Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Janina Paradowska nie żyje

(33)
Publicystka była związana z POLITYKĄ od 1991 roku. Była czołową komentatorką polityczną pisma, autorką audycji radiowych i telewizyjnych.
  • 2016-06-29 09:43 | Tadeusz Kalinowski

Re:Janina Paradowska nie żyje

To wielka strata, strata najbliższej osoby.R.I.P.
  • 2016-06-29 10:00 | ggpost

Z opiniami Pani Paradowskiej zgadzałem się w 99%. Z kim będę teraz się tak zgadzał ?
  • 2016-06-29 10:27 | Arco

Boże !!
    Dlaczego tak szybko odchodzą ludzie dobrzy i mądrzy ?
    Strata dla myślącej części Narodu - na pewno.
    Smutek - też na pewno.
    A tak naprawdę - brak słów.
  • 2016-06-29 10:55 | mt7

Nie mogę uwierzyć.
    Czuję wielki żal.
  • 2016-06-29 11:00 | Obserwer

Pani Janino, dziękuję za lata emanacji kulturą wiedzą oraz doskonałym warsztatem dziennikarskim.
    Za celność komentarzy i prawdę bez względu na osobisty interes.

Wróciła Pani do swojego Jerzego, do wspólnych rozmów i picia z Nim herbaty.
    Mimo smutku i pustki cieszę się Pani szczęściem.
    Pokój Wam.
  • 2016-06-29 11:08 | nastka

wielka strata

Od tekstów Paradowskiej zawsze zaczynałam lekturę Polityki, jej Poranki w TOK FM były moimi ukochanymi. Nie znam innej tak błyskotliwej, odważnej, bezkompromisowej, a przy tym inteligentnej i zawsze świetnie przygotowanej dziennikarki. Nie zawsze zgadzałam się z jej opiniami, ale zawsze brałam je pod uwagę, zanim wyrobiłam sobie własne zdanie na jakiś ważny polityczny temat.
    Pani Janino, dziękuję. Będzie mi Pani bardzo brakowało.
  • 2016-06-29 11:09 | dzimas

Bardzo smutna wiadomość - najszczersze wyrazy współczucia dla Bliskich i Redakcji.
  • 2016-06-29 11:12 | Odido

Tutaj można posłuchać archiwalnych audycji Pani Janiny Paradowskiej z Radia TOK FM: http://audycje.tokfm.pl/prowadzacy/Janina-Paradowska/6
  • 2016-06-29 11:15 | bacz14

R.I.P.
  • 2016-06-29 11:15 | ewaszwarc

Gdy usłyszałam tę smutną wiadomość w radiu zachciało mi się płakać. Pani Janina reprezentowała tę klasę dziennikarstwa, której próżno szukać wśród młodego pokolenia. A jednocześnie doskonale nadążała za współczesnością i ogarniała ją. Reprezentowała większość moich poglądów, ale nie tylko, po prostu bardzo ją lubiliśmy. Dzięki swoim audycjom była częstym gościem w naszym domu. Zaczęliśmy ją nawet nazywać Jancią, poufale, ale z ogromną sympatią i szacunkiem. Nikt nie potrafi jej zastąpić. Niech spoczywa w pokoju.
  • 2016-06-29 11:24 | Haszszu

Trudno opisać smutek jaką sprawiła wiadomość o śmierci pani Janiny Paradowskie. Przykro tym bardziej, że popełniłem liczne komentarze na jej blogu i uczestniczenie w tym blogu było wspaniałym doświadczeniem. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich.
  • 2016-06-29 11:35 | andrzej52

Nie wiem co napisać.
    szok.
    dlaczego porządni ludzie tak szybko odchodzą ?
  • 2016-06-29 11:42 | ladynixe

Była jedną z bardzo nielicznych kobiet, które lubiłam i ceniłam. Umysł, którego wielu mężczyzn mogło jej pozazdrościć, a przy tym kobieca przewrotność i subtelne poczucie humoru. Piękny i bogaty język, jakim się posługiwała, był jednocześnie dla każdej w miarę ogarniętej osoby zrozumiały. Niech gęś kopnie tych, którzy przyczynili się do pogorszenia jej samopoczucia. Opłakuję Panią.
  • 2016-06-29 11:53 | GruffEnuff

Bardzo smutna wiadomosc. Ogromnie bedzie jej brakowalo. Nikt nie dorowna jej w stylu i ostrosci jezyka i piora.
  • 2016-06-29 12:00 | j.baczewska

Tak strasznie mi żal. Politykę czytam od zawsze i Panią Paradowską w niej też. Pamiętam ją jako sprawozdawcę sejmowego w początku lat 90 - siątych. Była rewelacyjna. Będzie bardzo smutno bez niej. Najszczersze kondolencje dla wszystkich jej bliskich.
    Joanna Baczewska
  • 2016-06-29 12:12 | manim

Czuję bardzo wielki żal, że to już. Czuję, jakby odszedł ktoś bardzo mi bliski. To wielka strata. Odeszła Pani o wiele za wcześnie.
  • 2016-06-29 12:20 | Sebastian.Manka

Wielka strata. Bedzie mi jej naprawde brakowac :(.
  • 2016-06-29 12:20 | mpn

set Tibi terra levis
  • 2016-06-29 12:44 | Katarzyna S.

Jest mi strasznie przykro. Od lat czytam "Politykę" (zraziłam się od swojego taty - rocznik 1940, który czytywał "Politykę" od zawsze:). Nie mogę sobie wyobrazić, że już nie przeczytam artykułu Pani Janiny i nie usłyszę jej głosu w TOK FM. Czuję się tak, jakbym straciła kogoś bliskiego:(
  • 2016-06-29 12:54 | Katarzyna W.

Czekałam rano, bo miała być dzisiaj za pana Kraśkę. Byłam w szoku, kiedy się nie pojawiła. To było niemożliwe, zawsze przygotowana, nigdy nie spóźniona...
    Pani Janina była nie do zastąpienia. Kto poprowadzi tak Rozmowy dnia, czy Puszkę Paradowskiej?
    Płakać mi się chce...
    Żegnaj Pani Redaktor.
  • 2016-06-29 13:02 | adamo33

Bardzo smutna wiadomość.
    Będzie brakowało tekstów Pani Janiny.
    W pełni zgadzam się z powyższymi opiniami.
    Od siebie dodam, że niezwykle ceniłem Panią Redaktor za swoisty dystans do spraw, które komentowała. Za podążanie swoją ścieżką.Za unikanie instynktu stadnego.
    Przesyłam wyrazy współczucia.
  • 2016-06-29 13:09 | prolegomena

Bez celnego komentarza Pani Paradowskiej to już nie będzie ta sama "POLITYKA". Niepowetowana strata. Strasznie mi przykro.
  • 2016-06-29 13:37 | trayan

nie mmoge uwierzyc.... niech sie wkoncu ten 2016 skonczy bo jest coraz gorzej... Pani Janino dziekuje za wszystkie wspaniale teksty!!
  • 2016-06-29 13:38 | Mietek Horowitz

O śmierci Pani Janiny Paradowskiej dowiedziałem się w trakcie czytania jej najnowszego felietonu w dzisiejszej "Polityce". Jestem zdruzgotany. Obóz demokratyczny stracił właśnie jednego z najważniejszych komentatorów życia politycznego w Polsce. W dodatku w tak trudnych i niespokojnych dla nas czasach, kiedy "dobra zmiana" demontuje demokratyczne filary naszego państwa.

Należę do młodego pokolenia Polaków. Mam 26 lat. Od co najmniej 8 z uwagą czytam podsumowania tygodnia Pani Paradowskiej, wysłuchuje prowadzone przez nią Poranki w TOK FM, oglądam także jej wieczorne wywiady z politykami w Superstacji. Jej wkład w ukształtowanie i uporządkowanie moich poglądów politycznych jest nieoecniony. Dzięki niej stałem się świadomym obywatelem i lepszym człowiekiem...

Przesyłam wyrazy współczucia całej redakcji "Polityki", wszystkim dziennikarzom, którzy mieli przyjemność znać prywatnie i pracować z Panią Janiną. Trzymajcie się Kochani.
  • 2016-06-29 13:40 | psr18gh

Wielka strata. Odeszła od nas Pani Paradowska - pierwsze pióro polskiego dziennikarstwa.
  • 2016-06-29 13:58 | Obserwatorka

Pozostaje żal, że tak wcześnie odeszła Pani Janina. Będzie mi brak jej celnych komentarzy wygłaszanych spokojnym głosem. Szkoda, ze odchodzi tak wartościowy człowiek i dziennikarz, który szanował czytelnika, rozmówcę i słuchacza czy widza. Człowiek wielkiej kultury. Szkoda, że tak niewielu znajduje następców!
  • 2016-06-29 13:58 | michalkrecisz

Z przyjemnością, a równocześnie z wielkim smutkiem i żalem przeczytałem ostatni felieton Pani Janiny Paradowskiej. Z przyjemnością, bo jak zawsze argumenty w punkt i temat Brexit a sprawa polska, wyczerpany w kilku krótkich akapitach. Ze smutkiem i żalem, bo to niestety Ostatni, taki kawałek świetnego dziennikarstwa "pisanego". Mimo, że mam 31 lat "Politykę" czytam odkąd zacząłem cokolwiek kojarzyć, będzie już blisko 20 lat. Przyznam się, że nie zaczynałem czytać każdego numeru od artykułów Pani Janiny, najpierw strony "Na własne oczy", a później Pani Janina.
  • 2016-06-29 14:26 | asotox

Proszę przyjąć głębokie wyrazy współczucia - odejście Janiny Paradowskiej, to strata dla polskiej kultury i dziennikarstwa. Nie zgadzałem się z poglądami, komentarzami, punktem widzenia red. Janiny Paradowskiej. Nie zgadzałem się, a zarazem podziwiałem wysoką klasę i styl wypowiedzi oraz znakomite teksty. Podziwiałem w twórczości red Janiny Paradowskiej najwyższy poziom profesjonalizmu dziennikarza. Mało jest takich osób w Polsce - ale i w świecie również. Na Janinę Paradowską, tak prywatnie, zawsze można było liczyć - nikt nie zawiódł się. Wielka klasa prawdziwej Warszawy. Pani Janino, serdecznie Panią żegnam.

Przewodniczący Głównej Komisji Członkowskiej SDP (w latach 1995-1998)
  • 2016-06-29 14:31 | Bo2100

Tyle było złych informacji w tym roku. Dla mnie ta jest najgorsza. To tak, jakby odszedł ktoś bliski. Zawsze czekałem na jej "poranek w radiu TOKfm i na jej komentarze w Polityce. Świat staje się coraz bardziej pusty.
  • 2016-06-29 15:25 | seiendes

Nagła i ogromna strata dla polskiego dziennikarstwa i polskiego społeczeństwa, a to ostatnie szczególnie dziś mądrych dziennikarzy rozpaczliwie potrzebuje. Składam wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Pani Redaktor Paradowskiej.
  • 2016-06-29 16:03 | blotton13

Przyznam, że Politykę od wielu lat rozpoczynałem od tekstów Janiny Paradowskiej, której pióro było bardzo dobrej próby. Jej cotygodniowe omówienia tygodnia politycznego oraz komentarze odznaczały się - co rzadkie także i w Polityce - dobrym stylem. Potrafiła znakomicie dotrzeć do sedna podjętego problemu politycznego i oswietlić go z wdziękiem, inteligencją. Z przyjemnością oglądałem Jej wystąpień telewizyjnych, wypowiedzi radiowych. Choć polityka była Jej wielką pasją, to - dla mnie - głębokie uczucie nie przesłaniało w Jej wypowiedziach zdrowego rozsądku, nie porzucała Janina Paradowska trzeźwych ocen sytuacji dla uzyskania efektu. Cóż, zamilkła na zawsze bardzo dobra Dziennikarka. Wielka strata dla Polityki/polityki.
  • 2016-06-29 17:45 | J.S.

Brak słów,aby wyrazić wielkość straty.
    Wielka, wielka szkoda...
    Osierociła wielu...
  • 2016-06-29 20:15 | Kropkozjad

A już wydawało się, że p. Janina będzie zawsze w POLITYCE. Ja również, podobnie jak Haszszu, byłem częstym gościem na Jej blogu. Często spierałem się z Nią, ale zawsze wiedziałem, o co mam spierać się, ponieważ Jej dziennikarstwo charakteryzowało się jasnością i precyzją wypowiedzi. Była wielką damą polskiego dziennikarstwa.
    Niepokoiło mnie to, że Jej blog stopniowo zamierał. Komentatorzy zamieszczali wypowiedzi dalekie już od tematu przez Nią wywoływanego, ale czuło się w nich oczekiwanie na nowy temat przez p. Janinę przedstawiony. Ale to nie stało się i blog zniknął. Jeszcze sporadycznie p. Janina zamieszczała w POLITYCE swe artykuły.
    Ale dzisiejsza hiobowa wieść o Jej odejściu już na zawsze przekreśliła możliwość spotkania się w POLITYCE z Jej przemyśleniami i poglądami na różne ważne dla Polaków sprawy.
    Będzie Jej nam, czytelnikom POLITYKI bardzo brakowało. Zachowajmy więc dobrą pamięć o Niej i o Jej dziennikarskiej służbie.