Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lepszy sort w pełnej krasie

(18)
Oto trzy wykwintne komentarze stworzone przez przedstawicieli kasty Polaków tzw. lepszego sortu.
  • 2016-02-09 08:55 | Manifest

oto polska

Jerzy Jedlicki określił to kiedyś "cywilizacją podłości"
  • 2016-02-09 09:18 | azur

Re:Lepszy sort w pełnej krasie

Jakoś trzeba ten nieprzyjemny czas przeczekać, bo nie będzie trwał wiecznie. Po prostu robić swoje, cieszyć się życiem, bliskimi i przyrodą.
  • 2016-02-09 10:01 | Withold

Przeczytałem te komentarze parę razy i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest to jakieś bredzenie po alkoholu, chociaż rzekomo jest to jak najbardziej na trzeźwo.
  • 2016-02-09 10:29 | Laclos

Retoryka świadczaca, ze autor bloga ma trudności z rozumieniem prostych tekstów. Ma też trudności z logicznym wiązaniem wydarzeń. Generalnie ma trudności, nawet w formułowaniu myśli. Jednoczesnie widać w tekście oznaki głębokiego poczucia własnej wartości, jest chyba nawet stwierdzenie, ze autor należy do kręgu akademickiego. Jest wiec chyba autor emerytowanym naukowcem, osobą baaaardzo leciwą z głeboka demencja. Czy to nie przypadkiem prof. Wolniewicz?
  • 2016-02-09 10:34 | Laclos

Przyznam, ze nie doczytałam artykułu prof. Woleńskiego do końca, tak mnie zniesmaczyły te cytaty. Tak więc mój "odkrywczy" komentarz powyżej stał się wypowiedzia pozbawiona sensu. Przepraszam.:)))
  • 2016-02-09 10:43 | mwas

Niestety zdobyczą prawicy, jest to, że największe idiotyzmy i głupoty przechodzą bez większęgo oburzenia. Oni po prostu tacy są - więc dajmy sobie spokój! Otóż nie! Trzeba nieustannie im te niegodziwe zachowania wypominać! Z drugiej strony - dzięki temu mają darmową reklamę (ostatnio Gowin za wypowiedź o pochodzeniu), czy Kaczyński za którym media biegają od kilku lat i ma właściwie darmową kampanię!! Dziś Macierewicz zatrudnia w swej "podkomisji" byłego doradcę Putina! Wyobraźmy sobie tytuły prasy "niepokornej - dziś reżimowej" gdyby tego człowieka zatrudnił Tusk !!!!!
  • 2016-02-09 12:29 | snakeinweb

Czy komentowanie każdej bredni jest godne poważnego czasopisma. Na Zachodzie renomowane gazety nie zajmują się komentowaniem brukowców, ekstremistów i idiotów nie mówiąc już o polemikach z nimi. Piszą o poważnych sprawach i szanują swoich czytelników.

Jak będę chciał poczytać bredni to sam sobie kupię brukowca. Ale dlaczego mam ten syf czytać w Polityce. W ten sposób Polityka się degraduje do brukowca.
  • 2016-02-09 14:21 | Jacek, NH

"A Ty gdzie byłeś, kiedy działy się rzeczy naprawdę haniebne? Dlaczego wtedy milczałeś?".
  • 2016-02-09 15:59 | turkmen

..prawica ! potrzebna w demokracji to pewne !! bo zawsze byli i wojowniczo nastawieni ,agresywni a nawet chamscy, .Polaku poczuj bicie serca wlasnego i wlasnej glowy ,badz madry i naucz sie sluchac ,wybaczac i wierzyc ze Bog daje nam lepsze rzeczy niz to co proponuje prawica
  • 2016-02-09 17:11 | Aspiryna

Niestety, spora czesc polskiej prawicy to - faktycznie - prawica pod wzgledem umyslowo-obyczajowym.
    Pod innymi wzgledami to ludzie pelni hipokryzji, nacjonalizmu i ksenofobii!
  • 2016-02-09 19:00 | wolenski

Laclos
    Nie Wolniewicz
    Jacek, NH
    A Ty gdzie byłeś, kiedy działy się rzeczy naprawdę haniebne? Dlaczego wtedy milczałeś?
    Zakładam, że to do mnie. Otóż, Panie Jacku z New Haven?, New Hampshire?, ...,? zakładam, że pije Pan do mnie. . Zwracam Panu uwagę, że nie jesteśmy per ty, więc niech Pan może tak do lustra zapyta "Powiedz mi Jacusiu, gdzie byłeś, etc.". Może pomoże? Ja w każdym razie byłem na miejscu, a czy milczałem, to można sprawdzić. Wszelako nie namawiam.
    Jan Woleński
  • 2016-02-09 19:04 | AOlsztynski

Inny sort bezsprzecznie

A dla mnie dobra zmiana już jest. Polega na odmiennym stylu rządzenia. A także dojściu do władzy „innego” formatu ludzi: np. Szydło, Duda, Kuchciński, Morawiecki. Bo dotąd władza w „wolnej Polsce”, szczególnie w ostatnich latach, kojarzyła mi się z arogancją, szyderstwem i rządami za pomocą kuglarstwa.

A co z tego wyniknie – jakie będą efekty tych rządów – to inna sprawa. Pożyjemy, zobaczymy…
  • 2016-02-10 13:18 | Tomasz Wysocki

Szanowny Panie Redaktorze,
    pozwolę sobie stanąć w obronie znanego internetowego trolla Jacka, NH, buszującego zazwyczaj po forach gazet, które, żeby nie powiedzieć mocniej, co najmniej dystansują się od PiS-u. Otóż fraza "A Ty gdzie byłeś, kiedy działy się rzeczy naprawdę haniebne? Dlaczego wtedy milczałeś?" jest skopiowana z Wirtualnej Polski z blogu Rafała Blosia. Moja obrona polega na tym, że wspomniany troll nigdy nie napisał ani jednego swojego zdania, zawsze wklejając teksty podebrane ze stron prawicowych portali. Zauważyłem, że potrafi te same zdania wklejać miesiącami, a nawet latami na bodaj wszystkie możliwe fora Polityki. I nie tylko. Łatwo to sprawdzić. Zastanawiałem się nie raz i nie dwa, dlaczego to robi? Może Jacek ma jakiś defekt intelektualny?
    Pisze Pan: ”Panie Jacku z New Haven?, New Hampshire?” – ów „pan Jacek” został już dawno rozpracowany przez internautów: jest z Poznania, a litery NH są od poznańskiego hoteliku o nazwie „NH Hotel”. Nie mnie roztrząsać, jaki Jacek NH ma związek z tym obiektem.

Ślę pozdrowienia

PS. By nie być gołosłownym, podaję link do wspomnianego artykułu w WP:[link]=http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,PiS-owski-styl-uprawiania-polityki-Rafal-Wos-a-ty-gdzie-wtedy-byles-cwaniaczku,wid,18137505,wiadomosc.html?ticaid=11674d[/link]""""
  • 2016-02-10 15:49 | wolenski

Tomasz Wysocki
    Dziekuję. Znaczy, że p. Jacek jest wielce oryginalny. Dobre i to.
  • 2016-02-10 19:06 | Tomasz Wysocki

Link nie wyszedł, więc jeszcze raz: [link]http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,PiS-owski-styl-uprawiania-polityki-Rafal-Wos-a-ty-gdzie-wtedy-byles-cwaniaczku,wid,18137505,wiadomosc.html?ticaid=11674d[/link]

T.W.
  • 2016-02-11 19:56 | jakowalski

Re:Lepszy sort w pełnej krasie?

Woleński
    1. Uważa Pan, że profesorowie UJ mieli po klęsce wrześniowej wziąć broń do ręki i doprowadzić do zniszczenia Krakowa przez okupanta? Chwała tym, którzy tego nie zrobili...
    2. Profesorowi uniwersyteckiemu nie wypada też cytować takich słów, jak n.p. „żałośnie pitolą dwa zadowolone z siebie prawdziwki.” A tym bardziej nie wypada mu cytować takich słów” „(...)zobaczę kiedyś egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazową i publiczną, tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem.”
    3. Pisze Pan też tak chaotycznie i niechlujnie, że trudno jest odróżnić pańskie opinie od cytatów.
  • 2016-02-12 10:34 | wolenski

Woleński
    1. Uważa Pan, że profesorowie UJ mieli po klęsce wrześniowej wziąć broń do ręki i doprowadzić do zniszczenia Krakowa przez okupanta? Chwała tym, którzy tego nie zrobili...
    * Wygląda na to, że jakowalski w właściwym sobie wdziękiem logicznym i dedukcyjną bezpretensjonalnością wyprowadził wniosek w sprawie tego, co uważam na podstawie tego, czego nie napisałem. Dla ułatwienia jakowalskiemu dalszych wnikliwych wnioskowań, uważam, że 2+2 = 5, ponieważ nie napisałem, że woda wrze w temperaturze 100 stopni.
    2. Profesorowi uniwersyteckiemu nie wypada też cytować takich słów, jak n.p. „żałośnie pitolą dwa zadowolone z siebie prawdziwki.” A tym bardziej nie wypada mu cytować takich słów” „(...)zobaczę kiedyś egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazową i publiczną, tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem.”
    * Może jakowalski łaskawie uzna moje prawo do wyboru, co wypada cytować a co nie. Korzystając z tego prawa, uznałem, że skoro cytuję jakowalskiego, mogę też (ale nie muszę) cytować kogokolwiek innego.
    3. Pisze Pan też tak chaotycznie i niechlujnie, że trudno jest odróżnić pańskie opinie od cytatów.
    * Wystarczy zauważyć, gdzie zaczyna się kończy znak cudzysłowu, ale być może to za trudne dla jakowalskiego, odznaczającego się wyjątkową jasnością sformułowań, nie mówiąc już o ich ponadprzeciętnych walorach merytorycznych. Jakowalski jest przy tym absolutnie wyjątkowy, gdyż inni jakoś nie mają problemu z odróżnieniem.
    JW
    PS. Nie wiem, kto uczył jakowalskiego logiki w Monash University. Może John Bigelow, może Graham Oppy, może jeszcze ktoś inny. Ktokolwiek to był, zapewne zwrócił uwagę na to, że jeśli X używa zwrotu "Y napisał '....'" (jakowalski może raczy zwrócić uwagę na dwojaki cudzysłów, tj. " i ') nie wynika z tego, ze X podziela opinię znajdującą w miejscu kropek. Niemniej jednak, jakość komentarzy jakowalskiego nie wyklucza tego, że jakowalski nie pojmuje takowej subtelności. Tzw. funkcję cudzysłowową badał Alfred Tarski (oryginalne nazwisko "Tajtelbaum"), oczywiście pochodzący od Chazarów.
  • 2016-02-17 20:42 | azur

Długo Polacy czekali, aż się doczekali. Wreszcie mają prezydenta, który z własnej woli podpisuje wszystko, co mu podsuną.