Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Kamiński o zmianach w państwie pod rządami PiS

(12)
Rozmowa z prof. Antonim Kamińskim, członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie, o słabości państwa i błędach strategii PiS.
  • 2016-05-05 16:25 | Bolesław Bonczol

Re:Prof. Kamiński o zmianach w państwie pod rządami PiS

Trudno mi się zgodzić z Panem Profesorem i mam objekcje czy mi wolno to robić z moją wiedzą na ten temat.Profesor chce jeszcze pozostać w Radzie aby zobaczyć jak się to rozwinie.Pan Petru powidział,że trzeba dyskutować-racja-ale za kilka dni Pan Prezydent zapytany o TK (był w USA)odpowiedział toczą się doskusje,czyli wszystko jest w porządku!Pan prof.powiedział,że każdy ma prawo do oblania jednego egzaminu-prawda ale;popierwsze egzamin należy zdawać powtórnie (naprawić swój błąd),po drugie Pan Prezydent nie jestn studentem a doktorem prawa,zapewne musi znać podstawy tego prawa.Coś innego Było z Panem Wałęsą kiedy powiedział:"Jeśli go powolywałem to mogę go i odwołać",poparł go również prawnik Pan Falandysz-Falandyzacja prawa.Ktoś powiedział:"Jednym zdaniem możemy zdobyć miano mędrca a drugim głupca", z czym się w zupełności zgadzam Panie Profesorze!
  • 2016-05-06 18:58 | Zosia2345

Bardzo to mile, ze PROFESOR z PAN nie uwaza sie za intelektualiste, to naprawde budujace ! Ale chyba ma racje, bo gdyby pomyslal, poczytal i porozmawial z intelektualistami, to nie glosowalby na Kaczynskiego, Macierewicza , Ziobre i Kempe, ktorzy sie nie zmieniaja od lat i na pewno nic ich nie zmieni. Biedna Polska z profesorami bez intelektu.
  • 2016-05-08 11:03 | obserwator50

Re:Prof. Kamiński o zmianach w państwie pod rządami PiS - mydlenie oczu czy "symetrysta"

W tym wywiadzie mamy idealny przykład "symetrysty" zgodnie z definicją z artykułu pp. Janickiego i Władyki.
    Pan prof. Kamiński tak bardzo chce bronić swoich wyborów, że rezygnuje ze swojej wiedzy i inteligencji, żeby tylko wykazać, iż PIS robi to samo co poprzednicy.
    Kilkukrotnie używa argumentu, że poprzednicy, szczególnie PO robili coś niewłaściwego w białych rękawiczkach, a PIS robi to samo tylko otwarcie i może troszkę bardziej.
    Pan profesor udaje lub próbuje wmówic nam, że nie ma róznicy między łamaniem normy złem, a czynieniem ze zła normy.
    Idąc śladem myśli pana profesora możemy wpisać do kodeksu karnego przepis, że my możemy kraść bezkarnie, przecież inni kradną. Zróbmy to samo co oni tylko "zdejmijmy białe rękawiczki".
    Przecież cała kontrola społeczna opiera się na tym, że można i należy rozliczać i karać polityków za łamanie norm i prawa.
    Jednak co zrobić jeśli taka partia jak PIS ze złego, niewłaściwego działania robi normę lub nawet prawo ?
    Wystarczy przykład p.Ziobry, który na mocy nowej ustawy otrzymał uprawnienia do działań, które poprzednio były zakazane i za które prawie stanął przed Trybunałem Stanu.
    Jeśli pan profesor socjologii, specjalizujący się w instytucjach polityczno-gospodarczych nie widzi tej oczywistej różnicy, na której opiera się porządek społeczny cywilizowanego kraju to nic dziwnego, że w Polsce mamy wciąż tyle problemów z funkcjonowaniem partii i instytucji państwowych.
  • 2016-05-16 16:54 | ecres

Głęboka wiedza ,bez intuicji ,wyobraźni. to szkodnictwo.Dlatego prezydent powinien odwołać profesora.A stwierdzenie ,że miało się nadzieje i liczyło na cud w postaci gliny lepionej przez prezesa to śmiech na sali.
  • 2016-05-16 17:17 | Aspiryna

Kolejny "profesor", ktorego sposob argumentacji i "logika" zatrzymaly sie na poziomie przecietnego ucznia z gimnazjum... Przykre to i wrecz smutne!
  • 2016-05-16 18:57 | malpa-z-paryza

zawsze twierdzilam, ze nie ma roznicy miedzy PO a PiS, jedni uzywaja bialych rekawiczek a drudzy wala lopata, ale wole te biale rekawiczki, bo mimo wszytko powoli uczylismy sie wszyscy co to jest demokracja, pezla ona ale szlismy do przodu, a teraz mamy Korea, pytanie czy uda nam z niej wyjsc?
  • 2016-05-16 19:16 | snakeinweb

Mnie też nieco irytują ci intelektualiści, co po paru miesiącach się obudzili i "zrozumieli" w co grają.

Chociaż sam udział w gremiach doradczych, jak w tym przypadku, wydaje mi się najmniej zdrożny. Pan Kamiński chyba nigdy otwarcie i aktywnie nie wspierał PiS-u. Pamiętam, że wręcz przeciwnie. Wykazywał się raczej krytyką całokształtu aktualnego systemu partyjnego.

Pani Staniszkis była natomiast dziwą propagandową PiS-u. Przez lata. A Bugaj, chyba największe rozczarowanie był formą pośrednią, która ciągle siedziała okrakiem.
  • 2016-05-17 00:51 | Dariusz1234

Wysmienita analiza, prawie w calosci sluszna.
    Mam zastrzezenia do oceny prezydenta Dudy jako "rozsadnego", jego udzial w pacyfikowaniu TK byl zbyt oczywisty. Przekonujace jest natomiast, ze nie mozna wywalac czlowieka po jednym oblanym egzaminie, cos w tym jest.

Nie wiedzialem dotychczas, ze madrzy ludzie znalezli sie rowniez po stronie PISu. To jest pocieszajace ze sie znalezli, przykre jest jednak ze nie maja nic do powiedzenia. Deprymuje rowniez fakt ze prof. Kaminski nie odzegnal sie w zaden sposob od premiera i ministra kultury, ktorego chyba ciagle ocenia dobrze.
  • 2016-05-17 07:53 | azur

Pan profesor chciał się na coś załapać, ale się nie załapał i dlatego narzeka.
  • 2016-05-17 19:23 | waldi-14

Tak, to jest jedna z wielkich wad narodowych. Azur to potwierdza, wszędzie widząc prywatę. Jeśli ktoś szorstko nie najeżdża na władzę, to pewnikiem chce się dochrapać stanowiska. A może nie, może chce, w nieco bardziej wyważony sposób (u prof. Kamińskiego to dostrzegam) ocenić bieżącą sytuację po to, by można było coś naprawić, coś zmienić, dla dobra wszystkich. Ot, taka troska o dobro wspólne. Niestety, u "prywaciarzy" to niemożliwe.
  • 2016-05-18 10:20 | mumrak

To są po prostu mistycy

Motto PiS:
    "Czucie i wiara silniej mówi do mnie, Niż mędrca szkiełko i oko"
  • 2016-05-18 18:27 | Woziwoda

Jako oczywisty świadek dewastacji państwa i stosowania mściwego odwetu przez socjopatycznego prezesa, muszę zauważyć, że trudno przyczepić się do przekonań prof. Kamińskiego. Trudno zarzucać mu nieznajomość rzeczy, o których się wypowiada.
    Natomiast kompletnie niezrozumiałe są jego nadzieje i oczekiwania wobec prezydenta-krzywoprzysięzcy. Szczególnie po tym jak publicznie zrecenzował jego postawę prof. Zimmermann. Krzywoprzysięzca zachowuje się po prostu jak marionetka bez honoru i żadne oczekiwania ani żadne nadzieje tego nie zmienią.