Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obozy zagłady, obozy koncentracyjne, getta – zobacz interaktywną mapę Holokaustu

(4)
Mapa pokazuje zaledwie wycinek niemieckiego zniewolenia Europy pod rządami Adolfa Hitlera. Ale robi wrażenie.
 • 2016-01-28 22:56 | Patagon

  Obozy zagłady, obozy koncentracyjne, getta – zobacz interaktywną mapę Holokaustu

  jest okazja na upamietnienia, pomniki, uroczyste delegacje, ostre spory, odznaczenia i podobne slowa jak w takich momentach:nigdy wiecej., wydane beda albumy i zdjeiac polozymy kamienie na pomnikach , wszyscy staniemy sie na moment zydami, zarzadami zadoscuczynienia i zwrotu mienia zagrabionego i tak bez konca....holocaust nie jest historia mordowania sie wzajemnego ludzi od poczatku swiata, jest naszym tu i teraz jest wieczna pamiecia
 • 2016-01-28 23:45 | jakowalski

  Re:Obozy zagłady, obozy koncentracyjne, getta – zobacz interaktywną mapę Holokaustu

  Jakiego "zniewolenia"? Tak naprawdę, to niewolona była tylko Polska i też nie do końca.
 • 2016-01-29 12:27 | dudustat2

  Re:Obozy zagłady, obozy koncentracyjne, getta – zobacz interaktywną mapę Holokaustu

  Brakuje mi na tej mapie KL Posen ( Konzentrationslager Fort VII Posen)– niemiecki obóz zagłady utworzony na terenie Fortu VII Twierdzy Poznań. Działający w latach 1939-1945, Od 10 października 1939 do połowy listopada 1939, funkcjonujący jako pierwszy w okupowanej przez III Rzeszę Polsce obóz koncentracyjny.Pierwszym komendantem został SS-Sturmbannführer Herbert Lange. Drugim obozem który powinien zostac oznaczony to obóz w pod poznańskim Żabikowie. Powstał on w kwietniu 1943 roku w trakcie likwidacji Fortu VII. Przebywało w nim przeciętnie około 2000 osób, z których większość kierowano następnie do innych obozów koncentracyjnych. Obóz w Zabikowie był to właściwie obóz karno-śledczy w którym więziono głównie przedstawicieli inteligencji z ziem polskich włączonych do III Rzeszy, członków organizacji konspiracyjnych, jeńców radzieckich, komunistów niemieckich, a także obywateli innych państw.
 • 2016-01-29 15:29 | rzm

  To też jeszcze nie wszystko

  Mapa oczywiście nie uwzględnia ogromnej liczby mordów po jednej i po kilka osób. Zresztą dane są fragmentaryczne. W Polsce w wyniku takich mordów z rąk prywatnych osób zginęło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy Żydów.