Wyszukaj na forum

Forum


Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


A Jej pióro tak potrzebne nam dzisiaj...

(1)
2016-06-30 10:08 | Jerzy zO.
Ponad połowa lat, mojego czytania Polityki, to właśnie kontakt z publicystyką red. Paradowskiej. Przez lata zaczynałem lekturę pisma od tekstów napisanych jej błyskotliwym piórem.Jak niegdyś, w czasach Polityki wielkoformatowej, od ostatniej strony, z Danielem Passentem i Michałem Radgowskim. Od wczoraj jestem dziadkiem trzeciej wnuczki, najstarsza 9 letnia już wertuje Politykę, na razie z racji efektownych okładek. Pani Janino !, trzecie pokolenie w mojej rodzinie, będzie podążać śladem Pani mądrości i dziennikarskiego temperamentu. Żal i smutek pomieszane z radością i nadzieją.