Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zanieczyszczone powietrze zmusza do ucieczki z Krakowa

(7)
Mam dość chorowania przez cały rok. Opuszczam Kraków – napisała w sieci jedna ze smogowych emigrantek. Krakowskie powietrze sprowadziło do Polski tendencję, którą widać na świecie: ucieczkę przed smogiem.
 • 2016-01-30 18:19 | Manifest

  afera medialna

  Smog w Krakowie jest głównie skutkiem samochodów. Do Polski sprowadzano ponad 8 milionów starych samochodów , w większości których wymontowano i sprzedano katalizatory. Ilość pieców węglowych jest znikoma, gaz i prąd są strasznie drogie. A skład powietrza jest nieznany z powodu braku punktów pomiarowych. Więc trwa zabawa gazetowa wśród niedouczonych dziennikarzy. A zakaz kominków to parodia cymbałów. Zarobi kila firm instalacji grzewczych.
 • 2016-01-30 18:42 | axiom1

  Nie wiem co powstrzymalo autora od wskazania sprawcow zatrucia powietrza w Krakowie.

  Czy autor sie boii wielkiego biznesu, czy autor sie boii panow na zachodzie ktorzy nabyli, wycwaniakowali, kupili czy dostali w podarunku Nowa Hute ?

  ArcelorMittal S.A. zatruwa Krakow. Dlaczego nie ma wymogow srodowiskowych ? Czy krakowianie boja sie pana z zachodu do tego stopnia ze gotowi sa chorowac i emigrowac ?

  Po co pisac takie opowiastki o losach indywidualnych ludzi. W Polsce jest rzad, jest minister srodowiska. Jak rzad zamierza oczyscic powietrze w Krakowie. Jakie plany ma minister srodowiska. Dlaczego nic nie robi ?

  Tego brakuje w tym smutnym spawozdaniu. Czy autor sie rowniez boii rzadu i ministra srodowiska ?
 • 2016-01-30 18:45 | Gavronea

  Re:Zanieczyszczone powietrze zmusza do ucieczki z Krakowa

  Państwo z Krakowa wyprowadzają się pod miasto, gdzie budują domki, które trzeba ogrzewać, będą dojeżdżać do pracy, oczywiście samochodami, i strasznie będą EKO...
  Opowiadają o interesach lobby węglowego. Przepraszam, ale to bzdury. Ludzie nie przerzucą się na ogrzewanie gazowe, bo to wymaga inwestycji, a potem generuje wyższe koszty ogrzewania. I żadne lobby nie ma tu nic do rzeczy, to wynik rachunku ekonomicznego.
  Dlaczego domów w Krakowie nie można podłączyć do sieci miejskiej? Ale to wymagałoby pomocy miasta lub państwa, pociągnięcia sieci w różne miejsca, gdzie jej nie ma, zachęt finansowych. Tego się nie da zrobić. Nikt na to nie wpadnie.
 • 2016-01-31 16:54 | STRASS

  Re:Zanieczyszczone powietrze zmusza do ucieczki z Krakowa

  Nie tylko Kraków ma zanieczyszczone powietrze.Nie lepiej jest w Katowicach,Zabrzu,Sosnowcu,Gliwicach,Przemyślu,a do ub.roku w Suchej Beskidzkiej. .Miasto leżące w Beskidach/jak nazwa wskazuje/ gdzie również "smogowi uciekinierzy " emigrują.Od ubiegłego roku powietrze w Suchej B.uległo znacznej poprawie bo usunięto stację pomiarową czyli jak mawia klasyk: stłuczono termometr.Była taka zapowiedz sołtysa tegoż miasta i słowa chyba dotrzymał.
  Od wielu lat obserwuję i sprawdzam dane o zanieczyszczonym powietrzu,nie tylko w Polsce i od ubiegłego roku nie znajduję danych z Suchej B.
  Przykrość i wstyd ogarnia człowieka jak patrzę na mapę Europy obrazującą dane z zanieczyszczonym powietrzem .Prawie wszędzie zieleń,a czerwień i fiolet nad południową Polską,północnymi Morawami i Turcją
  Prawie 50 tys przedwczesnych zgonów,setki tysięcy zachorowań ,zaburzenia rozwoju umysłowego i fizycznego u dzieci i młodzieży z powodu trującego powietrza ,którym musimy oddychać.Dzieje się to w kraju gdzie nakłady na zdrowie ludzkie jest najniższe w EU.
  Nie ma żadnej różnicy czym palimy w piecach, węglem czy drewnem .Oba nosniki są trujące i zabójcze. Istotny jest sposób w jaki to robimy!
  Polska to kraj samobójców, ponad
 • 2016-01-31 19:20 | azur

  Re:Zanieczyszczone powietrze zmusza do ucieczki z Krakowa

  Strach ma wielkie oczy. Jakoś ludzie żyją w Krakowie, a nawet zwiększa się liczba mieszkańców. Do wszystkiego można się przyzwyczaić.
 • 2016-02-03 07:26 | JayCube

  Re:Zanieczyszczone powietrze zmusza do ucieczki z Krakowa

  Pewnie ze mozna. Ludzie z rakiem czy mocnymi alergiami zyja az do smierci...
 • 2016-02-05 09:29 | mar.przy

  Re:Zanieczyszczone powietrze zmusza do ucieczki z Krakowa

  Już dawno nie czytałem takich bzdur , jak pod tym artykułem.
  1. zanieczyszczenie Krakowa spowodowane jest głównie przez dwa czynniki:paleniska węglowe w samym mieście - jednak mają mniejsze znaczenie, bo już ich jest mniej
  2. paleniska węglowe na obrzeżach miasta i w okolicznych wsiach - to główne źródło zanieczyszczeń. Przynajmniej jeśli chodzi o Kraków
  3. dopiero na trzecim miejscu samochody. Pył ze startych opon, wycięte katalizatory, zużyte silniki. Jednak za ile odpowiadają widać porównując zanieczyszczenie latem - rzadko przekracza normę i zimą - zawsze przekracza kilkukrotnie normę, jeśli nie ma wiatru.
  4. Co jest prawdziwą przyczyną widać jadąc wieczorem przez land Gorallenvolku lub wioski krakowskich badylarzy. W okolicach Szczawy, Szczawnicy, Sromowiec,, Nowego Targu i Zakopanego Czorsztyna z każdego komina leci buro szary pióropusz dymu. To samo na wschód od nowej Huty:
  Mieszkają tam "biedni" ludzie, których tak ślicznie przedstawił Smarzowski w "Weselu". Twardzi. Nikt im mówić nie będzie, co mają robić. Musimy im dać jeszcze więcej dotacji i uprzejmie poprosić, by nas łaskawie mniej truli..

  Gdybym był młodszy już by mnie w tej Ukochanej Ojczyźnie nie było.