Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

(12)
Dlaczego tak wiele osób tak bardzo wierzy w talenty, umiejętności, wiedzę, siłę moralną i osobiste przymioty, słowem – w nadzwyczajność Jarosława Kaczyńskiego?
 • 2016-04-05 19:56 | abchaz

  manipulacja z niską samooceną

  Osobnicy z niską samooceną,wpędzeni w depresję przez tzw "liberałów" ..jak ci żle to sam temu jesteś winien,odżywają na słowa "to Oni są temu winni".
  Tym bardziej,że głosi je facet niedorajda,bezżenny,bezdzietny,bezjęzykowy i właściwie bez zawodu.Starszy bibliotekarz.
  Brat łata.
  Teraz już "Oni" się nie wywiną.
  Dopadniemy ich.
  Wodzu prowadz.
 • 2016-04-06 00:08 | fairbanks

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Juz kiedys w swoim komentarzu do artykulu o panu Kaczynskim pisalam, ale sie powtorze.
  Poniewaz nie mieszkam od wielu lat w Polsce, lata poprzednich rzadow PiS umknely mi i niewiele wiedzialam o samym "wodzu" tej partii. Chcac wyrobic sobie jakas opinie, ogladnelam kilka "wykladow" pana Kaczynskiego. Przez wiele ledwo przebrnelam coraz bardziej zniechecona pusta retoryka, ogolnikami, monotonnoscia, niechlujnoscia wypowiedzi. Potem byly przemowienia do tlumow wygloszone w ciagu ostatnich kilku miesiecy. Z reka na sercu moge powiedziec, ze NIE POTRAFIE zrozumiec fenomenu popularnosci tego czlowieka. Nie dostrzegam ani intelektu, ani wiedzy, ani charyzmy. trudno mi sobie wyobrazic pana Kaczynskiego jako, jak wielu szanowanych przeze mnie politykow podkresla, swietnego stratega. Podobno nawet ma poczucie humoru... Ale ja odbieram go poprzez wypowiedzi o Polsce za "czasow (...) mamusi " czy o " Polakach drugiego sortu"( no i gdzie ten dojrzaly mowca?) . I to przyzwolenie "wodza" na nacjonalizm, antysemityzm, brrrrr....
 • 2016-04-06 01:11 | echidna

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Dlaczego? Ano głupota nie zna granic. O podczepianiu się do pędzącego "dyliżansu" nie wspomnę.
 • 2016-04-06 23:53 | gramin

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  @ fairbanks
  Odpowiedzią na Twoje pytanie jest chyba następujący fragment:
  "Ale socjologia pojmuje charyzmę zgoła inaczej: jako relację. Nie jest więc ona tym, co człowiek rzeczywiście w sobie ma, ale tym, co zostanie w nim dostrzeżone i określone przez zwolenników jako właśnie niemal ponadludzkie. Charyzma nie jest zatem bytem obiektywnym, jest projekcją. Przypisaniem pewnych cech człowiekowi, gdy pojawi się na takiego człowieka społeczne zapotrzebowanie."

  Jarosław Kaczyński jest w moim odczuciu osobą o mocno zaburzonej osobowości (w dawnej nomenklaturze psychiatrycznej zwało się to psychopatią), z dominującym rysem elementów paranoidalnych. To ciągłe dostrzeganie wrogów dookoła siebie, ukrytych sił i mechanizmów rządzących światem jest dość typowe dla osobowości paranoidalnej.
  Pytanie dlaczego paranoik stał się wzorem dla dużej części społeczeństwa? Otóż w niepewnych czasach i braku perspektyw, w jakich znalazła się część ludzi, którzy nie "załapali się" na zmiany wolnorynkowe w Polsce, właśnie on ucieleśnia ich lęki i fobie. Kaczyński daje gotowe i proste odpowiedzi na pytania, dlaczego ci ludzie nie mają pracy lub - jeżeli ją mają - dlaczego zarabiają tak mało, że nie starcza na podstawowe potrzeby. To głównie ci ludzie bez perspektyw wykreowali go na lidera i wywindowali na stanowisko najważniejszego człowieka w kraju.
  Inną stroną medalu jest to, że cały mechanizm działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Stany paranoidalne są bowiem indukowalne i łatwo nimi zarazić nowe grupy, wystarczy odpowiednio długo powtarzać tezy o zamachu, kondominium niemiecko-żydowskim itp.
 • 2016-04-07 21:50 | fairbanks

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  @gramin
  Masz racje. Co mnie poraza w calej tej retoryce uzywanej przez Pis to szafowanie oskarzeniami typu: "oni ukradli ...zrujnowali,...oszukali..itp Bez zastanowienia sie nad konsekwencjami dla kraju, jego stabilizacji. W nowym rzadzie jest sporo miernot, ale chyba sa tez jacys bardziej dalekozwroczni politycy(?) . Czy oni nie zdaja sobie sprawy z niebezpieczenstw igrania z owymi lekami i rozgoryczeniem? Toz podobno maja jakies wyksztalcenie, czesc z nich nawet jakies doswiadczenie w polityce. Nawet przy braku przyzwoitosci powinna zapalic sie czerwona lampka.
  A tak na marginesie - mam nadzieje, ze pojawi sie jakas grupa FACHOWCOW, nie politykow, ktora w sposob przemyslany, systematyczny wdrozy tak potrzebne zmiany. Wraz ze zmiana mentalnosci pewnych grup spolecznych.
 • 2016-04-08 17:23 | Aspiryna

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Niektorzy teraz tlumacza nazwe "PiS" jako "Prezes i (jego) Sekta"!
 • 2016-04-15 20:46 | takei-butei

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Zbudował sektę? Taką samą, jak i PO. A poza tym, czy prawo zabrania budowy sekt? Jeśli zabrania, do prokuratora trzeba by zgłosić, pani autorko.
 • 2016-12-18 14:58 | Grzegorz Ekolog

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Przeczytałem. Nie zgadzam się z autorką Ewą Wilk i nie wierzę w psychologię behawioralną mas i grup. Uważam, że zjawisko Kaczyńskiego jest wspierane przez całe społeczeństwo, a nie tylko przez zamkniętą sektę.
  Problemem jest ogólne przyzwolenie na prezentowanie mądrych i idiotów jako jednakowo uprawnionych do opisywania rzeczywistości. Idiotów powinno się pomijać i nie zwracać na nich uwagi. Powinno się w mediach odsiewać prawdę od bredni, a nie udzielać każdej stronie równego czasu itd..""
 • 2017-07-20 11:19 | marilla

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  To nie sekta, to religia antychrysta. Nipisane z malej litery, zeby nie balwochwalic. I to jest oficjalna religia, popierana przez polski KK. A wiele ludzi w Polsce boji sie sadu ostatecznego i piekla. Biblii nie znaja i nie czytaja, a ona przeg antychrystem ostrzega i pomaga go rozpoznac. Trzeba chciec i miec odwage przejac odpowiedzialnosc za siebie na siebie.
 • 2017-07-22 19:33 | azur

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Kto się daje zmanipulować, to jego sprawa. Mnie Kaczyński śmieszy i nudzi.
 • 2017-07-26 10:03 | turkmen

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  ..a potem juz tylko ,,madry Polak po szkodzie ,, a kolo historii toczy sie dalej i tak wkolo Macieju !!!
 • 2017-12-29 17:00 | opv

  Re:Tak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę

  Świetne. Poza konkluzją. Nie jestem w stanie oprzeć się uczuciu pogardy wobec wyznawców.