Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


Ogromny żal i smutek...Kto teraz poprowadzi przez zawiły świat polityki

(1)
2016-06-30 16:50 | Asterix25
"Politykę" czytam od 1988 roku, kiedy rozpocząłem studia. Dokładnie nie pamiętam kiedy pojawiły się artykuły ś. p. Pani Janiny, ale od początku czytałem je jako pozycję obowiązkową. Mogłem nie czytać reszty Tygodnika, lecz na te sygnowane J.P. czekałem z wielką ciekawością. To były jak lekcje Polityki przez duże P. Tak nielubianej z czasów studenckich, a jednak dzięki Pani Janinie mogliśmy poznać i polubić meandry Wielkiej Polityki. Na tych artykułach, a potem audycjach radiowych i telewizyjnych, można powiedzieć się wychowywałem. Być może dlatego, że Jej poglądy zawsze mi były bliskie. Kto teraz poprowadzi nas przez zawiły świat polityki, który był tak prosto objaśniany przez ś.p. Panią Janinę. Cześć Jej Pamięci!!!
P.S. Tym samym Pani Janina dołączyła do Innego Wielkiego, Moim Zdaniem, Redaktora "Polityki" ś.p. Pana Stanisława Podemskiego...RIP