Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przy-PISy Redaktora Naczelnego

(21)
Po wielu tygodniach przygotowań 15 czerwca rusza portal OKO.press.
 • 2016-06-15 19:03 | sztubak

  Otwieramy OKO

  Pomysł dobry pod warunkiem, że w równej mierze będziecie mieli OKO na opozycję.

 • 2016-06-15 19:28 | Aspiryna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Czy redakcja moze podac numer konta "OKO.press"?
 • 2016-06-15 21:04 | snakeinweb

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Strasznie podejrzane te nazwiska organizatorów. Dlaczego każda inicjatywa polityczno-społeczna wychodzi z tak wąskiej grupy mającej monopol na media? Natomiast wszelkie oddolne inicjatywy (takie na poziomie powiatu i gminy) są z góry skazane na niepowodzenie i na nieistnienie.

  Pan Pacewicz z GW tworzy opozycję dla systemu! Brzuch mi się trochę trzęsie ze śmiechu. Przecież to są wewnętrzne koleżeńskie rozgrywki, a nie żadne inicjatywy społeczne.
 • 2016-06-15 22:31 | Aspiryna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Natomiast wszelkie oddolne inicjatywy (takie na poziomie powiatu i gminy) są z góry skazane na niepowodzenie i na nieistnienie.

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Jak wyobrazasz sobie tworzenie (profesjonalnych) mediow na "poziomie powiatu i gminy"? Jak??
 • 2016-06-16 00:37 | edan

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Doprawdy wzruszyłem się na tą „niezależną” , „społeczną” i „obywatelską” inicjatywą. Szkoda tylko, że jak przez 8 lat państwo zawłaszczała PO, „P” jak również „GW” wykazywały serwilizm w stosunku do ówczesnej władzy („Tusku musisz!”). Jakieś tam OKO nie było potrzebne, doprawdy dziwaczne rozumowanie (mniemam, że wtedy OKO miało problem z dioptriami). Jakie to trywialne, że każdej władzy przecież należy patrzeć na ręce i najlepiej trzymać się od niej (pod względem towarzysko-adoracyjnym) z daleka. Spoufalanie się z jakąś opcją polityczną czyni z danego medium źródło wiedzy niewiarygodnej. „P” w polskiej walce politycznej stanęła po stronie Tuska i jego partii stając się tym samym jednym z elementów ówczesnej władzy, której Polacy jesienią zeszłego roku podziękowali. Ups, taka istota tej nieznośnej demokracji. „Oni” teraz zakładają OKO więc poza sukcesami, życzę również tej wzniosłej i zacnej inicjatywie – jak w przyszłości premierem zostanie Petru – aby nie oślepło.
 • 2016-06-16 03:52 | echidna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Małą dygresja - czy rzeczywiście musicie Państwo wprowadzać słownictwo obce? Na marginesie: Spotlight to całkiem spora sieć sklepów z materiałami, przyborami do szycia itp - to Australia. Nic wspólnego z kroniką śledczą. Albo Dział „fact-checkingu”?
  Wspominam o tym "na marginesie" bowiem niefortunna (czytaj: znana w innym kontekście) nazwa może kojarzyć się różnie w różnych państwach. A język polski jest tak piękny.
  Miejcie też i OKO na tak drobny (niby) fakt. I dbajcie chociaż WY o NASZ język.
  Rozpoczynając działalność macie Państwo szerokie pole do popisu na niwie językowej. Jako pierwsi i może JEDYNI.

 • 2016-06-16 10:10 | snakeinweb

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  @ Aspiryna

  Media, zwłaszcza profesjonalne, są od tego by relacjonować rzeczywistość a nie ją kreować. Profesjonalne media takie jak GW czy Polityka powinny wykonywać od 25 lat misję kontrolną, jaką ma robić to OKO. Więc albo tego nie robią, albo straciły wiarygodność skoro wymyśla się "inicjatywę obywatelską" OKO ... w redakcjach tych mediów.

  Więc to jest pomieszanie z poplątaniem a "inicjatywy obywatelskie" tworzone przez ikony tych mediów są jakby z góry mało wiarygodne. To pokazuje jak dramatycznie i patologicznie zamknięty jest polski system medialno-polityczny. A media są częścią tego systemu blokady, bo nie robią tego co do nich należy w systemie demokratycznym.

  Lepiej by się zajęły problemem: dlaczego obywatele z poziomu gminy i powiatu nie mają absolutnie żadnej kontroli nad swoimi "posłami" zamiast tworzyć kolejne pseudo partyjki i pseudo obywatelskie inicjatywy.
 • 2016-06-16 10:37 | mzak

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Przejrzałem, żadnych rewelacji! Oprócz patrzenia na ręce nowej władzy, poproszę o opisy dokonań poprzednich. Byłoby ciekawe, np. kto i dlaczego wprowadził do Polski OFE, ile to kosztowało budżet państwa. Albo: kto odpowiada za rozwój szkodliwych dla państwa umów śmieciowych? I trzeci temat: Jakie są efekty wydania ponad 900 mln zł polskich na rozwój tzw. ekonomii społecznej? Można dorzucić pytanie retoryczne: kto odpowiada za wydanie miliardów złotych polskich na budowę, dzisiaj się to nazywa Polską Cyfrową i i brak większych efektów tych wydatków? Tematy są bogate pokazują wiele o wolnościach Najjaśniejszej RP. Tuzy dziennikarskie jakie firmują portal OKO.press powinny mieć wiedzę na powyższe tematy i podzielić się nią obywatelami.
 • 2016-06-16 11:15 | krebs06

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Wpłaca ten kto chce i kto uważa, że to ma sens. Jak komuś się rodzą podejrzenia to zawsze może wpłacić na coś innego, pomnik smoleński na przykład.
 • 2016-06-16 11:36 | krebs06

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  mzak
  oglądaj wiadomości, tak się wszystkiego dowiesz
 • 2016-06-16 11:58 | mzak

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Przykro mi, ale od lat nie oglądam telewizorni. Męczy mnie nachalna i od lat prymitywna propaganda!
 • 2016-06-16 15:50 | Aspiryna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  "Jakie są efekty wydania ponad 900 mln zł polskich na rozwój tzw. ekonomii społecznej?"

  Dodam wiec jeszcze jedno pytanie... jakie beda efekty wydania prawie 500 mln.
  zlotych na organizacje tzw. Swiatowych Dni Mlodziezy (katolickiej)?
 • 2016-06-16 15:57 | Aspiryna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  "Byłoby ciekawe, np. kto i dlaczego wprowadził do Polski OFE"

  Szanowny "mzaku",

  Na to pytanie mozesz odpowiedziec sobie sam, w ciagu kilku minut.

  Wg. "Wikipedia":
  "Otwarty fundusz emerytalny (OFE) – w Polsce: osoba prawna stanowiąca odrębną masę majątkową, zarządzana i reprezentowana przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne (PTE), działający na podstawie ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 989 (tekst jednolity))"

  Pozostaje ci tylko sprawdzic kto byl u wladzy w 1997 roku!
 • 2016-06-16 18:36 | AOlsztynski

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  „Jeśli OKO.press ma spełnić swoją rolę Ośrodka Kontroli Obywatelskiej, potrzebna jest zrzutka. Rozliczenia fundacji (non profit) będą transparentne, ale same wpłaty otoczone dyskrecją. Jeśli np. dostałeś 500 zł na dziecko, a nie jest ci nieodzowne, podziel się; każda wpłata, najlepiej regularna, będzie przyjęta z wdzięcznością.”
  To Soros już nie wystarczy? :)

  „Setki tysięcy przychodzą na manifestacje KOD, to pierwsi adresaci apelu.”
  Czy to tylko nie pobożne życzenia redaktora?

  „Przeprowadzamy na sobie pewien test na zdolność do rzeczywistej, społecznej mobilizacji; jeśli się nie uda, to znaczy, że jakoś zgadzamy się żyć w świecie Jarosława Kaczyńskiego.”
  A czy ktoś pytał 40% narodu, o życie (i jego jakość) w czasach Platformy?
 • 2016-06-17 00:37 | 4vvard

  -- gdzie była "Kontrola Obywatelska"

  przez poprzednie 8 lat ?

  w Platformie też "Obywatelskiej" ?
 • 2016-06-17 14:39 | mimoza1

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Moze powinnismy dac szanse OKO,w Polityce czy Wyborczej dziennikarze nie na wszystko moga sobie pozwolic,calkowicie niezalezne OKO bedzie moglo.Poza tym,nauczeni smutnym doswiadczeniem z PO,zaczna pisac rzetelniej i uczciwiej, mam nadzieje...Chcialabym jednak uslyszec huk uderzenia sie we wlasne piersi od w/w dziennikarzy i przynajmniej slowo przepraszam za poprzednie 8 lat.
 • 2016-06-17 23:02 | Aspiryna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  przez poprzednie 8 lat ?

  w Platformie też "Obywatelskiej" ?
  `````````````````````````````````````
  Podsluchy "kelnerow"?

  Wprost? W Sieci? Do Rzeczy? Gazeta Polska?
  Media "ojca" Rydzyka?
 • 2016-06-18 09:15 | AOlsztynski

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  @Aspiryna

  Proszę spojrzeć trochę szerzej, bo inaczej pomyślimy iż jest pani aktywistką jednej strony...
 • 2016-06-18 17:34 | jakowalski

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  Niestety, ale zamiast zwalczać poglądy pani premier, "Polityka" zwalcza jej osobiste koligacje, czyli inaczej atakuje ją ad personam. Jakże nisko upadła sztuka erystyki w Polsce.:-(
  I jak to już pisałem - szkoda, że nie ma dziś, tak jak dawniej, czyli za czasów nieboszczki Polski Ludowej, jakiejś niezależnej od polskich władz radiostacji typu n.p. Radia Wolna Europa (RWE) i pisma na wysokim poziomie, typu n.p. paryskiej „Kultury”, które krytykowały by nie tyle obecny rząd Polski, a system polityczny, który mamy obecnie w Polsce. Nie oszukujmy się – praktycznie wszystkie liczące się partie polityczne działające obecnie w Polsce są za kapitalizmem, w tym także Razem i oczywiście SLD a także i PiS, kolejna partia Korwina, zgrupowanie Kukiza oraz, last but not least, Platforma i Nowoczesna, A to jest z kolei ściśle związane z uwiądem nauk społecznych w Polsce, w tym szczególnie ekonomii, politologii i socjologii, jako że praktycznie wszyscy liczący się przedstawiciele tych nauk zakładają (najczęściej zresztą milcząco), że nie ma lepszego ustroju ekonomicznego niż kapitalizm a politycznego niż demokracja przedstawicielska w jej obecnym burżuazyjnym (liberalnym) wydaniu, a więc nie są one w stanie przedstawić realistycznego programu ratowania Rzeczypospolitej, która przecież w obecnych warunkach jej podległości Zachodowi poprzez UE, NATO i Konkordat, nie jest w stanie prowadzić samodzielnej polityki ekonomicznej, a więc skazana jest ona na rolę wasala, jak mnie półkolonii Zachodu – rynku zbytu na zachodnie nadwyżki i dostarczyciela taniej a wydajnej i nieźle wykształconej jak na potrzeby wykonywanych zawodów, siły roboczej dla zachodnich firm: zarówno tych, które działają w Polsce, jak też i poza jej granicami (emigracja ekonomiczna z przyczyn politycznych co najmniej kilku milionów Polaków Polski na tzw. Zachód – głównie do UK i Niemiec).
 • 2016-06-18 19:59 | Aspiryna

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  "AOlsztynski"

  Nie mam nic wspolnego z zadna partia polityczna obecnie dzialajaca w Polsce. A moje osobiste poglady moge okreslic jako umiarkowanie
  lewicowe.

  P.S. Uwazam, ze media prawicowe, "narodowe" (czy wrecz ultra-prawicowe) mialy w poprzednich 8 latach pelna swobode plucia, rzucania blotem i oczerniania. I w pelni z tej swobody korzystaly!
 • 2016-06-20 20:32 | AOlsztynski

  Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

  @Aspiryna

  Ale czy z oczerniania, plucia i rzucania błotem obecnej ekipy, teraz przez media liberalno-lewicowe wyjdzie coś pozytywnego? Oprócz korzystania ze swobody