Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żołnierze wyklęci

(4)
2016-06-12 09:51 | jakowalski
rabin33
Cofnijmy się w czasie i popatrzmy na historię z drugiej strony. (Potraktujmy jednak wszystko w dużym uproszczeniu dla czystości wywodu). Wyobraźmy sobie, że to Anglosasi wyzwalają Polskę a Sowieci zatrzymują się gdzieś w okolicach Bugu. Wywołujemy ZWYCIĘSKIE powstanie w Warszawie i Anders przyjeżdża na białym koniu. Na Rakowiecką trafiają komuniści (a co nie trafiliby?): Bierut, Gomułka, Spychalski et consortes. Moczar, natomiast organizuje partyzantkę. Władza likwiduje ją po paru latach, sytuacja polityczna względnie się stabilizuje. Mija pięćdziesiąt lat i komuniści odzyskują władzę. Wtedy okazuje się jak brzydko postępował poprzedni aparat bezpieczeństwa na przełomie lat 40-tych i 50-tych ub. wieku. Dochodzi do ujawnienia dokumentów o ewidentnych zbrodniach. Tortury, fingowane wyroki śmierci, setki zabitych w nieznanych i podejrzanych okolicznościach. Pojawia się pojęcie "żołnierze wyklęci". Niemożliwe?, Możliwe.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20225111,muzeum-zolnierzy-wykletych-dyrektor-podal-date-otwarcia-i.html#BoxLokWawLink