Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak to zrobić, żeby czytać jedną książkę tygodniowo

(7)
Czytanie to nie wyścig i nie o ściganie się tu chodzi. Raczej o... spokój sumienia. Ale nie tylko.
  • 2016-04-12 22:21 | palum

sposób na...

Dla mnie świetnym sposobem na powrócenie do intensywniejszego czytania była prenumerata e-booków w księgarni internetowej na L. (nie będzie reklamy). Ostatni tydzień to nawet 200-300 min., gdy czytałam, dziennie.
  • 2016-04-13 13:55 | emu

Re:Jak to zrobić, żeby czytać jedną książkę tygodniowo

pkt.6 Znajdz sobie streszczenie w internecie, to da ci poglad o czym jest ksiazka, jak sie skonczyla, moze bedzie kilka latwych do zapamietania cytatow.
    Lubie artykuly bez autora! Ostatnio Polityka zalewa takimi bredniami facebooka. Przepisane skads, niestarannie przetlumaczone, bezsensowne, bo dla kogo innego napisane. Wszystkie te listy ksiazek, ktorych nie przeczytalismy (a powinnismy) ograniczajace sie do kanonu literatury angielskojezycznej, polajanki dla czytelnikow, ze nie czytaja tego co nalezy, ze nie siegaja po literature swiatowa, itd itp. Teraz krotki instruktaz jak czytac ksiazki szybko, zeby zmiescic sie w idealnym limicie 52 na rok. Koniecznie robic notatki, zapamietac stopke wydawnicza, nazwisko autora i tytul! Jasne, ze to trzeba zapisac, bo juz po 30 ksiazce zacznie nam sie lekko mieszac, a przeciez musimy robic dobre czytelnicze wrazenie.

Jest Polityka cotygodniowa, madra i wazna, i jest Polityka facebookowa - glupia, beznadziejna i o niczym. Skad to rozdwojenie jazni?
    I jeszcze raz - Autor! Autor!
  • 2016-04-14 09:01 | nutri

Może się czepiam, ale przecież książka książce nierówna. Sięgam po grube pozycje, żeby mieć więcej przyjemności z lektury, i nawet gdybym czytała cały dzień (na co, jak większość dorosłych ludzi, nie mam czasu), nie przeczytałabym większości z nich w tydzień.

PS: "Jest Polityka cotygodniowa, madra i wazna, i jest Polityka facebookowa - glupia, beznadziejna i o niczym." - to prawda. Nie mogłam znieść tych kretynizmów i odlajkowałam.
  • 2016-04-15 08:33 | Laclos

Czytanie to wynik potrzeby. Jeśli takiej potrzeby nie ma, nie ma czytania, bo po co się zmuszać. Najpierw należy wykształcić w ludziach potrzebe czytania i ciekawość świata. Ale do tego potrzebna jest głęboka reforma oświaty nie w zakresie: czy gimnazja i ile klas, ale reforma programów priorytetów nauczania.
  • 2016-04-16 13:46 | Jan Bobiński

To jest niestety stare hasło.Czytam Politykę wraz z dodatkami,trochę czytam wlaśnie wypowiedzi ludzi.Jeszcze poczta i Facebook bo ytrzeba śledzić co ludzie myślą!Czytam więc książkę co tydzień czy nie?An przecież są jeszcze inne obowiązki. Pozdrawiam!
  • 2016-05-19 13:03 | Kasiaesz

Nie wiem, staram się czytać chociaż jedną w miesiącu, różnie to wygląda, staram się czytać książki z polecenia moich znajomych, wiem wtedy że są godne uwagi, albo też pożyczamy sobie wzajemnie, ostatnio taką "wędrującą" książką była "Będzie dobrze" Michała Leśniaka, z elementami biografii, historia wzruszająca, ciekawa, prawdziwa.
  • 2017-03-08 09:23 | Magnolia13

Czytanie to nawyk, który najczęściej przejmuje się po rodzicach. Jeśli ty nie czytasz, to nie krzycz na dziecko, że nie lubi lektur. Jedna książka tygodniowo to wcale nie tak dużo. Kiedyś brałam udział w kursie technik pamięciowych i przydało mi się to później na studiach. Zapisałam moją córkę na podobne zajęcia do edu szkoły szybkiego czytania, chce, żeby mojej Magdzie było łatwiej w nauce.