Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Miłość rodzicielska za 500+

(6)
Wybuch uczucia względem Antosia zbiegł się z wizją 500 zł. Z tęsknoty za nim rodzice przestali dobrze spać.
 • 2016-04-13 16:27 | Jan Bobiński

  Miłość rodzicielska za 500+

  Czytam i zastanawiam się jakie kryteria musi spełnić sędzia Sądu Rodzinnego?Trudno się oprzeć,że to co opisano w tym artykule było dla dziecka "dobrym" a może to było złe ale sąd jest sądem i wyroków nie można ignorować,ale zastanowić się jest warto.
 • 2016-04-13 16:45 | turpin

  Re:Miłość rodzicielska za 500+

  Ano, smutna historia.

  Ale czy aby na tyle istotna lub ciekawa, by robić z niej sążniste artykulisko do czegoś, co pretenduje do miana najlepszego 'tygodnika opinii' w Polsce? Przez chwilę poczułem się, jakbym czytał jakiś niedzielny dodatek do 'Faktu' czy 'Superekspresu' (o ile takowe istnieją).

  A zapłaciłem za 'Politykę', Pani Redaktor.
 • 2016-04-17 16:27 | palum

  Re:Miłość rodzicielska za 500+

  @turpin
  to reportaż, wyrazy pisane kursywą są słownikiem tychże ludzi. i ten reportaż należałoby dać do rąk sędzinie.
 • 2016-04-18 20:10 | prenumeratorpolityki

  Bardzo zgrabnie i zabawnie napisany artykul

  ... szkoda ze temat już nie taki zabawny... zadajmy sobie pytanie co udowadnia autorka... ze program 500+ jest szkodliwy, bo patologiczni rodzice zaczynają "interesować się" swoim potomstwem... tak miał być wydźwięk, bo przecież walczymy z PiS.

  Jednakże ja dowiedziałem się z artykułu, czegoś innego... tj, że sąd choćby wszystkie fakty wskazywały ze rodzice to patologia, odda dzieciaka do takiego domu, że starszy brat "zostawiony na zmarnowanie" nie znajdzie oparcia w "systemie" bo "system" się nim nie interesuje i na koniec trafi do kościelnego sierocińca (mam nadzieje ze nie Boromeuszek).

  Najważniejsze ze ostatecznie pieniądze trafia do rodziców choćby się dzieciakiem nie interesowali, natomiast dziadkowie boja się walczyć o sprawiedliwość w sadzie, bo temu sadowi po prostu już nie ufają.... a 500+ oddali rodzicom niejako w zamian aby nie próbowali odebrać im dziecka "na zmarnowanie".

  Oczywiście to wspaniale ze sądy są niezawisłe i sprawiedliwe i że system sądowniczy w Polsce nie wymaga żadnych zmian.
 • 2016-04-28 16:33 | Bolesław Bonczol

  Re:Miłość rodzicielska za 500+

  Ktoś prosił aby dać to sędzi.Uważam,że każda informacja w której występuje słowo sąd,sędzia itp.powinno być również z "automatu"kierowane na serwisie "Sądowym"
 • 2016-05-13 18:45 | Gazer72

  Re:Miłość rodzicielska za 500+

  Bardzo ważny artykuł/ reportaż. Też doszły mnie słuchy o coraz powszechniejszym "wzmożeniu uczuciowym" biologicznych rodziców, wobec porzuconych przez nich dzieci. Niestety w polskich sądach wciąż pokutuje prymat więzi biologicznej nad emocjonalną. I to ma swój smutny wyraz w wyrokach i orzeczeniach wydziałów rodzinnych. Tylko dzieci żal. I rodziców zastępczych, na których padł teraz blady strach. Ech...