Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.

A Jej pióro tak potrzebne nam dzisiaj...

(1)
2016-06-30 10:08 | Jerzy zO.
Ponad połowa lat, mojego czytania Polityki, to właśnie kontakt z publicystyką red. Paradowskiej. Przez lata zaczynałem lekturę pisma od tekstów napisanych jej błyskotliwym piórem.Jak niegdyś, w czasach Polityki wielkoformatowej, od ostatniej strony, z Danielem Passentem i Michałem Radgowskim. Od wczoraj jestem dziadkiem trzeciej wnuczki, najstarsza 9 letnia już wertuje Politykę, na razie z racji efektownych okładek. Pani Janino !, trzecie pokolenie w mojej rodzinie, będzie podążać śladem Pani mądrości i dziennikarskiego temperamentu. Żal i smutek pomieszane z radością i nadzieją.