Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Blogerka Kataryna: PiS mnie rozczarował

(14)
Rozmowa z Kataryną, znaną blogerką i felietonistką „Do Rzeczy” o rozczarowujących rządach PiS i walce pisożerców z pisofilami.
  • 2016-05-31 19:33 | Żabski

dobry wywiad, bardzo ciekawa rozmówczyni

Przeczytałem z duża przyjemnością. Argumenty Kataryny bardzo ciekawe i wyważone. Miło doświadczyć rozsądku, umiarkowania i dystansu z prawej strony, bo to niestety raczej rzadka sytuacja. Mam tylko jeden problem. Zaskakuje mnie u tak wytrawnej obserwatorki sceny politycznej to zaskoczenie tym co robi PiS, wszak ta partia była już u władzy i pokazała jak władzę pojmuje, jako wojnę na zniszczenie przeciwnika, w której nie ma żadnych reguł. Tu nie ma istotnej zmiany pomiędzy PiS 2005 a PiS 2015, skąd więc to zaskoczenie?
  • 2016-05-31 21:02 | Aspiryna

Re:Blogerka Kataryna: PiS mnie rozczarował

Tu nie ma istotnej zmiany pomiędzy PiS 2005 a PiS 2015, skąd więc to zaskoczenie?

``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    Poza tym, PiS to wciaz nie jest "normalna" partia polityczna. To specyficzny
    stan umyslu!
  • 2016-05-31 23:35 | tete

niestety jedna jaskolka wiosny nie czyni... ale pozostajac w konwencji, ktora przyniosla nowa rzeczywistosc, nie zdziwilbym sie, jesli okazaloby sie, ze ta rozmowa to jakis fejk :)))
  • 2016-06-01 10:45 | bokaj

"W wielu przypadkach mam poczucie, że im nie chodzi o prawdę. Tylko o to, żeby skopać. Żeby dowieść z góry założonej tezy, że PiS jest złe."

A ta "z góry założona teza" - to skąd się wzięła? Aby nie z obserwacji faktów i poczynań wcześniejszych PiS-u?
    Pani Kataryna ustawia antagonistów PiS-u w roli irracjonalnych osobników, którzy - nie wiedzieć czemu - chorobliwie nie czuja sympatii do Prezesa i Jego owieczek.
    Ja pamiętam własne doświadczenie, kiedy długo nie miałem jasności, z kim mi bliżej: z PiS czy z PO? Z czasem jednak kolejne poczynania Prezesa i spółki przechyliły moja sympatię jednak na stronę PO, a nie PiS.
    A teraz tylko się to we mnie utrwala...
  • 2016-06-01 14:21 | turpin

"Albo liczą, że ludzie będą tak wdzięczni za 500 plus i program mieszkaniowy, że ich znowu wybiorą. (...) Ale to jest głupie"

Dokładnie tak jest i będzie, i nie ma między tym sprzeczności. 'Ludzie' w swej masie PiS popierają i ponownie wybiorą. Właśnie za te pinćset złotych. Pani K. nie jest typowym wyborcą tego ugrupowania, bo PiS dokonał rzeczy, która w historii tego Umęczonego Narodu udała się wcześniej chyba tylko Konfederatom Barskim, choć w nieporówanie mniejszym stopniu - skutecznie skupił głupców. To wystarczy, by rządzić.
  • 2016-06-01 23:09 | Sylwester1955

Pani Kataryna nie chce się przyznać, że partia, którą bezkrytycznie popierała okazała się taka jak opisywali ją przeciwnicy PiS. Jeśli ktoś nie widział pisowskiego zakłamania i fałszu, agresji i wrogości wobec oponentów to śmiem powątpiewać o nim jako o wartościowym "blogerze politycznym". Za mało wiedzy o świecie i mechanizmach polityki. Za dużo chciejstwa. Wygląda na to że pani Kataryna jak komuniści w stalinowskich łagrach - partia słusznie mnie skazała.
  • 2016-06-02 09:51 | Berda

Naiwność osoby uznawanej za przenikliwą komentatorkę krajowej polityki poraziła mnie jak prąd z gniazdka.
  • 2016-06-02 15:05 | malpa-z-paryza

ciekawy wywiad, czasami zdarzalo mi sie czytac blog Kataryny. Cenilam i cenie u niej pozycje wywazona, metoryczna, ba nie zawsze sie zgadzalam, ale jest to osoba , z ktora mozna dyskutowac. I tym bardziej jestem zdziwiona jak osoba tak inteligentna mogla sie nabrac! cos jest nie tak..

no, jescze trzeba troche czasu, aby pani Kataryna oficialnie powiedziala co mysli o PiS i zrobila swe coming out.
  • 2016-06-02 15:22 | lusia24

W tym wywiadzie najbardziej zaskoczyły mnie poglądy pani Katarzyny z czasów przed wygraną PiS. W PiS widziała "autentyczny szacunek dla obywatela". "PiS jedyną partią, która chce ewidentne patologie polskiej demokracji ukrócić i zbudować kraj z normalną debatą publiczną" Chyba żyłyśmy w innych krajach, Jarosław Kaczyński nie ukrywał swoich poglądów na "obywatelskość", jak widział przyszłość demokracji można było wyczytać choćby w projekcie konstytucji, a walkę z Trybunałem Konstytucyjnym rozpoczął już w latach 2005-2007, tylko wtedy nie zdążył. Również rozpoczął wtedy walkę z sądami tzw "impossibilizm" prawny, który miał mu uniemożliwiać wprowadzanie zmian. Rzeczywiście z poglądami pani Katarzynie najbliżej do partii Razem.
  • 2016-06-02 17:15 | Aspiryna

PiS-owscy propagandzisci nie spia, juz zdazyli rzucic sie na "Kataryne" i opluwaja Ja swoim jadem i zolcia!
  • 2016-06-02 23:28 | gramin

Dzisiaj, 2 czerwca, w odpowiedzi na ten wywiad rozpoczął się proces niszczenia wizerunku i dobrego imienia Kataryny przez PiS-owskie internetowe bojówki.
    W tym kontekście pogląd, jakoby "przez lata z każdego, kto próbował mieć inne niż mainstream zdanie na temat czegokolwiek – kultury, spraw zagranicznych albo gospodarki – robiono oszołoma, wstecznika, prawie faszystę, który nie powinien mieć głosu w publicznej debacie" nabiera zupełnie innego wydźwięku.
    Pani Kataryna rozmawia w sposób wyważony i kulturalny, okazuje się jednak osobą strasznie naiwną i zupełnie nie rozumiejącą mechanizmów według których działa "jej formacja". Ta dziecięca naiwność totalnie ją dyskwalifikuje jako poważnego komentatora sceny politycznej.
    PiS zachowuje się nie jak partia polityczna, ale typowa sekta. Nie ma zwolenników, lecz wyznawców, od których oczekuje bezgranicznego i bezkrytycznego poparcia. Jakakolwiek krytyka, chociażby najmniejsza, linii partii, czy - jeszcze gorzej - jej lidera traktowana jest jak zdrada i zaprzaństwo. No i natychmiast cała machina propagandowa błyskawicznie kierowana jest na zniszczenie owego odszczepieńca. Kilka miesięcy temu doświadczyła tego prof. Staniszkis, dzisiaj dopadło to Katarynę.
    Po wywiadzie dla Polityki nikt już nie będzie "kłaniał się głęboko jej inteligencji oraz odwadze", od dzisiaj jest wrogiem PiSu i jego "podłej zmiany". Ciekawi mnie, czy po tym doświadczeni Kataryna otrzeźwieje z sekciarskiego zauroczenia, czy dalej będzie naiwnie oczekiwała na zbawienie, które jakoby ma z PiSu wyjść?
  • 2016-06-03 08:47 | jakowalski

Berda – mnie też naiwność osoby uznawanej za przenikliwą komentatorkę krajowej polityki poraziła jak prąd z gniazdka.
    Aspiryna - różnice między PO a PiS są głownie personalne a nie ideologiczne. Obie te partie są przecież za kapitalizmem, tyle że PO jest bardziej liberalne a PiS bardziej konserwatywne.
  • 2016-06-04 13:14 | mordenga

To się Kataryna przekonała z kim podziela fascynację Kaczyńskim. W ostatnim wpisie na Twiterze napisała, że "nikt jej tak nie hejtował jak elektorat PiS to daje do myślenia". I to jest właśnie esencja jej całej dotychczasowej działalności jako blogerki. Myśleć trzeba było wcześniej, nie jest pierwszą osobą, którą spotkał taki los. Kiedy innych to spotykało, to jakoś myślenie nie było w jej głowie. Dopiero kiedy dotknęło ją to osobiście zauważyła problem. Kiedy pisowskie trolle hejtowały innych dziennikarzy, sędziów, polityków, artystów i jak powyżej ktoś wspomniał profesorów Staniszkis i Bugaja było ok. Najzabawniejsze jest to, że ten wywiad jest miękki i delikatnie krytyczny wobec PiS. Ale tam nie ma miejsca na odstępstwa od myśli wodza. Nawet jeśli zmienia zdanie z dnia na dzień. I to innych to środowisko określa mianem lemingów.
  • 2017-01-16 21:48 | jaryy66

Dzien dobry ,
    Domagam sie litosci dla tego kraju. W wywiadzie p. Kataryny ani jednego zdania nad ktorym mozna by sie zastanowic i przemyslec .
    Partia zbudowana na klamstwie (smolenskim ) i na budowaniu i podsycaniu nienawisci wsrod Polakow nie ma przyszlosci. Co nie znaczy ze nie bedzie jeszcze rzadzic przez jakis czas , ale skonczy jak PZPR . Wierze w nieskonczona glupote obywateli zrzeszonych w tej partii, ktora ich zaprowadzi na smietnik historii Tam nie zostal ani jedna osoba , z ktora madry czlowiek moglby sie identyfikowac lub podyskutowac . Jak zwykle bywa , zaplacimy my obywatele Pozdrawiam japa