Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

(11)
Większość Brytyjczyków – niewielka, ale co z tego, demokratycznie zdecydowała matematyka – nie chce żyć w formalnym związku z Unią.
 • 2016-06-24 13:30 | azur

  Rozwód z Europą

  Gdzie jest Waszczykowski z jego twierdzeniem, że najważniejszym strategicznym partnerem Polski jest W. Brytania? Pewnie Kaczyński kazał mu tak mówić.
 • 2016-06-24 14:25 | Alrus

  Re:Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

  To nie Brexit wtrącił Unię w kryzys - Brexit jest odpowiedzią na kryzys który narastał w Unii. I zanim politycy dążący do zjednoczenia Europy odpowiedzą sobie jakiej Unii chcą jej mieszkańcy, powinni zadać sobie pytanie, jakiej na pewno nie chcą. Tymczasem forsowano rozwiązania bardzo niepopularne, usiłując w szybkim tempie i w sposób mało demokratyczny narzucić nowe wartości, nowy sposób myślenia, w miejsce tych wykształconych przez wieki naszej historii. Nie zmienia się ludzi z dnia na dzień, ani przebudowuje funkcjonowania społecznych struktur bezkarnie.
  Jakiś czas temu Kohl zapewnił, że państwa narodowe to przeżytek. Otóż aby do tego doszło, wiele wody musi jeszcze upłynąć, a być może jest to tylko idea do której należy dążyć, ale spełnienia nie oczekiwać w okresie mierzonym życiem nawet najdłużej żyjącego człowieka. Grzech nadmiernego pośpiechu i myślenia życzeniowego europejskich elit zaowocował działaniami wzbudzającymi powszechny opór. Przeważyły szalę ostatnie - przyzwolenie na wędrówkę ludów mogącą w rezultacie zmienić oblicze znanej dotąd Europy.
 • 2016-06-24 15:17 | znudzony

  Re:Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

  "...trzeba zrobić wszystko, by rozwód był możliwie aksamitny, a sąsiedztwo możliwie przyjazne."
  Wrecz odwrotnie. Nalezy uczynic wyjscie z Unii wyjatkowo bolesnym i kosztownym doswiadczeniem dla separatystow by zniechecic innych. Jednoczesnie nalezy zachecic Szkotow i Irlandczykow by do Unii przystapili.

 • 2016-06-24 16:35 | sztubak

  Re:Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

  Nie tak dawno pewien geniusz oklaskiwany przez wielu innych równie genialnych wszystko wiedzących dupków ogłosił koniec historii.

  Troszeczkę pokory panowie geniusze.
 • 2016-06-24 16:36 | jakowalski

  Re:Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

  Wyjście UK z UE jest przede wszystkim klęską polityki ustępowania (appeasement) UK przez Brukselę, polityki, która dawała Wyspiarzom przywileje, niedostępne dla innych członków tejże Unii, w tym więc i dla Polski oraz klęską polityki PO (czyli inaczej Tuska), która to partia, pod jego i jego następców oraz następczyń „światłym” przewodem zgodziła się na dyskryminację Polaków w UK, w płonnej, jak to się zaraz okazało nadziei utrzymania UK w UE, zapominając jednak o tym, że Polacy otrzymali prawo do do legalnego pobytu i legalnej pracy w UK tylko dla tego, że ten pobyt a głównie praca Polaków UK opłaca się brytyjskim kapitalistom. Tak więc fakt, czy UK postanie w UE czy też nie, nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla Polaków, jako że będą oni tolerowani w UK tak długo, aż ich pobyt i praca w UK opłacać się będzie brytyjskim kapitalistom i ani dnia krócej czy też dłużej. Niestety, ale wyraźnie klasowy charakter Unii jest wciąż ukrywany, nawet przez, do niedawna lewicową, „Politykę”. :-(
 • 2016-06-24 18:47 | antymat

  Re:Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

  "Nalezy uczynic wyjscie z Unii wyjatkowo bolesnym i kosztownym doswiadczeniem" - że jak będziecie chcieli wystąpić z mojej podwórkowej bandy, to tak wam przyłożymy, że popamiętacie?
  Tylko czy każdy zechce być w bandzie podwórkowych chuliganów?
 • 2016-06-24 20:11 | zulu1

  --- Nowy partner strategiczny ---

  .
  .

  PISSu Krótka Lista potencjalnych
  strategicznych partnerów to replace UK :

  Andorra
  Buthan
  Papua New Guinea
  Siri Lanka
  Nepal
  Ivory Coast
  Malta

  .

  ..)
 • 2016-06-24 23:35 | ziuta91

  Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE, ale Wysoki Sąd zarządzi surowe alimenty.

  "Jeśli Brytyjczycy mogli wyrazić swą wolę w referendum, to czemu nie Francuzi, Niemcy, Włosi, Duńczycy, Holendrzy, Węgrzy czy Polacy?"

  Czemu nie ?
  Francuzi i Niemcy - bo to oni założyli Unię
  Włosi - bo rozpad byłby nieunikniony
  Duńczycy - kogo obchodzą Duńczycy ?
  Holendrzy - bo umieją liczyć
  Węgrzy i Polacy - bo bankomat przestanie dawać i trzeba będzie powiększyć chodniki pod konsulatami


 • 2016-06-25 13:17 | Jerzy zO.

  Re:Wielka Brytania może już tylko liczyć na łagodny rozwód z UE

  Pamiętam rok 1973 i pierwsze rozszerzenienie EWG, między innymi o Wielką Brytanię. Były to pierwsze lata czytania przeze mnie Polityki, ale hamletyzowanie i robienie łaski przez rząd Heath'a były spektakularnie komiczne. Ktoś wczoraj na Zachodzie przytomnie zauważył, że doszło do rozwodu, ale przecież to pożycie nie było sielanką od poczatku i właściwie nigdy.
 • 2016-06-25 18:17 | zulu1

  --- God save the Queen ---


  Great Britain minus :

  - Scotland
  - Ulster
  - Wales

  = Micro Britain

  .

  ..)
 • 2016-06-27 13:44 | Vera

  Nie rozumiem

  Nie rozumiem, dlaczego Pan Szostkiewicz wysila się pisaniem o jakichś siłach antyeuropejskich choćby w Niemczech. Tam 87% ludności ani myśli o wychodzeniu. Jeśli są z czegoś niezadowoleni to akurat z Polski, która po cichu nazywana jest już największym podżegaczem wojennym poza USA. Przecież spotkanie NATO określane jest jako spotkanie podżegaczy do wojny.
  Chyba bez Polski Niemcom byłoby w EU znacznie lepiej, a to na nich Unia się opiera. Nie na tych, którzy ciągle chcą pouczać i zmieniać traktaty.