Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ekshumacje „prawie wszystkich” ofiar katastrofy smoleńskiej? Nawet bez zgody rodzin

(13)
Taki proceder ma zwykle charakter polityczny. Zresztą prokuratura ma już na koncie skandaliczne, bo kompletnie chybione i niepotrzebne ekshumacje.
  • 2016-04-13 18:16 | azur

Brak słów

Granie trumnami to za mało, teraz będzie granie zwłokami. Obrzydliwość. Wieczne potępienie dla PiS-u i Kaczyńskiego.
  • 2016-04-13 18:18 | azur

Majaczenia panny Wasserman

Ciekawe, czy panna Wassermann zgodzi się na ekshumację swojego ojca?
  • 2016-04-13 18:50 | przedostatni

Re:Ekshumacje „prawie wszystkich” ofiar katastrofy smoleńskiej? Nawet bez zgody rodzin

Natychmiast po niewykryciu zamachu podkomisja min.Wiecznej Wojny przejęła nowe zadanie. Wszystkim tym, przeróżnym inżynierom Dr Kaczyński zlecił w ramach ostatniej szansy przywrócenie lotności tupolewa zaraz po oddaniu go przez Rosjan. Nie patrząc podkomisji w oczy prezes warknął; wrak ma latać i wyszedł.
    Udało się jak wszystko inne i jak zawsze na czas. W dziesiątą rocznicę zbiegającą się z ok. siedemdziesiątą drugą miesięcznicą św.Tragedii Smoleńskiej nad głowami świętujących pojawił się dymiący wrak samolotu z uśmiechniętym jak zawsze prof. Bieniendą za sterami. Kiedy świętującym już zdawało się, że cudem posklejane resztki maszyny siądą na Krakowskim Przedmieściu i to nie zawadzając o kilka sporej wielkości spiżowych pomników przewodniczący komisji, bodaj Beczyński zamachał radośnie do tłumów, posłał całusy prezesowi i pani Marcie i zgodnie z przyjętym od dawna zwyczajem zignorował osowiałego od lat prezydenta, a w tym samym czasie prof. Bienięda eleganckim manewrem, jedna zaledwie ręką, odprowadził wraka na drugi krąg. Owacjom nie było końca i tak wkoło Macieju , aż do momentu , który bezbłędnie kalecząc łacinę opisała prof. Pawłowicz.

P.S. Pisownia nazwisk uczonych od wraka, których zarówno tytuły jak i sława znacznie przekraczają wiedzę nie jest tak powszechnie znana jak się niektórym w Polsce wydaje.
  • 2016-04-13 18:54 | andrzej52

Re:Ekshumacje „prawie wszystkich” ofiar katastrofy smoleńskiej? Nawet bez zgody rodzin

Mam propozycję.
    Wprowadzić obowiązek uczestniczenia w oględzinach zwłok (lub tego co pozostało) dla wszystkich domagających się ekshumacji.
    przecież to nekrofilia i bezczeszczenie zwłok, tym razem w wykonaniu wysokiego urzędnika państwowego.
  • 2016-04-13 19:01 | Laclos

Może zostaną znalezione ślady wpływu promieniowania elektromagnetycznego?
  • 2016-04-13 22:17 | Aspiryna

"Jestem właściwie pewien, że radykalny wrzask, jaki rozległ się w ostatnich dniach w Polsce, jest spowodowany kolejnymi ustaleniami ekspertów i prokuratury w sprawie tego, co działo się na pokładzie Tu-154 tuż przed katastrofą - powiedział Tusk w Strasburgu. I dodał: - Te ostatnie nagrania bardzo wyraźnie wskazują na coś, co ustalenia nazywają atmosferą nacisku wobec pilotów. To znajduje potwierdzenia.

Najwyższa kara? "Mnie to śmieszy"

- Ja się nie dziwię, że ponieważ wywraca się wszystkie te tezy o zamachach i o winie Tuska, to powoduje taką nerwowość Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego i innych szefów PiS-u. Ale mam nadzieję, że zdrowy rozsądek - nawet jeśli będziemy potrzebowali trochę czasu - pomoże nam przetrwać ten czas wielkiego zakłamania - powiedział.

Były premier odniósł się też do pojawiających się w mediach opinii, że w jego przypadku powinna być zastosowana najsurowsza z możliwych kar. Stwierdził, że niektórzy zastanawiają się nawet, w jaki sposób przeprowadzić tę egzekucję - "publicznie, czy kameralnie". - Niektórych to cieszy, mnie raczej śmieszy. Ja mam trochę inne poczucie humoru - mówił.
    Stwierdził też, że nie komentowałby tej sprawy, gdyby chodziło tylko o "ekstrawaganckich komentatorów czy dziennikarzy". - Niepokojące jest to, że parlamentarzyści obozu rządzącego i główni politycy PiS idą dokładnie tą samą drogą - ocenił Tusk.

Przyznał, że ma pewną "osobistą satysfakcję", iż jest obiektem zainteresowania liderów PiS. - Mam wrażenie, że to jest może trochę zwyrodniała, ale forma respektu i takiego politycznego "szacunku" wobec mojej osoby - powiedział.

Odnosząc się do treści wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wygłoszonych w trakcie obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej, Tusk ocenił, że "jeśli ktoś komuś ma wybaczać, to jest pytanie, czy Polacy wybaczą kiedyś to, że z katastrofy smoleńskiej zrobili pretekst do wojny domowej".

Sadze, ze Kaczynskiemu i Macierewiczowi wybaczyc nie mozna i wrecz nie wolno!!!
  • 2016-04-13 22:20 | Aspiryna

Co maja "wykazac" owe ekshumacje? Slady kul ("dobijanie" rannych... bo i takie bzdury PiS-owscy politycy wymyslali), czy tez slady "trotylu" na kosciach??
  • 2016-04-14 02:24 | kruk

Nie chodzi o dochodzenie zadnej nieznanej jeszcze prawdy a tylko o tworzenie atmosfery podejrzen i strachu, poprzedzajacej coraz wieksze czystki a moze i cos gorszego.Ze taka Stankiewicz odwaza sie publicznie zadac kary smierci dla Tuska, odslania wrecz zbrodnicze intencje tej wladzy.
  • 2016-04-14 03:53 | dr_pitcher

o ekshumacji winien decydowac sad a nie prokuratura
  • 2016-04-14 08:49 | jakowalski

A ja mam lepszą teorię spiskową niż Macierewicz! Pytam się więc prezesa Kaczyńskiego, prezydenta Dudę, premiera Szydło i ministra Macierewicza, co polskie władze robią, aby uwolnić wreszcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z rosyjskiej niewoli? Wiadomo przecież, że zgodnie z moją teoria spiskową, przeżył on, wraz ze swą małżonką Marią, tę katastrofę w specjalnym prezydenckim „schronie” na pokładzie samolotu, że zaraz po rozbiciu się prezydenckiego samolotu Rosjanie wyciągnęli parę prezydencką z tego schronu i przewieźli najpierw do Łubianki na przesłuchanie, a później do tajnego obozu-więzienia KGB gdzieś na Syberii, pod Kołem Polarnym. Nie dziwiłem się, że Tusk i Komorowski nic nie robili aby uwolnić państwa Kaczyńskich z rosyjskiej niewoli, ale dlaczego nic robi w ten sprawie brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czyli obecny prezes rządzącego w Polsce PiSu, oraz PiS-owski premier i PiS-owski prezydent i PiS-owski minister? O co tu więc chodzi i co się dzieje? Dlaczego minister Macierewicz nie powie nam wreszcie prawdy o tym, co się naprawdę sześć lat temu zdarzyło na smoleńskim lotnisku, czyli o tym, że Rosjanie zdalnie przejęli kontrolę nad prezydenckim tupolewem, że spowodowali oni w ten sposób jego katastrofę, zmieniając parametry jego podejścia do lądowania i wreszcie że od sześciu lat przetrzymują oni nielegalnie polskiego prezydenta wraz z jego małżonką? Czyżby to była zemsta antysemitów z zarówno z polskich jak też i rosyjskich specsłużb? Przypominam tu, że w roku 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji żydowskich – B’nai B’rith - Loża Polin. Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 roku za zgodą ówczesnego Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również polska telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.
  • 2016-04-14 10:03 | turpin

Arytmetyka

>>tylko w dwóch przypadkach potwierdziły podejrzenia o zamianie zwłok w trumnach. W pozostałych trzech przypadkach sugestie takie okazały się fałszywe.<<

O ile dobrze policzyłem to - przy założeniu, że jest to próba reprezentatywna - wychodziłoby, że w polsko-ruskim bałaganie pomylono 40% trupów. W tej sytuacji nieco zawahałbym się przed użyciem partykuly 'tylko', Redaktorze...

A ekshumacje to nader wdzięczny temat dla mediów; Polacy je najwyraźniej uwielbiają, tak, jak Francuzi skandale erotyczne. Gazeta Polska mogłaby zwiększyć sprzedaż dzięki cotygodniowemu ilustrowanemu Dodatkowi Ekshumacyjno-Sekcyjnemu.
  • 2016-04-14 16:59 | Aspiryna

O ile dobrze policzyłem to - przy założeniu, że jest to próba reprezentatywna - wychodziłoby, że w polsko-ruskim bałaganie pomylono 40% trupów. W tej sytuacji nieco zawahałbym się przed użyciem partykuly 'tylko', Redaktorze...

``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    Zapomina pan tylko o jednym, szanowny panie "turpin", a mianowicie o tym, iz przy tego typu katastrofach lotniczych ciezko mowic o cialach, czy tez zwlokach.
    Faktycznie, mamy do czynienia z dziesiatkami, a nawet setkami
    kawalkow, resztek owych cial !
  • 2016-04-17 21:43 | trip

Pomijajac cala sfere emocjonalna,nalezy sie zastanowic nad kosztami tej "imprezy".To jest jawna bezczelnosc i chamstwo wladzy aby w jeszcze jeden sposob okrasc podatnika.