Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak przygotować idealne przyjęcie? 8 rad specjalistki królowej Elżbiety II

(3)
Lady Elizabeth Anson, która od 50 lat organizuje przyjęcia brytyjskiej rodziny królewskiej, zdradza 8 prostych sposobów na przygotowanie idealnego spotkania.
 • 2016-04-30 21:51 | mmla

  Idealne przyjęcie

  "Jeżeli mimo usilnych starań goście wciąż kręcą się wokół stołu i nie chcą zająć przeznaczonych dla nich miejsc, Lady Elizabeth ma bardzo prostą i skuteczną radę: „Powiedz, że za chwilę zostanie podany czekoladowy suflet."

  Wygląda na to, że 'specjalistka królowej' zaczyna eleganckie przyjęcia od deseru. Co na to królowa?
 • 2016-05-02 05:34 | echidna

  Re:Jak przygotować idealne przyjęcie? 8 rad specjalistki królowej Elżbiety II

  Lady Elizabeth Anson i promująca jej rady Redakcja zapomnieli o jednym podstawowym warunku: najpierw trzeba być królową.
  A poważniej - wszystko zależy od rodzaju i miejscu przyjęcia.
  Jeśli w restauracji, to problem prawie że odpada - to zadanie restauracji. My jedynie wybieramy lokal odpowiadający naszym gustom i możliwościom finansowym, przygotowujemy zaproszenia (tu zawsze radzę skorzystać z pomocy zawodowców) i listę zaproszonych gości. Jeśli przyjęcie duże - współpracując z obsługą lokalu planujemy kogo gdzie posadzić, bacznie zwracając uwagę, by ciocia Jadzia nie siedziała w pobliżu wujenki Magdy, bo znowu dojdzie do awantury i nie daj Panie B. do rękoczynów.

  W większości domów problemu idealnego przyjęcia, o jakim wspomina w swych poradach Lady Elizabeth Anson, nie ma. Metraż nie pozwala.
  A okrągły stół pachnie niezrealizowanymi planami z przeszłości.
  Drobiazg jak dobór gości brzmi jak czarna komedia - każdy gospodarz wie kto z kim nie wytrzyma pod jednym dachem pięciu minut i nie dopuszcza do konfliktowych sytuacji zapraszając jednocześnie tych osób.
  Na marginesie - okrągły stół może i ma swoje zalety lecz wygoda do nich nie należy. Zabiera zbyt dużo miejsca w pokoju, niezbyt wygodny i mało nań miejsca. Generalnie przy standardowym rozkładzie mieszkania, utrudniający życie mieszkańców grat.

  Droga Redakcjo,
  Gorąco zachęcam do kolejnego felietonu: 8 rad jak dobrać odpowiedni stój na przyjęcie. Poleca prywatna projektantka królowej Elżbiety II, Ms Angela Kelly.
 • 2016-05-03 09:37 | azur

  Re:Jak przygotować idealne przyjęcie? 8 rad specjalistki królowej Elżbiety II

  Idealne przyjęcie? Kiełbasa grillowa z grilla, to tego piwo Zbójnickie. Tanio i przyjemnie.