Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


Na zawsze zapamiętam 29 czerwca

(1)
2016-06-29 21:06 | Szolek
Pani Janino!

Ostatni raz widziałem Panią na papierosie, w antrakcie "Ksiąg Jakubowych" w Powszechnym. Wyobrażam sobie, że te setki, tysiące mądrych słów, które Pani napisała i wypowiedziała przez całe życie płyną dziś gdzieś dalej -- najdalej. Oby tam, gdzie Pani teraz jest, nigdy nie zabrakło kawy, papierosów ani przestrzeni do bezpretensjonalnej, inteligentnej rozmowy.

Dziś zmarł też mój -- niestety niedoszły -- teść. Szalenie mądry i ciepły człowiek. Jesteście oboje w doskonałym towarzystwie.