraszania naiwnych, czy płakać, bo sporo z nich w nią wierzy.
  Te organizacje są tak śmiertelnie niebezpieczne dla USA, jak partyzanci AK dla III Rzeszy.
 • 2016-01-28 01:19 | mr.off

  @Claudio: ' Who Speaks for Islam: What a Billion Muslims Really Think '

  https://youtu.be/Bn12s19X8xU

  Smacznego !

 • 2016-01-28 20:48 | azur

  Re:Oto organizacja groźniejsza nawet od tzw. Państwa Islamskiego

  Ta cała al-Nusra tylko potwierdza kompletną nieprzydatność i degenerację islamu w obecnej rzeczywistości. Jak pieniędzy z ropy zabraknie, wszystko się rozleci, bo to całe towarzystwo do żadnej roboty się nie nadaje, tylko do niszczenia i burzenia.