Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS pokaże w Brukseli film o ekspertach Macierewicza

(25)
W najbliższy poniedziałek, 25 kwietnia, PiS pokaże w Parlamencie Europejskim film „Polacy” Marii Dłużewskiej. Dokument forsujący teorię o zamachu.
  • 2016-04-22 09:10 | azur

Każdy może być takim ekspertem

Jak też mogę robić za eksperta, latałem samolotem.
  • 2016-04-22 09:38 | bokaj

Re:PiS pokaże w Brukseli film o ekspertach Macierewicza

Czyli, krótko mówiąc, kolejna demonstracja polskiej psychiatrii politycznej w Brukseli.
    Współczuję Tuskowi.
    Będzie musiał świecić oczami przed ludźmi, dla których pomiar to pomiar - a nie "circa about", dowód to dowód - a nie "wyobraźmy sobie", 2x2=4 - a nie "może 3 może 5, w każdym razie gdzieś w tych granicach"...
  • 2016-04-22 10:05 | mrjarwit

No to szykuje się chyba kolejna kompromitacja!!!
  • 2016-04-22 10:17 | Todemos

Ło Jezusicku,
    znowu????
    Maria niepokalana rozumem naukowym urodziła film...
    Tylko po co?
    Kiedyś sztuczna inteligencja kamery się zbuntuje.
  • 2016-04-22 10:24 | mwas

XXI wiek, światli ludzie planują lot na Marsa,ale nadal część ludzkości tkwi w ciemnocie. Wierzą w teorie spiskowe, nie szczepią dzieci, wracają animozje rasowe i narodowościowe.Co siedzi w ludzkich głowach?????
  • 2016-04-22 11:28 | jakar

Gdyby po pokazie filmu maila odbyc sie konferecja to proponuje politykom i dziennikarzom zaprosic niezaleznych ekspertow zachodnich, ktorzy to szybko wykarza nienaukowosc fantasmagori tz. ekspertow Macierewicza
  • 2016-04-22 15:00 | ecres

POjadą pokazać jeżdżców na osłach.Bo konie zabrane.Jak szaleć to na całego.Tylko Polaków żal .Zachód zapomni o JP2 ,Koperniku a będzie rozmyślał o wariatach z nad Wisły.Bo Lewandowski i Piszczek ,to za mało aby utrzymać nasze dobre imię na świecie.
  • 2016-04-22 15:12 | woytek

To będzie film autobiograficzny o reżyserze zbiorowego szaleństwa , historyczny dokument ośmieszający polskie "elity" intelektualne i polskich "specjalistów".
    Określenie "ekspert smoleński" może wejść na stałe do europejskiego języka politycznego.
    Podatnik jednak jest potulny i płaci za obsesje egzotycznego duetu prezesów partyjnych.
  • 2016-04-22 16:11 | jakowalski

Azur
    Ja ciebie przebiję - ja pilotowałem szybowce, a tymczasem nikt z PiSu nie zaprosił mnie na eksperta w ichniej Komisji Macierewicza. ;-)
  • 2016-04-22 18:14 | Aspiryna

"Latajacego cyrku" (Wice-prezesa partii pod nazwa PiS) Antoniego M. ciag dalszy!!!
  • 2016-04-22 18:16 | Aspiryna

XXI wiek, światli ludzie planują lot na Marsa,ale nadal część ludzkości tkwi w ciemnocie. Wierzą w teorie spiskowe, nie szczepią dzieci, wracają animozje rasowe i narodowościowe.Co siedzi w ludzkich głowach?????

`````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    Wyglada na to, ze duzo latwiej o postep techniczny, nizli postep umyslowy!
  • 2016-04-22 20:30 | Mauro Rossi

PiS pokaże w Brukseli

„Żaden z nich nie specjalizuje się w badaniu katastrof lotniczych”.

Argument typu: „Fortepian nie jest znany w Japonii”. Szanowna Autorka zapomniała, że samoloty projektowane są przez inżynierów, nie lotników i budowane w fabrykach, a nie hangarach. Naukowa specjalizacja taka jak „badanie katastrof” po prostu nie istnieje ― komisje badające wypadki lotnicze zawsze są interdyscyplinarne.

„Dr inż. Wacław Berczyński. Mówi, że jest „konstruktorem Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga”. W koncernie był jednak informatykiem”.

To napiszmy jak jest. Berczyński był wieloletnim pracownikiem Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga i innych koncernów lotniczych. W 1969 roku ukończył Politechnikę Łódzką, gdzie od 1969 pracował w Katedrze Mechaniki Technicznej. Jednocześnie studiował matematykę na Uniwersytecie Łódzkim. Doktoryzował się w 1978 na podstawie pracy o metodzie elementów skończonych (MES). Nie każdy inżynier używający komputera (przy MES to niezbędne) jest informatykiem. Inżynierowie potrafiący stosować metodę elementów skończonych (MES) to ekstraklasa w tym zawodzie.

„Wiesław Binienda dowodzi, że skrzydło samolotu nie mogło zostać uszkodzone przez brzozę. W prokuraturze autor symulacji wypadku prezydenckiego tupolewa zeznał, że nie znał parametrów skrzydeł samolotu”.

Prof. Binienda używał rożnych paramentów skrzydeł, w tym Boeinga 727, który był pierwowzorem dla Tu-154. Jednak rosyjski samolot w stosunku do Boeinga miał wzmocnioną konstrukcję: skrzydła, centropłat i podwozie. Słabsze skrzydło Boeinga bez trudu przecina brzozę w symulacji komputerowej (MES). Prof. Binienda oczywiście poinformował o tych istotnych szczegółach prokuratorów, ale akurat do „Gazety Wyborczej” to nie wyciekło. Zapewne czystym przypadkiem. Do takich samych wniosków jak prof. Binienda doszedł później dr inż. A. Morka (WAT). Według jego wyliczeń siła potrzebna do zniszczenia pierwszego dźwigara skrzydła TU 154, poruszającego się z prędkością 77 m/s, przez siły dynamiczne występujące przy zderzeniu z przeszkodą w kształcie walca o średnicy ok. 40 cm wynosi minimum 210 kN (21 T).
    Siła potrzebna do zniszczenia brzozy przez uderzenie skrzydłem w warunkach jak wyżej wynosi maksymalnie 40 kN (4 T).

Zatem 21>4, quod erat demonstrandum.
  • 2016-04-22 20:33 | Mauro Rossi

PiS pokaże w Brukseli film

"Azur. Ja ciebie przebiję - ja pilotowałem szybowce, a tymczasem nikt z PiSu nie zaprosił mnie na eksperta w ichniej Komisji Macierewicza".

Ekspert od szybowców to trochę mało. Przykładem dr Lasek, który jeśli badał jakieś katastrofy, to awionetek.
  • 2016-04-22 20:42 | Claudio

Będzie kolejny obciach długo oczekiwany przez PiSowski elektorat. Będziemy pośmiewiskiem Europy w najlepszym stylu integrystycznego i przedsoborowego polskiego Kościoła Katolickiego i jego endekoidalnej prawicy!
    Niestety w EU brak zdecydowanych autorytetów, którzy mogliby powiedzieć BASTA!
  • 2016-04-22 20:52 | Claudio

@jakowalski
    A ja latałem kilkadziesiąt razy przez oceany i nic mi się nie stało oprócz turbulencji. Ostatnio byłem na Madagaskarze i uświadomiłem ich o niecnych planach endekoidalnej prawicy. Byli bardzo zdziwieni, bo Beniowski dobrze im się kojarzy. Nie mamy tam nawet ambasady i ostatnio biuro podróży Rainbow Tours korzystało z usług ambasady putinowskiej Rosji. Wycieczka bardzo udana i planuję powrót. Arkady Fiedler jest tam do dzisiaj autorytetem :-)
  • 2016-04-22 22:14 | Copernicus

Od dość dawna nie ośmieszaliśmy się tak efektownie przed całym światem.
  • 2016-04-23 07:38 | Katarzyna W.

Ja też będę "konstruktorem". Skrzydło powinno być zrobione ze stali, najlepiej z takiej jak siekiery Fiskars. Z pewnością żadna brzoza nie stanie mu "na kursie i na ścieżce".
    Wstyd. Mam nadzieję, że znajdzie się tam ktoś i zada im parę niewygodnych pytań, chyba że sobie odpuszczą i przyjdą tylko nawiedzeni.
  • 2016-04-23 12:12 | Jerzy zO.

A może obwoźna, jarmarkowa klatka, z Jarosławem w środku, byłaby lepszym rozwiązaniem, hę ?. I konwencja, i przekaz czytelniejszy. A jakie intelektualne wyrafinowanie, no dwaj marszałkowie, Sejmu i Senatu, w jednym !.
  • 2016-04-23 13:34 | 61st

czytać ze zrozumieniem i nie wprowadzać w błąd czytelników
    "Do takich samych wniosków jak prof. Binienda doszedł później dr inż. A. Morka (WAT). Według jego wyliczeń siła potrzebna do zniszczenia pierwszego dźwigara skrzydła TU 154, poruszającego się z prędkością 77 m/s, przez siły dynamiczne występujące przy zderzeniu z przeszkodą w kształcie walca o średnicy ok. 40 cm wynosi minimum 210 kN (21 T).
    Siła potrzebna do zniszczenia brzozy przez uderzenie skrzydłem w warunkach jak wyżej wynosi maksymalnie 40 kN (4 T).
    "
    a to nie jest prawda, bo:
    "modelowanie przeprowadzone przez zespół dr. Andrzeja Morki z WAT potwierdziło, że w wypadku uderzenia skrzydła samolotu Tu-154M w brzozę pień drzewa rozerwie skrzydło na całej jego szerokości. Modelowanie przeprowadzone zostało za pomocą opragramowania LS-DYNA, tego samego za pomocą którego badał ten problem zespół prof. Wiesława Biniendy"
    źródło:
  • 2016-04-23 19:46 | Aspiryna

"Prof. Binienda używał rożnych paramentów skrzydeł, w tym Boeinga 727, który był pierwowzorem dla Tu-154. Jednak rosyjski samolot w stosunku do Boeinga miał wzmocnioną konstrukcję: skrzydła, centropłat i podwozie. Słabsze skrzydło Boeinga bez trudu przecina brzozę w symulacji komputerowej (MES). Prof. Binienda oczywiście poinformował o tych istotnych szczegółach prokuratorów, ale akurat do „Gazety Wyborczej” to nie wyciekło. Zapewne czystym przypadkiem. Do takich samych wniosków jak prof. Binienda doszedł później dr inż. A. Morka (WAT). Według jego wyliczeń siła potrzebna do zniszczenia pierwszego dźwigara skrzydła TU 154, poruszającego się z prędkością 77 m/s, przez siły dynamiczne występujące przy zderzeniu z przeszkodą w kształcie walca o średnicy ok. 40 cm wynosi minimum 210 kN (21 T).
    Siła potrzebna do zniszczenia brzozy przez uderzenie skrzydłem w warunkach jak wyżej wynosi maksymalnie 40 kN (4 T)."

Obliczenia komputerowe, a rzeczywistosc to czesto dwie rozne sprawy...

P.S. Nawet jezeli nie byloby tam brzozy (lub/i innych drzew) to i tak
    w tym momencie los samolotu i jego pasazerow byl przesadzony...
    P.S. Dodatkowe pytanie, od jak dawna pan Binienda zna pana Macierewicza?
  • 2016-04-23 19:53 | Aspiryna

Ekspert od szybowców to trochę mało. Przykładem dr Lasek, który jeśli badał jakieś katastrofy, to awionetek.

To i tak duzo wiecej nizli zgraja pseudo-ekspertow Macierewicza!

P.S. Zaden, powtarzam, zaden powazny ekspert od badania wypadkow
    lotniczych nigdy nie zakwestionowal tego co podala komisja Laska.
    P.S. A moze to "kosmici" zniszczyli samolot (20 metrow nad ziemia)?
    W koncu dla PiS-owskich propagandzistow nawet najglupsze teorie
    sa dobre jezeli moga stac sie narzedziem w ich brudnej walce politycznej!

• 2016-04-23 22:19 | KrzySztof58

Gdybym był sadystą zaproponowałbym nakręcenie jeszcze jednego filmu. Dokumentu z badania metodą eksperymentu.
    Członkowie komisji, podkomisji i wszyscy wierzący w wytrzymałość skrzydeł wsiedliby do TU 154M, samolot wzbiłby się w powietrze, a pilot podczas lotu na wysokości około 10 nad równym polem ściąłby samotnie rosnące drzewo - najlepiej brzozę.
    Po wylądowaniu eksperci podzieliliby się przed kamerą swoimi wrażeniami.
  • 2016-04-23 22:30 | lusia24

A ciekawe komu oni pokażą ten film. Tzn. czy będzie oglądał ten co ma ochotę, czy jest jakiś obowiązek oglądania. Mnie się nawet nie chce czytać streszczenia tego filmu. Od początku nie miałam wątpliwości, że to był wypadek lotniczy i w związku z tym nie pasjonowały mnie wszystkie komisje, ustalenia, wraki itp.
  • 2016-04-24 12:07 | azur

Widocznie Macierewicz i jego eksperci koniecznie chcą się skompromitować. Nie trzeba im w tym przeszkadzać.
  • 2016-04-25 04:14 | kruk

Wzniosly, mistyczny i pelen bezgranicznego, slepego uwielbienia dla ojczyzny patryjotyzm pani Dluzewskiej to w dzisiejszej Europie kuriozum. Pokaz filmu pani Dluzewskiej w PE osmieszy nas doszczetnie. Ale najgorsze jest to, ze pani Dluzewska i ludzie jej podobni nie sa w stanie pojac jak bardzo sa smieszni. I jeszcze maja pretensje do dyktowania swego patryjotyzmu rodakom.