Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

(11)
Ustaliliśmy, że to nie teczki TW „Bolka” były głównym powodem rewizji w willi byłego ministra spraw wewnętrznych.
 • 2016-02-29 13:23 | Manifest

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  rozpędzić IPN na cztery wiatry.
 • 2016-02-29 15:03 | azur

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Na złodzieju czapka gore.
 • 2016-02-29 17:13 | takei-butei

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  "zadowolono się dokumentacją dotyczącą t.w. „Bolka”: - no, proszę, proszę, więc pani Kiszczak nie poszła do IPN-u... To ci dopiero kłamca z tej pani....
 • 2016-02-29 18:46 | mark21

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Czy jest jakaś granicą czasowa obłędu IPN?
  Lepiej nie mieć w domu dokumentów na Chrobrego...
 • 2016-03-01 00:22 | observer

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Bzdury. Celem było pogrążenie Wałęsy i zastąpienie go Kaczyńskim - zbawcą narodu.
 • 2016-03-01 03:24 | woytek

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  A co szukał IPN u Jaruzelskiego ? Pretekstem przeszukania u Kiszczaka była próba sprzedania teczek Bolka.
  Jakim pretekstem czy podpowiedzią kierowali się prokuratorzy , zlecając przeszukanie u Jaruzelskiego?
  Takie przeszukania, dziedziczone od SB, wchodzą w krew . Czy taką zarazę wypija się z mlekiem matki ?
 • 2016-03-01 08:36 | Adnan

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Odnosze wrazenie, ze mamy do czynienia ze zwyklym nieporozumieniem. Nik nigdy nie znalazl zadnych teczek dotyczacych "Bolka". To wymysl prasy. Przeciez IPN zajmuje sie powaznymi sprawami, a nie falszowaniem historii, nieprawdaz?
 • 2016-03-01 08:59 | azur

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Najpierw IPN na zlecenie Kaczyńskiego szukał u Kiszczaka teczek na Wałęsę, a teraz u Jaruzelskiego na Kiszczaka. Taniec z teczkami trwa w najlepsze.
 • 2016-03-01 11:22 | _sens

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Szopka dla ludu, którą można było obejrzeć w telewizji pod tytułem „Okrągły stół” stworzyła możliwość przejścia władz i agentów PRL-u, z upadającego systemu socjalistycznego z gospodarką centralnie sterowaną, do systemu socjalistycznego z elementami wolnego przepływu kapitału i koncesjonowanym sektorem prywatnym. Establishment, który czerpał pełnymi garściami z możliwości sprawowania władzy z ramienia ZSRR nad polskim narodem, nie chciał utracić przywilejów, bogactwa i władzy.

  Gdy ukręcono kark pierwszej Solidarności z początku lat osiemdziesiątych i przeciągnięto jej przedstawicieli na stronę agentury, ta pomogła przejść służbie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego do nowych struktur uwłaszczonych na wyprzedanym majątku państwowym. Włodarze Polski zorganizowani w Wojskowych Służbach Informacyjnych utrzymali władzę, tworząc system oligarchiczny z demokracją jako fasadą dla ich działalności.

  Mając media, sądy i agenturę polityczną – są w stanie tworzyć problemy i odpowiadające im rozwiązania. Kontrolują (lub przynajmniej inwigilują) opozycję, tworząc alternatywy polityczne głośno promowane w mediach. System opiera się na tym, że wystarczy, iż zmanipuluje się większość wyborców, by garstka dobrze poinformowanych i orientujących się w sytuacji, zawsze mogła być przegłosowana w wyborach powszechnych. Mimo tego typu praktyk, równolegle stosuje się fałszerstwa wyborcze, „podrasowując” tym samym wyniki głosowania.

  Ważnym czynnikiem stabilizującym i utrzymującym zabetonowany system gospodarczy jest biurokracja, którą sprawnie wykorzystuje się do eliminowania konkurencji rynkowej i subwencjonowania podmiotów powiązanych z kastą rządzącą. Najlepszym przykładem tego, w jaki sposób działa system – jest Roman Kluska, twórca firmy Optimus. Sukces przedsiębiorcy zwrócił uwagę establishmentu, który by utrzymać dominującą pozycję polityczno-gospodarczą nie może pozwolić, by w Polsce wzbogacili się ludzie z nim nie powiązani. Kapitał w rękach ludzi niezależnych może posłużyć do promocji innego środowiska politycznego, które byłoby w stanie poważnie zagrozić ekipie trzymającej władzę. Po interwencji aparatu państwa, majątek biznesmena szybko stopniał z 12,5 mld zł do 250 mln zł.
 • 2016-03-01 11:53 | slima11

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  Scenariusz wydarzeń w 2016 roku mógł napisać tylko psychopata.
 • 2016-03-01 20:50 | Aspiryna

  Re:IPN szukał u Kiszczaka teczki na Jaruzelskiego

  System opiera się na tym, że wystarczy, iż zmanipuluje się większość wyborców, by garstka dobrze poinformowanych i orientujących się w sytuacji, zawsze mogła być przegłosowana w wyborach powszechnych. Mimo tego typu praktyk, równolegle stosuje się fałszerstwa wyborcze, „podrasowując” tym samym wyniki głosowania.

  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Czyzbys pisal tu o ostatnich wyborach i (podejrzanie wysokiej) ilosci glosow oddanych na partie pod nazwa PiS???