Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

(29)
Na jakiej podstawie Beata Szydło twierdzi, że senatorowie są ignorantami w sprawach polskich? I kim są wrogowie Polski, inspirujący rzekomo list Amerykanów?
 • 2016-02-15 14:03 | cccamel

  Dziwna polska dyplomacja

  Drogi panie Szostkiewicz, wydaje mi się, że pan się myli. PiS odczytał list McCaina poprawnie, jako połajanki od suwerena, z tym tylko, że poddany nie stanął na baczność tylko się odszczeknął. To świadczy o tym, że Kaczyński jeszcze nie wie co jest grane (?) Panskie ustawianie władzy do pionu i przywoływanie do porządku jest nie na miejscu. Bezczelnością jest list Amerykanów obłudnie "zaniepokojonych" ...or else. Racja, z nimi trzeba uważać. Mogą przecież wykryć broń masowego rażenia i nas też uwolnić od Saddama. Z takim samym skutkiem. Amerykańska wolność i demokracja bywają dość niebezpieczne. Śmiertelnie niebezpieczne dla milionów jak się okazuje.
 • 2016-02-15 14:31 | slima11

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Nie obrażajmy naszej premier.Bo czy ta mila pani może kogoś obrazić?.Obrażają ci co posługują się Jej nazwiskiem,Może wreszcie dotrze na zachód olśnienie ,że wszystkie uwagi należy wysyłać na Nowogrodzką.
 • 2016-02-15 14:41 | zynek

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Obroncy Wolnosci I Demokracji co swoje wiezienie z torturami wyniesli na Kube, zeby nie mozna ich bylo oskarzac o tortury w USA...
  nie zaluje tych co siedza w Guantanamo, ale to wlasnie pokazuje jak oni mysla/ sie zachowuja.
  Panie Szostkiewicz - moze czas sie przyzwyczaic do innej polityki nie wiernopoddanczej czy to do Moskwy, Berlina czy Waszyngtonu - ale wyraznie niektorzy ludzie nie potrafia ZYC jak wolni ludzie, w ogole im sie takie cos w glowie nie miesci - zle sie czuja jak musza SAMI WYBIERAC i podejmowac decyzje (autor ?).
  Smialem sie kiedys z tego Homo Sovieticus Tischnera a teraz widze to wyraznie - wystarczy WLACZYC myslenie.
 • 2016-02-15 14:42 | Obserwer

  Jest tak "super" , że aż trzeba pytać co się nad Wisłą dzieje

  Jenak ci co ta sytuacje wytworzyli sa do tej pory na tego typu pytania, zainteresowanie i konkretna reakcje calkowicie nieprzemakalni.
  Sa tak odwptnie propocjonialnie odwróceni do zainteresowania i zadawanych pytań, że na zasadzie odwrconej logiki z zarzutów robią
  sposób na udawanie idiotów, stawiania chorych odwróconych tez. Skoro jest, tak dobrze to nawet protestują,skoro protestuja tzn. ,że moga bo jest tak dobrze , ze mogą to robić. Skoro moga to robic to dlatego , ze jest tak dobrze w tej nowej polskiej demokracji . Mimo , że bez demo , zapewnie z "racji". Skoro jest super to nawet wzbudza to zainteresowanie kolejnych osób i instytucj, dlatego , ze jest tak interesując i jest tych racj po nowemu sporo.
  Zwykle ble .ble i czekanie na zmeczenie materiału i zaprzestanie interesowania sie Polską.
  Jednak moze byc calkiem niemila niespodzianka.

  Jak sluchy chodza po roznych instytucjach efekty audytowania poprzedników sa na ukończeniu. Ilośc bledow i wypaczen , niegospodarnosci wprost proporcjonalna do partyjnego stylu zarzadzania Polska przez dwie kadencje.
  Ciekawe czy efekty tego audytu pokryje uzasdnenie , ze byla taka polityczna decyzja i nic nikomu nie da się udowodnić?
 • 2016-02-15 14:54 | p53

  @ cccamel

  To prawda po części - ale nie można żyć w mrzonce o "trzeciej drodze" i trzeba zdecydować - chcemy stać po stronie tej ułomnej demokracji na wzór amerykański czy nie. Być może stojąc po jej stronie możemy ją bardziej zmieniać i walczyć z ułomnościami. Z Niemcami też nie wygra się odburkując im, tylko przeganiając ich w ich własnym wyścigu - stojąc po ich stronie, a załatwiając swoje. Można się obrażać na rzeczywistość - a ona jest po prostu taka, że kraje zachodnie nie lubią metod, kierunku politycznego i wizerunku PiS. I będą go krytykować tak samo jak Polska od lat oficjalnymi i prasowymi kanałami krytykuje np. sytuację na Białorusi (a przecież tam żyje się całkiem nieźle, właściwie czego od nich chcemy, dlaczego wtrącamy się w ich sprawy?).
  Polacy muszą zdecydować - zachód czy PiS. Kiedyś wydawało się, że idziemy na zachód...
 • 2016-02-15 15:24 | azur

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Biedna Szydło jak przysłowiowy słoń w sklepie z porcelaną, do tego niesamodzielna.
 • 2016-02-15 16:41 | Nexus

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Polska z kraju faktycznie wpływowego i mającego już wyrobioną konkretną pozycję w Unii za rządów PiSu w niezwykle szybkim tempie staliśmy się krajem trzeciej kategorii, czarna owcą. Dzięki PiS Orbán nie musi już się tak gimbastykować a Putin zaciera ręce.

  PiSowskie rządy i łamanie demokracji krytykują już od prawa do lewa, politycy prawicowi, lewicowi i centrowi oraz media już wszelkiej maści.

  A to dopiero kilka miesięcy rządów Kaczyńskiego. Szkoda że tak łatwo było zniszczyć międzynarodową pozycje naszego kraju.
 • 2016-02-15 17:26 | abchaz

  W tle

  W tle ciągle to samo pytanie:
  Czy Naród jest głupi ?
  lub
  Czy JK ,siłą swojej Jażni wyjątkowej zaczarował ?
  Obstawiam pierwsze.

  Minęło 25 lat prawie samodzielnej RP.
  IIRP zmarła po latach dwudziestu.
  Do IRP nie ma sensu powracac.
  Cezura się wypełniła.

  PRL trwał lat pięćdziesiąt i mógł trwac dalej.
  Tylko sponsora skasowali.
  Bez sponsora 25 lat to już jest duże osiągnięcie.
 • 2016-02-15 18:41 | Jacek, NH

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  "Z Hameryki do nas napisali! No i co, że z Ameryki? Jakie to w ogóle ma znaczenie? Senator do premiera poważnego kraju może się zwrócić z bardzo uprzejmą prośbą, a nie arogancką dydaktyką, jak to się dzieje w przypadku dzikich ludów. Johna Mccaina powinna pozdrowić praktykantka z Kancelarii, a nie premier Szydło!"
 • 2016-02-15 19:16 | Aspiryna

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Niedlugo Polska bedzie sklocona ze wszystkimi wokolo i... moze zostac sama (tak jak kiedys w roku 1939).

  P.S. Buta, pycha i zaklamanie PiS-owskiej dyplomacji siega zenitu!
 • 2016-02-15 19:18 | Aspiryna

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  "Panie Szostkiewicz - moze czas sie przyzwyczaic do innej polityki nie wiernopoddanczej czy to do Moskwy, Berlina czy Waszyngtonu - ale wyraznie niektorzy ludzie nie potrafia ZYC jak wolni ludzie, w ogole im sie takie cos w glowie nie miesci - zle sie czuja jak musza SAMI WYBIERAC i podejmowac decyzje"

  Panie "Zynek", moze wiec tez czas, by przestac oczekiwac cokolwiek od Unii Europejskiej oraz od NATO?
 • 2016-02-15 19:31 | krysia2342

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Panowie senatorowie trochę się rozhulali, więc trzeba będzie zlustrować ich i ich rodziny.
 • 2016-02-15 19:44 | Obserwer

  PiS-owi uroslo za 500 zlotych....

  i o to chodziło ludowi. Miec , a co tam , ze mozna i byc. Nawet kosztem takim jak to ,ze na to +500 sami tez doloza.
  Co do kwestii biedy niektorych to mowi sie , ze jak ktos jest biedny to jest duze prawdopodobienstwo , ze jest tez niestety glupi i dlatego też , ze glupi jest biedny. Niestety stan glupoty zwieksza sie wprost proporcjonalnie rowniez w sprawach takich jak krytyka
  Konstytucji, ktorej niewielu czytalo w swoim zyciu. Ale wiedza, ze jest zla za pomoca zapodania partyjnego. A tego , ze nikt za bardzo nie przestrzega zawartych tam praw obywatelskich zbytnio nie obchodzi, bo w takim przypadku nalezy ten dokument kupic, miec i przeczytac.A to zwyczajne zawracanie glowy obywateli. Lepiej przylaczyc sie do czegos co podawane jest na partyjnym talerzu razem z wkladka o nazwie +500.
  Podbnie jest ze sprawa braku checi zapoznania sie oraz korzystania z praw, a takze korzystania i egzekwowania orzeczen Trybunalu Konstytucyjnego i wymuszanie na rzadzacych konstytucyjnych praw nie czekajac na kolejna kampanie. Ale nie. To tez wymaga zbytniego zachodu.I tak ta piramida indolencji, ignorencji obywatelkiej praw nie maleje , a rosnie, az do kolejnego objawienia przez tych ktorzy te prawa odgrzewaja i podaj jako wlasne na tacy wyborczej dla uciechy i zadowoleniu wyborcy i przede wszystkim kandydata na reprezentanta.
  Reprezentant staje sie wybrancem i realizuje tzw. obetnice wyborcze czyli nasze obywatelskie prawa tylko , ze przy udziale naszych pieniedzy , a nie genialnego wypracowania ich na skutek rownie genialnego zarzadzania tym krajem przez wybranca. Ale to przeciez jest drobiazg . Kto by sie takich rzeczy .......
  Jednym slowem glupota zawsze wychodzi na swoje i robi sie dobrze tak strasznie, ze stach pomyslec co bedzie dalej od tego dobra, ktore w duzej mierze jest dobrem domniemanym.

  Jest dobrze i bedzie lepiej. Bo przyklad jest wschodniego kroju. Liczy się efekt, a cała opinia i dyskusje miedzynarodowe sa takie same jak na temat wojny zielonych ludzikow, o ktorych juz sluch zaginal. A efekt w postaci zgarniecia Krymu , rozwalenia kawalka ziemi sasiadow, zabicia setek ludzi nikogo juz zbyt nie ziebi i nie grzeje. A efek jest? No jest. Nauka hybrydowej polityki nie idzie w las.Lekcja odrobiona na innym gruncie przynosi narazie efekty w postaci hybrydy demoktacji i hybrydy panstwa prawa oraz hybrydy robienia dobra na rzecz przyrostu naturalnego.I o co larum. Wszystko jest hybrydowe. To taki nowy model funkcjonowania panstwa, o ktorym nikt w Europie i USA nie slyszal. Szczegól.Musza sie w tej Europie i USA nauczyc." Nauczyciele" juz leca do niedouczonych. Wioza im ten brakujacy szczegol w postaci nauki nt. hybrydowej wiedzy.

 • 2016-02-15 20:13 | Alaxar19

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Podpis senatora McCaina zdekredybilizowalby nawet Pismo Swiete.

  Az dziwi, ze MO/KOD uzywa tak kompromitujacych sojusznikow w walce politycznej z obecnym rzadem.

  Troche to wyglada na to, ze "tonacy brzydko sie chwyta".

  McCain zwolennik demokracji via lufy karabinow maszynowych i chyba najwiekszy warmonger XXI wieku !!!.

  Takim trybem czy z takimi sojusznikami opozycja niczego sie nie dobije oprocz dalszej kompromitacji.
 • 2016-02-15 21:33 | maleńkie_sioło

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Hmm... z całą awersją do PiS, ale czy McCain zabral już głos w sprawie analogicznego kryzysu w U.S., który od soboty majstrują jego partyjni koledzy w związku ze śmiercią Scalii?
 • 2016-02-15 23:44 | Aspiryna

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  "Podpis senatora McCaina zdekredybilizowalby nawet Pismo Swiete."

  Tak, czy inaczej McCain jest przedstawicielem Republikanow, partii
  ktora (przynajmniej teoretycznie) powinna stac troche blizej
  "konserwatywnych" pogladow PiS-u.
  Poza tym, zapomina pan o dwoch pozostalych podpisach...

  P.S.
  "Az dziwi, ze MO/KOD uzywa tak kompromitujacych sojusznikow w walce politycznej z obecnym rzadem"

  Czy posiada pan jakis dowod? Bo wyglada to wylacznie na panskie insynuacje i to wyjatkowo brzydkie insynuacje!!
 • 2016-02-15 23:49 | neospasmin

  Trzech senatorow pomaga PiS bic kolejne rekordy popularnosci

  W mej ocenie list 3 senatorow byl dla Polski (nie rzadu polskiego, ale Polski) obrazliwy.
  Z racji tego ze podpisaly go zaledwie 3 osoby jest on niewiele znaczacy.

  Dlatego tez odpowiedz p.Szydlo nie wydaje mi sie trafna.
  Powinna byla odczekac. 2-3 tygodnie a potem odpowiedziec.
  Zaprosic panow senatorow do Polski piszac jednoczesnie ze ich list, w relacjach miedzynarodowych byl niestosownoscia.

  A tak? Natychmiastowa odpowiedz p.Szydlo pokazuje ze nie ma ona hierarchii spraw i zajmuje sie glupotami.
  A moze nie?
  Moze taka natychmiastowa odpowiedz skierowana jest nie do 3 senatorow, ale do "polskiego ciemmnego ludu"?
  Ciemny polski lud uzna ze ktos WRESZCIE broni jego godnosci.
  Patrzac na wyniki badania preferencji wyborczych juz uznal- PiSowi znow podskoczylo.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2016-02-16 00:00 | neospasmin

  i jeszcze detal

  Gdybym mial powolywac sie na obcych by (negatywnie) ocenili polska polityke, nie zatrzymalbym sie na 3 amerykanskich senatorach.
  Poprosilbym papieza by wyglosil jakas dwuznacznosc pod adresem p.Kaczynskiego.
  Boo czemu nie?
  Na to p.Szydlo moglaby zrobic tylko jedno: zaprosic papieza do Polski.
  By sobie selfie na tle swiebodzinskiego Chrystusa strzelil.
  a przy tym swa wizyta notowania rzadzacych poprawil.

  Gdyby papiez zdecydowal sie palcem Polakom pogrozic najwiekszym przegranym bylby p.Szostkiewicz: musialby sie zdecydowalc czy wieksza alergie ma na katolicyzm czy na pisizm.
  Wybor istotnie hamletyczny.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2016-02-16 01:36 | gramin

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Dziwię się, że red. Szostkiewicza ciągle dziwią posunięcia polskiego "rządu".
  Ludzie PiS mają wyłącznie kilka schematów myślowych za pomocą których wyjaśniają sobie całe skomplikowanie świata. Krytycy rządów w kraju, to "świnie oderwane od koryta", krytycy zagraniczni to zmanipulowani i niedoinformowani ignoranci. Ten prosty (powiedziałbym nawet prostacki) sposób pozwala im "uporać" się z wszelką krytyką. Nie oczekujmy od narodowych socjalistów zbyt wiele. Myślenie to nie jest ich najmocniejsza strona.

  Alaxar19 nawet już doskonale "wie", kto steruje senatorem McCain.
 • 2016-02-16 02:09 | gramin

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  @ cccamel
  Rozumiem, że podoba ci się PiS, bo zachowują się jak typowi stalinowscy "pożyteczni idioci" i dzięki temu "grają" na rzecz twojej drużyny.
  Pragnę jednakże zwrócić uwagę, że twoja bezgraniczna miłość do Rosji i równie bezgraniczna nienawiść do USA mocno zaburzają twój ogląd sytuacji.
  Tak jak ty jesteś bezgranicznie zakochany w Rosji, tak ludzie PiS są bezgranicznie zakochani w USA. Oni wręcz robią wszystko, aby zasłużyć na uwagę amerykańskiego suwerena i być przez niego jak dobry sługa traktowani.
  Stąd też list senatorów musiał wywołać spore zdziwienie. No ale reakcja na niego "poleciała już z automatu": "Nic nie wiecie i jesteście zmanipulowani". Bo PiS zawsze tak reaguje na zagraniczną krytykę. Inna odpowiedź wymagałaby jakiegoś, chociaż niewielkiego rozeznania i pomyślenia, ale tej od narodowych socjalistów nie oczekujmy.
  Ot i cała zagadka rozwiązana. Rząd wbrew temu, co ci się wydaje, nie odszczeknął się. Po prostu wystosował jedyną możliwą w tej sytuacji odpowiedź, bo innej jego algorytmy nie przewidują. Oczywiście w niczym to nie zachwiało miłości PiS do USA, tak jak nic nie jest w stanie zachwiać twoim oddaniem dla Rosji.
  Jedyne z czego możesz się cieszyć, to że dalej będą używając antyrosyjskiej retoryki zupełnie nieświadomie pchać kraj w objęcia "wielkiego" Putina.
 • 2016-02-16 09:38 | azur

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Szydło razem z Kaczyńskim nie mają argumentów, więc walą na ślepo z grubej rury, a to świadczy o ich bezradności.
 • 2016-02-16 10:07 | artur702

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Taki jest właśnie CEL Jarosława Kaczyńskiego. Pozbawić Polskę zaprzyjaźnionych sojuszników, wypiąć się na Unię Europejską, NATO i rzucić Polskę na pożarcie Rosji. Dopiero wówczas zaspokojone zostaną wszelkie nabrzmiałe uczucia nienawiści Jarosława Kaczyńskiego do Polski i Polaków. O Jarosławie Kaczyńskim nie można nawet mówić, że to zdrajca. Nie jest zdrajcą, ale patriotą i miłośnikiem sowieckiej polityki Stalina wobec Polski. Zniszczyć, zabić, wdeptać w ziemię. Oto "patriotyzm" Jarosława Kaczyńskiego. Jak to zrozumiecie, przestaniecie się dziwić temu, co nas spotyka. Otwórzcie oczy, obudźcie rozum. Bo będzie za późno.
 • 2016-02-16 10:46 | bacz14

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  gramin,

  W zasadzie mógłbym się pod twoim postem podpisać obiema rękoma...

  Dodam tylko kilka doprecyzowań. Niedawno w Polsce przebywało dwoje wysokich przedstawicieli amerykańskich, których jednym z najważniejszych celów było dokładne zapoznanie się z obecną sytuacją w kraju. Rozmawiali i wysłuchali przedstawicieli zarówno rządu jak i opozycji. List senatorów zapewne jest (choć z pewnością nie wyłącznie) pokłosiem tej wizyty w Polsce. Przed przyjazdem "dyplomaty" Waszczykowskiego, do USA wysłano jego zastępcę Dziedziczaka, żeby "wybadał" nastroje i sytuację, niestety, dobrych wieści dla swojego pryncypała nie ma. Pisowska kato-komuna prowadzi Polskę na skraj przepaści, z jednej strony skłóciła nas z sojusznikami z UE, z drugiej chwyta się iluzji "wsparcia' G. Wyszehradzkiej (fanów Rosji Putina), a na dodatek zraża do Polski USA swoimi dyktatorskimi zapędami i bezpodstawnym oskarżaniem senatorów o ignorancję. USA mają dwóch największych sojuszników w Europie - UK i Niemcy, bez nich żadne ważne decyzje nie zostaną podjęte, jak choćby ta o wzmocnieniu obecności NATO w Polsce. W sytuacji, w której UK grozi "brexitem" pozycja Niemiec jako sojusznika USA jeszcze się wzmocniła - Ameryka nie chce osłabionej i skłóconej UE, która sama nie potrafi rozwiązywać swoich problemów dlatego nieprzychylnie traktuje kraje "troublemakers", do których dołączyła Polska pod rządami Pis.
 • 2016-02-16 17:03 | Aspiryna

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Natychmiastowa odpowiedz Szydlo na list amerykanskich senatorow i to tuz przed wyjazdem Waszczykowskiego do USA (ktory chce przedstawiac tam pewne zyczenia) to kolejny dowod na dyplomatyczna amatorszczyzne w wydaniu PiSowskim.
  Kiedy do polskiej "dyplomacji" powroci pani Fotyga?
 • 2016-02-16 18:07 | Aspiryna

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  "Poprosilbym papieza by wyglosil jakas dwuznacznosc pod adresem p.Kaczynskiego."

  A czy sadzisz, ze papiez to jakis wielki autorytet dla pana posla Kaczynskiego ?
 • 2016-02-16 23:33 | geozak

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Mieszkam w USA - Senator jest takim specjalista od demokracji w Polsce jak Redaktor i Ja od rakiet.Stary jest i niewiele chwyta z otaczającej rzeczywistościjuz jego sekretarz dał mu jakieś papier to podpisał. = ot cała tajemnica listu Senatora.

  Jerzy Zakrzewski
  Palatine,Illinois
 • 2016-02-17 05:25 | Jan Bohynski

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Jaroslawa Kaczynskiego przedstawia sie czesto na okladkach pism w szatach krolewskich, lub cesarskich, a powinno w mundurze Ksiecia Kosnstantego, bo rzeczywiscie jego ambicje siegaja wymiaru jedynie tej pstaci historycznej. JB.
 • 2016-02-17 19:20 | AOlsztynski

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  Ciekawe, czy napełnieni nagle troską o Polskę Amerykanie, wiedzą nad jakim morzem leży ten daleki kraj?
 • 2016-02-18 00:59 | Aspiryna

  Re:Senatorowie USA zaniepokojeni sytuacją w Polsce. Szydło odpowiada i obraża

  "Ciekawe, czy napełnieni nagle troską o Polskę Amerykanie, wiedzą nad jakim morzem leży ten daleki kraj?"

  Akurat ci Amerykanie, ktorzy zajmuja sie polityka wiedza i to dosyc dobrze. I maja dostatecznie duzo roznych zrodel informacji
  na temat Polski. Wiedza duzo wiecej niz usiluje to przedstawiac obecna (z bozej laski) polska "dyplomacja"!!