Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

(12)
Środowy szczyt ministrów spraw wewnętrznych państw tzw. korytarza bałkańskiego organizowany jest bez udziału Grecji. To kolejny dowód na to, że kraje unijne nie widzą możliwości wspólnego działania.
 • 2016-02-24 15:16 | zynek

  emigracja

  wystarczy ze EU przestanie w jakikolwiek sposob wyplacac ZAPOMOGI socjalne dla imigrantow i ich utrzymywac poza calkowitym minimum egzystencjonalnym i IMIGRACJA ograniczy sie sama o 95% !
  Problem z glowy.
  Przyjedzie kto chce pracowac i zyc tutaj i kto cos bedzie mial Europie do zaoferowania.
 • 2016-02-24 17:26 | Jacek, NH

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Zdziwieni? Państwa zostały zostawione przez Unię, same sobie w sprawie uchodźców. Muszą zacząć radzić sobie na własną rękę, bo zginą marnie. "Nic lepiej nie ilustruje europejskiej bezsilności niż rozgorączkowane umysły komisarzy wertujących kolejne wersje białej księgi o dobrym sąsiedztwie. Pełne „humanitarnych lewarów”, „instrumentów asymilacji”, „tarcz homofobicznych”.
 • 2016-02-24 17:40 | zezem

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Do tej pory napływ imigrantów odbywa się w sposób zupełnie niekontrolowany. Tylko w styczniu b.r. 77% nowoprzybyłych nie miało żadnych dokumentów... Nie odpowiedziano na podstawowe pytanie , ilu chętnych można przyjąć, jak rozwiązać finansowanie dłługoterminowo. Tak bogate państwo jak Niemcy, dostają już zadyszki. Oświadczenie p. Merkel ,że nie ma tzw. górnej granicy dla szukających innego życia, powoduje coraz większy sceptycyzm i niechęć do chaotycznej polityki na niwie europejskiej.
  Należy zauważyć ,że duża część nowoprzybyłych to nie ludzie uciekający przed wojną i prześladowaniami ,a szukający lepszej przyszłości - co zrozumiałe. Tylko ,że większość z nich trzeba przez długie lata utrzymywać, kształcić, gdyż wielu z nich nie zna nawet alfabetu łacińskiego.
  Wiadomo ,że jak do zupy doda się za dużo soli , to staje się ona niestrawna.
 • 2016-02-24 18:28 | jakowalski

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Strefa Szengen właściwie już nie istnieje (zasieki i kontrole policyjne na granicy Niemiec z Francją), a Unia też już jest właściwie fikcją. Jak to już pisałem: Bruksela, nie jest dziś źródłem rozwiązywania problemów, ale sama jest problemem, który należy i to jak najszybciej rozwiązać: albo poprzez rozwiązanie Unii i powołanie na jej miejscu tylko unii celnej, albo też stworzenie Jednolitego Państwa Europejskiego nie tylko ze wspólną walutą, ale także ze wspólnym systemem podatkowym, wspólnym systemem emerytalnym, wspólnym systemem świadczeń społecznych (w tym zasiłków dla bezrobotnych), taką samą płacą minimalną, wspólną armią, policją itp. oraz, last but not least, ze wspólnym prawem – takim samym w całej Unii. Inaczej, to UE będzie tak jak dziś nie wiadomo czym, jak to mawiał tow. Wiesław: „ni pies ni wydra”, a więc organizacją sparaliżowaną z powodu sprzecznych interesów państw wchodzących w jej skład oraz przed wszystkim z tego powodu, że Unię powołano nie w interesie Europejczyków, a tylko w wąskim, partykularnym interesie europejskiego (głównie niemieckiego) kapitału.
 • 2016-02-24 20:39 | jp97

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Komentarz z Wiednia. Cieszę się, że kraje europejskie zaczęły wprowadzać porządek i reguły dotyczące "wpuszczania" imigrantów na swoje terytoria. Uważam, że Europa owszem musi pomóc osobom naprawdę uciekającym przed wojną, które chcą jednak pracować i zintegrować się ze społeczeństwem. Nie możemy jednak przyjmować imigrantów. Jeszcze krótka poprawka na podstawie wiadomości z austriackiego radia. Minister obrony p. Doskozil powiedział, że na jednym przejściu granicznym miże zostać złożone maksymalnie 80 wniosków o azyl. Łącznie może być ich więcej ( w ostatnich dniach było ich ok. 120 dziennie). Jednak większość przybywających jest kierowana do przejścia granicznego w Spielefeld.
 • 2016-02-24 20:47 | kaesjot

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  jakowalski - jestem podobnego zdania.
  Dopóki istnieja samodzielne państwa ze swym systemem prawnym, podatkowym, odrębnym budżetem nie może funkcjonować swoboda przepływu kapitałów poza jakąkolwiek kontrolą ze strony państw. To tak jakby ktoś chciał poustawiac swoje rzeczy w pewnym ładzie i porządku a inni stale by mu je poprzestawiali, zabierali czy dokladali inne.
  Czy można sobie wyobrazić armie, w której dowódcy poszczególnych oddziałów i poododziałów robią to co uważają za stosowne nie liczac się z rozkazmi wodza i jego sztabu. Jest ot zwykla banda a nie zwarta, zdyscyplinowana armia. Każdy pójdzie tam, gdzie uzna, że łatwiej, gdzie beda wieksze korzyści a nie tam, gdzie wskazuje cel strategiczny bo czy w takich warunkach realne jest jego wytyczanie ?
 • 2016-02-25 08:53 | lakkot

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Caly ten kryzys spowodowany jest przez ludzti ktorzy podczepiaja sie pod uchodzcow i probuja dostac sie do europy "na czarno". Dziennikaze pietnuja ludzi protestujacych przeciw uchodzcom, ale zaden z nich nie zauwaa ze ta banda niemoralnych, pozbawionych sumienia ludzi, pchajac sie nielegalnie przez granice, zniszczy zycie nie tylko dzisiejszym, ale tez wszystkim przyszlym uchodzcom i ofiarom konfliktow. Ubieganie sie o azyl bez podstaw albo przedstawianie falszywych papierow powinno owocowac natychmiastowa deportacje, albo dlugoletnim wiezieniem.
 • 2016-02-25 11:24 | jakowalski

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  kaesjot (2016-02-24 20:47)
  Pełna zgoda.
 • 2016-02-25 11:29 | jakowalski

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  jp97
  Europa jest od dawna przeludniona, zaś azyl polityczny przysługuje tylko uchodźcom politycznym, a nie ekonomicznym. Prawdą jest przecież, że ponad 99% uchodźców z III świata to są uchodźcy ekonomiczni, którym azyl polityczny z definicji nie przysługuje. Poza tym, to uciekinierzy z Syrii czy też Iraku powinni występować o azyl polityczny w Turcji albo Izraelu, a najpóźniej w Grecji czy na Cyprze a nie w Austrii!!
 • 2016-02-25 15:32 | azur

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Zwalili się uchodźcy na tą Europę, zupełnie jak w czasach słynnej wędrówki ludów. Nawiasem mówiąc, nasi przodkowie też przywędrowali gdzieś z okolic wschodniej Ukrainy, więc za bardzo nie wybrzydzajmy.
 • 2016-02-25 21:16 | cccamel

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  @azur: "nasi przodkowie też przywędrowali gdzieś z okolic wschodniej Ukrainy, więc za bardzo nie wybrzydzajmy" - po pierwsze tego nie wiesz, ale nawet jakby, to co nasi przodkowie zrobili z mieszkańcami tych ziem? Czy nasi przodkowie wprowadzili się do panstwa zagospodarowanego na tych ziemiach przez ich poprzednich właścicieli, czy raczej ich wypchnęli? Nie, nie ma absolutnie żadnej paraleli pomiędzy przedhistorycznymi wędrówkami plemion a współczesnym osadnictwem islamskim w Europie. I odmawianie nam prawa do decydowania, kto będzie mieszkał z nami a nawet na naszym utrzymaniu, jest ... hmmm. nie, nie ma takiej opcji. To jest niemożliwe.
 • 2016-02-27 09:03 | jakowalski

  Re:Państwa Unii podzielone w sprawie uchodźców, zaczynają radzić sobie na własną rękę

  Nasi przodkowie przywędrowali bardzo dawno temu, czyli w czasach prehistorycznych, do Europy z Azji Centralnej wraz z innymi ludami indoeuropejskimi. Owe ludy indoeuropejskie, które od tysięcy lat zamieszkują Europę, uczyniły z niej kulturalne, ekonomiczne i naukowe centrum świata.