Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaczyński: dar niebios dla Orbána

(7)
Budując w Polsce drugie Węgry, Jarosław Kaczyński zapomina o najważniejszej cesze rządów Viktora Orbána – pragmatyzmie.
 • 2016-02-15 07:56 | azur

  Kaczyński chce naśladować Węgrów

  Naśladowanie Węgrów jest bezcelowe. To kraj w innej sytuacji niż Polska i ma inne cele strategiczne. Już lepiej brać przykład z większych, lepiej zarządzanych krajów o ugruntowanej demokracji, ale to chyba przerasta możliwości Kaczyńskiego.
 • 2016-02-15 14:05 | cccamel

  Re:Kaczyński: dar niebios dla Orbána

  @azur - nic nie wiemy o tym, co planuje Kaczyński, zaś ustosunkowywanie się do wymysłów pana Szczerka jest pozbawione sensu. Błebłanie o "budowaniu drugich Węgier" jest bezprzedmiotowe.
 • 2016-02-15 19:25 | Aspiryna

  Re:Kaczyński: dar niebios dla Orbána

  Kaczynski chce w Polsce doprowadzic do dyktatury w (narodowo-katolickim) stylu generala Franco lub/i Salazara.
 • 2016-02-15 20:01 | azur

  Re:Kaczyński: dar niebios dla Orbána

  @cccamel - było już budowanie drugiej Japonii, drugiej Korei (południowej), a teraz na tapecie Węgry. Przecież nie kto inny , jak Kaczyński, mówił: zrobimy w Warszawie Budapeszt.
 • 2016-02-15 23:50 | Aspiryna

  Re:Kaczyński: dar niebios dla Orbána

  "Przecież nie kto inny , jak Kaczyński, mówił: zrobimy w Warszawie Budapeszt."

  Czy bral tez pod uwage obecny stan wegierskiej gospodarki???
 • 2016-02-17 19:19 | AOlsztynski

  Re:Kaczyński: dar niebios dla Orbána

  Podtytuł jak zawsze ostatnio głupawy, bo kto ma się śmiać? Może tylko Węgrzy z opcji „sił postępowych”. (Ciekawe, kto wymyśla te tytuły?)
  A poważnie, Węgry zawsze – nawet za czasów minionych – były życzliwym dla Polaków krajem (czego np. nie dało się powiedzieć o Bułgarii czy Czechach - z własnych doświadczeń). Kiedyś jeździło się tam jak na prawdziwy Zachód. Dobrze, iż wreszcie nie patrzymy tylko na największych graczy, bo nasze interesy nie zawsze z nimi współbrzmią. Dużo nas łączy, co nie znaczy iż wszystko w każdym calu.
  Czy Kaczyński coś zapomina, tego nie wiem. Widzę natomiast jak łatwo co niektórzy zapominają jak było za rządów poprzednich. No wiem, wspaniale…
 • 2016-02-18 17:31 | pgb2015

  Re:Kaczyński: dar niebios dla Orbána

  Dobre podsumowanie.Mieszkam w Budapeszcie siedem lat i rzeczywiście tak to tutaj wygląda, Jedyne, co bym dodała, to że większość Węgrów zupełnie nie obchodzi, co tak naprawdę dzieje sie w sferze wolności obywatelskich, ustroju czy Konstytucji. Od rana do wieczora słyszą z Fideszowych mediów, że opłaty za media znow maleją a ceny kurczaka są rekordowo niskie (sic! news dzisiaj w MR2) i tyle do nich dociera. Polskie Wiadomości bardzo zaczynają przypominać wszystkie media tutaj (a nalezy pamiętać, że poza Budapesztem praktycznie nie ma dostępu do prywatnych kanałów). Na szczęście w Polsce wiekszych ośrodków miejskich jest więcej, mniejszy jest też problem z dostępem do alternatywnych źródeł informacji, w tym jedyna szansa, że jednak da się PiS powstrzymać w następnych wyborach.