Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

(13)
Za największy błąd prezydent USA uznał brak przygotowania na czas po odsunięciu od władzy Kadafiego w Libii w 2011 r. Czego jak czego, ale ostrożności i przewidywania skutków należy chyba od przywódców wymagać?
 • 2016-04-12 13:39 | azur

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Myślę, że Obama jest dobrym prezydentem. Wyprowadził gospodarkę amerykańską z kryzysu, zwiększył zatrudnienie, uzdrowił finanse, unormował stosunki z Iranem i Kubą. A co do Libii, praktycznie niemożliwe było przewidzieć, jak zachowa się tamtejsza ludność po obaleniu Kadafiego. Jak powiedział kiedyś minister spraw zagranicznych Izraela, Abba Eban: "Palestyńczycy nie przepuścili żadnej okazji, żeby stracić okazję".
 • 2016-04-12 15:53 | stanislawmariarochowicz

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Co do tych unormowanych stosunkow z Iranem i Kuba to nie spieszylbym sie zbytnio.Polityka(mentalnosc) tych panstw wzgledem USA raczej sie nie zmienila i szybko sie nie zmieni.
 • 2016-04-12 16:53 | mickor

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Brak przygotowania na następstwa wojny i wycofania wojsk z Iraku też mógłby wspomnieć. Jego sondaże poparcia pod koniec dwóch kadencji biją na głowę jego poprzednika, nie wspominając Clintona, odchodzącego w wiadomych okolicznościach. Biorąc pod uwagę konsekwentną obstrukcję ze strony republikańskiego kongresu, medialną nagonkę prawicowych mediów ( Fox News to prototyp naszej telewizji "narodowej" i prasy "niepokornej" ), muszę powiedzieć, że prezydentura Baracka Obamy byla całkiem udana. Nie spełnił może mesjanistycznej obietnicy, jaką składał w kampanii z 2008 roku... ale wyciągnął swój kraj z głębokiego bagna po latach rządów republikańskich kowbojów analfabetów.
 • 2016-04-12 18:22 | jakowalski

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Azur
  Obama jest takim samym przestępcą wojennym jak Clinton (agresja USA na Jugosławię) czy też George H.W. Bush oraz jego syn George W. Bush (agresja na Irak i Afganistan). A co do Izraela, to przypominam, że Żydzi nie przepuścili żadnej okazji, ażeby stracić okazję do ułożenia sobie pokojowych stosunków z Palestyńczykami.
 • 2016-04-12 20:02 | vandermerwe

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  "...gorące prośby Francji, która lekkomyślnie tę awanturę zaczęła. Oczywiście problem jest bardziej skomplikowany, bo chodziło o ratunek dla dużej grupy powstańców, rzeczywiście zagrożonych rzezią, ponadto trudno twierdzić, że trzeba raz na zawsze pogodzić się z dyktatorami, bo przy nich jest przynajmniej spokój."

  Dziwne stwierdzenia. Wiec Francja zaczela awnature czy chodzilo o ratowanie kogokolwiek? Raczej awantura, gdyz analizy wydarzen w Libii akurat zaprzeczaja istnieniu czy tez mozliwosci rzezi. Nie, z dyktaorami nikt nie musi sie godzic, niemniej nadawanie sobie samemu prawa do decydowania kto i w jakim kraju ma rzadzic jest zbrodnicza uzurpacja.

  Pozdrawiam
 • 2016-04-12 21:09 | pajak

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Ajajaj jak pieknie wszyscy dyskutuja nad polityka Obamy, jednoznacznie chwalac za wyjscie z kryzysu i objecie obywateli opieka medyczna. A czy ktokolwiek sprawdzil jak ta opieka wyglada i dlaczego tak niewielu z niej korzysta? Trzeba byc tutaj, stracic prace w wieku powiedzmy lat 55+ czyli 10 lat przed Medicare i starac sie o ubezpieczenie zdrowotne pod egida Obamacare. Pozatym sa klopoty z rejestracja online a pod bezplatny telefon nie mozna sie dodzwonic godzinami. No i ta kwitnaca poprawa ekonomii po kryzysie? Smiac sie czy plakac?
 • 2016-04-13 06:21 | roman17

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Wiekszosc dyskutanow nie ma pojecia o zyciu w USA. Zdecydowana wiekszosc dziennikarzy polskich nadal trwa w cielecym i bezmyslnym zachwycie dla Obamy, ktory jest jednym z najgorszych prezydentow w historii USA. Wszyscy ulegaja lewackiej i proobamowskiej propagandzie antyamerykanskich elit wschodniego i zachodniego wybrzeza. Bezmyslni amerykanie pod wplywem takiej propagandy wybrali Obame 2 razy na prezydenta, ktory poza tumanieniem ludzi nie potrafi nic. Dodatkowo jest arogancki i nie potrafi wspolpracowac z Kongresem w przeciwienstwie np. do B.Clintona.
 • 2016-04-13 08:33 | azur

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  @jakowalski - Arabowie kręcą się w kółko, kłócą, niszczą się wzajemnie i marnotrawią olbrzymie pieniądze, które los im zesłał za ropę naftową. Izrael w tym czasie nie tracił czasu i zbudował nowoczesne państwo za niewielką część pieniędzy, którymi dysponują Arabowie.
 • 2016-04-13 12:34 | takei-butei

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Obamie dać drugą Pokojową Nagrodę Nobla, a Polskę pod trybunał i rezolucją po czerepie.
 • 2016-04-13 15:57 | jakowalski

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  azur
  I co z tego, że niektórzy Arabowie kręcą się w kółko, kłócą, niszczą się wzajemnie i marnotrawią olbrzymie pieniądze, które los im zesłał za ropę naftową? Czy to w jakikolwiek sposób usprawiedliwia okupację Palestyny przez syjonistów? Poza tym, to Izrael nie jest nowoczesnym państwem, jako że tam nowoczesne jest tylko wojsko, a państwo to powstało za olbrzymie pieniądze przekazywane od wielu lat izraelskim syjonistom przez władze USA oraz przez syjonistów z całego świata. Per capita, to Izrael dysponuje przecież takimi samymi funduszami jak n.p. Katar, Kuwejt czy też Emiraty i tylko z tymi państwami arabskimi można więc porównywać Izrael, a nie z biednymi jego sąsiadami takimi jak n.p. Egipt czy Jordania, nie wspominając już o Syrii czy Iraku, czyli państw zniszczonych wojną domową i agresją Zachodu.
 • 2016-04-13 17:27 | azur

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  @jakowalski - przypominam, że to państwa arabskie (Egipt, Syria, Irak, Jordania i Liban) rozpoczęły w 1948 r. wojnę z nowo powstałym państwem Izrael, nie godząc się na proponowany przez ONZ podział terytorium byłego mandatu Palestyny na część arabską i izraelską. Izrael nie tylko się obronił, ale poszerzył swoje terytorium. Jednym słowem, żale i pretensje Arabowie powinni kierować przede wszystkim do siebie. A co do marnotrawienia pieniędzy przez Arabów, wystarczy spojrzeć co się wyprawia w Syrii, Libii, Iraku, Egipcie, Jemenie, a jeszcze wcześniej w Libanie. Równocześnie bogate państwa naftowe znad Zatoki Perskiej szastają pieniędzmi, tworząc raje dla milionerów.
  i
 • 2016-04-21 01:20 | Patagon

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Czekam na Trumpa, ale wygra Clintonowa majac poparcie afro - latynosow, ktorym obiecuje. Klamstwo przechodzi jej przez usta jak waniliowy lod. Klamstwo na kazdy temat. W przyszlosci, ktora zaczela sie od Obamy wygrywa sie rozdawnictwem. Ameryka stanela na glowie.
 • 2016-04-22 19:52 | jakowalski

  Re:Obama przyznał się do największego błędu swojej prezydentury

  Azur
  Dziwisz się Arabom, że nie zgodzili się oni na to, aby odebrać im siłą i bez ich zgody ich własne terytorium i dać je komuś innemu? Jak by się czuł, jeśli by tobie ktoś zabrał siłą, bez odszkodowania, większą część twojego domu, aby tam osiedlić osoby tobie obce i na dodatek wrogo do ciebie nastawione? Jakie prawo miał ONZ, aby zabrać Palestynę Arabom i dać ją Żydom? Możesz mi to wyjaśnić? Co Palestyńczycy zawinili ludzkości, że im arbitralnie zabrano ich własną ojczyznę?