Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niespodziewany sukces TW „Bolka” na antenach TVP publicznej (pardon, narodowej)

(13)
TVP w sprawie TW „Bolka” powraca do praktyk sprzed lat. Ale tak jak wtedy propagandę uznawano za farsę, tak też wypada to czynić obecnie.
  • 2016-02-27 13:20 | KasiaSkjern

z uwielbieniem

...nic dodac, nic ujac. Taka oto "IV RP"
  • 2016-02-27 21:06 | Manifest

Re:Przestańmy zajmować się Wałęsą z teczek,

Pan profesor filozof nie powinien grzebać się w błocie. Ma wiele ważniejszych spraw.
  • 2016-02-27 21:19 | takei-butei

Re:Niespodziewany sukces TW „Bolka” na antenach TVP publicznej (pardon, narodowej)

Niepotrzebnie "Polityka" krytykuje panią Kiszczak i niepotrzebnie przypomina nagonkę na Wałęsę, nagonkę "GW".
  • 2016-02-27 23:30 | rjm

Re:Niespodziewany sukces TW „Bolka” na antenach TVP publicznej (pardon, narodowej)

W programie TVN24 prezes IPN oznajmił, że opublikowane dokumenty Bolka są autentyczne, co nie znaczy, że prawdziwe. Od tego momentu dręczy mnie uporczywe pytanie: po co w 1982r. SB "produkowała" fałszywe dokumenty świadczące o współpracy Lecha Wałęsy z SB, w celu zablokowania przyznania Mu Nagrody Nobla. Przecież dysponowali "oryginałami" dokumentów, wystarczyło więc opublikować je i tym samym całkowicie zniszczyć wiarygodność Wałęsy. W tamtym czasie te "oryginały" były przecież w biurach SB, a nie w szafie Kiszczaka.
  • 2016-02-28 01:47 | Jacek, NH

"Tak samo, jak bredzi, że 27-letni w roku 1970 Wałęsa był pacholęciem, które nie miało świadomości co podpisuje, a zarazem uparcie mianuje go "jednym z przywódców grudnia 1970", czego jedyną podstawą są fantazje samego Wałęsy".
  • 2016-02-28 02:47 | xswedc

Poważna prasa nie powinna zajmować się rynsztokiem. Od tego są brukowce.
    Jedyna sensowna informacja, która powinna być tu przekazana, to "TVP kłamie"!
    W zasadzie nawet i to nie jest potrzebne, ponieważ kto czyta Politykę, to i tak o tym wie, a kto nie czyta, to przecież nie zmieni wiary: "Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
    I tyle.
  • 2016-02-28 10:22 | azur

PiS zaplątuje się we własne kłamstwa, a kłamstwo ma krótkie nogi.
  • 2016-02-28 13:33 | snakeinweb

Z każdym dniem tej ubeckiej hecy na Wałęsę rośnie mój respekt i uznanie dla Wałęsy i zwiększa się pogarda i odraza dla twórców tej hecy a także oburzenie na mimowolnych współtwórców tej hecy. Do tych ostatnich zaliczam niby obrońców Wałęsy, którzy całkowicie przejęli narrację UBecji i wskoczyli po uszy do PiS-owskiego rynsztoku.

Wałęsy nie trzeba bronić, bo jego życiorys i dokonania same się bronią. Rację ma jeden z komentatorów poprzedników, że poważne media nie powinny w ogóle dyskusji z pomiotami ubecji z PiS-u podejmować. Poważne media powinny się raczej zająć - korzystając z przykładu - procesem rekomunizacji polskich mediów i całej sfery publicznej i robić to w miarę obiektywnie, z należnym dystansem a nie z pozycji aktywnych uczestników w tej kibolskiej bijatyce.
  • 2016-02-28 19:51 | Henryk10

Warto przypomnieć młodemu pokoleniu , że protest w roku 1970 ,był przeciwko jak sobie przypominam, przeciwko planowanej podwyżce cen żywności z odsuniętą w czasie rekompensatą a nie przeciw socjalizmowi. Ograniczona w Jałcie suwerenność przypisała nas do radzieckiej strefy wpływów. Układ Warszawski był paktem wojskowym nakładającym na sygnatariuszy określone obowiązki i zadania. Szkoda ,że IPN rozpisujący się o jednym złamanym robotniku, który bał się przelewu krwi i ofiar , zapomniał o sojuszniczych czołgach , których wyjazd prawdopodobnie powstrzymał prawie 100 tysięczny wiec w Katowicach zorganizowany w ciągu zaledwie kilku godzin dla poparcia socjalizmu.. Znajdujące się w Polsce dywizje pancerne , były elementem globalnej polityki zimnowojennej i jakakolwiek destabilizacja miałaby wtedy tragiczne skutki. Dlatego potępianie mojego pokolenia za to ,że wybrało budowę Polski w ograniczonej suwerenności [mówię o roku 70} zamiast walki o pełną suwerenność jest bieżącą i ośmielam się użyć pełnię tego określenia, cyniczną grą polityczną. Dowodem jest odrzucenie kartką wyborczą poza Sejm, największych dekomunizatorów z byłego Porozumienia Centrum. Niestety , pokolenie które przeżyło te czasy powoli zanika. Dlatego młodzi powinni odpowiedzieć na pytanie dokąd Polsko czy z NATO czy z Rosją w dłuższej perspektywie czasu nie ma innego wyboru. Przynajmniej dzisiaj.
  • 2016-03-01 10:44 | mirmil

W dniu nominacji pana Kurskiego na karbowego TVPis przestałem oglądać programy informacyjne i publicystyczne w tejże. O 19:30 jak za dawnych, dawnych ('81; '82) lat idę z psem na spacer (cieszy się bardzo). Polecam innym spacery - to zdrowe!
  • 2016-03-01 18:52 | AOlsztynski

Czego ten artykuł dowodzi?

Chyba tylko tego, iż członkowie ekipy TVP są pojętnymi uczniami. Nauczyli się od TVN?
  • 2016-03-08 13:25 | Szechter

"Cenckiewicz, o ile mi wiadomo, nie odniósł się ani do opinii grafologów sprzed lat, ani do wspomnianego wywiadu." Pan albo kłamie albo się bardzo myli. O podrabianych na Wałęsę kwitach Cenckiewicz nie tylko powiedział na antenie ale i napisał w sowjej książce. Kwity podrabiano w ramach akcji "Ambasador" która miała na celu odebranie Nobla Wałęsie. Akcja polegała na przedłużeniu współpracy Wałęsy z SB z lat 70-tych do lat 80-tych. W tym celu fałszerze SB sporządzili odręczne donosy TW Bolka z lat kiedy już nie donosił za pieniądze, ale grafolodzy tegoż SB uznali, że są one tak marnej jakości, że nie zostały wykorzystane. W efekcie Komitet Noblowski otrzymał 3 kopie oryginalnych donosów Wałęsy z lat 70-tych.
  • 2016-03-09 08:34 | wolenski

Schechter

Oto co napisałem:
    "TVP Info (także publiczna, czyli narodowa) poświęciła 22 lutego 2016 r. sprawie TW „Bolka” bite dwie godziny (od 20 do 22). Po wywiadzie Macierewicza z Ziemcem wypowiadał się dr hab. Sławomir Cenckiewicz, który wie wszystko (i jeszcze trochę) o TW „Bolku”. Prowadzący program (niestety przeoczyłem nazwisko, a w wydaniu internetowym też nie znalazłem, może z własnej winy; dalej będę używał kryptonimu X) wykazywał pełne zrozumienie dla wiedzy Cenckiewicza. Wprawdzie nieśmiało pytał o to, co byłoby, gdyby okazało się, że dokumenty nie są prawdziwe, autentyczne, ale wielce uradował się z kategorycznej odpowiedzi, że jest to niemożliwe. I ja czegoś nauczyłem się z tej debaty. Mianowicie że nie tylko logiczne sprzeczności są niemożliwe, ale także bywają stwierdzenia empiryczne mające atrybut niemożliwości.
    Moja świadomość filozoficzna w sprawie tego, co jest niemożliwe, została jednak zaburzona przez Cenckiewicza tylko na moment. Nazajutrz przeczytałem, że już w latach 90. grafolodzy uznali niektóre dokumenty obciążające Wałęsę za sfałszowane. Nadto TVP Info zamieściła wywiad z pewnych grafologiem, który nie wykluczył, że dokumenty z szafy Kiszczaka zostały podrobione."
    Proszę więc nie bzdurzyć panie Szechter.
    JW

C