Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

(21)
Szwecja trzeszczy pod naporem imigrantów. I przy całej swej liberalnej polityce imigracyjnej zapowiada, że tych, którzy azylu nie dostaną, rząd będzie odsyłał do domu.
 • 2016-01-28 23:13 | ampleforth

  Madry Szwed po szkodzie....

  Jak w tytule
 • 2016-01-28 23:44 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  A ci, którzy azyl dostali z czego będą żyli? Z pracy rodowitych Szwedów?
 • 2016-01-28 23:57 | edan

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Szwecja to dziwny kraj. Przez wiele lat prowadziła politykę przejmowania imigrantów nie zważając czy ich potrzebuje (ekonomiczni) czy w ramach polityki humanitarnej (uchodźcy) lub nawet jak ja to określam inżynierii społecznej. W połowie lat 70tych socjaldemokratyczny rząd podjął decyzję o stworzeniu społeczeństwa wielokulturowego ponieważ dotychczasowy stan rzeczy został uznany za jak to określę wsteczny. „Polityka” nawet w świątecznym artykule o rodzinie Jezusa uchodzącej do Egiptu zachwala szwedzki model integracji imigrantów (czy on jest taki dobry to śmiem wątpić, jak się tak bardziej wgłębić poza materiały politycznie poprawne; akurat w Szwecji nie byłem osobiście więc tylko media mi zostają) . Na świecie utrwalił się obraz Szwecji jako „humanitarnego mocarstwa” i dlatego też tylu imigrantów (nie napiszę uchodźców ponieważ to słowo jest przez media za bardzo nadużywane i straciło w debacie zwoje znaczenie, zdezawuowało się) ciągnie przez Europę do Szwecji. Doszło do takiej sytuacji, że zdecydowana większość imigrantów nie chce mieszkać poza szwedzkim „rajem” (i niemieckim też). Najlepiej problem widać z przebiegu planu relokacyjnego, w momencie gdy ludzie dowiadują się, że mają trafić do Polski rezygnują (i też nie ma za bardzo chętnych). Nieodpowiedzialna polityka Sztokholmu ( jak i podobna pani Merkel ) sprowadziła problem imigracyjny do absurdu: setki tysięcy imigrantów chcą mieszkać tylko w tych b o g a t y c h krajach (z szerokim wachlarzem opieki socjalnej dla nowoprzybyłych), które od wielu lat prowadziły kampanie zachęcające do osiedlania się w nich. Victor Orban miał rację (wiem, że na stronie „P” zabrzmi to jak herezja, ale może bana nie dostanę, bo już dwa z innych tematów otrzymałem) mówiąc, że jest to problem Merkel i jej zaproszenia (ale –według mnie- pośrednio również Szwecji przez jej dotychczasową politykę). W „Rzecz-plitej” ukazał się wywiad z palestyńskich poetą Ramy al.-Asheqiem, który m.in. powołuje się na słowa niemieckiej kanclerz, jak wielu zresztą imigrantów. Dania ostatnio zaostrzyła prawo azylowe i może należy podążyć w tym kierunku. Moim zdaniem: udzielać tylko schronienia (nocleg, jedzenie, bony na drobne osobiste), ale bez rozdawania pieniędzy. Zasiłki socjalne za bardzo działają na wyobraźnie imigrantów ekonomicznych skuszonych łatwymi pieniędzmi w Europie ze szkodą dla prawdziwych uchodźców. Obecny system jest nie do utrzymania w momencie gdy nie będą to już setki tysięcy, lecz miliony ludzi. Kto za to ma płacić? p.s. Szwecja z deportacjami jest niewydolna (wielu skierowanych do niej znika), więc ten komunikat jest trochę tak dla uspokojenia własnego społeczeństwa.
 • 2016-01-29 00:38 | slawek

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Teraz widac skutki polityki udawania ze naplyw nielegalnych imigrantow krajow Europy nie dotyczy.Wlochy alrmowaly o pomoc przy zapobieganiu naplywu nilegalnych imgrantow ,krje EU byly gluche.Teraz kraje EU zaczna stosowac polityke emigracyja taka sama jaka stosuje Australi.Nie wpusczanie odylanie nilegalnych imigrantow.
 • 2016-01-29 05:58 | Adnan

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Propaganda polityczna to rzecz straszna.
  Orbana i innych przeciwnikow inwazji islamistow na Europe krytykowano, wyszydzano i straszono konsekwencjami.
  Teraz, gdy politycznie poprawni durnie zorientowali sie w skali balaganu jakiego narobili w Europie, zaczynaja deportowac, uszczelniac granice, stawiac mury, selekcjonowac a nawet zabierac mienie. Wszystko to legalnie! A jeszcze nie tak dawno krytykowali Australie i T. Abbotta za odsylanie lodzi z islamistami z powrotem do kraju z ktorego przyplyneli.
  Warto, pamietac, ze PO nie zgadzala sie na przyjecie obowiazkowej liczby islamistow, podobnie jak nie zgadza sie na to PiS. I znowu posypaly sie gromy na Polske i Polakow. Ci sami ludzie, ktorzy tak Polske krytykowali, teraz skwapliwie popieraja projekt zaostrzonej kontroli "tych biednych, przesladowanych uchodzcow." Trudno o wieksza oblude i bezczelnosc.
 • 2016-01-29 08:58 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Przecież wiadomo, że od początku chodziło tu o pieniądze. Rząd Szwecji, reprezentujący przecież interesy kapitału (jako że Szwecja jest przecież jak najbardziej państwem kapitalistycznym) jest za imigracją z III świata, jako że rządzący tam pod wieloma nazwami liberałowie mają od wielu lat program obniżki płac realnych, które są obecnie w Szwecji jedne z najwyższych na świecie, a to wszystko po to, aby podwyższyć zyski szwedzkich i generalnie zachodnich kapitalistów. Podobny program ma zresztą w Niemczech CDU Frau Merkel, stąd też to otwarcie granic Niemiec dla niekontrolowanej imigracji z III świata, które wynika przecież tylko i wyłącznie ze zwyczajnej chęci podwyższenia zysków, a nie jakiegoś tam „dobrego serca”. :-(
 • 2016-01-29 09:01 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Adnan
  Abbott jest też i to zaś jak najbardziej za imigracją z III świata, jako że liberałowie, rządzący obecnie Australią, mają od wielu lat program obniżki płac realnych, które są obecnie w Australii jedne z najwyższych na świecie, a to wszystko po to, aby podwyższyć zyski australijskich (a generalnie angloamerykańskich) kapitalistów. Podobny program ma zresztą w Niemczech CDU Frau Merkel, stąd też to otwarcie granic Niemiec dla niekontrolowanej imigracji z III świata. :-(
 • 2016-01-29 22:31 | jerzy.n19

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  @jakowalski
  Coś ci się chyba pomyliło. Czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach mógłby pomyśleć, że imigranci, poza pewnymi wyjątkami, ponosząc duże koszty płacone przemytnikom, przybywają do bogatych krajów Europy, żeby w nich zarabiać na życie własną pracą?
 • 2016-01-30 16:02 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Jerzy.n19
  Wyobraź sobie, że emigranci z Europy Wschodniej przybywali (i dalej zresztą przybywają) do Europy Zachodniej, USA, Kanady, Australii czy też RPA głównie po to, aby tam zarabiać na życie własną pracą. Problem nie leży tu więc w emigracji „jako takiej”, ale w strukturze i wielkości tej emigracji. Przecież nie wszyscy emigranci są nielegalni i nie wszyscy szukają tylko łatwego życia na koszt podatników. Po prostu błędem Europy Zachodniej było otwarcie się na imigrację z III świata, a szczególnie zaś z Bliskiego Wschodu - regionu znanego przecież od lat z niskiego poziomu kulturalnego i braku etyki pracy wśród jej mieszkańców.
 • 2016-01-31 15:23 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  @ jerzy.n19 (2016-01-29 22:31)

  Warto pamietac z kim tutaj dyskutujesz - Kagan wyemigrował do Rajchu, żeby znaleźć się chwilowo w RPA, po czym napisał doktorat o Lemie w Australii i wreszcie przeniósł się do Portugalii :)

 • 2016-01-31 15:25 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Dr Lem-Kaganowitz: "Przecież wiadomo, że od początku chodziło tu o pieniądze" - komu Szwedom czy Somalijczykom?

 • 2016-01-31 15:35 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Nagak: "Abbott jest też i to zaś jak najbardziej za imigracją z III świata" - dajesz ostro!
  Jakieś przykłady jego wypowiedzi czy decyzji, które by potwierdzały tą "teorię" panie doktorze??

 • 2016-01-31 15:42 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  @ nikodeminijaki

  - Kuba jest dziś normalnym państwem
  - Największą tragedią dla Kubańczyków byłaby śmierć ich rewolucji
  ...
  Tylko naprawdę wybitny umysł może wyprodukować tak głębokie przemyślenia! • 2016-01-31 19:54 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  @ nikodeminijaki

  W całym roku 2015 Szwecja sukcesywnie wydaliła jedynie 3 (słownie trzy!) osoby - ponad 14 tys. osób, które powinny być deportowane po prostu "zniknęło" :)

  http://newobserveronline.com/sweden-14140-invaders-vanish/

  Jest to o tyle istotne, że obecne szwedzkie przepisy stanowią, że jeśli "azylant" przez 18 miesięcy uniknie deportacji z jakiegokolwiek powodu, to automatycznie ma przyznawany legalny pobyt w Szwecji z prawem do zasiłku, subsydiowanego lokum i darmowej służby zdrowia - czy to nie jest groteskowe?


 • 2016-02-01 15:59 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Pablo
  1. Zapomniałeś o NZ, Cyprze i UK!
  2. Obu stronom chodzi tu tylko i wyłącznie o pieniądze: imigranci chcą je wyłudzić od gospodarzy, a gospodarze naiwnie myśleli, że uda się im wyzyskiwać tych nowo-przybyłych imigrantów z III świata, tak jak wyzyskują oni dziś n.p. imigrantów z Polski. ;-)
 • 2016-02-01 21:57 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Jakim Szwedom się wydawało, że "uchodźcy" z Somali albo Erytrei będą źródłem dochodów dla kraju? Nawet ci, którzy mają dobrze płatne zatrudnienie przy tym procederze na to nie liczyli :)

  http://dailycaller.com/2015/07/03/immigrant-to-sweden-rapes-12-year-old-girl-gets-community-service/
  http://10news.dk/?p=588
  http://conservativepost.com/sweden-shocked-again-after-woman-raped-to-death-by-somali-immigrant/
 • 2016-02-02 08:46 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Pablo
  Nie „jakim” a „którym”, a konkretnie szwedzkim kapitalistom, rządzącym od wieków Szwecją. Nie moja to zaś wina, że byli oni, są i będą dalej aż tak głupi...
 • 2016-02-02 17:41 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Naprawdę myślisz, że to przez tych szwedzkich "kapitalistów" sytuacja w tej kwestii tam tak wygląda?
  Doktorze, nie znałem Was z tej strony :)

 • 2016-02-02 21:12 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Pablo
  Przecież światem rządzi pieniądz, a dokładniej kapitał, czyli wielki pieniądz, który „tworzy” pieniądz na skalę, że tak powiem, przemysłową. Nie wiesz o tym? Czy naprawdę nie wiesz, że Szwecja jest jak najbardziej państwem kapitalistycznym, tyle że z rozbudowanym, w porównaniu n.p. do Polski, systemem rozdawnictwa „chleba i igrzysk” dla plebsu, na wzór Starożytnego Rzymu? Naprawdę uważasz, że rząd Szwecji może cokolwiek zrobić bez zgody tamtejszego oraz światowego kapitału (które są zresztą mocno ze sobą powiązane)?
 • 2016-02-03 12:43 | Pablo_Morales

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Dr Kagan: " Przecież światem rządzi pieniądz ..."

  Co to ma tutaj do rzeczy? Pytam poważnie.

  Doktorku, wygląda na to, że najwyraźniej występuje u Ciebie tzw. "zmęczenie materiału" - może warto na jakiś czas odstawić klawiaturę?

  PS. Za obecny światopogląd Szwedów w dużej mierze odpowiedzialna jest familia Bonnier vel. Hirschel (oryginalnie żydowscy jubilerzy z Bohemii)

  https://en.wikipedia.org/wiki/Special:WhatLinksHere/Bonnier_Group
 • 2016-02-03 21:40 | jakowalski

  Re:Szwecja chce odsyłać imigrantów do domu. Problemu tak jednak nie rozwiąże

  Pablo
  Tak czy inaczej, to interesy tych, którzy dziś rządzą Szwecją, są diametralnie inne niż interesy Szwedów. A Bohemia to są po naszemu zwyczajne Czechy. ;-)