Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

(12)
Legalna aborcja z powodu trwałego uszkodzenia czy nieuleczalnej choroby płodu będzie w Rzeszowie niemożliwa.
 • 2016-05-11 22:47 | jakowalski

  Rzeszów to nie jest miasto

  To tylko duża wieś, która udaje miasto.
 • 2016-05-11 22:51 | jakowalski

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Lekarze na państwowym etacie nie mają prawa do tzw. klauzuli sumienia, jako że składali oni przecież przysięgę Hipokratesa oraz pobierają oni pensje od państwa, czyli od wszystkich podatników, a nie tylko od katolików. Jeśli nie chcą oni przerwać ciąży, to niech ograniczą się oni do prywatnych praktyk.
 • 2016-05-11 23:42 | Sceptyczny

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Cudze cierpienie uszlachetnia...
 • 2016-05-12 02:39 | Tezdoktor

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  To nie jest okrucienstwo. Jest to zmowa hipokrytow i cwaniakow. Niestety, polscy ginekolodzy stanowia osobna grupe w srodowisku lekarskim. Niesolidarna i standardami etycznymi mocna odbiegajaca od zasad uznawanych przez kolegow innych specjalnosci. Deklaracja zaniechania aborcji w ogole jest nieetyczna, zawodowo dyskwalifikujaca, swiadczy o glebokiej hipokryzji a poza tym jest niezgodna z prawem albowiem, jesli jakies postepowanie lecznicze jest dostepne i przez prawo dopuszczone to MUSI BYC rowniez dostepne w placowce leczniczej. Zwlaszcza w szpitalach! Na miejscu dyrektorow szpitali, tych wszystkich, ktorzxy podpisali te deklaracje wyrzucilbym z pracy ze skutkiem natychmiastowym i zatrudnil zastepcow. Chcesz kolego doktorze leczyc zgodnie z klauzula sumienia? Idz do prywatnej placowki albo sam ja sobie zorganizuj. Tam bedziesz sobie leczyc kogo chcesz. Bialych, zoltych, katolikow, krzywych, prostych etc. Jesli prawda jest to co napisano w artykule, to ci doktorzy mineli sie z powolaniem i nie powinni wykonywac zawodu lekarza w placowkach panstwowych. Jakze to przykre i zalosne. Niestety, polscy ginekolodzy tak juz maja. Prosze porownac standardy oddzialow ginekologiczno-polozniczychz z oddzialami internistycznymi, urologicznymi, chirurgicznymi. Stosunek personelu lekarskiego i pielegniarskiego do pacjentek (pacjentow). Mentalna przepasc!
 • 2016-05-12 11:01 | janadam48

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Pozwalam sobie w miejsce komentarza zacytować taki oto fragment,,
  -Napalcie, kumo, w piecu do chleba. Trza dziewczynie zadać na dobre poty, to ją odejdzie.
  Wdowa napaliła w piecu jak się patrzy i wygarnęła węgle czekając dalszych rozkazów.
  - No, teraz - rzekła znachorka - położyć dziewuchę na sosnowej desce i wsadzić ją w piec na trzy zdrowaśki. Ozdrowieje wnet, jakby kto ręką odjął!
  Istotnie, położono Rozalię na sosnowej desce (Antek patrzył na to z rogu izby) i wsadzona ją, nogami naprzód, do pieca.
  Dziewczyna, gdy ją gorąco owiało, ocknęła się.
  - Matulu, co wy ze mną robicie? - zawołała.
  - Cicho, głupia, to ci przecie wyjdzie na zdrowie.
  Już ją wsunęły baby do połowy; dziewczyna poczęła się rzucać jak ryba w sieci. Uderzyła znachorkę, schwyciła matkę obu rękami za szyję i wniebogłosy krzyczała:
  - A dyć wy mnie spalicie, matulu!...
  Już ją całkiem wsunięto, piec założono deską i baby poczęły odmawiać trzy zdrowaśki...
  - Zdrowaś, Panno Mario, łaski pełna...
  - Matulu! Matulu moja!... - jęczała nieszczęśliwa dziewczyna. - O, matulu!...
  - Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami...
  Teraz Antek podbiegł do pieca i schwycił matkę za spódnicę.
  - Matulu! - zawołał z płaczem - a dyć ją tam na śmierć zaboli!...
  Ale tyle tylko zyskał, że dostał w łeb, ażeby nie przeszkadzał odmawiać zdrowasiek. Jakoś i chora przestała bić w deskę, rzucać się i krzyczeć. Trzy zdrowaśki odmówiono, deskę odstawiono.
  W głębi pieca leżał trup ze skórą czerwoną, gdzieniegdzie oblazłą.
  - Jezu! - krzyknęła matka ujrzawszy dziewczynę niepodobną do ludzi.
  I taki ogarnął ją żal za dzieckiem, że ledwie pomogła znachorce przenieść zwłoki na tapczan. Potem uklękła na środku izby i, bijąc głową w klepisko, wołała:
  - Oj! Grzegorzowa!... A cóż wyście najlepszego zrobili!...
  Znachorka była markotna.
  - Et!... Cicho byście lepiej byli. Wy może myślicie, że dziewuszysko od gorąca tak sczerwieniało? To tak z niej choroba wylazła, ino że trochę za prędko, więc i umorzyła niebogę. To wszystko przecie w mocy boskiej”.
  Amen, chcieliście dobrej zmiany?
 • 2016-05-12 13:27 | azur

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Będą, jak dotychczas, jeździć zrobić aborcję w Czechach i na Słowacji.
 • 2016-05-12 17:00 | Markovit

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  w tym panstwie jest juz wszystko postawione na glowie . po prostu w glowie mi sie nie miesci , ze lekarz wynagradzany z pieniedzy podatnika moze odmowic swiadczenia , ktore nalezy sie pacjentce jak pusu zupa - przepraszam ,ze uzylem tego zwrotu- na marginesie , zobacie jak potraktowali nie ktorzy sedziowie TK nas obywateli , ktorzy placa podatki i maja nas za wielkie g.. nas obywateli . nie wroze nic dobrego w kwesti uslug medycznych po tym ministrze!
 • 2016-05-12 17:25 | Aspiryna

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Rzeszow i okolice to swojego rodzaju "mentalny skansen"... I blizej do Azji!
 • 2016-05-12 18:25 | vinger

  ku pokrzepieniu serc

  Szanowna Pani Elżbieto Turlej. Prosze nas, czytelników uraczyć też garścią informacji, najlepiej przekładanej okrucieństwem na temat życia jako takiego. Ono bowiem nieuchronnie prowadzi do śmierci, czasem baaardzo okrutnej. Przesłanie można przenieść wprost z niniejszego artykułu: zawczasu coś z tym zróbmy, nie pozwólmy, by ludzie żyli, bo potem umierają nieraz w jakże okrutnych cierpieniach. Są przecież nowoczesne społeczeństwa europejskie, które sobie z tym próbują radzić. Może Pani zaproponować, by zacząc od starców, niedołęgów, umysłowo chorych ale też dzieci, zwłaszcza gdy nie rokują. Proszę, niechże Pani napisze coś takiego po prostu ku pokrzepieniu serc. Ja stary katomocher nie będę męczył ludzi swoimi poglądami.
 • 2016-05-12 20:35 | Agulka

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Zatrzeslo mna po przeczytaniu tego artukulu. Jesli to rzeczywiscie prawda, to jestem w szoku jak mozna manipulowac ludzka krzywda, jak mozna patrzec na ludzkie nieszczescie i w imie Boga (jesli taki jest) wpierac kobiecie, ze lepiej bedzie jak urodzi chore dziecko, ktore i tak nie ma sznas na zycie. To jest bestialstwo w XXI wieku w cywilizowanym (wydawaloby sie) kraju. Nie miesci mi sie to w glowie. Na szczescie z podkarpackiego zascianka nie jest juz daleko do normalnych krajow, takich jak Slowacja i Czechy, gdzie bez zbednych pytan mozna bedzie samemu dokonac wyboru (o ile finanse pozwola).
 • 2016-05-12 20:40 | janadam48

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  Obawiam się, że Ci sami lekarze w swych prywatnych gabinetach, zapominają o klauzuli sumienia i wykonują zabiegi aż miło. Te prywatne gabinety,często są tymi samymi w których wykonuje się zabiegi z NFZ. Proponuję panom lekarzom przestać żerować na państwowych etatach a zacząć przestrzegać klauzuli sumienia w swoich prywatnych gabinetach. Tylko czy da się utrzymać swoje rodziny z klauzuli sumienia? Pytanie, ilu z tych nawiedzonych pracuje w prywatnych klinikach w Czechach, Słowacji czy Niemieczech? Zaduch zakrystii ogarnia powoli cały kraj. Strach się bać!
 • 2016-05-16 01:51 | Aspiryna

  Re:Kobiety z Podkarpacia nie będą mogły legalnie przerywać ciąży. Mają czekać na cud

  "Zaduch zakrystii ogarnia powoli cały kraj. Strach się bać!"

  Polska to JUZ jest kraj wyznaniowy i ogarniety "duchem zakrystii"!