Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto w Polsce łamie konstytucję?

(28)
Konstytucję złamano w ostatnim czasie na pewno czterokrotnie. Choć PiS to kwestionuje.
  • 2016-05-30 12:41 | snakeinweb

Uzupełnienie

Gdzieś słyszałem, że już 9 ustaw jest dotkniętych niesubordynacją rządu w kwestii ich opublikowania. Jeśli to prawda to mamy do czynienia z uporczywym gwałceniem prawa i konstytucji.

Już kiedyś proponowałem, że powinna powstać specjalna, ale też poważna komisja/inicjatywa, którą tu nazwę roboczo Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Państwu, Prawu i Konstytucji, która powinna rejestrować, dokładnie opisywać takie przypadki oraz przygotowywać na serio zarówno pisma procesowe jak i rozwiązania prawne zmierzające do ścigania i surowego osądzenia winnych takich sytuacji. Takie przestępstwa powinny być nieprzedawnialne i wyłączone spod literalnej zasady niedziałania prawa wstecz.

Władza, która wypowiada zasadę, że działa tylko i wyłącznie w ramach przepisów prawa łamie absolutne jądro państwowości i praworządności i się z automatu delegalizuje. Z taką władzą się nie dyskutuje. Taką władzę należy obalić oraz ścigać i karać tak jak bolszewików i hitlerowców.

Mówię to serio. To co PiS tutaj wyprawia to jest Zbrodnia Stanu. Cała historia naszej cywilizacji prowadziła nas do pojęcia państwowości, której kręgosłupem jest zasada, że to właśnie władza musi być poddana restrykcyjnie przepisom prawa. Stąd ta formuła, że obywatelowi wolno wszystko, czego mu prawo wyraźnie nie zabrania, a władzy wolno tylko to na co prawo jej wyraźnie nakazuje lub pozwala. Przy odwróceniu tej zasady nie ma mowy o państwie praworządnym i cywilizowanym oraz o legalizmie uzurpatorskiej władzy. Tak więc za Kaczyńskim i spółką oraz kolaborantami należy zacząć pisać listy gończe a dyskutować jedynie za pośrednictwem organów ścigania i pism procesowych. Nawet gdy te drugie trzeba tymczasowo nieformalnie utworzyć.
  • 2016-05-30 16:35 | slima11

Re:Kto w Polsce łamie konstytucję?

Niestety ,nikt nikomu krzywdy nie zrobi.Bo mają na siebie haki .Przykład -obrona Ziobry przed TS.A nowe partie i ludzie nie maja przebicia.Wszystko zostanie zamiecione pod dywan ,a bioologia dopełni reszty. Parę groszy zarobią kiedyś historycy opisując te podle czasy.
  • 2016-05-30 17:34 | Aspiryna

Mówię to serio. To co PiS tutaj wyprawia to jest Zbrodnia Stanu.

`````````````````````````````````````````````````````````````````

Dokladnie tak... tyle, ze spora czesc polskiego spoleczenstwa
    wciaz tego nie dostrzega!
  • 2016-05-30 19:41 | Claudio

Kaczyńskiego i jego elektoratu nie obowiązują prawa logiki formalnej. Oni są obłędni. Logika poległa :-( Człowiek nie tylko rozumem się kieruje. A raczej odwrotnie emocjami.
  • 2016-05-30 23:27 | takei-butei

O, jak to dobrze, że Jaruzelski, Kiszczak i jeszcze paru innych wybrało rajskie wrzosowiska, dlatego pan profesor spokojnie mógł sofistycznym cepem logiki wyłoić skórę Piotrowskiemu. A, kto to taki ten Piotrowski?
  • 2016-05-31 08:07 | wolenski

takei-butei
    O, jak to dobrze, że Jaruzelski, Kiszczak i jeszcze paru innych wybrało rajskie wrzosowiska, dlatego pan profesor spokojnie mógł sofistycznym cepem logiki wyłoić skórę Piotrowskiemu. A, kto to taki ten Piotrowski?
    * O, jak to dobrze, że takei-btei, zachowując wszystkie zasady logiki, pomylił Piotrowicza z jakimś Piotrowskim. W ten sposób takei-bueti spokojnie pozostał SOBĄ i wyłoił skórę SAM SOBIE.
    Woleński
  • 2016-05-31 10:25 | takei-butei

A swoją drogą: to b. ciekawe: dwaj byli towarzysze, którzy wspierali dyktaturę, dziś uczą, jak nie łamać prawa... No, ale ja nie wspierałem dyktatury ani nie byłem towarzyszem... Kilkadziesiąt milionów Polaków też nie wspierało, też nie było towarzyszami i wiedziało... Nas nie trzeba uczyć...
  • 2016-05-31 12:04 | takei-butei

2016-05-31 08:07 | woleński

Panie profesorze, to już wiem, sianem wykręca się pan idealnie. Ta pomyłka jednak świadczy na moją korzyść, co tak wytrawny logik dobrze wie. Na moją korzyść, bo nie znam tych pionków, ich nazwisk. Natomiast znam dobrze nazwiska figur, potężnych figur: Jaruzelski, Kiszczak i wielu, wielu innych. To oni rządzili.

Spokojnie więc pytam, co z Jaruzelskim, Kiszczakiem? Czyżby jakiś tam pionek Piotrowski/Piotrowicz rządził Jaruzelskim? Z logiki pana profesora wynika, że tak. Dlatego pan profesor sofistyką łoi pionka Piotrowskiego/Piotrowicza... I to nie jest pomyłka, a świadome działanie.
  • 2016-05-31 12:16 | takei-butei

A swoją drogą, bardzo jestem ciekaw, skąd pan profesor wie, że spokojnie pozostałem SOBĄ? Jaki ma pan dowód? Pan naukowiec, więc proszę o dowód. Przed paroma dniami, przyznaję, byłem sobą, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Teraz jestem zwolennikiem dyktatury, czcicielem Jaruzelskiego, wyparłem siebie z siebie. Proszę - jeśli pan profesor łaskaw - pisać, że ja to komunista wierny helota generała Jaruzelskiego.
  • 2016-05-31 17:03 | Aspiryna

Spokojnie więc pytam, co z Jaruzelskim, Kiszczakiem? Czyżby jakiś tam pionek Piotrowski/Piotrowicz rządził Jaruzelskim? Z logiki pana profesora wynika, że tak. Dlatego pan profesor sofistyką łoi pionka Piotrowskiego/Piotrowicza... I to nie jest pomyłka, a świadome działanie.

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    PRl-owski prokurator to nie byl zaden "pionek"!

P.S. Moze wytlumaczysz dlaczego twoj Nad-Prezes (Kaczynski) uwielbia
    rozne sierotki po PRL-u i z otwartymi rekami przyjmuje je
    do swoich partyjno-mafijnych struktur. Dlaczego??
  • 2016-05-31 18:02 | takei-butei

2016-05-31 17:03 | Aspiryna

Już wyjaśniam, mój nadprezes przyjmuje sierotki po PRL-u na tej samej zasadzie, co PO przyjmuje sierotki po PRL-u. Prokurator w PRL-u to pionek. Figura to Jaruzelski, Kiszczak... Nie interesują mnie pionki, a króle. No, chyba że pionek rządzi królem...

A teraz może ty mi wyjaśnisz dwie sprawy: czym się różni towarzysz A współtworzący dyktaturę Jaruzelskiego od towarzysza B współtworzącego dyktaturę Jaruzelskiego? Zbieżność A oraz B z Piotrowiczem i Woleńskim niezamierzona.

I druga sprawa, skoro tak samo, jak i ty, uważam, że PiS ma strukturę partyjno-mafijną, to nadprezes jest także i twój, prawda?
  • 2016-05-31 18:33 | takei-butei

2016-05-31 17:03 | Aspiryna

Wbiłaś mi ćwieka w łepetynę, właściwie to nie ćwieka, a kilof. Proszę uprzejmie, oświeć mnie, dlaczego Piotrowicz to sierota po PRL-u, a Balcerowicz, a Miller, a Kwaśniewski, a Kuroń to już nie sieroty po PRL-u. Wszyscy należeli do PZPR, wszyscy wzmacniali dyktaturę, wszyscy tworzyli prawo dyktatury. Na jakiej podstawie jeden to sierota po PRL-u, a drugi bohater godzien stołka Prezydenta, Premiera Polski?
  • 2016-05-31 20:41 | wolenski

takei-butei
    "Nas nie trzeba uczyć..."
    * Raczej nie można z uwagi na opór materiału. Szczegóły niżej.
    ---------------------------------------------------------------
    "Panie profesorze, to już wiem,"
    * Niech takei-butei nie przesadza z zakresem swojej wiedzy.
    "sianem wykręca się pan idealnie."
    * Skądże, nie śmiałbym odbierać realnej paszy Panu takei-butei,
    "Ta pomyłka jednak świadczy na moją korzyść, co tak wytrawny logik dobrze wie."
    * Tak jest, o takei-butei świadczą pomyłki. Tylko i wyłącznie.
    "Na moją korzyść, bo nie znam tych pionków, ich nazwisk."
    Natomiast znam dobrze nazwiska figur, potężnych figur: Jaruzelski, Kiszczak i wielu, wielu innych. To oni rządzili.
    * Wiedza Pana takei-butei jest imponująca. Poodbnie jak niewiedza.
    "Spokojnie więc pytam, co z Jaruzelskim, Kiszczakiem?"
    * Spokojnie odpowiadam, że nic.
    "Czyżby jakiś tam pionek Piotrowski/Piotrowicz rządził Jaruzelskim? Z logiki pana profesora wynika, że tak. Dlatego pan profesor sofistyką łoi pionka Piotrowskiego/Piotrowicza... I to nie jest pomyłka, a świadome działanie."
    * Problem w tym, pojęcie wynikania logicznego jest całkowicie obce Panu takei-butei.
    ----------------------------------------------------------------------------
    A swoją drogą, bardzo jestem ciekaw, skąd pan profesor wie, że spokojnie pozostałem SOBĄ? Jaki ma pan dowód? Pan naukowiec, więc proszę o dowód.
    * To tylko hipoteza, ale, skoro takei-butei wyjawił, że (cytuję) "Przed paroma dniami, przyznaję, byłem sobą (chyba SOBĄ), ale od tego czasu wiele się zmieniło" mogę spokojnie przyjąć, że takei-butei jest obecnie KIMŚ-INNYM.
    "Teraz jestem zwolennikiem dyktatury, czcicielem Jaruzelskiego, wyparłem siebie z siebie. Proszę - jeśli pan profesor łaskaw - pisać, że ja to komunista wierny helota generała Jaruzelskiego."
    * Wystarczy jak takei-butei pisze tak SAM O SOBIE, nawet nie będąc SOBĄ lecz KIMŚ INNYM.
    Wleński
  • 2016-05-31 21:05 | Aspiryna

Ile wyrokow skazujacych wydal taki Kuron? Ilu ludzi cierpialo przez Kuronia??
    Albo niczego nie zrozumiales, albo udajesz, ze nie rozumiesz...
  • 2016-06-01 08:03 | takei-butei

2016-05-31 20:41 | woleński

To bardzo miłe ze strony pana profesora, że tak wielki pan profesor tak obficie cytuje takiego takei-butei. No, ja się odwdzięczę i nie pytać, czemu tak wielki pan profesor nie umie odpowiedzieć na kilka moich pytań.
  • 2016-06-01 08:07 | takei-butei

2016-05-31 21:05 | Aspiryna

Doprawdy nie potrafisz pojąć, że Kuroń wspierając dyktaturę, umożliwiał wydawanie wyroków przez prokuratora? To był system: jeden nie istniał bez drugiego. A co więcej - odpowiedzialność polityka jest większa od odpowiedzialności prokuratora.
  • 2016-06-01 08:27 | takei-butei

Z sianem jako realną paszą dla mnie to pan ma rację! Wolałem bowiem jeść siano, owies, byle tylko nie służyć PZPR. Wolałem nie mieć nic, byle tylko nie należeć do was, byle nie być jednym z was. Moim marzeniem było być rzeczą, bezrozumnym zwierzątkiem, rośliną, byle tylko nie być takim, jak wy z PZPR...

No, jednak tak małych rzeczy to nawet tak wielki pan profesor nie jest w stanie pojąć...
  • 2016-06-01 08:55 | takei-butei

Panie profesorze, jest taki wiersz Różewicza "Zostawcie nas". Autor pisze: "chciałbym być szczurem" - to w odniesieniu do wojny, byle jej nie widzieć, byle ją przeżyć.

Ten wiersz był mi bardzo bliski, ale w odniesieniu do was z PZPR. Chciałbym być rośliną, byle tylko nie wiedzieć, że jest PZPR. Byle tylko nie mieć z wami z PZPR nic wspólnego.

Nie, nie chciałem z wami walczyć, jak inni, nie chciałem nić robić, chciałem być jak trawa, byle tylko nie mieć świadomości, że jesteście wy, że jest PZPR... Choć nie było już wojny, to była PZPR i pan w niej, dlatego to prawda, co pisze poeta:

"my zazdrościliśmy
    roślinom i kamieniom"
  • 2016-06-01 09:13 | wolenski

To bardzo miłe ze strony pana profesora, że tak wielki pan profesor tak obficie cytuje takiego takei-butei. No, ja się odwdzięczę i nie pytać, czemu tak wielki pan profesor nie umie odpowiedzieć na kilka moich pytań.
    * To, że ktoś wystukuje znak ? na końcu jakieś frazy, nie znaczy, że postawił pytanie. Zakładając kontrfaktycznie, że takei butei postawił jakieś pytanie, a nie tylko użył znaku ?, jest różnica pomiędzy nieudzieleniem odpowiedzi na pytanie a brakiem umiejętności do udzielenia odpowiedzi. Wprawdzie, jak przypuszczam, ta dystynkcja jest zbyt subtelna dla jej zrozumienia przez takei-butei, ale komentarze czytają także inne osoby np. Aspiryna. Przy okazji, do Aspiryny: zakładanie, że takei-butei coś pojmuje jest bardzo ryzykowne.
    Woleński
  • 2016-06-01 09:29 | takei-butei

Uff! Wracam od weterynarza, który musiał mi zaaplikować końską dawkę, bo - szczerze przyznaję - pan profesor dał mi tęgie lanie, pisząc o tym, że siano jest moją realną paszą.

Weterynarz powiedział też, że realne siano jest 1000 razy lepsze i strawniejsze, niż komsomolskaja Prawda, jaką karmili mnie ludzie z PZPR. To fakt, traktowaliście mnie jak barana, ale ja wolę być baranem, bo przynajmniej nie należałem do PZPR.
  • 2016-06-01 13:03 | wolenski

Takei-butei ujawnia swoje marzenia:
    "Moim marzeniem było być rzeczą, bezrozumnym zwierzątkiem, rośliną, byle tylko nie być takim, jak wy z PZPR..."
    * Czasem marzenia spełniają się. I takei-butei został bezrozumnym zwierzątkiem. I tak jest nadal.
    Woleński
  • 2016-06-01 13:30 | takei-butei

2016-06-01 09:13 | woleński

No, właśnie, właśnie, przecież nie musi pan ani niczego zakładać, ani udowadniać, skoro ja sam piszę, że ja baran, że leczy mnie weterynarz, że moją paszą jest siano... Dziwne, że wielki pan profesor tego nie widzi, choć powtarzam: ja baran, mnie leczy weterynarz, jem siano.

Wszystko, wszystko, co pan profesor napisze na moją niekorzyść, dla mnie to zaszczyt. Tak, bo baran taki jak ja nie zapisał się do PZPR, nie wspierał dyktatury.

Żeby było oczywiste: wolałbym być skończonym idiotą, niż geniuszem jak pan. Pojmie to wreszcie pan? Powiem więcej, nawet gdyby mi dawano miliard złotych, to bym się nie zapisał do PZPR. Czy pański wielki umysł jest w stanie to pojąć?

Proszę więc pisać nie oględnie, a wprost, że jestem baranem, kretynem, idiotą. To tylko dla mnie pochwały, bo tak do mnie mówiono: zapisz się do PZPR, nie bądź durniem. Wolałem to drugie...
  • 2016-06-01 13:56 | takei-butei

Bardzo dziękuję i szczerze, że Pan Profesor odpowiada na moje wpisy, tym bardziej, że ma pan mnie barana, a pan wielki umysł. W istocie, jestem durniem.

Pańskie odpowiedzi są bardzo cenne: obrazują (dokumentują) ten czas, kiedy rządziliście. To było właśnie tak: dzień w dzień, w prasie, w telewizji, w radiu, w książkach, w SZKOLE! - traktowaliście wy z PZPR ludzi jak barany, karmiąc ich sianem komsomolskiej prawdy. Dlatego wielu się buntowało i dziś nie ma PZPR, ja się nie buntowałem, nie zwalczałem was. Moim marzeniem było: pozostać idiotą i NIE zapisać się do PZPR. Oba marzenia się spełniły. Na szczęście.

Dzięki Panu przypomniałem sobie aurę waszych PZPR-owskich rządów. Jak się czułem zaszczuty... Czas stracony, ale warto było tracić, aby czekać, bo PZPR nie ma.

Ps. Pańskie uwagi na temat logiki, logiczności..., hm, partia i dyktatura, jaką pan wspierał, to dopiero była LOGIKA!
  • 2016-06-01 14:33 | wolenski

takei-butei szczerze:
    "wolałbym być skończonym idiotą, niż geniuszem jak pan. Pojmie to wreszcie pan?"
    * Ale po co ten tryb warunkowy, tj. "wolałbym". Wystarczy "wole", tym bardziej, że własciwie winno być "jestem". I to pojąłem od pierwszego zapoznania się z Pańskimi wpisami. A propos, Moim marzeniem było: pozostać idiotą i NIE zapisać się do PZPR. Oba marzenia się spełniły. Na szczeście".
    * Spełnienie się pierwszego marzenia okazało się całkowicie niezależne od pierwszego. Każdy ma takie szczęście, jakie mu jest przeznaczone.
    Woleński
  • 2016-06-01 16:04 | takei-butei

Wielce czcigodny panie profesorze, ja też pojąłem od pierwszego zapoznania się z Pańskimi tekstami, że pan Mędrzec. Ze skruchą tu pisałem, że ja baran i idiota. Nie musi pan tego w kółko powtarzać.

A, szczęście przeznaczone... Proszę, proszę Mędrzec pisze: przeznaczone.., No, ja, głupek, nigdy nie powiem o przeznaczeniu. Człowiek zawsze ma wybór. Dlatego głupi nie wybiera PZPR, a mądry wybiera PZPR.

Logika barana jest barania: NIE należeć do PZPR i tym samym NIE wspierać dyktatury.

Logika Mędrca jest wyrafinowana: należeć do PZPR i wspierać dyktaturę, a potem zwalczać PZPR. To nie ma mój barani umysł, taka mądrość.

Dlatego dziękuję za słowa uznania pod moich adresem: poznanie się na moim idiotyzmie. Tak, idiota woli być idiotą, niż Mędrcem, bo idiota przynajmniej nie wspierał reżimu, jak pan...

Nadal pan tego nie pojmuje? Dziw nad dziwy.
  • 2016-06-01 20:52 | wolenski

Poprawka:
    Spełnienie się pierwszego marzenia okazało się całkowicie niezależne od drugiego. Każdy ma takie szczęście, jakie mu jest przeznaczone.
    Uproszczenie:
    Ale po co ten tryb warunkowy, tj. "wolałbym", skoro dalej Pan pisze: "Moim marzeniem było: pozostać idiotą i NIE zapisać się do PZPR. Oba marzenia się spełniły." Ponieważ z A i B wynika A, więc Pan pozostał tym, o kim traktuje pierwsze z zacytowanych zdań.
    Woleński
  • 2016-06-02 08:03 | wolenski

takei-buteikontynuuje autoprezentację:
    "Logika barana jest barania."
    * Zwłąszcza w jej ilustracjach.
    "To nie ma mój barani umysł, taka mądrość."
    * Dokładniej mówiąc, jakakolwiek mądrość.
    Dlatego dziękuję za słowa uznania pod moich adresem: poznanie się na moim idiotyzmie."
    * Bardzo proszę, ale wedle stawu grobla. Przyznaje, że takei butei osiągnął wielki sukces w tym wypadku i to bez specjalnego wysiłku.
    Woleński
    PS. Pewne przysłowie wyraźnie głosi, kto komu ustępuje, więc .... Takei butei zapewne skorzysta.
  • 2016-06-06 20:49 | o_Onufry

Nauczycielka nie może być wychowawczynią, bo nie chodzi do kościoła? Sprawę zbada prokurator ...
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ciola.html
    ++++++++++++++++++
    Do mgr (z bożej łaski) Renaty JUNG
    Dyrektorki Świeckiej Szkoły Podstawowej Bezwyznaniowej Samorządowej w Niemczynie

Przypuszczam, że ma Pani poważne kłopoty z dynamiką zmian eklezjalnie-ultrastrukturalnych w naczyniach kapilarnych okolicy przednio-czołowej przy podstawie mózgu (warunkowane istnieniem mózgu potwierdzonego w oparciu o Tomografię...) towarzyszących ogniskowym uszkodzeniom szarej substancji w wyniku usakralnionej fotochemicznie indukowanej agregacji płytek krwi oraz czasowego ucisku na powierzchni podkorowej.
    Z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam, że ma Wielebna i nawiedzona potężne zmiany w komórkach śródbłonka, pericytach i astrocytach ściśle związane ze zmianami w błonie podstawnej i macierzy zewnątrzkomkórkowej zarówno w okolicy barierowej jak i bezbarierowej szarej substancji podczaszkowej i okolicy krzyża ogólnie znanej z tego, że nic tak do Boga nie zbliża jak rzeczone okolice krzyża.
    To jest naprawdę przykre, tym bardziej, że jako dar boży niestety nieuleczalne a mając na względzie iż per espera ad astra - cel ten uświęcają każde, w tym jej wielebności środki dane przez Boga ku doświadczeniu ciernistej drogi zbawienia.
    Jest mi naprawdę przykro z tego powodu, ale niech się jej Wielebność nie załamuje i nie szuka u nauczycieli okazji do odreagowania tej przypadłości.
    Noś zatem o świętobliwa dalej ten krzyż, który ci Stwórca wrzucił na plecy w łaskawości swojej i miłości niewyobrażalnej, a być może zostaniesz zbawiona.
    Podążaj więc dalej Wasza Dyrektorska Mość swoją drogą i niech Cię to usakralnione szamaństwo na manowce zbawienia skutecznie dalej prowadzi drogą umartwienia.
    Amen
    szkola-niemczyn@wp.pl;