Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

peronizm

(5)
2016-03-30 15:35 | turpin
Do opublikowanych własnie peanów na rzecz peronizmu można dla porządku by dodać, że to co peronizm rzekomo w sferze gospodarczje zbudował, to potem - juz całkiem nie-rzekomo, równo sp...przył.

I tak jest do dziś.

I że te wszystkie emerytury, urlopy i równouprawnienia nie były jakąś szczególną peronistyczną zasługą - tak po prostu wyglądał postęp cywilizacyjny w dwudziestym wieku w nieomal wszystkich krajach, gdzie tylko ludność była jako-tako obuta i w miarę piśmienna... Niezależnie od panującego systemu politycznego.
 • 2016-03-31 11:33 | jakowalski

  Re:peronizm

  Turpin
  Gdyby nie dojście do władzy Bolszewików w Rosji, to nie było by tego XX-wiecznego postępu cywilizacyjnego w większości krajów świata z Argentyną włącznie.
 • 2016-03-31 11:35 | jakowalski

  Re:peronizm

  P.S.
  Gdyby nie USA, to Argentyna była by do dziś jednym z najbogatszych państw świata.
 • 2016-04-07 21:10 | Aspiryna

  Re:peronizm

  "Gdyby nie USA, to Argentyna była by do dziś jednym z najbogatszych państw świata."

  "jakowalski"

  Czy jestes w stanie to udowodnic?
 • 2016-04-08 09:42 | jakowalski

  Re:peronizm

  Aspiryna
  Oczywiście. Przecież rządy Peronistów obalił w Argentynie spisek zorganizowany przez CIA, tyle że nie a tak krwawy jak w Chile, jako że prężna, zamożna Argentyna stanowiła by zbyt dużą konkurencję dla USA, szczególnie na rynku zbóż i mięsa.
  Cytuję z Wikipedii: Rząd Perona przywrócił stosunki dyplomatyczne Argentyny z ZSRR. Polityka odnowienia relacji z ZSRR wraz z próbami uzyskania suwerenności gospodarczej spotkały się z oporem USA które wprowadziły anty-argentyńskie embargo. Rząd USA widział w działaniach rządu Argentyny próbę budowy komunizmu w Ameryce. (…) W czerwcu 1955 roku doszło do nieudanej próby zamachu stanu. Trzy miesiące później doszło do kolejnego puczu który okazał się sukcesem puczystów. Organizatorami puczu byli nacjonalistycznie i katolicko nastawieni oficerowie wojska.