Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

(30)
Incydent z udziałem rosyjskich bombowców i amerykańskiego niszczyciela to pierwsze takie zdarzenie na Bałtyku od końca zimnej wojny.
 • 2016-04-14 16:10 | azur

  Rosja straszy

  Rosja straszy nie od dzisiaj, ma syndrom oblężonej twierdzy.
 • 2016-04-14 16:37 | Aspiryna

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  A moze tak wyobrazmy sobie sytuacje kiedy to rosyjski okret urzadza cwiczenia w poblizu Nowego Jorku albo w Zatoce Meksykanskiej...
 • 2016-04-14 17:34 | axiom1

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Jaki ten Pan silny, jaki uzbrojony,... polski wasal moze byc dumny ze ma takiego Pana. Ze ten Pan raczy laskawie okupowac Polske za co wkrotce przysle rakunki. Po czym polski wasal jeszcze bardziej sie zadluzy i zaplaci Panu.
 • 2016-04-14 19:56 | cccamel

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  @azur - "syndrom"? USA prowadzi z Rosją wojnę proxy od lat. Zaatakowali dwa panstwa, w których Rosja miała swoje jedyne zagraniczne bazy wojskowe, zbroją wszędzie na potęgę każdego, kto tylko się zająknie, że walczy z Rosją, podsuwają NATO pod rosyjskie granice, zachodnia propaganda od paru lat nie ustaje w atakach na Rosję, coraz śmieszniejszych i coraz prymitywniejszych, ale jednocześnie coraz ostrzejszych. Różne panstwa, w tym europejskie, są naciskane, aby czynić nieprzyjazne gesty w stosunku do Rosji, jakieś sankcje gospodarcze, jakieś akcje przeciwko rosyjskim rurociągom, groźby USA wobec państw współpracujących z Rosją... można by jeszcze sporo wymieniać. I ty to nazywasz "syndromem"?
 • 2016-04-14 22:22 | jakowalski

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Azur
  Przepraszam bardzo, ale co robił amerykański niszczyciel na Morzu Bałtyckim? Co powiesz na obecność rosyjskiego niszczyciela w Zatoce Meksykańskiej? Poza tym, to Amerykanie bronią się twierdząc, że płynęli oni po wodach międzynarodowych. Ale tak samo Rosjanie lecieli w przestrzenni międzynarodowej. Istna moralność pewnego Pana na K, którego imię (nazwisko?) nie może być publicznie wymieniane bez ryzyka naruszenia reguł poprawności politycznej.
 • 2016-04-14 22:38 | Slawomirski

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Mocarstwowosc w wykonaniu Rosji smieszy. Wszystkie z sasiadujacych z nia krajow sa do niej wrogo nastawione i jest to z winy tej glupiej mocarstwowej polityki. Rosjanie sami sobie szkodza najwiecej. Z prorosyjskiej Ukrainy zrobili antyrosyjska Ukraine. Najlepiej pozostawic Rosjan w spokoju bo sie do dialogu obecnie nie nadaja.

  Slawomirski
 • 2016-04-14 23:39 | vandermerwe

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  "..i wobec przyjętego na Zachodzie nieeskalacyjnego podejścia"

  Tutaj Autor pisze o "nieeskalacyjnym podejsciu", by pozniej wspomniec o wyslaniu amerykanskich samolotow w poblize terytorium Chin. Od dluzszego czasu prasa zachodnia w tym i polska naglasnia incydenty jak ten jako rosyjska prowokacje jednoczesnie nie naglasniajac swoich dzialan, rownie jesli nie bardziej prowokacyjnych. O wielu rzeczach dowiadujemy sie po latach, tak jak na przyklad o lotach zwiadowczych lotnictwa amerykanskiego wzdluz i wewnatrz obszaru powietrznego owczesnego Zwiazku Radzieckiego - glosnym i najbardziej znanym byl przypadek U-2 pilotowany przez F.G.Powersa. Jestesmy swiadkami wojny propagandowej, ciekawym jest na ile pubicysci sa swiadomymi i usluznymi jej uczestnikami?

  Pozdrawiam
 • 2016-04-15 01:15 | neospasmin

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Dziekuje za ten tekst. W przeciwienstwie do innych na ten sam temat, nie jest on jednostronny: oddaje racje i rosyjskiej stronie.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2016-04-15 07:48 | kaesjot

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Rosja po prostu pokazuje Amerykanom, że z nią nie pójdzie tak łatwo jak z Irakiem czy Libią, których przywódcy ( zwani dla usprawiedliwienia agresji "despotycznymi dyktatorami" ) mieli czelność postawić się Amerykanom.
  Przecież o nic innego nie chodzi jak tylko o panowanie nad rosyjskimi zasobami naturalnymi.Jak to osiągną to, wówczas w Rosji może rządzić choćby Bokassopodobny kanibal to będzie OK.
  Przypomnijcie sobie "kryzys kubański" - gdy ZSRR zaczął na Kubie instalować swoje rakiety Amerykanie zagrozili atakiem atomowym.
  Po II WŚ Amerykanie są sprawcami 4- krotnie większej ilości konfliktów zbrojnych niż wszystkie pozostałe ( w tym ZSRR i Rosja ).
  Świadomi tego stanu rzeczy Chińczycy inwestują w swoja armię, by w stosownym momencie móc bez obawy zażądać od Amerykanów coś konkretnego ( np Alaskę ) za te setki miliardów USD jakie otrzymali za dostarczane towary.
  Jakby nie patrzeć jest to dług USA wobec Chin a w cywilizowanym świecie jak dłużnik nie zwraca długu to ściąga się go z jego majątku.
 • 2016-04-15 13:11 | maksymilian

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  "...Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?"
  Po takim tytule mamy w treści opis imponującego pokazu siły urządzonego przez Amerykanów kilkadziesiąt kilometrów od wielkich rosyjskich baz w Obwodzie Kaliningradzkim.
  Więc kto tu straszy i prowokuje?
 • 2016-04-15 14:30 | Indoor prawdziwy

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  '' ( np Alaskę )''

  Nie podejrzewam. Raczej Kalifornię. Tam nigdy nie pada deszcz.
 • 2016-04-15 15:42 | axiom1

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Sprowadzajac na Baltyk i Europe Wschodnia swego pana, amerykanskiego imperialiste, polski wasal niszczy Polske, Europe Wschodnia i Europe.

  Stan napiecia do ktorego polski wasal nieustannie podzega wypedza kapital z calego regionu.

  Rezultatem moze byc tylo zapasc gospodarcza i juz jest, bezrobocie, ucieczka kapitalu i ludzi. Widac to na przykladzie Polski. Zadnych, absolutnie zadnych perspektyw normalnego zycia.

  Wkrotce amerykanski imperailista bedzie zadal zaplaty za swe prowokacje w Europie Wschodniej. Kazdy z kandydatow na prezydenta USA zapowiada ze kraje Nato beda musialy placic za okupacje i wydawac wiecej na zbrojenia.

  O to przeciez im chodzi. Aby przezucac koszty utrzymania swej imerialistycznej armi na wasali i zmusic wasali by kupowali amerykanska bron.

  Polska partyjna trzoda nie potrzebuje Nato dla bezpieczenstwa tylko kurs oglady. Aby nauczyc sie wspolistniec z innymi sasiadujacymi narodami.
 • 2016-04-15 18:06 | sztubak

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  To tylko zabawa w kotka i myszkę, myszka w tym wypadky drażni kotka który ją po prostu olewa.
  Trzy czy cztery Iskandery z parokilotonowymi glowicami zalatwiłyby z pewnością sprawę w parę sekund.
  Pierwszy unicestwi wszelką elektronikę, drugi i trzeci z pewnością dotrze do celu a czwarty tak na wszelki wypadek.
  Trzeba uczyć się od mądrzejszych.
  Finlandia przetrwała kilkadziesiąt lat "zimnej wojny " i calkiem nieźle jej się wiodło bez systemów obrony przeciwrakietowej które to niby mają ustrzec nas. Nie ustrzegą.
  W wypadku wojny gorącej jedna megatonowa głowica załatwi wszelką amerykańską obecność na naszej ziemi przy okazji obracając w perzynę jedną czwartą Polski.
  Do wojny gorącej raczej nie dojdzie, kto by po takiej wojnie kupował coraz nowocześniejsze systemy obronne i zapewniał pracę milionom Amerykanów?
 • 2016-04-15 18:49 | mr.off

  The New Propaganda War

  https://consortiumnews.com/2016/04/13/the-new-propaganda-war/
 • 2016-04-15 19:57 | 61st

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  @axiom1

  Zażółć gęśłą jaźń, axiom1, cyrylicą!
 • 2016-04-16 11:58 | steve118

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  axiom1
  Dobry wpis ale ostatnie zdanie najlepsze.
  Tak "tylko kurs ogłady", tylko że u nas w polityce najtrudniej o normalność.
  Wieczny festiwal idiotów.
 • 2016-04-16 12:56 | Jan Bobiński

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Przeczytałem powyższe uwagi np."Aspiryny","aoxiom1" itd.Powstaje pytanie czego chcemy?Ktoś przytacza przykład Finlandii-tak lezy na skraju a my jesteśmy "pomostem" przez ktorego od setek lat przechodziły wojska walczących stron.Neutralność?Nato było efektem Zimnej Wojny.Po zakończeniu tejżę wojny Rosja wspomnała coś o konieczności wpływów na "Bliską zagranicę" czyli na nas.Rosja podpisała traktat miedzynarodowy,który zapewniał intergralność Ukrainy w zamian za rezygnację z broni atomowej.I co Rosja złamała własnoręcznie podpisany Traktat!Wiem,że Krym był darowany,ale i nasz "korytarz" był darowany przez Wilsona(może mylę nazwisko).Jak postępować dalej?Nie jesteśmy samowystarczalni w zakresie obrony kraju,musimy się z kimś związać?Związaliśmy się z UE-gospodarczo no i politycznie a co z obroną?Zrezygnować z NATO?
 • 2016-04-16 13:15 | Claudio

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Nawet w Niemczech "Russlandversteher" czyli osoby mające wszelkie zrozumienie dla imperialistycznych dążeń Putinowskiej Rosji są kompletnie zmarginalizowani a tutaj w Polityce na fali! Najlepiej według Was byłoby się odzbroić albo nawet podać nowemu Carowi Wielkijej Rasiji.
  Putin może robić co chce: straszyć i prowokować a my mamy siedzieć cicho jak trusie.
  Polska ma spory potencjał obronny ale małe państwa bałtyckie są oprócz zobowiązań na papierze kompletnie bezbronne.
  A to oznacza, że zachęcamy Putina do ataku jak na Ukrainie.
  Na szczęście NATO ma gdzieś "Russlandsversther" i obecność wojsk USA będzie większa w naszej części Europy. Będą ćwiczenia wojsk sojuszniczych i nowe bazy wbrew Waszym naiwnym poglądom.
 • 2016-04-16 13:46 | axiom1

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  2016-04-16 12:56 | Jan Bobiński
  Selektywnie wybierasz z historii tak jak polskie media w obcych lapach.

  Kto organizuje kolorowe revolucje w krajach u granic Rosjii. Czy Rosja ma wogole nie reagovec ? Kto zorganizowal zamach stanu w Kijowie w 2014? Kto zainstalowal Szakaszwilego w Gruzji, Juszcznenke na Ukrainie ??? Kto zainstalowal ten tepy solidarny rezim w Polsce ?

  USA ma 239 letnia historie od wyzwoloenia sie spod brytyjskiej tyranii. Tylko przez 19 lat z tych 239 lat USA nie prowadzily zadnej wojny.

  Ale to Rosja jest krajem imerialistycznym, oczywiscie, prawda ?

  2016-04-16 13:15 | Claudio
  Na szczescie juz wkrotce bedziesz placil za to szczescie. Niezaleznie kto wygra wybory w USA za ulugi okupacyjne amerykanskiej armi beda przychodzic rachunki.
 • 2016-04-16 14:11 | znafca in spe

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Claudio

  Coraz wiesza liczebnosc wojsk Nato i USAmanskich na polskich terenach i nie tylko spowoduje zwiekszenie liczebnosci i uzbrojenia ze strony Ruskich. Potem dozbroja sie Nato i USAmani, pozniej Rosjanie az do momentu gdy ktorejs ze stron cos sie pomyli i nacisnie niewlasciwy guziczek. Po tym Claudio nie bedzie mial juz sans pisac na tym i na innym forum o jakis tam "Russlandsversther"
 • 2016-04-16 19:16 | znafca in spe

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Claudio

  Coraz wiesza liczebnosc wojsk Nato i USAmanskich na polskich terenach i nie tylko spowoduje zwiekszenie liczebnosci i uzbrojenia ze strony Ruskich. Potem dozbroja sie Nato i USAmani, pozniej Rosjanie az do momentu gdy ktorejs ze stron cos sie pomyli i nacisnie niewlasciwy guziczek. Po tym Claudio nie bedzie mial juz sans pisac na tym i na innym forum o jakis tam "Russlandsversther"
 • 2016-04-16 20:59 | Claudio

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  @znafca i spe
  Na szczęście Zachód na czele Reaganem i Thatcher nie posłuchał podobnych bredni głoszonych przez tzw ruchy pacyfistyczne, Zielonych etc i zaczął się intensywnie zbroić. Dzięki temu nie ma teraz Sowietów i Układu Warszawskiego. To oczywiste, że NATO nie jest zagrożeniem dla Rosji tylko Zachodnia Demokracja jest zagrożeniem dla reżimu Putina.
 • 2016-04-16 21:03 | Claudio

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  @znafca i spe
  Na szczęście Zachód na czele Reaganem i Thatcher nie posłuchał podobnych bredni głoszonych przez tzw ruchy pacyfistyczne, Zielonych etc i zaczął się intensywnie zbroić. Dzięki temu nie ma teraz Sowietów i Układu Warszawskiego. To oczywiste, że NATO nie jest zagrożeniem dla Rosji tylko Zachodnia Demokracja jest zagrożeniem dla reżimu Putina.
 • 2016-04-16 22:04 | jakowalski

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Bobiński
  Nie sądzisz chyba, że Zachód zechce umierać za Polskę, a poza tym, to każdy poważniejszy konflikt pomiędzy NATO a Rosją musi się skończyć zagładą Polski, jeśli będzie ona w NATO.
 • 2016-04-16 22:04 | jakowalski

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Claudio
  Polski potencjał militarny ogranicza się dziś właściwie do kapelanów polowych i kropideł, ale tych w Rosji też przecież nie brakuje...
 • 2016-04-17 02:04 | kruk

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  "...to nie samoloty, a internet jest obecnie glowna bronia Kremla". I natychmiast teze potwierdza wiekszosc komentarzy pod artykulem. Trudno o bardziej trafna diagnoze.
 • 2016-04-18 20:38 | jakowalski

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Kruk
  Sugerujesz, że jestem na żołdzie Kremla. A jakie masz na to dowody?
 • 2016-04-19 13:04 | cccamel

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  @jkowalski - daj spokój krukowi, nie ma z kim gadać - to prymitywna taktyka przeniesiona z Onetu, gdzie każdy, kto nie zieje bezrozumną nienawiścią do Rosji i napisze coś rozsądnego, natychmiast jest oskarżany o bycie "kacapem".

  Zauważ też proszę, jak propagandziści gonią w piętkę - to straszliwe zagrożenie rosyjskie realizuje się głównie przez posty w internecie, który stał się "główną bronią Kremla". To może zamiast bazy NATO w Polsce wystarczy internetowy portal NATO na serwerze pod ruską granicą?
 • 2016-04-23 05:12 | sik

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Ja mysle, ze to zwykłe coś więcej.
 • 2016-04-23 12:18 | jakowalski

  Re:Rosja straszy na Bałtyku. To zwykły pokaz siły czy coś więcej?

  Bobiński
  ZSRR zgodził się na zjednoczenie Niemiec pod warunkiem, że bazy NATO nie zostaną przesunięte na teren byłej NRD. A dziś NATO che przesunąć swoje bazy na teren Polski, a więc jeszcze bardziej na wschód. Trudno się więc dziwić Rosji, ze uznaje to za naruszenie umów zawartych przez nią z NATO.