Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kazimierz Bem w Polsce

(2)
2016-06-25 13:09 | Mam_swoje_lata
Polecam spotkanie autorskie i promocję książki ks. dr. Kazimierza Bema Słownik biograficzny duchownych ewangelicko‐reformowanych. Pastorzy i diakonisy Jednoty Małopolskiej i Jednoty Warszawskiej 1815‐1939.

[img]http://semper.pl/okladki/bem_plakat_internet.jpg[/img]

[url=http://bit.ly/1NnrMyv]opis książki[/url]

Miejsce: 28 czerwca 2016 r. (wtorek) o godzinie 17:00
Sala im. Joachima Lelewela
Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk
Rynek Starego Miasta 29/31
00-272 Warszawa

Kazimierz Bem — ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim (2001). Doktorat z prawa międzynarodowego obronił na Vrije Universiteit w Amsterdamie (2007). Studia teologiczne na Yale Divinity School zakończył jako Master of Divinity (2010) i Master of Sacred Theology (2012). Od 2011 roku jest pastorem ewangelicko-reformowanym w First Church in Marlborough (Congregational) UCC w USA. Oprócz pracy duszpasterskiej jest protestanckim publicystą zabierającym głos na tematy społeczne i polityczne. Jest członkiem redakcji internetowego Miesięcznika Ewangelickiego. W chwilach wolnych lubi czytać o szesnastowiecznych kalwinistach i podróżować. Jest autorem rozpraw naukowych i opracowań popularnych z historii reformacji i polskiego protestantyzmu.