Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skok na stadniny koni arabskich

(3)
Operacja przejęcia dwóch najlepszych na świecie stadnin konia czystej krwi arabskiej została przygotowana zgodnie z zasadami rewolucyjnego kodeksu moralnego. Starych dyrektorów wyrzucić na stojąco i bez podania przyczyn. Najlepiej w piątek po południu. Nowych zainstalować w piątek wieczorem. W poniedziałek udawać, że nic się nie stało.
 • 2016-03-02 22:22 | echidna

  Koń by się uśmiał

  Dlaczego od początku "arabskiej awantury" odnoszę wrażenie, że nie o typowe zmiany personalne chodzi? No, dlaczego?
  Podobne "tasowanie kart" odbywa się wszędzie. Specjaliści, rzetelni i sprawdzeni na swoich stanowiskach, z dnia na dzień, bez podania miarodajnej przyczyny otrzymują wymówienia. Ich miejsca zajmują osoby niekompetentne lecz... Nie będę kontynuować myśli bowiem wiadomo o co chodzi.
  Przykre, bolesne i na konsekwencje takiej rabunkowej działalności personalnej czekać długo nie będziemy. Jako państwo. Jako społeczeństwo. Jako jednostki.
  PS - Koń wcale nie ma ochoty do śmiechu. Rży z rozpaczy.
 • 2016-03-04 09:21 | K.Z.Jamroż

  Niestety nie znam się na koniach, ale znalazłem taki oto tekst, którym chcę się podzielić.

  "Te wyszukane powody to raport CBA o 18 mln strat w latach 2012-13 i niejaka firma Polturf która inkasowała 10-12% od każdego sprzedanego konia. Ponadto raport NIK Państwowe stadniny nie posiadają przejrzystych procedur sprzedaży koni, w efekcie czego ich wartość rynkowa jest często zaniżana na rzecz kupujących, a sprzedażą zajmują się nieupoważnione osoby. W pogoni za zyskami jedna ze stadnin sprzedała nielegalnemu pośrednikowi zdrowe konie na rzeź. Większość stadnin nie dbała o stan techniczny budynków, w tym także stajni. Ponadto wystąpiły przypadki nie zapewnienia odpowiednich warunków weterynaryjnych, które są wymagane przy hodowli koni. Do tego W ubiegłym roku w sile wieku padła tam klacz Pianissima, prawdopodobnie najpiękniejszy okaz klaczy arabskiej w historii. Pianissima urodziła 9 źrebiąt, z czego 8 dla hodowców w USA, a JEDNO i to dosłownie chwilę przed śmiercią dla Polski. Normalny hodowca najpierw zapewnia trwałość genów w rodzimej stadninie, a dopiero potem sprzedaje obcym. Pan Trela postąpił odwrotnie. Amerykanie mają 5 klaczy i 3 ogiery po tej najcenniejszej matce w historii, a my mamy jedno roczne źrebię, od którego zależy przetrwanie linii żeńskiej Pianissimy, a ogiera już po niej w Polsce nie będzie, trzeba będzie jeździć do Stanów. Co więcej - Trela nie sprzedawał źrebiąt, które pewnie kosztowałyby kilkaset tysięcy Euro, ale sprzedawał prawo do „stanówki”, czyli Jankes przyjeżdżał ze swoim ogierem, który krył klacz, a potem zabierał źrebaka jako swoją własność. Prawo do „stanówki” kosztuje wielokrotnie mniej niż źrebię, ale źrebiąt pan Trela w zasadzie nie hodował. To tyle faktów - do sprawdzenia w księdze stadnej koni arabskich."

  Teraz pytanie po Pan redaktora. Jak to właściwie z tymi końmi jest? Czy teksty w Polityce stały się tak jednostronne, że przedstawiają każde działanie PiS jako błąd? A może powyższy cytat jest kłamstwem?
 • 2016-03-04 22:54 | Aspiryna

  Re:Skok na stadniny koni arabskich

  Panie "Jamroz", nawet jezeli byly jakies "powody" (sadze, ze niezalezny sad to ustali) to wymiana fachowcow na "swoich" ignorantow, dobrze o PiS-ie nie swiadczy. Podobnych przykladow PiS-owskiej buty i pychy mozna przytoczyc znacznie wiecej!