Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

(9)
Paweł Hajncel wystąpił w łódzkiej procesji Bożego Ciała w przebraniu kobiety. I powróciło pytanie: czy podobne happeningi powinny być karane? Nawet jeśli co niektórzy tak sądzą – Motylowi znowu się upiekło.
 • 2016-05-28 13:59 | m_malgorzata

  Powtórzę swój wczorajszy komentarz o roli kościoła w polityce:

  Kościół od 27 lat sprytnym fortelem ogrywa wszystkie (jakże naiwne) partie, a tym samym demokrację. Należy zauważyć, że każda partia dostaje od kościoła rachunek za wygrane wybory.
  Podkreślam - każda.
  I tu leży klucz do zrozumienia fortelu. Kościół na polityczny stół rzuca zawsze liczbę wiernych oraz tezę jakoby to od niego zależało zwycięstwo partii.
  Każdy kto do kościoła chodzi wie, że aż takiego wpływu na wyborców hierarchowie nie mają. Warto przypomnieć sobie czasy wygranej SLD - czy kościół ich wtedy popierał? Emotikon smile
  Ale rachunek wystawiono, a SLD słono zapłaciło - ziemią i ustępstwami.
  I tak jest od początku - od wygranej Glempa - blef wprowadził religię do szkół. Każdy kto pamięta ten czas pamięta też zdziwienie wielu katolików, którzy nie rozumieli po co zmieniać zasady skoro kościoły miały m.in. infrastrukturę - w dodatku wybudowaną z ofiar wiernych.
  Czas najwyższy, żeby to sobie uświadomić bo kościół już nie tylko w sferze pojęć niszczy demokracje, ale posiada majątek, ziemię i wpływy o takim znaczeniu, że może być nam naprawdę ciężko zachować demokrację, konkurencyjny rynek i zapewnić konstytucyjną równość wszystkich obywateli.
 • 2016-05-28 18:51 | AOlsztynski

  Wrogość wobec Kościoła narasta

  Na razie były 3 incydenty, ale wrogowie Kościoła tak szybko nie ustąpią. Parafrazując słowa red. Orlińskiego z GW: w "wizji paranoicznej lewicy" jest doszukiwanie się wszędzie macek i wpływów kościoła rzymskiego :)
 • 2016-05-28 21:35 | lubat

  Re:Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  Nasuwa mi się na myśl parafraza powiedzenia "Z kim przestajesz, takim się stajesz" na "Z kim walczysz, takim się stajesz". Mam wrażenie, że p. Hajncel to taki odwrócony twardogłowy katol, który nie przebiera w środkach, głosząc swoją (nie)wiarę.
 • 2016-05-29 16:02 | Mauro Rossi

  Wysłałbym Polaków na Zachód

  Na początek wysłałbym pana Hajncela do psychoterapeuty, później zaś dał mu jakąś prostą i uczciwą pracę.
 • 2016-05-30 00:37 | gramin

  Re:Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  Uwielbiam jego pokazy, bo za każdym razem dotyka innego problemu oraz robi to w sposób ciekawy i zabawny. Oczywiście niektórzy katolicy mają problem z poczuciem humoru i dystansem do siebie, dlatego każde wystąpienie Pana Hajncela traktują jako przykład "paranoicznej lewicy". Co jest niby paranoicznego w tegorocznym haśle? Czy kobiety mają jakiekolwiek prawa w kościele?
  Opinia, że ktoś zarabiając na życie jako malarz wykonuje nieuczciwą pracę jest tak kuriozalna (eufemistycznie rzecz ujmując), że nawet trudno ją skomentować. Katolicyzm jednak u niektórych osób może wywołać duże spustoszenie w mózgu.
 • 2016-05-30 08:56 | zynek

  Re:Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  zeby tylko nikt jnie wpadl na pomysl go scigac za cos, robic meczennika "za sprawe" wystarczy ze sam sie meczy ze swoim umyslem.
  Kiedys swoja droge odnajdzie...

  Panie Motyl, zachod ? jaki zachod ? Jakie wartosci ? My tam jedziemy po pieniadze.
 • 2016-05-30 14:02 | cccamel

  Re:Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  Drodzy komentujący - tak jak my tolerujemy procesje katolików, żałosne pienia na ulicach i żenujące "kazania", tak wy musicie tolerować nasze motylki i przebieranki. Złośliwości tutaj wyżej zaprezentowane świadczą jak najgorzej o was samych.

  -- "Z kim walczysz, takim się stajesz"? Przeciwieństwem walki jest poddanie się, podporządkowanie. Czy walcząc ze złodziejstwem lub pedofilią sami stajemy się złodziejami i pedofilami? A kuku!
 • 2016-05-31 12:58 | janekwisniewski

  Re:Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  nie bez kozery jakis madry czlowiek powiedzial ze podroze ksztalca.

  tak trzymac Panie Motyl , gdybym mial wiecej jaj i czasu tez bym happeningowal tych antychrystow , mowiacych jedno robiacych drugie.
 • 2016-06-04 00:55 | rs_

  Re:Człowiek-Motyl: Wysłałbym Polaków na Zachód

  @Mauro Rossi 2016-05-29 16:02
  "Na początek wysłałbym pana Hajncela do psychoterapeuty, później zaś dał mu jakąś prostą i uczciwą pracę."

  Nie pisz takich rzeczy, bo się księża przestraszą.