Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

(10)
Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny odmówiła przyjęcia honorowego patronatu dla Parady Równości.
 • 2016-06-11 10:19 | AOlsztynski

  Poszli po rozum do głowy

  Dobrze, iż ratusz nie musi oddawać 300 tys. za ciągłe remonty tęczy na placu Trzech Krzyży :)
 • 2016-06-11 12:37 | Markovit

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  no coz p. Gronkiewicz - Waltz tym razem , w tegoroczna pararade rownosci wpisuje sie w narracje pisowska . a co by bylo jak by p. prezydent miasta Wawrszawy urodzila sie dzieckiem o plci meskiej i do tego gejem - wola boska jest nieograniczona - i czy miala takie same warunki do robienia kariery dydaktyczno- politycznej jakie miala od 1989 r.?
 • 2016-06-11 14:50 | Zabrzanin

  Musi? Może? Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  Pani prezydent zachowuje neutralność. Nie musi patronować na życzenie. Nie musi się określać światopoglądowo. Atak w stylu: jak nie z nami to przeciw nam, jest rażącym nadużyciem. Bo wtedy prośba staje się żądaniem. A porównanie PR z labradorami...brak słów. Życzę PR aby się udała i była przekonująca.

 • 2016-06-11 17:06 | Sylabariusz

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  W tekście występuje manipulacja. Minister Błaszczak wcale nie interweniował z powodu brutalnego zatrzymania "radnej PiS", ale w sprawie brutalnego zatrzymania, z użyciem nieadekwatnych względem zagrożenia środków, KOBIETY. I wyraźnie o tym wspominał... Sprowadzanie jego interwencji do aktu będącego li tylko wyrazem partyjnej lojalności jest wyjątkowo nieuprawnione i krzywdzące.

  Bardzo dobrze się stało, że prezydent stolicy odmówiła swojego honorowego patronatu nad paradą. Urzędnik powinien stać niejako ponad, nie angażując się w bieżącą, często budzącą kontrowersje i wywołującą skrajne stanowiska, dyskusję. Parada właścicieli labradorów tak skrajnych emocji i stanowisk nie wzbudza. Podobnie Pani nie spodobałoby się zapewne, gdyby honorowym patronatem została objęta parada środowisk ONR itp.
 • 2016-06-11 17:10 | Claudio

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  Pani Prezydent jest zdeklarowaną katoliczką oraz konserwatystką. Po tej linii dostała świetnie płatną posadę prezesa NBP. W obecnej atmosferze politycznej nie spodziewałbym się innej decyzji.
  Decyzja napewno wpisuje się w obecny trend ideologiczny. W kraju, którym rządzi ultrakonserwatywny i endekoidalny PiS nie ma miejsca dla osób LGBT (Istnienia takich osób nie przewiduje jedynie prawdziwa religia). Mogą co najwyżej żyć sobie w 'podziemiu' i cieszyć się, że nie są otwarcie szykanowani lub jak było wcześniej paleni na stosach.
  Kto wie, jak tak dalej pójdzie to będą w RP IV czyli PRL PiS przymusowo resocjalizowani, aby dopasować rzeczywistość do jedynie słusznej doktryny. Współczuję, ale nie mogę w żaden sposób pomóc. Dobrze, że nie jestem uczniem (Musiałbym chodzić na de facto przymusowe lekcje katolicyzmu i zdawać matury) czy pracownikiem sektora publicznego czyli w obecnych warunkach sektora partyjnego.
  Ciemnogród góra na wszystkich frontach.
 • 2016-06-11 21:03 | sztubak

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  Pani Gronkiewicz-Walc ma zapewne trochę dalsze polityczne ambicje, może przyszła pani Prezydent więc z oczywistych względów w tak kontrowersyjnym towarzystwie pokazywać się nie może.
 • 2016-06-12 01:14 | gramin

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  @ Sylabariusz
  Jedyną manipulacją z którą mamy tutaj do czynienia, to twój komentarz.
  Wszyscy obywatele, niezależnie od płci, wieku, czy wzrostu są równi wobec prawa. Jeżeli człowiek, niezależnie od tego, czy jest kobietą, czy mężczyzną zachowuje się agresywnie, to policja ma prawo interweniować. Akurat pani Kołakowska jest znana ze swoich zatargów z prawem, więc zapewne policja miała po raz kolejny podstawy do interwencji. Błaszczak pozując na rycerza broniącego czci niewieściej jest zwyczajnie niepoważny, ponieważ wszyscy wiedzą, że gdyby owa agresywna "kobieta" nie była córką jeszcze bardziej agresywnej radnej PiS, to jej zatrzymania nikt by nawet nie zauważył. Natomiast ty powielając te bzdury jesteś wyłącznie śmieszny.
  Na dodatek nie rozumiesz czym jest państwo prawa. Parada Równości upomina się o równość wobec prawa o której wcześniej pisałem. Co jest takiego skrajnego w dopominaniu się przestrzegania zasady równości? To, że religijni bigoci nienawidzą inności, to jest już ich i ich zaburzeń sprawa. Prezydent stolicy, który chce uchodzić za obrońcę wolności i demokracji ma moralny obowiązek objąć patronatem działania w obronie owej wolności podejmowane.
  Porównanie PR do działań chorych z nienawiści młodzieńców z faszystowskiego ONR jest zwyczajnie niepoważne. Z jednej strony mamy walkę o równość wobec prawa, z drugiej mowę nienawiści i dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. PR nikogo nie wyklucza, nikogo nie poniża, nikogo nie stygmatyzuje. Domaga się jedynie takich samych praw i obowiązków wobec różnego rodzaju mniejszości, nie tylko seksualnych.
 • 2016-06-12 19:17 | malpa-z-paryza

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  oto cala hipokryzja pani prezydent i PO...
  czy jescze ktos sie nabierze?
 • 2016-06-13 00:44 | suwer

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  Uważam, że p. Gronkiewicz-Waltz dobrze zrobiła. Urząd prezydenta miasta (i nie tylko ten) nie powinien, uważam, patronować żadnym (podkreślam - żadnym) akcjom o charakterze światopoglądowym.
 • 2016-06-13 08:56 | J.E. Baka

  Re:Parada Równości bez honorowego patronatu prezydent stolicy. To rażąca niekonsekwencja

  Przepraszam, ale czego się Pani spodziewała po HG-W? Taka sama katolicka konserwatystka, jak więcej niż połowa PO. A Niesiołowski i inni? Jest coś tragicznie śmiesznego w tym, że lewicujący dziennikarze liczą na PO w kwestiach mniejszości seksualnych.