Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

(22)
Jak się czyta składy tej komisji, to śmiech pusty... Rozpacz człowieka ogarnia – mówił w audycji radia TOK FM Jacek Żakowski.
 • 2016-02-05 15:42 | supertramp

  Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Co za idiotyzmy!
 • 2016-02-05 16:26 | jakowalski

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Akurat Tusk jest nam potrzebny w Polsce jak wrzód na pewnym tylnym miejscu ciała...
 • 2016-02-05 16:38 | azur

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Ta cała "komisja" Macierewicza to zbiór dyletantów i fantastów. Do tego mają dużo złej woli.
 • 2016-02-05 16:59 | woytek

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  red .Żakowski lekko przesadza , dzieląc sie własnymi wizjami z czytelnikami .
 • 2016-02-05 17:44 | ajh

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Jeszcze nigdy nikt tak bezczelnie nie zakpił sobie z Polaków robiąc cyrk zwielkiej tragedii. Do podkomisji powołano pseudonaukowcow oraz kwatery typu Ilarionowa czy Jorgensena (męża Ewy Stankiewicz). Ciekawe jestem, kim są eksperci z USA W Brytanii.
 • 2016-02-05 18:35 | mr.off

  Smolensk to fundament panstwa narodu kaczystowskiego

  Bracia Kaczynscy w 2005 r. grali “karta akowska”, ktora jest z tej samej politycznej talii, co „karta katynska”. A wczesniej L.Kaczynski jako Prezydent Warszawy budujac Muzeum Powstania Warszawskiego uczynil go placowka polityczna: reduta prawicowosci a la PiS. Ideologiczna warownia kaczyzmu, ktora ma monopol na „prawdziwy patriotyzm”, a wiec ten wywiedziony z tradycyjnego myslenia ednecji i przasnego katolicyzmu o feudalnym rodowodzie.

  Po 10 kwietnia 2010 r. pojawila sie “karta smolenska”, a wawelski wist trumna L.Kaczynskiego pokazal, ze J.Kaczynski bedzie gral smolenskimi trumnami w polityke.

  Ponad 3 lata temu na moim blogu (ktory zostal przez TOK FM zlikwidowany) opublikowalem post pt. “Smolenski jihad J.Kaczynskiego” pokazujac jak wysokooktanowym paliwem politycznym byl Smolensk i jak skutecznie spin doctorzy PiS wykorzystali go do zbudowania swiata symbolicznego, ktory pozwolil tej partii wygrac wybory prezydenckie i parlamentarne w 2015 r.

  Nie mogac podac linka dam kluczowe fragmenty:

  “ … lansowana polgebkiem – glownie wsrod pisowskiego ‘twardego elektotratu’ - teoria zamachu oraz Wawel sluzyly przede wszystkim jako protezy majace “dosztukowac” to, czego ewidentnie brakowalo w cienkiej prezydenturze L.Kaczynskiego (9/04/2010 r. mial zaledwie 22% poparcie). Tworzace miraz L.Kaczynskiego-polityka swiatowego formatu, ktory rozdawal karty w Europie i byl rownorzednym partnerem przywodcow swiatowych mocarstw. A jego polityczna wola mogla zagrozic ich strategicznym i dlugofalowym interesom (np. Rosji). Te elementy owczesnej wersji “maskirowki smolenskiej” byly jednoczesnie elementami nowego mitu zalozycielskiego IV RP w ktorym L.Kaczynski odgrywal role centralna: narodowego bohatera i meczennika, ktory odwaznie stanal przeciw wrogiemu Rzeczpospolitej atomowemu mocarstwu broniac interesow Polski i Europy nierozwaznie flirtujacej z Rosja .  I bohatersko polegl w nierownej walce odnoszac druzgocace zwyciestwo moralne”.

  * * *

  “(…) 2 lata temu nie bylo jeszcze tak dobrze widac owocow pracy ekipy ‘dziennikarskiej’ T.Sakiewicza, naczelnego tygodnika “Gazeta Polska”, ktory testowal przez ponad 100 tygodni ‘maskirowke smolenska’ z zamachem W.Putina oraz D.Tuska w roli glownej na mieszkancach IV RP. Liczac, ze pompowanie ich glow smolenskim helem, sztuczna mgla, wybuchami, telefonami ‘poleglych’ w katastrofie do ich rodzin, itd. zatrzyma spadek (20 tys.) nakladu “GP” i jej nieuchronny koniec. Nie pomylil sie: taniec na smolenskich trumnach okazal sie trafiona strategia biznesowa. Sakiewicz odniosl spektakularny sukces potrajajac naklad “Gazety Polskiej” na ktorej bazie stworzyl dziennik “GPC” bedacy konkurencja “Naszego Dziennika” T.Rydzyka, a na ich bazie czytelniczej takze ‘TV Republika’. Co spowodowalo, iz jego sladem zwawo podazyli wszyscy pozostali ‘niepokorni’ dziennikarze IV RP (P.Lisicki, B.Wildstein, R.Ziemkiewicz, bracia Karnowscy) czyniac naczelnego “GP” przewodnikiem medialnego stada IV RP, ktoremu narzucil swoje ‘standardy’ dziennikarskie (oraz etyczne i moralne).
  (…)
  Polityczny potencjal tkwiacy w kreowanym przez "Gazete Polska" 'narodzie smolenskim' najszybciej w PiS zauwazyl A.Maciarewicz, ktory wykorzystujac rosnaca sile oddzialywania “GP’ oraz goscinnosc jej licznych Klubow – odwiedzajac je systematycznie - stworzyl sobie wyjatkowo silna pozycje polityczna w PiS. Zajmujac w swiadomosci jej twardego elektorau miejsce Z.Ziobro. Co uczynilo go nietykalnym ‘smolenskim delfinem’ PiS dajac pozycje porownywalna z pozycja J.Kaczynskiego …
  (…)
  Dzis – 3 lata po Smolensku – widac juz wyraznie, iz tworcy ‘maskirowki smolenskiej’ – czyli Sakiewicz i Macierewicz - eksploatujac przez 36 miesiecy ‘dziure informacyjna’, ktora powstala w momencie zakonczenia prac (i rozwiazania) Komisji Millera przy bedacym caly czas w toku sledztwie prokuratury wojskowej (ktore (z oczywistych wzgledow nie moglo byc prowadzone w mass mediach) stworzyli nowa jakosc w polskej polityce poprzez stworzenie imperium klamstwa smolenskiego w swiecie mediow. Najwiekszym ich pomocnikiem okazala sie czesc ekipy politycznej rzadu D.Tuska odpowiedzialna za komunikacje spoleczna (PR) na czele z rzecznikiem rzadu P.Grasiem, ktora w informacyjnej ‘wojnie o Smolensk’ poniosla kompletna kleske (‘Graś o zespole Macierewicza: Czas zacząć na te bzdury odpowiadać’, DZIENNIK.PL, 16/04/2013).

  Ale nie mniejszym … media III RP, ktorych dziennikarze, redaktorzy i wydawcy stali sie tuba propandowa PiS skutkiem nieprofesjonalizmu, skrajnego lenistwa oraz zwyklej glupoty: wiekszosc z nich nie czytala Raportu Millera i nie zna elementarnych ustalen Prokuratury Wojskowej. Co pozwala ludziom od marketing politycznego PiS wykorzystywac ich jak ‘slupy’ na ktorych wieszaja swoje zalgane komunikaty nt. przyczyn katastrofy w Smolensku. A dziennikarzom IV RP wciskac ciemnemu ludowi’’ maskirowke smolenska Sakiewicza-Macierewicza-Kaczynskiego…

  Dzis narod kaczystowski oraz jego awangarda – narod smolenski – maja kilka medialnych garkuchni (Sakiewicz, Karnowscy, Stefczyk, Lisicki & Co., Janke, Rydzyk, plus media Kosciola) w ktorych serwuje sie przekaski-zakaski ze smolenskich klamstw, zmyslen, oskarzen, insynuacji, itd. oraz strawe ideolo zlozona z nasiaknietych geopolityka XIX wieku tradycyjnych polskich mitow narodowych, politycznych rojen, zwidow i majakow o potedze podlanych ciezkim sosem polskiej megalomanii wymieszanej z glebokimi kompleksami…”.
 • 2016-02-05 19:43 | andton

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  To akurat Pana zdanie, nie poparte żadnym uzasadnieniem. Moim zdaniem Tusk jest nam bardzo potrzebny, bo to jeden z niewielu mężów stanu, jakich miała Polska. I zamiast być z niego dumni, szargamy jego autorytet. To taki typowe dla niektórych Polaków. Zniszczyć, zszargać, opluć. Ja czekam na Tuska i wierzę, że zostanie prezydentem Polski. Nie będę wtedy musiała się wstydzić, że moim krajem rządzą miernoty, ludzie bez obycia, znajomości języków i elementarnej wiedzy o świecie. Ludzie mali, kłamliwi i strachliwi. Tusku, wróć!!!!
 • 2016-02-05 20:44 | Slawomirski

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  "Kaczyński powołał go do tego zdania dlatego, że to człowiek zdolny do wszystkiego. Wyprowadzić wojsko przeciwko ludziom – to jest zakres zadań specjalnych – uważa Wołek."

  I co tu komentowac...

  Slawomirski
 • 2016-02-05 21:05 | Pablo_Morales

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Za to Tusk w Brukseli to skarb - Nagak, odpocznijcie :)


 • 2016-02-06 00:01 | gramin

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  @ jakowalski
  "nam w Polsce"? A czy przypadkiem pan Kowalski nie mieszka od przeszło 30 lat gdzieś na antypodach?

  Ta cala komisja smoleńska to jedna wielka tragedia i kolejna kompromitacja państwa polskiego. No ale cóż, rządzących mamy takich jak elektorat, który ich wybrał.
  Ponownie strasznie mści się brak silnego ugrupowania lewicowego na scenie politycznej.
 • 2016-02-06 10:35 | azur

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Cel komisji smoleńskiej? Dalej robić ludziom wodę z mózgu, bo to pomaga Kaczyńskiemu w utrzymaniu władzy.
 • 2016-02-06 18:06 | sztubak

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Tragedia smoleńska to niestety nie największa tragedia narodowa.
  Bez porównania większą jest głupota.
  Ludowe porzekadło mówi, że jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbierze.
  Dla znacznej części z 90% zadeklarowanych rodaków "katolików" to musi być święta prawda.
 • 2016-02-06 18:18 | Pablo_Morales

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  @azur (2016-02-06 10:35): to pomaga Kaczyńskiemu w utrzymaniu władzy

  Jak na razie jedyny kto próbuje ją kwestionować to pewien Aszkenazyjczyk bez matury Martin Schulz :)

 • 2016-02-07 16:13 | remm

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Głosowałem na Nowoczesną, ale jeśli komisja smoleńska chce zamknąć temu szkodnikowi powrót do Polski, to trzymam kciuki za komisję smoleńską.
 • 2016-02-07 17:17 | spwojtek

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Najwieksza narodowa tragedia to nie Smolensk – tylko to co polacy po raz trzeci- przed zaborami, w okresie miedzywojennym i jego kosekwencja i aktualnie - z Polski robia. To są stracone lata. Bardzo szkoda. Nie sądze, ze europa bedzie miala ochote na Polske czekac. Szkoda, to bolesne. Ale wiekszosc osązila tak. Nie nalezy nikogo chronic przed konsekwencja wlasnego dzialania.
 • 2016-02-07 18:24 | czaro

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Najgorszym nieszczesciem w obecnej sytuacji byloby utrwalenie wladzy przez sekte w postaci powszechnej rezygnaci z walko o swoje prawa. Trudnej walki w oblichu chamstwa i bezwzglednosci. Wiele razy pisalem, ze wahadlo musi sie solidnie przechylic na prawo i narod musi wreszcie poczuc na swoim tylku co to znaczy prawicowy populizm. Te "pincet" zl wypuszcone na ynek, wkrotce pokaza patologie systemu rozdawnictwa. Zle przygotowanegi i niesprawiedliwego. Zazwyczaj procesy spoleczne tocza sie powoli i aby obecny proces degradacji sekty nabral tepa, potrzeba ok 2 lat. Jedynie co moze to przyspieszyc to takie "kwiatki" jak ta pseudo komisja. I tak jestesmy juz osmieszeni w oczach zachodu i wschodu, rozgrzeja temperature do wrzenia i nie jest trudno przewidziec jak sie to skonczy i czyja kleska. mam nadzieje jedynie, ze tym razem nie bedzie wybaczenia.
 • 2016-02-07 20:50 | trip

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Niezaleznie od ilosci komisji,ktore beda badac,czy badaly przyczyny katastrofy Tu-154 pod Smolenskiem,komisja Rosji jest jedyna miarodajna w swietle prawa miedzynarodowego,ktore jasno stwierdza,ze badanie katastrof lotniczych przypisane jest do kraju,w ktorym katastrofa sie wydarzyla.
 • 2016-02-08 08:19 | azur

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  @Pablo _Morales - widać, że robienie ludziom wody z mózgu daje wyniki.
 • 2016-02-08 12:52 | neospasmin

  objasniam po co komisja:

  Celem komisji tak jak ja ja rozumiem bedzie odczarowanie katastrofy smolenskej.
  Bedzie doprowadzenie do tego by nie kojazyla sie ona z glupota czy arogancja wladzy.
  i nie dlatego ze tej glupoty nie bylo, ale dlatego ze zadne panstwo, zadna wspolnota nie moze sobie pozwolic na to by jego przywodce pamietano jako idiote.
  Przykladem takiego skutecznego do bolu odczarowania bezmyslnosci jest wspolczesne polskie rozumienie/celebrowanie Powstania Warszawskiego.
  Sadze ze i z katastrofa smolenska to samo sie uda.Kwestia czasu i woli.

  Teraz pytanie do sz.p. TOK-dyskutantow: jak zachowac sie powinien byl rzad p.Tuska by dzis komisja p.Macierewicza nie miala racji bytu?
  Ile pomnikow Lecha Kaczynskiego powinna byla postawic? Ile ulic nazwac jego imieniem? Ile stypendiow ustanowic?
  A moze swieto narodowe w rocznice katastrofy ustanowic?
  Jaki pomnik zamiast/obok x.Jozefa powinien byl stanac?
  Te wlasnie pytania pokazuja jak wielkim bledem bylo racjonalizowanie katastrofy smolenskiej chocby przez dzialanosc komisji p.Laska czy usilna prywatyzacje zaloby.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

  PS. sam nie jestem tu bez winy- smalem sie z bezmyslnosci, z brzoz, parowek,nie myslac jakie to za soba skutki przyniesie

  m@B
 • 2016-02-09 11:41 | Adnan

  Re:Cele komisji smoleńskiej?

  Cel jest tylko jeden. Jest realizowany przez PiS z zelazna konsekwencja od roku 2010.
  Komisja ma za zadanie nie dopuscic do ustalenia przyczyn katastrofy w Smolensku.
  Jak do tej pory Macierewicz i spolka bardzo skutecznie utrudniali wszelkie prace prawdziwych ekspertow, celowo absorbujac ich uwage tezami wrecz idiotycznymi.
  Trudno podejrzewac by Macierewicz i spolka byli idiotami. Uwazam, ze prowadzili i prowadza oni celowa dzialalnosc majaca za zadanie udowodnienie, ze to nie Lech Kaczynski ponosi odpowiedzialnosc za bezsensowna smierc swojej swity.
 • 2016-04-07 10:54 | Jan Bobiński

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Może wreszcie poprosić Międzynarodową Komisję do badania wypadków lotniczych,aby skończyć z powoływaniem różnego rodzaju "komisji" przez Maciarewicza.Są ludzie którzy bezn "wroga" żyć niemogą-jest to potrzebne aby zakryć swoje niedociągnięcia i skierować dyskusję na swoje tory,czyli na "wroga".
 • 2016-04-07 17:10 | jakowalski

  Re:Cele komisji smoleńskiej? Zamknąć Tuskowi powrót do Polski

  Andton (2016-02-05 19:43)
  Naprawdę aż tak źle życzysz Waść Polsce i Polakom?
  Gramin (2016-02-06 00:01)
  Od lat mieszkam znów Europie, w tym w Polsce. A nawet gdybym mieszkałna antypodach, to co?