Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.

Będę pamiętał

(1)
2016-06-30 17:18 | zuraw1922
Wczoraj, jak co środę, z ciekawością kartkowałem nowy numer tygodnika Polityka - zasmucił mnie wspomnieniowy tekst Wita Szostaka o prof. Cezarym Wodzińskim, o którego śmierci nie wiedziałem, a którego to esej "Kapłana błaznem" ukształtował kiedyś moje myślenie o języku w polityce. Jeszcze smutniejszą wiadomość wyczytałem w internecie - zmarła Janina Paradowska, publicystka, która towarzyszyła mi przez całe dorosłe życie, na (w) piśmie co tydzień, jak i często rano, budząc mnie rozmową polityczną w TOK FM. Gdy szukam czegoś, co odróżniało ją od koleżanek i kolegów z dziennikarskiej branży, to dogłębne zainteresowanie kulturą i pytania o nią skierowane do polityków. Było to szczere i zaangażowane. Dzięki niej dowiedziałem się, że Donald Tuska czyta W. B. Sebalda. Nikt inny by go nie zapytał o ulubionego pisarza. Tylko Janina Paradowska.
Będę pamiętał [*]