Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.

Żegnaj Janeczko!!! Nasza Damo!

(1)
2016-06-30 18:30 | Krzysztof Walczak
Miałem przyjemność pracować z Janeczką w "Życiu Warszawy". W jednym pokoju!. Niemal biurko w biurko. Pamiętasz? Mój Boże, kiedy to było...? Jakaż to była gazeta! Jakież to było dziennikarstwo! Janeczka zawsze była dla mnie mistrzynią. Nie każdy dziennikarz i publicysta ma odwagę powiedzieć coś takiego o koleżance lub koledze po fachu. Na czym to polega, że zgadzałem się co do joty z każdą Jej tezą w artykułach i komentarzach w "Polityce"? Nie przyjadę do Krakowa. Nie mogę. Spędzę ten dzień daleko od Niej w głębokiej zadumie, ale i radości, że dane mi było z Nią pracować, od Niej uczyć się, myśleć z nadzieją na lepszą i mądrzejszą Polskę po każdym Jej komentarzu. Byłaś Wielka, jesteś Wielka, pozostaniesz Wielka, nasza Damo. red. Krzysztof Walczak (w "Życiu Warszawy" 1982-1994).