Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wicepremier Morawiecki o swojej „dobrej zmianie”

(8)
Wicepremier Mateusz Morawiecki o Trybunale, urzędnikach, podatkach i swoim planie.
  • 2016-02-24 14:55 | rebel

Stworzymy, zrobimy, zbudujemy

A wzrost deficytu w grudniu 2015, zeby pokryc wydatki socjalne w 2016, a wlasciwie zaplacic za glosy? To oczywiscie nie jest zadluzanie.

Plan Morawieckiego opiera sie w ~75% na kasie z UE i sektora prywatnego.
    Wymienione w planie galezie przemyslu maja sie swietnie. Chocby stoczniowy (2. w europie). Jak ktos stoi to nie trzeba wile wysilku zeby podniesc go z kolan ...
    Wzomocnienie roli panstwa to de facto nacjonalizacja. Czyli powstanie system w ktorym panstwo bedzie kontrolowac duzych graczy,a mali prywatni gracze beda zaleznymi poddostawcami.
  • 2016-02-24 22:46 | mkowal7

Re:Wicepremier Morawiecki o swojej „dobrej zmianie”

Mam parę luźnych uwag;

Niby wicepremier i główny dowodzący obecnego rządu w sprawach gospodarczych a jedyne konkrety jakie padają w tym wywiadzie dotyczą krytyki gospodarki III RP (moim zdaniem słusznej). Niestety reszta to ogólniki. Chce wszystkim dobrze zrobić (i przedsiębiorcom i pracownikom) a tak się nie da...

Komentarz dotyczący TK i sądów to szczyt PiSowskiego oszołomstwa...

Dla mnie jako eks-bankster, który jak mało kto skorzystał na transformacji III RP zupełnie niewiarygodny... zresztą obydwaj Morawieccy to w Sejmie to jakieś nieporozumienie...
  • 2016-02-25 10:43 | Mieczysław S.Kazimierzak

Materiałem wyjściowym dla oceny zmiany powinien być zaprezentowany obieg pieniądza.Można go zrobić przez analogię do obiegu wody w oparciu o wykres Sankey'a,aby ukazać patologiczne strumienie.
    W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych,coraz bardziej okazuje,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
    Jest i SPEKULACYJNY !!!
  • 2016-02-27 16:44 | iwola

"Moje poglądy gospodarcze niewiele się zmieniły przez ostatnie 30 lat".

30 lat temu M.M. miał 17 lat. Zaprawdę geniusz ekonomiczny!

O ile wiem, w Zjednoczonym Królestwie tradycja służby cywilnej jest akurat odwrotna do tej, którą zachwala M.M. Czyżby inne kraje europejski były tak zasadniczo różne? Ktoś kompetentny powinien skomentować PiS-owskie zakusy nomenklaturowe tak zachwalane przez M.M.
  • 2016-02-27 20:14 | Gama

Życzę Polsce dobrze, Morawieckiemu też, ale nie wierzę w niego i nasze powodzenie z nim. Obym się mylił.
  • 2016-02-28 04:53 | Aspiryna

M.M. musi tak tanczyc jak mu PiSowski nad-prezes pozwala...
  • 2016-02-28 08:48 | jakowalski

Aby wyciągnąć Polskę z pułapki niskiego jak na Europę poziomu rozwoju, czyli aby powiódł się plan Morawieckiego, to konieczna jest gruntowna rewizja miejsca Polski w obecnych strukturach gospodarczych i politycznych Unii Europejskiej. Chodzi o to, aby Unia nie przeszkadzała nam w promowaniu naszego własnego przemysłu wysokich technologii (high tech) i naszej własnej myśli technicznej, aby można było dopuszczać do Polski, wzorem na przykład Chin Ludowych (ChRL), tylko takie inwestycje zagraniczne, które mogą dać polskim podwykonawcom określone korzyści, włączając w to głównie transfer wiedzy. Inwestycje w innowacje będą bowiem z góry chybione, jeśli polskie przedsiębiorstwa już na samym początku będą musiały zmagać się z unijnymi regulacjami (wprowadzonymi głównie w celu ochrony uprzywilejowanego miejsca gospodarki niemieckiej w ramach Unii) oraz z konkurencyjnością wielkich zachodnich korporacji, często mających monopolistyczną (albo też oligopolistyczną, co zresztą na jedno i to samo wychodzi) pozycję na rynkach światowych.
  • 2016-02-28 18:21 | iwola

"No dobrze, zacznijmy od ustawy o służbie cywilnej. W krajach demokratycznie dojrzałych służba ta funkcjonuje dokładnie tak, jak proponujemy. Na przykład w Niemczech... "

W międzyczasie (patrz mój wpis wyżej) przeprowadziłem konsultacje. Jak przypuszczałem, MM kłamie jak z nut. W Niemczech odpowiednicy tzw. dyrektorów departamentu są apolitycznymi urzędnikami wysokiej rangi.