Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zlokalizowano tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu

(4)
A tak naprawdę wiele krótkich i niezwykle silnych rozbłysków radiowych, o których prawie nic nie wiadomo. Niepokoją one badaczy nieba już od dłuższego czasu. Teraz wiemy o nich nieco więcej.
 • 2016-03-03 00:37 | mały fizyk

  Re:Zlokalizowano tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu

  Nauka zaczyna sie od jasnych definicji. Ktorej definicji propagandy Ty urzywasz?
 • 2016-03-03 03:30 | rs_

  Sygnały z kosmosu, język polski i szeregi

  "Szereg odkrył silne źródło radiowe, które trwało mniej więcej sześc dni, po czym zanikło. Okazało się, że jest to poświata wykrytego wcześniej krótkiego rozbłysku FRB, jednak dzięki temu, że trwała ona tak długo, można było dokładnie ją zlokalizować."

  Okropnie nie lubię czytać tekstów napisanych w niby polskim, który muszę sobie jeszcze w locie tłumaczyć:
  "Zespół odkrył silny sygnał radiowy, który trwał mniej więcej sześć dni, po czym zanikł. Okazało się, że była to poświata wykrytego wcześniej krótkiego rozbłysku FRB, jednak dzięki temu, że trwała ona tak długo, można było dokładnie zlokalizować jej źródło."

  Trudno się potem dziwić, że nikt nie czyta podręczników do fizyki, bo by taki podręcznik sobie na polski przetłumaczyć, fizykę trzeba by znać wcześniej.

  P.S.
  Niezależnie od j. polskiego, mamy jeszcze j. angielski. Skąd ten "szereg"?
  Sam CSIRO przy notatce informującej o
  "CSIRO’s Compact Array telescope picked the FRB’s afterglow."
  dołacza zdjęcie :
  http://www.csiro.au/~/media/News-releases/2016/FAST-RADIO-BURST/ACherney_ATCA_Pano_print.jpg
 • 2016-03-03 20:24 | mickor

  Re:Zlokalizowano tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu

  uŻywam metody wielu źródeł - to się lepiej sprawdza na dłuższą metę. Dowiaduję się więc, że radioteleskop Arecibo wychwycił powtarzający się sygnał radiowy dochodzący spoza "naszej" galaktyki, który prawdopodobnie pochodzi od pulsara - gwiazdy neutronowej o silnej rotacji.
 • 2016-03-04 17:41 | Patagon

  Re:Zlokalizowano tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu

  Inaczej mowiac jestesmy sami we wszechwiecie, jak Maly Ksiaze na pustej planecie. Dotychczas rzadna lacznosc z obcymi nie zburzyla naszej wiary w stworzenie nas przez Stworce. I moze sensem naszego zycia jest zrozumiec Boga, poznajac wszechswiat. A przy tym troche go zabawic soba, Wielkiego Wszechmogacego Samotnika..