Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gloryfikacja strasznej przeszłości

(2)
2016-03-03 18:40 | RenkaW
Ta fascynacja tragiczną przeszłością i wieczne patrzenie wstecz ogranicza rozwój demokratycznego społeczeństwa, i rozwój nowych wartości życiowych, bardziej pomocnych narodowi niż wieczne referencje do walki i agresji. Polskie społeczeństwo dodatkowo obarcza młode pokolenie potwornym dziedzictwem tak jakby nie miało tego już w genach dzięki epigenetyce. Czy Naród Polski był straumatyzowany po wojnie przez dekady po to tylko żeby im to teraz znów wciskać na siłę od dziecka? W końcu czas się z tego dziedzictwa męczeństwa i przelewu krwi wyzwolić bo tylko tak można zbudować lepszą przyszłość. Jest różnica pomiędzy pamięcią narodową a gloryfikacją mrocznych czasów śmierci, przemocy i tragedii. Polish People are losing the plot... ""