Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

(11)
Teraz Platforma chce, żeby pieniądze dostali wszyscy rodzice na każde dziecko, bez żadnego kryterium dochodowego.
 • 2016-02-10 22:51 | snakeinweb

  PO ma rację

  PO ma rację robiąc zwrot. Teoretycznie można to opisać tak, że to "wyborcy" zadecydowali jaką koncepcję polityki rodzinnej wolą i nie była to koncepcja PO.

  Dlatego jest zrozumiałe i racjonalne, że PO musi porzucić swoją koncepcję i dostosować się do "woli wyborców". Nie rozumiem, dlaczego komentatorzy polityczni tego prostego mechanizmu nie rozumieją. Co więcej PO ma prawo proponować oczywiste poprawki do koncepcji, a taką jest zniesienie dyskryminacji dzieci pierworodnych w polskich rodzinach. To znacznie upraszcza i odbiurokratyzowuje cały system i zmniejsza ładunek dyskryminacyjny PiS-owksiego rozwiązania.

  Co więcej, PO powinna w razie przyjęcia dyskryminacyjnej wersji ustawy zaskarżyć praktyki dyskryminacyjne do Trybunału Konstytucyjnego i organizować burzliwe demonstracje rodzin dyskryminowanych ze względu na pierworodność swoich dzieci.

  A o budżet to się niech rząd martwi. To jego budżet. Jak mu zabraknie to niech sobie dołoży ze składek partyjnych.
 • 2016-02-11 05:15 | axiom1

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  Program 500+ niesprawiedliwy spolecznie ???
  To szczyt hipokryzji !!!
  Juz prze 26 lat polskie dzieci, co roku sa obciazane deficytem budzetu i ciagle zwiekszajacym sie dlugiem publicznym. Juz wyskosci 1100 mld zl. To wartosc 1/4 terytorium Polski liczac po cenach gruntow rolnych i pod zabudowe.

  Dlaczego polscy ‚ekonomyi’ i ynteligencja jeszcze nie zauwazyli tej niesprawiedliwosci ???

  Polski dorosly zre, pije, lajdaczy sie, nie placi wystarczajaco wysokich podatkow by zbalansowac budzet panstwa i tenze polski dorosly zgadza sie na przerzucanie czesci kosztow panstwa na dzieci. W tym na swoje wlasne dzieci.

  Dlaczego tej debilnej yntlgencji i ekonomom nie wpadlo do zakutych lbow ze to przerzucanie kosztow panstwa na dzieci jest aktem perfidnej zbrodni wobec dzieci ?

  Aktem pedofili ekonomicznej. Co nie ma nic wspolnego ze spwawiedliwoscia spoleczna.

  Faktem jest ze samo 500+ nie odwroci zapasci demograficznej. Ale pomoze.
  Potrzebne jest rowniez bezpiecznestwo ekonomiczne rodziny. Tego w Polsce nie ma bo zdradzieckie ekipy rzadzace ostanich 26 lat ustawialy Polske pod wyzysk obcych krajow i obcych korporacji.

  Polak w Polsce nie jest pewien jutra.
  W takiej koloni jak Polska nie mozna wiec rozsadnie planowac rodziny ani dzieci. Nawet w Generalnej Guberni polacy mieli wiecej optymizmu. Dzietnosc w Generalnej Guberni byla dwukrotnie wyzsza.
 • 2016-02-11 07:54 | Withold

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  " natomiast z przyjemnością tę niewdzięczną rolę odda Ryszardowi Petru."

  W ten sposób PO godzi się na podział Ryszard Petru i reszta populistów.
  Może jednak jeszcze jest trochę ludzi w Polsce, którzy nie uważają, że pieniądze rosną na drzewach.

  Zastanawia mnie z czym wyskoczą Czarzasty i Nowacka, żeby przebić koalicję populistów POPiS.
  Myślę, że śmiechu będzie co niemiara.
 • 2016-02-11 08:38 | azur

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  PO musi się przebudować, i to od samego dołu. Polsce jest potrzebna wolnorynkowa, otwarta na świat partia, bez zakłamania, obłudy i dyktatorstwa PiS-u.
 • 2016-02-11 09:01 | bacz14

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  Nie, PO nie zachowuje się racjonalnie, zresztą nie tylko w tej sprawie i trwa to juz od jakiegos czasu. To jest rujnująca, populistyczna propozycja, która nie zaradzi spadkowi urodzeń. Jedyny rozsądny i wykonalny program w tej dziedzinie zaprezentowała .nowoczesna ale w tym zalewie populistycznego bełkotu takie wyważone i spójne propozycje nie mogą sie przebiić.
 • 2016-02-11 09:19 | Fragless1

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  Przypominam tylko, że dług gierkowski też obciążył pokolenie lat 90-tych.
 • 2016-02-11 13:26 | Withold

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  500+ uchwalone, ale nie to przykuło moją uwagę. Wzruszające było bezwarunkowe poparcie sponsorów :) tego programu w tym samym czasie przed Sejmem.Tu "leci kabarecik" pełną parą. Pani Olgo, do roboty, chociaż wiem, że wcześniejsza emerytura kusi. Broń Boże, nie liczę Pani lat.
  Pytanie do prof. Bugaja w kontekście jego dzisiejszej decyzji.
  Czy Pan jakby nie było socjalista z krwi i kości, żaden koniunkturalista nie chce, żeby dzieci dostały po pięć stów? :)
 • 2016-02-11 13:42 | axiom1

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  2016-02-11 09:19 | Fragless1
  Infrastruktura wybudowana przez Gierka rowniez pomogla nasetepnym pokoleniom, ale tego nie przypominasz.

  Gierek pozyczal na inwestycje. Obecne investycje sa ksiegowane poza budzetem.

  Polski dlug publiczny jest wynikiem kolejnych 26 lat budzetowych deficytow. To dlug za lajdactwo wladzy i pokolenia solidarnych.

  Jest wiec swinstwem z twojej strony wypominanie dlugu Gierka. Nie porownujesz jablek z jablkomi.
 • 2016-02-12 00:31 | observer

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  Piękne seppuku PO.
 • 2016-02-12 08:59 | Withold

  Re:PO chce 500 zł na każde dziecko. Kto da więcej?

  Jest jeszcze jeden problem. Załóżmy, że program pięć stów wypali i Polacy (w co wielu wątpi) zaczną się mnożyć jak króliki. Jaka jest pewność, że dorosłe dzieci będą chciały pracować w Polsce mając minimum 108000 długu z procentami, który im pozostanie w spadku po programie 500+, a rodzice pójdą na wcześniejszą emeryturę i nie będą zainteresowani tym, żeby ich dzieci zostały w kraju, bo to przecież "państwo" płaci świadczenia. PiS tak jak komuniści zamknie granice? A może dzięki bogoojczyźnianemu wychowaniu w szkole spowoduje, że młodzież nie będzie chciała wyjeżdżać z Polski i z chęcią będzie utrzymywać potężną armię emerytów i spłacać horrendalne długi, w które PiS (jak już się okazuje pospołu z PO) z całą pewnością wpędzi Polskę.
 • 2016-02-13 07:04 | AOlsztynski

  PO bez przyzwoitości

  Hipokryzja i przewrotność pozbawiona jakiejkolwiek przyzwoitości. Zaraz się okaże, iż wsparcie rodzin to ich pomysł, nad którym od lat się pochylali (lecz potworności PiS, im uniemożliwiły wprowadzenie projektu w życie!).

  Pamiętam wypowiedź medialną p. Neumanna - chyba z roku 2014 – kiedy na pytanie dziennikarza, co ze służbą zdrowia? - odpowiedział: lekarze mają się dobrze (wcześniej otrzymali podwyżki uposażenia). Dziennikarz z TVN aż zaniemówił, bo chodziło mu oczywiście o pacjentów.

  Tak to jest jak trwało się w zadufaniu - a słupki poparcia spadają.