Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.

Z najwyższym szacunkiem i ogromnym żalem

(1)
2016-06-30 08:47 | P.K.
Pani Janino, przez całe lata była Pani stałym elementem mojego obywatelskiego, politycznego życia. Wyjaśniała mi Pani zawiłości polskiej polityki. Otwierała Pani przede mną obszary, o których często nie miałem pojęcia. Prowadziła mnie Pani przez ten skomplikowany, często niedobry świat polityki i polityków z taktem, profesjonalizmem, znajomością rzeczy, wielką kulturą osobistą, inteligencją i humorem.
Była Pani drogowskazem i odnośnikiem. Dzięki Pani miałem poczucie, że może być normalnie, moralnie, logicznie, zdroworozsądkowo i z zachowaniem reguł. Zarówno w dziennikarstwie, jak i w polityce.
Miała Pani świetne pióro. Celne, dowcipne, czasem zjadliwe. Zawsze profesjonalne.
Choć nigdy nie poznałem Pani osobiście (widywałem Panią często w teatrach i operze), to będzie mi Pani bardzo brakowało.
Swoim życiem, pracą, postawą zasłużyła Pani na najwyższy szacunek i dobrą, długą pamięć.
Będę Panią dobrze wspominał i zawsze pamiętał.
Dziękuję.